Edelweisski Wątek Kosmiczny

Edelweissische Nationale Stiftung to edelweisska fundacja na rzecz nauki, kultury, sztuki i historii... Już sama nazwa brzmi na tyle poważnie, że każdy kto przekroczy jej progi powinien sobie zdawać sprawę, że o błahych sprawach tutaj się nie rozmawia. Nie bądź jednak sceptycznie nastawiony, naukowcy, artyści i inne osoby pracujące w fundacji to bardzo sympatyczni ludzie i skorzy do pomocy.

Wcześniej fundacja znana pod nazwą Edelweissische Wissenschaftsstiftung (do 14 czerwca'22)
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 935
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Taka bardziej ciekawostka niż faktyczny news: W naszych kochanych mikronacjach (a konkretniej w Sarmacji) odbył się lot orbitalny wraz z astronautą na pokładzie!

A teraz moje przemyślenia: Pierwszy raz spotykam się z realnymi zdjęciami ze startu i sam nie wiem jakby to wszystko interpretować... Z jednej strony, jest to mniejszy wysiłek dla twórcy, ale z drugiej strony, nie jestem pewien, czy jest to fair wobec innych firm v-kosmicznych, że wykorzystywane są prawdziwe zdjęcia do celów mikronacyjnych... Niby robi się już tak w ramach chociażby narracji z budowy no ale nie jest to aż tak widoczne jak w przypadku lotów w v-kosmos. Niby jak tak teraz o tym myślę to w zasadzie nie wiem dlaczego ktoś miałby ingerować w czyjąś narrację tylko i wyłącznie ze względu na ogólnie przyjęte założenia (w tym przypadku screeny z gier). Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że screeny z gier powinny być zalecane, ale nigdy narzucane bo bardziej pasuje to do ogólnej narracji jednakże chciałbym poznać również wasze opinie na ten temat :3
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11971
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Damiano Windsachen pisze: 17 kwietnia 2024, 22:27
Heinz-Werner Grüner pisze: 17 kwietnia 2024, 21:22 Dobrze, że go nie zabiło!
Na to akurat była bardzo mała szansa, no ale ostatecznie bateria wpadła do pustego salonu. W każdym razie dość niecodzienna pobudka :karo
Ciekawe jakie dostanie odszkodowanie! :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3964
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Joachim Cargalho »

Co nowego w kosmosie? :D

Jak często kosmiczne śmieci wpadają do domów?
NASA zidentyfikowała kosmiczny śmieć, który przebił dach domu na Florydzie
Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 935
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Joachim Cargalho pisze: 25 kwietnia 2024, 21:17 Jak często kosmiczne śmieci wpadają do domów?
NASA zidentyfikowała kosmiczny śmieć, który przebił dach domu na Florydzie
Dosłownie wyżej jest o tym info... swoją drogą cdaction nie jest chyba odpowiednim portalem do czepienia takich informacji, no chyba że z gier przenieśli się na astronautykę, ale chyba coś ostatnio ominąłem :karo
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3964
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Joachim Cargalho »

Wiem, natomiast najlepiej wypozycjonowali frazę którą wpisałem. :D
No i faktycznie, przeoczyłem! :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 935
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Joachim Cargalho pisze: 25 kwietnia 2024, 21:21 Wiem, natomiast najlepiej wypozycjonowali frazę którą wpisałem. :D
I tak nie polecam w taki sposób szukać informacji :roll:
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 935
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Edelweisski Wątek Kosmiczny
NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE[/size]

No dzisiaj trochę się działo w świecie astronautyki! Ponieważ wystartowała dziś rakieta Falcon 9 należąca do SpaceX z boosterem B1060, którego był to już 20 lot! Niestety już wcześniej dowiedzieliśmy się, że SpaceX nie zamierza podjąć próby odzyskiwania boostera prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa...

Obrazek

No w każdym razie kilka godzin po starcie ESA potwierdziła, że zarówno satelita Galileo FM25, jak i FM27 zostały pomyślnie rozmieszczone na swoich orbitach. Niektórzy może nie wiedzą, jednak system satelitarny Galileo (których odbył się dzisiaj start) są wykorzystywane jako globalny system nawigacji satelitarnej w niektórych przypadkach skuteczniejszy od standardowego GPS'a. Taka ciekawostka ;)


Źródło informacji:
SpaceX na 𝕏
defis_eu na 𝕏
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 935
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Myślę też, że poniższy gest wykonany przez Sebastiana Rosiaka, który był widoczny podczas transmisji bardzo wiele mówi o wartości dzisiejszego i ostatniego lotu boostera B1060 🫡
Obrazek
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 935
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Edelweisski Wątek Kosmiczny
NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE[/size]

Dosłownie kilka godzin temu doszło do odłączenia się od ISS bezzałogowego statku Cargo Dragon należącego do SpaceX, który przybył na stację z misją zaopatrzeniową CRS-30. Statek Dragon C209 wykona splashdown za około 36 godzin po którym jego ładunek (oraz on sam) zostanie odzyskany i najprawdopodobniej odnowiony do realizacji kolejnej misji CRS...

Obrazek

Na NASA TV pokazywali jeszcze deorbitację statku Dragon i jeśli wierzyć NASA to właśnie Dragon opuścił sferę podejścia do ISS i kieruje się (a bardziej opada) już bezpośrednio do miejsca swojego splashdown'u. Na pewno dam z tego relację!


Źródło informacji:
SpaceX na 𝕏
NASA na 𝕏
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 935
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Edelweisski Wątek Kosmiczny
NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE
Z OSTATNIEJ CHWILI !!!

Witam ponownie po krótkiej przerwie... nie cierpię realiozy! W każdym razie dawno nie było Starbase, dlatego też opiszę Wam co TERAZ się tam dzieje, a uwierzcie mi, że serio w ciągu 24 godzin wydarzyło się bardzo dużo! Po pierwsze dziś nad ranem przetransportowano Shipa 31 do placówki testowej Massey (gdzie odbywa się teraz większość testów) oraz dowiedzieliśmy się o przeniesieniu Shipa 30 do Highbaya.

Obrazek

To jednak nic do tego co odbywało się w międzyczasie: Booster 11 został przetransportowany na OLM, pomiędzy dwa ramiona Mechazilli, które AKTUALNIE montują booster na platformie OLM w celu przygotowania stacka Shipa 29 i Boostera 11 do testu WDR, którego spodziewać możemy się już w najbliższy czwartek (ponieważ tak podało MSIB)! Jak widać zbliżamy się coraz bliżej do wydania licencji na czwarty lot Starshipa... Sami widzicie jak to się zaczyna rozkręcać... Myślę, że w aktualnej sytuacji wystarczy już tylko jeden lot, który przebiegłby według wcześniej ustalonego planu co uniemożliwi zabranie licencji przez FAA. W takiej sytuacji sądzę, że ilość startów Starshipa zacznie rosnąć w bardzo, bardzo szybkim tempie!


Źródło informacji:
Nerdle Cam od LabPadre
Rover 2.0 Cam od LabPadre
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Narodowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość