Edelweisski Wątek Kosmiczny

Edelweissische Nationale Stiftung to edelweisska fundacja na rzecz nauki, kultury, sztuki i historii... Już sama nazwa brzmi na tyle poważnie, że każdy kto przekroczy jej progi powinien sobie zdawać sprawę, że o błahych sprawach tutaj się nie rozmawia. Nie bądź jednak sceptycznie nastawiony, naukowcy, artyści i inne osoby pracujące w fundacji to bardzo sympatyczni ludzie i skorzy do pomocy.

Wcześniej fundacja znana pod nazwą Edelweissische Wissenschaftsstiftung (do 14 czerwca'22)
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Jürgen Voller pisze: 02 lipca 2024, 09:51 Jaka piękna katastrofa 8-)

Towarzysz Xi Jingpin już pewnie wysłał winnych na turnus do obozu reedukacyjnego :karo :karo :karo

Ciekawe, ile kasy się zmarnowało? :lol:

Wyprzedziłeś mnie, bo miałem to właśnie opublikować po polsku żeby nasz Unser Liebe Herr Oberhaupt się nie męczył :D ;)

https://tvn24.pl/tvnmeteo/swiat/chiny-p ... -tuz-obok-
Błagam nie wysyłaj takich źródeł, a szczególnie tych z TVN, który jedyne co ma z astronautyką związane to że od 8 kwietnia 2022 Grupa TVN należy do koncernu Warner Bros. Discovery. Tak, a nazwa Discovery wzięła się oczywisćie od słynnego wahadłowca. a TVN zaczynało od programu informacyjnego na temat Discovery, a więc TVN to oczywiste rzetelne źródło informacji na temat inżynierii kosmicznej .... :?
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jürgen Voller pisze: 02 lipca 2024, 09:51 Jaka piękna katastrofa 8-)

Towarzysz Xi Jingpin już pewnie wysłał winnych na turnus do obozu reedukacyjnego :karo :karo :karo

Ciekawe, ile kasy się zmarnowało? :lol:

Wyprzedziłeś mnie, bo miałem to właśnie opublikować po polsku żeby nasz Unser Liebe Herr Oberhaupt się nie męczył :D ;)

https://tvn24.pl/tvnmeteo/swiat/chiny-p ... -tuz-obok-
Dlaczego miałbym się męczyć? :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Post autor: Jürgen Voller »

Wszystko było szybko napisane po polsku, Heinz :))
I tak nikt nie czytał, bo dopiero teraz zauważyłem, że link jest uszkodzony...

Damiano, spoko! ;)
Czasem nawet zwykły serwis informacyjny coś ciekawego napisze :)
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Extra! Extra!
Herr Voller rusza z programem Książę Persji nadaje!
Jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć o tym kraju, to będzie to odpowiednie miejsce :)
Awatar użytkownika
Chef-Raketenwerfer

ODZNACZENIA

Edelweisski Wątek Kosmiczny
NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE

Wracam z impetem! Polska rakieta ILR-33 Bursztyn, która została zbudowana przez Sieć Badawczą Łukasiewicz 3 lipca 2024 roku przekroczyła wysokość 100 kilometrów nad powierzchnią Ziemi docierając do przestrzeni kosmicznej. Super fajnie, ale szkoda że nie było dane nam tego oglądać ponieważ skończyło się na jednym ogłoszeniu tekstowym oczywiście bez żadnej transmisji ani czegokolwiek...

Obrazek

Anyways nie zmienia to faktu, że rakieta wystartowała z norweskiego centrum kosmicznego Andøya Spaceport i w zasadzie jest to pierwsza rakieta na świecie w której zastosowanym utleniaczem jest nadtlenek wodoru o stężeniu 98%. Co jeszcze bardziej niesamowite już niedługo Polska może powtórzyć swój rekord za sprawą przygotowań do startu największej polskiej rakiety Perun (dzięki której Leocja mogła polecieć w stratosferę...). W każdym razie jeśli start się uda i pójdzie zgodnie z planem w 2024 roku w kosmos nie tylko poleci drugi polak ale także dwie suborbitalne rakiety :D

Źródło informacji:
Space24pl na 𝕏
Szymon Janus na 𝕏
Damiano Windsachen
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Oberhaupt

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Ostatnio Sieci Badawczej Łukasiewicz zleciłem badanie składu tkanin. Proces dzialania mają strasznie długi. Cztery razy dłuższy niż w Azji, ale ludzie bardzo kompetentni i chętni do współpracy. Ciekaw jestem jaki mają budżet bo właśnie to jak piszesz, rzeczy doskonałe, a reklamy żadnej. To samo tyczyło się choćby i papierologii, która w moim przypadku wyglądała jak rodem z PRL'u. No, ale dobrze, że działają.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Heinz, lecisz w kosmos? :lol:
Cóż to będzie za przedsięwzięcie,że współpraca z SBŁ jest,jeśli możemy zapytać? :D
Awatar użytkownika
Oberhaupt

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Jürgen Voller pisze: 05 lipca 2024, 09:49 Heinz, lecisz w kosmos? :lol:
Cóż to będzie za przedsięwzięcie,że współpraca z SBŁ jest,jeśli możemy zapytać? :D
Napisałem w pierwszym zdaniu... Zleciłem im badanie składu procentowego tkaniny. Nic wiecej, w kosmos nie lecę. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Chef-Raketenwerfer

ODZNACZENIA

Heinz-Werner Grüner pisze: 05 lipca 2024, 10:04
Napisałem w pierwszym zdaniu... Zleciłem im badanie składu procentowego tkaniny. Nic wiecej, w kosmos nie lecę. :D
Teoretycznie możesz lecieć w kosmos ale musisz mieć wolne 55 milionów dolarów za tydzień pobytu na ISS dzięki Axiom Space i ich współpracy ze SpaceX :D

A jak nie masz takich pieniędzy to zawsze możesz jakoś uzbierać 450 000 dolarów za bilet na lot Virgin Galactic za kilkanaście minut nieważkości i pobytu w "amerykańskim kosmosie" (80km nad powierzchnią Ziemi) :lol:

W każdym razie jest to dosyć proste i jedynym ograniczeniem jest chyba czas bo gdybyś miał lecieć dzisiaj to najbliższy lot w 2026 :/
Damiano Windsachen
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Oberhaupt

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Damiano Windsachen pisze: 05 lipca 2024, 10:30
Heinz-Werner Grüner pisze: 05 lipca 2024, 10:04
Teoretycznie możesz lecieć w kosmos ale musisz mieć wolne 55 milionów dolarów za tydzień pobytu na ISS dzięki Axiom Space i ich współpracy ze SpaceX :D

A jak nie masz takich pieniędzy to zawsze możesz jakoś uzbierać 450 000 dolarów za bilet na lot Virgin Galactic za kilkanaście minut nieważkości i pobytu w "amerykańskim kosmosie" (80km nad powierzchnią Ziemi) :lol:

W każdym razie jest to dosyć proste i jedynym ograniczeniem jest chyba czas bo gdybyś miał lecieć dzisiaj to najbliższy lot w 2026 :/
Jakoś się nie wybieram :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Narodowa”