Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Edelweissische Nationale Stiftung to edelweisska fundacja na rzecz nauki, kultury, sztuki i historii... Już sama nazwa brzmi na tyle poważnie, że każdy kto przekroczy jej progi powinien sobie zdawać sprawę, że o błahych sprawach tutaj się nie rozmawia. Nie bądź jednak sceptycznie nastawiony, naukowcy, artyści i inne osoby pracujące w fundacji to bardzo sympatyczni ludzie i skorzy do pomocy.

Wcześniej fundacja znana pod nazwą Edelweissische Wissenschaftsstiftung (do 14 czerwca'22)
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 709
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Joachim Cargalho pisze: 12 listopada 2022, 10:14 Nie uczestniczę czynnie w temacie, ale zastanawia mnie na jakim etapie jest aktualnie ustalanie szczegółów dotyczących nowej mapy.
W zasadzie pozostala nam tylko Orientyka... czekamy na oficjalne potwierdzenie z MAW, zgodności wymiarowej. Nordata jest ustaloan i uzgodniona od dawna, Vaarland potwierdził prawidłowość wymiarowa kontynentu na nowej mapie, a przezazane mapy przez Dreamland pozwoiły na ustalenie wielkości ich kraju i okolic. Resztę spraw również uzgodniono w temacie na forum Leocji.

Jak MAW potwierdzi to wtedy trzeba tylko uzgodnić tylko umieszczenie kontynentów (w zasadzie tylko Orientyka I Varrland).

Sądzę, że wkróce będzie można zabrać się za zrobienia tego "na czysto" - bo na razie to taki "brudnopis", na którym robi się dopasowanie wszytskiego.
Joachim Cargalho pisze: 12 listopada 2022, 10:14Znikanie lądów zdecydowanie nie jest dobrą praktyką, choć doskonale wiemy, że wykorzystanie ich również nie zawsze jest takie proste, albo że względu na sentymentalnych dawnych mieszkańców terenów, albo przez nieprzychylnych sąsiadów.
Owszem... ale lądy, które wróciły na mapę były suinięte z niej przez nieszczęsny KIK kilka lat temu czyli w razie czego nie stanowią problemu, bo skoro przez tyle lat nikomu nie przeszkadzało, że znikneły z mapy to raczej nikt sobie do nich praw nie będzie rościł.

Oczywiście nigdy nie uniknie się powstawania nowych lądów... czasem przecież są to całkiem niegłupie pomysły. Jednak obecność takich niczyich ziem powinna ograniczyć chęci do "usypywania" byle czego i byle jak.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3930
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Joachim Cargalho »

Ronon Dex pisze: 12 listopada 2022, 12:48 Oczywiście nigdy nie uniknie się powstawania nowych lądów... czasem przecież są to całkiem niegłupie pomysły. Jednak obecność takich niczyich ziem powinna ograniczyć chęci do "usypywania" byle czego i byle jak.
Choć wychodzę założenia, ze w mikronacjach nie powinno się zbytnio ograniczać kreatywności i jeśli ktoś chce usypać wyspę, niech tak sobie robi, to oczywiście nie powinno się ograniczać możliwości korzystania z pikseli na mapach, które nie są już używane.
Ronon Dex pisze: 12 listopada 2022, 12:48 Sądzę, że wkróce będzie można zabrać się za zrobienia tego "na czysto" - bo na razie to taki "brudnopis", na którym robi się dopasowanie wszytskiego.
Tutaj zmieni się tylko skala, czy będą jakieś "przesunięcia" granic?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 709
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Joachim Cargalho pisze: 12 listopada 2022, 18:29 Tutaj zmieni się tylko skala, czy będą jakieś "przesunięcia" granic?
Wielkość niektórych lądów uległa zmianie... to znaczy nikt nie stracił terenu, bo wielkość lądów jest ustalana na bazie wielkości uznanychy lokalnie, ale na mapei jako takiej lądy stały się mniejsze... w sumie też nie stały się mniejsze, ale przybrały właściwe wielkosci. Jednak na aktualnej mapie glob jest wielkości realowej Ziemi (fizyka, ciążenie, atmosfera i takie tam "pierdoły"), a lądy są takie jakie się wykształciły na bazie ustaleń lokalnych, a więc w proporcji do globu nieco mniejsze. Trzeba je jeszcze odpowiednio ustawić na powierzchni tego globu.
Joachim Cargalho pisze: 12 listopada 2022, 18:29 Choć wychodzę założenia, ze w mikronacjach nie powinno się zbytnio ograniczać kreatywności i jeśli ktoś chce usypać wyspę, niech tak sobie robi, to oczywiście nie powinno się ograniczać możliwości korzystania z pikseli na mapach, które nie są już używane.
Jestem podobnego zdania... choć we wszystkim należy zachować jakiś umiar. Stąd takie wymarłe dawno temu OBPP są bardzo przydatne. W sumie nie tylko dla nowych krajów, ale i dla istniejących... np. narracyjna kolonizacja, wyprawy badawcze itd.

Już jakiś czas temu rozmawialiśmy z Oberhauptem na temat zdobycia jakiejś kolonii. Tylko nie chcieliśmy tego "usypywać" (bo usypać to sobie można takie mikroskopijne wyspy, jak to zrobiłem w Oceanią Leocką... na ogólnej mapie to tego nawet w zasadzie nie widać, ot kilka rozrzuconych po oceanie pikselek), a był problem z sensownym lądem (dawny Suderland wydawał się nam zbyt duży). Teraz można w tej materii podziałać... bo kolonizacja zawsze w mikronacjach dawała "kopa" na narrację. Mam zresztą pomysł na "flotę Edelweiss", tylko trzeba mieć ku temu warunki i cel.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3930
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Joachim Cargalho »

Ronon Dex pisze: 12 listopada 2022, 18:55 Wielkość niektórych lądów uległa zmianie... to znaczy nikt nie stracił terenu, bo wielkość lądów jest ustalana na bazie wielkości uznanychy lokalnie, ale na mapei jako takiej lądy stały się mniejsze... w sumie też nie stały się mniejsze, ale przybrały właściwe wielkosci. Jednak na aktualnej mapie glob jest wielkości realowej Ziemi (fizyka, ciążenie, atmosfera i takie tam "pierdoły"), a lądy są takie jakie się wykształciły na bazie ustaleń lokalnych, a więc w proporcji do globu nieco mniejsze. Trzeba je jeszcze odpowiednio ustawić na powierzchni tego globu.
Ciężko mi sobie to wyobrazić na podstawie opisu, także pozostaje mi czekać na mapę właściwą.
W moim poprzednim pytaniu zastanawiałem się jedynie, czy możliwe są przesunięcia granic względem siebie i nagle okaże się, że graniczymy z MAW w nieco innym miejscu, niż było to dotychczas ustalone.
Ronon Dex pisze: 12 listopada 2022, 18:55 Już jakiś czas temu rozmawialiśmy z Oberhauptem na temat zdobycia jakiejś kolonii. Tylko nie chcieliśmy tego "usypywać" (bo usypać to sobie można takie mikroskopijne wyspy, jak to zrobiłem w Oceanią Leocką... na ogólnej mapie to tego nawet w zasadzie nie widać, ot kilka rozrzuconych po oceanie pikselek), a był problem z sensownym lądem (dawny Suderland wydawał się nam zbyt duży). Teraz można w tej materii podziałać... bo kolonizacja zawsze w mikronacjach dawała "kopa" na narrację. Mam zresztą pomysł na "flotę Edelweiss", tylko trzeba mieć ku temu warunki i cel.
Zdecydowanie trzeba to ugryźć z odpowiedniej strony, bo i temat floty jest u nas problematyczny, i kolonizowanie terenów może być przyczynkiem do jakiś konfliktów. Natomiast EDL narracyjnie stoi, więc czy to przy kolonii, czy też przy zwykłej ekspedycji na pewno znajdą się zainteresowane osoby, by tworzyć wątki narracyjne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 709
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Joachim Cargalho pisze: 12 listopada 2022, 22:43
Ronon Dex pisze: 12 listopada 2022, 18:55 Wielkość niektórych lądów uległa zmianie... to znaczy nikt nie stracił terenu, bo wielkość lądów jest ustalana na bazie wielkości uznanychy lokalnie, ale na mapei jako takiej lądy stały się mniejsze... w sumie też nie stały się mniejsze, ale przybrały właściwe wielkosci. Jednak na aktualnej mapie glob jest wielkości realowej Ziemi (fizyka, ciążenie, atmosfera i takie tam "pierdoły"), a lądy są takie jakie się wykształciły na bazie ustaleń lokalnych, a więc w proporcji do globu nieco mniejsze. Trzeba je jeszcze odpowiednio ustawić na powierzchni tego globu.
Ciężko mi sobie to wyobrazić na podstawie opisu, także pozostaje mi czekać na mapę właściwą.
W moim poprzednim pytaniu zastanawiałem się jedynie, czy możliwe są przesunięcia granic względem siebie i nagle okaże się, że graniczymy z MAW w nieco innym miejscu, niż było to dotychczas ustalone.
Jeżeli MAW potwierdzi, że ich tereny są wielkoscią odrealowe czyli wielkość terenu jest taka, jaką miały realowe A-W - zgodnie z ich mapką to nic nie trzeba będzie zmieniać odnośnie Edelweiss. Inne dostarczone mi mapki pokazują, że nawet OBPP pasuje rozmiarem do tego by MAW miał wielkość odrealową, a Edelweiss - tak jak założył Oberhaupt miał wielkość realowego województwa opolskiego.
Ronon Dex pisze: 12 listopada 2022, 18:55 Już jakiś czas temu rozmawialiśmy z Oberhauptem na temat zdobycia jakiejś kolonii. Tylko nie chcieliśmy tego "usypywać" (bo usypać to sobie można takie mikroskopijne wyspy, jak to zrobiłem w Oceanią Leocką... na ogólnej mapie to tego nawet w zasadzie nie widać, ot kilka rozrzuconych po oceanie pikselek), a był problem z sensownym lądem (dawny Suderland wydawał się nam zbyt duży). Teraz można w tej materii podziałać... bo kolonizacja zawsze w mikronacjach dawała "kopa" na narrację. Mam zresztą pomysł na "flotę Edelweiss", tylko trzeba mieć ku temu warunki i cel.
Zdecydowanie trzeba to ugryźć z odpowiedniej strony, bo i temat floty jest u nas problematyczny, i kolonizowanie terenów może być przyczynkiem do jakiś konfliktów. Natomiast EDL narracyjnie stoi, więc czy to przy kolonii, czy też przy zwykłej ekspedycji na pewno znajdą się zainteresowane osoby, by tworzyć wątki narracyjne.
[/quote]
Fakt temat floty jest bardzo problematyczny... z braku dostępu do morza. Wszystkie inne kwestie w tej materii sa już w sumie przygotowane teoretycznie - tylko nie mamy stoczni, bo nie mamy dostępu do morza.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3930
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Joachim Cargalho »

By społeczeństwo Edli było świadome poczynionych kroków, warto zamieścić informację, iż kwestia skalowania na mapie została również przedyskutowana w Monarchii Austro-Węgierskiej, gdzie pod nieobecność Oberhaupta, nasze interesy reprezentował Herr @Ronon Dex.

Dla zainteresowanych linkuję do ostatnich wiadomości w dyskusji: https://forum.austro-wegry.org/viewtopi ... 835#p24835

Natomiast, Herr Dex mógłby nam wyjaśnić co to właściwie oznacza dla całego procesu. I w końcu, czy będziemy tą połową Szwajcarii jak życzyłaby sobie @Femme Mystere, czy może jednak otrzymamy inną wielkość terytorium?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 709
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Joachim Cargalho pisze: 14 listopada 2022, 22:39 Natomiast, Herr Dex mógłby nam wyjaśnić co to właściwie oznacza dla całego procesu. I w końcu, czy będziemy tą połową Szwajcarii jak życzyłaby sobie @Femme Mystere, czy może jednak otrzymamy inną wielkość terytorium?
Są tutaj dwie kwestie:

1/ Wielkość obecnego terytorium tak jak zostało ono zaplanowane i wyznaczone przez Oberhaupta.
2/ Ewentuanle zmiany poprzez zmianę granic kosztem OBPP.

Ad.1/ Oberhaupt zaplanował Edelweiss jako teren kształtem i wielkością odpowiadający relowemu województwu opolskiemu. Przy czym planując to na mapie uznał, że MAW ma odrealową wielkość i do tego się odnosił, rozumując że jeżeli kształty MAW są odrealowe, to taka jest i jego wielkość.

Jeżeli jak to wynika powoli z toku dyskusji i analizy dostępnych map MAW (jak samo zakładało) ma faktycznie wielkość odrealową to wielkość Edelweiss jest tym samym faktycznie równa województwu opolskiemu czyli ok. 9400 km2. Wszystko jest zgodne z pierwotnymi założeniami Oberhaupta. Niczego nie trzeba zmieniać i nie trzeba kombinować z wielkością terenu.

Gdyby się okazało, że MAW nie jest odrealowy to wtedy mielibyśmy problem z postaci ustalenia nowej wielkości - czyli albo akceptujemy, że Edelweiss jest większy i wyjdzie nam o ile, albo przy tych samym kształcie ulega na mapie zmniejszeniu by był taki jakie były pierwotne założenie.

Na razie jednak wszystko idzie w kierunku, że MAW jest odrealowy, a Edelweiss jest taki jaki pierwotnie założono.

Ad 2/ Po ustaleniu tego co w pkt. 1 - można rozpocząć dyskusje czy faktycznie ma zostać taki mały czy może jednak "połowa Szwajcarii" lub inny wariant (dyskutowaliśmy z Oberhauptem np. z jakimś rozwiązaniem dającym dostęp do morza). Jednak ta kwestia jest odłożona do czasu finalnego ustalenia wielkości lądu, która jak widać zbliża sie już ku końcowi, bo już niewiele do ustalenia zostało. W sprawie Orientyki czekamy tylko na zdanie "wschodu".

Bo aby cokolwiek dalej planować, dyskutować i ustalać oraz ewentualnie zmieniać to trzeba wiedzieć na czym się stoi w kwestiach wymiarów kontynentu itd.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 709
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Jeszcze jedna uwaga ode mnie... oczywiście czekamy na powrót Oberhaupta oraz zatwierdzenie finalne wielkości Orientyki. Jednak gdyby to wszystko poszło w kierunku w jakim to idzie czyli odreralowy MAW, Edelweiss jako odrealowe województwo opolskie oraz zachód wg starych map to zwiększenie naszego terytorium o raptem 1/3 czyli łącznie jakieś 12-14 tys. km2 (nie za dużo, mniej niż połowa Szwajcarii, bo to by było 20,5 tys. km2) daje nam dostęp do morza.

Wtedy otwieram stocznię pwełnomorską (rezerwuję temat... ;) - bo już mam prawie gotowe) i rozkwita nasza Marynarka Wojenna a.d. 1922. Będzie piękna... obiecuję... też to, że będzie oryginalna, a nie zerżnięta z realu. :D
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3930
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Joachim Cargalho »

Ronon Dex pisze: 15 listopada 2022, 13:52 [..] zwiększenie naszego terytorium o raptem 1/3 czyli łącznie jakieś 12-14 tys. km2 (nie za dużo, mniej niż połowa Szwajcarii, bo to by było 20,5 tys. km2) daje nam dostęp do morza.
Widzę, że temat już jest mocno posunięty. Jestem ciekawy dalszych poczynań w tej kwestii, choć nie ukrywam, że surowy - górski - klimat Edelweiss jest już zakorzeniony w mojej mikronacyjnej świadomości.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 709
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Joachim Cargalho pisze: 16 listopada 2022, 20:47 Jestem ciekawy dalszych poczynań w tej kwestii, choć nie ukrywam, że surowy - górski - klimat Edelweiss jest już zakorzeniony w mojej mikronacyjnej świadomości.
Nie rozstrzygam czy ewentualny dostęp do morza będzie wiązał się ze zwiększeniem istniejących granic Edelweiss w kierunku którejś z granic kontynentu. W rozważaniach z Oberhauptem mieliśmy różne koncepcje, w tym skolonizowanie jakiejś odległej wyspy. Jak Oberhaupt wróci do Mikroświata to zapewne sprawa będzie dalej rozważana, pewnie w większym gronie - na razie się nam nie spieszy... to nie jest jakaś sprawa pilna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Narodowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość