Waldtal 1 - Chata Ronona Dex

To tereny znacznie dalej oddalone od miasta Grünerwald, gdzie ludzie w zdecydowanie mniejszych społecznościach zasiedlają edelwajskie tereny wyżynne.
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Sorcha Raven »

Heinz-Werner Grüner pisze: 21 sierpnia 2022, 21:10
Po "incydencie" Herr Dexa i wcześniej Frau Raven liczę na to, że reszta już się dostosuje, ale jak to opisać? :D
W każdym razie dla Waszej dwójki nie ma co robić problemów. Jesteście dla mnie na tyle "ważni", że przymknę oczy na pewne "niuanse". :)
Ja ze swej strony dziękuję za zrozumienie i przychylność, nie ukrywam iż "incydenty" mam jakby we krwi, zatem będę powściągliwa w swoich "śmiałych" pomysłach :D
Oczywiście gratulację dla Herr Dexa wspaniałej chatki :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 22 sierpnia 2022, 06:05 Proponuję po prostu nieco poprawić punkt 10 w "Jestem w Edelweiss i co dalej?" - sprawa stanie się jasna, bo z obecnego brzmienia tego punktu nie wynika konieczność pisania wniosków o zgody budowlane. A nawet jeżeli gdzieś to umieszczono - w innym miejscu to chyba niełatwo to znaleźć, bo się rozglądałem i nie znalazłem. Pamiętaj, że dla kogoś kto jest w Edelweiss dłuższy czas może być to jasne, ale dla nowych mieszkańców niekoniecznie.
Wiem, wiem, dlatego takie uwagi są dla mnie istotne. Starałem się czytać te podstawowe informacje oraz uzupłeniać. Z nieskrywanym żalem musze jednak przyznać, że dawno nie aktualizowałem. Trzeba będzie przysiąść. Dzięki za zwrócenie na to uwagi. Co do domków to wlasnie chyba też to muszę dodać, bo ta sprawa "skomplikowała" się po dołożeniu opcji dla zasłużonych obywateli/mieszkańców.
Z założenia jest tak, że każdy mieszkaniec moze zamieszkać w strefach mieszkalnych i w zależności od miasta mają one nieco inną specyfikę. Z reguły są to kamiennice.
Natomiast na dworki/wille etc trzeba sobie zasłużyć napisaneim postów odpowiedniej ilości. Ot, tak by nie dostawać wszystkiego od razu. Jak już pisałem dla Ciebie i Sorchy zrobię wyjątek, bo macie specyficzne zwyczaje i inaczej Was postrzegam niż "przeciętnego" Schmidta z Edelweiss. :)
Ronon Dex pisze: 22 sierpnia 2022, 06:05 Przyznam, ze nie do końca jest dla mnie jasna geografia Edelweiss... Domek stoi w okolicy zalesionej i niedaleko terenów górskich. Wydaje mi się, że odpowiednim położeniem byłoby mniej więcej w połowie linii łączącej Grünerwald i Wolkenbad. Ale to tylko na podstawie niezbyt dokładnej i nieopisanej wysokościowo mapki z tego tematu. Może warto by opracować nieco szczegółowszą mapę i odpowiednio opisac ukształtowanie powierzchni, bo w kraju "górzystym" ma to moim zdaniem znaczenie...

W każdym razie proszę mi "przydzielić" miejsce zgodne z tym "widokiem z tarasu", bo mogę się mylić w ocenie ukształtowania terenu patrząc na niezbyt dokładną mapkę.
Problem jest taki, że mapka z pomiarem wysokości celowo nie jest ukończona, bo to cały czas się kształtuje, własnie i przez takie tematy. Sama Polana Wolnosci, według mojej wiedzy jest już położona w górskich strefach. Może nie do końca tak wysokich, ale jest. Możemy więc przyjąć, że Dex Hütte znajduje się jeszcze bardziej na południe od Stadt Edelweiss. Mnie to nie przeszkadza. Zastanawiam się jednak czy to już jednak nie jest strefa "wpływów" Grünerwald. W razie czego przeniosę wątek do tamtego Komiatu, ok?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Isabella Swann »

Dlatego dobrze byłoby to ogarnąć jakoś, by na przyszłość nie mieć znowu takich "przybyszy". Oczywiście nic do was nie mam @Ronon Dex i @Sorcha Raven. Ale po prostu by trzymać się pewnych zasad, które Oberhaupt kiedyś tam sobie ustalił.
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 22 sierpnia 2022, 09:07 Dlatego dobrze byłoby to ogarnąć jakoś, by na przyszłość nie mieć znowu takich "przybyszy". Oczywiście nic do was nie mam @Ronon Dex i @Sorcha Raven. Ale po prostu by trzymać się pewnych zasad, które Oberhaupt kiedyś tam sobie ustalił.
Spokojnie. Wszystko spieszę, ale czy dzisaj, nie wiem. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 22 sierpnia 2022, 09:02 Natomiast na dworki/wille etc trzeba sobie zasłużyć napisaneim postów odpowiedniej ilości. Ot, tak by nie dostawać wszystkiego od razu.
I to też warto by czytelnie umieścić... bo gdybym wiedział, to bym się nie "wyrywał" z tym domem i spokojnie poczekał, aż mi się nazbiera odpowiednia ilość postów. Ot to był taki impuls... znalazłem fajny domek w pewnej gierce, który mi się spodobał i postanowiłem go zaimplementować w Edelweiss, bo pasuje klimatem. Nic by się nie stało bym sobie to wrzucił za miesiąc czy dwa... gdybym tylko wiedział, że trzeba zaczekać i ile tych postów powinienem wcześniej napisać.

Jakiekolwiek łamanie praw, zasad i zwyczajów nie leży w mojej naturze - tylko jak się do nich stosować, gdy nie można ich w prosty sposób odleźć?

Proponowałbym zrobić jakiś prosty spis zasad funkcjonowania mikronauty w Edelweiss i umieścić go czytelnie na forum. Nie jestem w Mikronacjach od wczoraj, a jednak obecny stan "praw" jest dla mnie kompletnie nieczytelny. Pewnie gdzieś to jest, w jakiś dyskusjach wcześniejszych... ale czego szukać i gdzie? Fraza "pozwolenie na budowę" nic nie pokazuje w wyszukiwarce... "akty prawne" - również nic.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 22 sierpnia 2022, 12:01 I to też warto by czytelnie umieścić... bo gdybym wiedział, to bym się nie "wyrywał" z tym domem i spokojnie poczekał, aż mi się nazbiera odpowiednia ilość postów. Ot to był taki impuls... znalazłem fajny domek w pewnej gierce, który mi się spodobał i postanowiłem go zaimplementować w Edelweiss, bo pasuje klimatem. Nic by się nie stało bym sobie to wrzucił za miesiąc czy dwa... gdybym tylko wiedział, że trzeba zaczekać i ile tych postów powinienem wcześniej napisać.
Herr Dex, ale z tym nie ma problemu. Serio. Mówiąc kolokwialnie "stało się i już", to żaden problem. Postarałem się już poprawić tamten wpis instruujący. Oczywiście teraz już także wiem, że każdą osobę musze lekko przeszkolić w pewnych zakresach i już.
A domek jest przedni. Bardzo mi się podoba, szczególnie ten sejf. :D
Ronon Dex pisze: 22 sierpnia 2022, 12:01 Proponowałbym zrobić jakiś prosty spis zasad funkcjonowania mikronauty w Edelweiss i umieścić go czytelnie na forum. Nie jestem w Mikronacjach od wczoraj, a jednak obecny stan "praw" jest dla mnie kompletnie nieczytelny. Pewnie gdzieś to jest, w jakiś dyskusjach wcześniejszych... ale czego szukać i gdzie? Fraza "pozwolenie na budowę" nic nie pokazuje w wyszukiwarce... "akty prawne" - również nic.
Ok. Postaram się to ogarnąć.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 22 sierpnia 2022, 13:14 ...szczególnie ten sejf. :D
Bo to sejf na broń... gierka taka rekreacyjna (czyli bez pośpiechu, myśliwska... bardziej polega na ładnych widokach niż na "akcji"). Przyznam, że nabyłem ją ostatnio również w celach ilustrowania plenerów Edelweiss... teren pasuje klimatem - góry w oddali, lasy głównie iglaste, w terenie mocno pagórkowatym. Skojarzyły mi się od razu z podkładem forum... :)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 22 sierpnia 2022, 13:31
Heinz-Werner Grüner pisze: 22 sierpnia 2022, 13:14 ...szczególnie ten sejf. :D
Bo to sejf na broń... gierka taka rekreacyjna (czyli bez pośpiechu, myśliwska... bardziej polega na ładnych widokach niż na "akcji"). Przyznam, że nabyłem ją ostatnio również w celach ilustrowania plenerów Edelweiss... teren pasuje klimatem - góry w oddali, lasy głównie iglaste, w terenie mocno pagórkowatym. Skojarzyły mi się od razu z podkładem forum... :)
Wiem, wiem, że na broń (między innymi) Zdjecia plenerów robią spore wrażenie. Coś czuję, że Edelweiss stanie się piękniejszy gdy tylko Ronon Dex pójdzie w plener. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Ronon Dex »

Stwierdziłem, zę należy trochę odpocząć... i wybieram się na dwutygodniowy urlop (Zakłady RAT przez ten czas bedą nieczynne... pracownikom też się wolne należy) w góry i lasy w okolicy mojego nowego domu.


1.png
1.png (2.61 MiB) Przejrzano 884 razy
3.png
3.png (2.52 MiB) Przejrzano 884 razy
2.png
2.png (2.91 MiB) Przejrzano 884 razy
5.png
5.png (2.68 MiB) Przejrzano 884 razy

Do zobaczenia 19 września...

______________
Realowo wyjeźdżam na urlop, bez komputera od którego trzeba odpocząć, by potem mieć siły i chęci do dalszych działań.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ustrzeli Szanowny dla nas jakiegoś mega królika i ze dwie sarny i będzie ok! ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tereny wiejskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości