Edelweisski Wątek Kosmiczny

Edelweissische Nationale Stiftung to edelweisska fundacja na rzecz nauki, kultury, sztuki i historii... Już sama nazwa brzmi na tyle poważnie, że każdy kto przekroczy jej progi powinien sobie zdawać sprawę, że o błahych sprawach tutaj się nie rozmawia. Nie bądź jednak sceptycznie nastawiony, naukowcy, artyści i inne osoby pracujące w fundacji to bardzo sympatyczni ludzie i skorzy do pomocy.

Wcześniej fundacja znana pod nazwą Edelweissische Wissenschaftsstiftung (do 14 czerwca'22)
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Heinz-Werner Grüner pisze: 06 marca 2024, 18:34
Damiano Windsachen pisze: 06 marca 2024, 18:31
Heinz-Werner Grüner pisze: 06 marca 2024, 18:30

Jakie dwa dni, jakie dwa dni?? Całe trzy :D
no to trzy
Mimo wszystko witamy ponownie! I od razu nasuwa mi się pytanko, gdyż w końcu dokończyłem wywiad Szanownego z Anastasią, czy wiadomo jaki jest najbliższy "Cel" BAZTEK'u?
BAZTEK działa, planuję kilka rzeczy i na pewno w tym tygodniu o nich poinformuję 8-)
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Edelweisski Wątek Kosmiczny
NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE


Miałem dzisiaj pisać o czymś lekkim ale otrzymałem bombę! SpaceX opublikowało termin transmisji na żywo z trzeciego lotu Starshipa na 𝕏, wstępnie zaplanowanego ją na czwartek 14 marca. Chociaż sam stream ma rozpocząć się już o godzinie 12:30. Pamiętajcie proszę, że data ta jest bardzo wstępna i na pewno ulegnie jeszcze zmianie, ponieważ SpaceX nie otrzymała jeszcze licencji, która umożliwiałaby kolejny lot testowy Starshipa.

Obrazek

Dosłownie kilka sekund temu opublikowano powiadomienie dla marynarzy, które obejmuje strefy zagrożenia dla statków z powodu startu Starshipa, które będą obowiązywać 14 marca między 7:00 a 11:00 rano. Ale pamiętajcie, że nadal SpaceX oczekuje na aktualizacje licencji od FAA... Chociaż teraz start 14 marca jest bardziej prawdopodobny.

Źródło informacji:
SpaceX na 𝕏
Powiadomienie dla marynarzy (PDF)
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11873
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Znowu troszkę pospamuje, ale to ujęcie jest mega dobre! W ogóle mam wrażenie, już któreś zdjęcie, że to wygląda jak z popularnego ostatnio AI! :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Heinz-Werner Grüner pisze: 06 marca 2024, 18:45 Znowu troszkę pospamuje, ale to ujęcie jest mega dobre! W ogóle mam wrażenie, już któreś zdjęcie, że to wygląda jak z popularnego ostatnio AI! :D
to nie AI, a prawdziwe zdjęcia S28 z ostatniego testu WDR w Starbase
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11873
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Damiano Windsachen pisze: 06 marca 2024, 18:46
Heinz-Werner Grüner pisze: 06 marca 2024, 18:45 Znowu troszkę pospamuje, ale to ujęcie jest mega dobre! W ogóle mam wrażenie, już któreś zdjęcie, że to wygląda jak z popularnego ostatnio AI! :D
to nie AI, a prawdziwe zdjęcia S28 z ostatniego testu WDR w Starbase
Wiem, wiem, ale tak wyglądają jak z obrazka. To nie pierwszy raz kiedy się nad tym zastanawiam.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Edelweisski Wątek Kosmiczny
NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE


Witam serdecznie i życzę smacznego podczas jedzenia kolacji :D Na pewno wiecie, że realna rakieta Ariane 6 jest aktualnie składana w Europejskim ośrodku Kosmicznym znajdującego się w Gujanie Francuskiej. Jednak prawdopodobnie jesteście sami w stanie ją szybciej ułożyć składając ją z klocków LEGO!

Obrazek

Tym razem nie jest to nieoficjalny zestaw klocków, ponieważ został on złożony jako projekt na stronę LEGO Ideas, gdzie znajduje się sporo zestawów, które mają jakąś tam szansę aby stać się oficjalnym zestawem! Akurat w tym komplecie kloców znajdziemy dopalacze, owiewki, a nawet ładunki!

Źródło informacji:
ESA_transport na 𝕏
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Już za niedługo będę tworzyć Trello dla mojego Śledzika, dlatego też pytam czy macie może jakieś pomysły co można do niego dodać/poprawić?
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Edelweisski Wątek Kosmiczny
NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE


Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich kobiet i dziewczyn (i to nie tylko tych, które znajdują się aktualnie w przestrzeni kosmicznej). No! Skoro już życzenia mamy z głowy to pozwólcie na chwilę historii kobiecych lotów w kosmos!

Obrazek

Zaskoczeniem nie będzie, kiedy powiem, że pierwszą kobietą wysłaną w kosmos kiedykolwiek była Valentina Tereshkova, która była nazywana "Gagarinem w spódnicy" przez władze Roscosmosu, które nominowały ją na lot w ramach misji Wostok 6. Dzisiaj jednak dziewczyny mają znacznie prostszy dostęp do przestrzeni kosmicznej, a to wszystko dzięki istnieniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która aktualnie gości dwie astronautki: Jeanette Epps oraz Loral O'Harę, które wykonują na niej niesamowite zadania jako specjalistki ds. misji!
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Edelweisski Wątek Kosmiczny
NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE


Dzisiaj o 3:01 rano, rozpoczął się stream z pierwszego startu rakiety KAIROS, która została zbudowana przez firmę Space One. Rakieta składa się z trzech stopni, napędzanych na paliwo stałe i podczas startu miała wynieść na orbitę "satelitę szybkiego reagowania"... czymkolwiek on jest. Co jednak najważniejsze był to pierwszy prywatny start orbitalny w Japonii!

Obrazek

I celowo mówię „był”, ponieważ sam start nie miał miejsca i co ciekawe doszło aż do dwukrotnego abortu całego startu XD Następna data startu rakiety KAIROS zostanie ogłoszona... kiedyś, gdy zespół od Space One zdobędzie więcej informacji z dzisiejszego niepowodzenia. No ale jakby nie patrzeć to rakieta dalej jest cała, a ładunek pozostaje nienaruszony!

Źródło informacji:
テレビ和歌山 na YouTube
Cosmic_Penguin na 𝕏
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Edelweisski Wątek Kosmiczny

Post autor: Damiano Windsachen »

Swoją drogą to błądząc po Internecie odnalazłem bardzo ciekawy kalendarz, który dokładnie opisuje niemal każde znaczące wydarzenie w historii kosmonautyki! Bardzo polecam, a być może wykorzystam to na jakąś krótką serię na YouTube jak znajdę na to czas...
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Narodowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości