Biwak w górskich ostępach

Edelweiss to dolina otoczona z każdej, ale to dosłownie każdej strony, wysokimi górami. Od setek lat nikt nie zastanawiał się co jest za nimi, bo nie było i takiej potrzeby. Rozwój technologii i chęć zdobycia górskich przełęczy i ich najwyższych punktów zakwitła w mieszkańcach dopiero niedawno. Zdobądź jeden ze szczytów, a zostaniesz zapisany w annałach na zawsze...

Moderator: Femme Mystere

Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2693
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Biwak w górskich ostępach

Post autor: Femme Mystere »

Po ekscytującym zwiedzaniu i zakupieniu odpowiedniego prowiantu, autokar ruszył za miasto, wprost w leśny gąszcz…



Droga prowadziła asfaltem przez wzniesienia i doliny, ukazując w rozwidleniach majestatyczne pasma górskie, które opasały Edelweiss z każdej strony niczym dziewiczy pas cnoty. Im dalej się posuwali, tym coraz jaśniejsze stało się dla turystów, czemu większa część Kotliny do tej pory nie została zabudowania, nie wspominając o terenach, które wciąż pozostają nietknięte ludzką stopą. Po dłuższym czasie droga zakończyła się niespodziewanie. W dalszym odcinku nikt nie czuł potrzeby, by tworzyć drogi, wystarczały ścieżki piesze. Podróżni opuścili pojazd i ruszyli przed siebie, wyposażeni w plecaki i wygodne buty…

Pomimo lata, temperatura w tym miejscu naturalnie opadała. Drzewa, soczysto-zielone, kłaniały się przed zebranymi. Do nozdrzy podróżnych dolatywało schłodzone, krystaliczne powietrze nasączone zapachem leśnych ostępów. Natura wokół nie wydawała się nieprzyjazna, zapraszała do swoich ramion, choć każdemu gdzieś z tyłu głowy przychodziła taka myśl, że nie jest to wcale trudne, zagubić się w tym miejscu. Nie bez powodu każdy Edel okresowo czuł potrzebę, by opuścić ciepłe domostwo i oddać się medytacyjnej wyprawie w leśne zakątki. Tylko tu, w samotności, można było zmierzyć się ze swoimi lękami, problemami i doznać oczyszczenia.

Podróżni wierzyli, że organizatorzy, @Femme Mystere oraz @Joachim Cargalho prowadzą ich w miejsce, które dobrze znali, ścieżką, jaka była im zana. Tak też było, wkrótce oczom turystów ukazała się tafla jeziora i polana, wyposażona w podstawowe sprzęty, takie jak ławki drewniane, miejsce do rozpalenia ogniska.

Obrazek

- Dotarliśmy, moi drodzy! Rozstawiajcie namioty, a ktokolwiek ma chęć, zapraszam do łowiska. Pokażcie, co złowiliście i co będziemy piec na ogniu wieczorem! – powiedziała Lieselotte, sciągając z pleców namiot. Przez chwilę próbowała połączyć kijki, ale szybko uznała, że przewyższa to jej umiejętności. – Herr @Krzysztof Windsor , czy byłby Pan tak miły…?

Offtop:
https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=US
Zachęcamy do prezentowania screenów ze złowionymi rybami 😊
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2693
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biwak w górskich ostępach

Post autor: Femme Mystere »

Moja zdobycz najlepsza chyba.

Obrazek
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Biwak w górskich ostępach

Post autor: Robert Drenin »

Femme Mystere pisze: 23 lipca 2022, 12:44 Zmontowała więc swoją wędkę i wzięła sobie leżaczek, który rozstawiła obok @Robert Drenin . Usiadła wygodnie, popijała chłodne piwko, zarzuciła wędkę i czekała.

- Co takiego notuje Pan tak skrzętnie, Towarzyszu @Robert Drenin ? – zagadała z ciekawości.
- Szczerze, to w pewnym sensie wszystko i nic. - odpowiedział Towarzysz Drenin, po czym dodał jeszcze - Szczerze to notuję wszystko, co mnie otacza. W sensie opisuję sobie florę i faunę otaczającą mnie. Coś też sobie planuję, a czasami czytam zapisane w moim notatniku wiersze z Czesnoradu, gdyż nie mamy jeszcze specjalnego nakładu książkowego, związku z tym, iż nie mamy jakoś dużej ilości literatury, stąd też wiersze mam zapisane w notesie.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biwak w górskich ostępach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jestem jeszcze w fazie "przetwarzania" postów. Czy to jest aktualny temat zwycieczki? Mogę się dołączyć?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Biwak w górskich ostępach

Post autor: Robert Drenin »

Heinz-Werner Grüner pisze: 24 lipca 2022, 21:52 Jestem jeszcze w fazie "przetwarzania" postów. Czy to jest aktualny temat zwycieczki? Mogę się dołączyć?
Jak najbardziej i to w dwóch znaczeniach. Zgadza się, że jest to aktualny temat wycieczki, jak i to, że można dołączyć spokojnie też.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biwak w górskich ostępach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Robert Drenin pisze: 24 lipca 2022, 22:46
Heinz-Werner Grüner pisze: 24 lipca 2022, 21:52 Jestem jeszcze w fazie "przetwarzania" postów. Czy to jest aktualny temat zwycieczki? Mogę się dołączyć?
Jak najbardziej i to w dwóch znaczeniach. Zgadza się, że jest to aktualny temat wycieczki, jak i to, że można dołączyć spokojnie też.
Dzięki za info, by już nie tworzyć off-topu udam się jednak najpierw do szpitala...w końcu wracam z gór. Pełno odmrożeń.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biwak w górskich ostępach

Post autor: Joachim Cargalho »

Zainteresowani łowili ryby, a później opiekli je na ognisku, które zostało rozpalone późnym wieczorem. Nie obyło się bez żartów i śpiewów, a noc dla większości była niezwykle długa. To były już ostatnie chwile wspólnego korzystania z dobrodziejstw Edelweiss. Wycieczka, która obfitowała kilka dni wspólnej zabawy przyniosła nie mało atrakcji,z czego największa była na pewno możliwość obejrzenia od wnętrza posiadłości Oberhaupta.

Po spędzonej nocy w obozowisku, wszyscy uczestnicy wpakowali się ponownie do autobusu, który odwiózł ich na lotnisko, by bezpiecznie mogli wrócić do swoich domów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biwak w górskich ostępach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

P.S. Czyli jednak się spóźnię. Dopiero wieczorem dr Neumann ma mnie wypuścić ze szpitala...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Idziemy w góry!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość