Wspólne opowiadanie fabularne

Edelweiss to dolina otoczona z każdej, ale to dosłownie każdej strony, wysokimi górami. Od setek lat nikt nie zastanawiał się co jest za nimi, bo nie było i takiej potrzeby. Rozwój technologii i chęć zdobycia górskich przełęczy i ich najwyższych punktów zakwitła w mieszkańcach dopiero niedawno. Zdobądź jeden ze szczytów, a zostaniesz zapisany w annałach na zawsze...

Moderator: Femme Mystere

Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2693
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Wspólne opowiadanie fabularne

Post autor: Femme Mystere »

Moi Drodzy,

Nosiłam się z myślą o tym, by napisać opowiadanie, ale właściwie uznałam, że bardzo podobało mi się to, jak pisaliście w trakcie lotu testowego naszego samolotu, więc chciałabym zaprosić was do wspólnego napisania opowiadania.

Zasady pisania będą proste. Ja umieszczę codziennie jeden post, który pchnie fabułę do przodu. Natomiast wy będziecie mogli odpisywać i dodawać od siebie w międzyczasie wszystko, co będziecie chcieli. Zarówno jako narratorzy jak i prowadząc postaci własne i NPC. W ten sposób będziemy mogli wspólnie puścić wodze fantazji.

Zatem pytanie brzmi - czy jesteście zainteresowani taką zabawą?

Pytanie nr 2 natomiast - Jaka tematyka bardziej was interesuje: komedia, kryminał, horror, romans, mix?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11638
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wspólne opowiadanie fabularne

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 16 maja 2022, 19:00 Moi Drodzy,

Nosiłam się z myślą o tym, by napisać opowiadanie, ale właściwie uznałam, że bardzo podobało mi się to, jak pisaliście w trakcie lotu testowego naszego samolotu, więc chciałabym zaprosić was do wspólnego napisania opowiadania.

Zasady pisania będą proste. Ja umieszczę codziennie jeden post, który pchnie fabułę do przodu. Natomiast wy będziecie mogli odpisywać i dodawać od siebie w międzyczasie wszystko, co będziecie chcieli. Zarówno jako narratorzy jak i prowadząc postaci własne i NPC. W ten sposób będziemy mogli wspólnie puścić wodze fantazji.

Zatem pytanie brzmi - czy jesteście zainteresowani taką zabawą?

Pytanie nr 2 natomiast - Jaka tematyka bardziej was interesuje: komedia, kryminał, horror, romans, mix?
Pomysł, jak dla mnie, każdy pobudzający wyobraźnie jest git. Znając dokonania Frau Augentrost na stopie fabularnym to mam śmiałość twierdzić, że wszystko będzie przygotowane na "tip top". Poza tym da to nam pole do popisu. :)

Co do pytania numer 2. W Edelweiss mamy sporo samców alfa i nawet niewiasty są "charakterologicznie postaciami dominującymi", prosiłbym zatem o unikanie sytuacji kiedy ktoś może posiadać broń dającą im sporą przewagę typu rewolwer, czy kij bejsbolowy. Prosiłbym zatem, żeby unikać tematu zabijania. :)
Myślę, że po akcji w samolocie każdy ma dosyć. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wspólne opowiadanie fabularne

Post autor: Joachim Cargalho »

Oberhaupt się uczepił tego samolotu, a tan odbywała się heroiczną walka mieszkańców, by ratować Twój tylek.
No możemy iść w romans, może wtedy uda się to przekuć w te nasze słuchowiska, a jeśli tak się stanie, to powstanie możliwość zaangażowania głosu naszej Nimfy, zgodnie z deklaracją. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 544
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wspólne opowiadanie fabularne

Post autor: Sophie »

Może coś w stylu odkrywania cudów Kotliny? To byłby ciekawy sposób na przedstawienie fauny i flory tego miejsca oraz licznych zabytków oraz ciekawych miejsc. Nie będzie to wtedy tylko sztywne "tu się znajduje to i wygląda tak".
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2693
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wspólne opowiadanie fabularne

Post autor: Femme Mystere »

Wprawdzie początkowo myślałam o klimatach nawiązujących do serialu Miasteczko Twin Peaks, ale... :D możemy też zrobić romantyczne zwiedzanie lokalnej fauny i flory, jeśli chcecie.

Jeśli chodzi o użycie broni, to możemy nie mieć za dużo okazji do użycia.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11638
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wspólne opowiadanie fabularne

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Może być Miasteczko Twin Peaks, pod warunkiem, że nikt nie będzie mi groził bronią. Budujmy szacunek do "władzy". :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wspólne opowiadanie fabularne

Post autor: Isabella Swann »

Jestem za - możemy dać jakiś wątek kryminalny (zabójstwo/zaginięcie) by urozmaicić to trochę - a może ja bym wtedy podążyła tropem detektywa amatora 😅, a z dodawaniem opisów miast i zabytków jestem na tak :) nawet jakiś fajny by się wysłupało pomysł
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2693
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wspólne opowiadanie fabularne

Post autor: Femme Mystere »

@Isabella Swann czytasz mi w myślach :)
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11638
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wspólne opowiadanie fabularne

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Czyńcie zatem powinność swoją drogie damy. Ja się lękam odezwać. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wspólne opowiadanie fabularne

Post autor: Isabella Swann »

Femme Mystere pisze: 17 maja 2022, 22:14 @Isabella Swann czytasz mi w myślach :)
nie pierwszy i ostatni raz w ostatnim czasie Kochana :D
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Idziemy w góry!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość