A może by tak nowy sport?

Edelwajskie Stowarzyszenie Sportowe jest dla aktywistów kultury fizycznej. Kto nie lubi chodzić po górach czy pograć w popularną "gałę"? Na pewno w Dolinie szukać takiego ze świecą. Nam nie obce są i zjazdy narciarskie czy na sankach, ale także jako zaprawieni w ruchu górale uwielbiamy wspinaczkę oraz lekkoatletykę. Jeśli tylko lubisz troszkę ruchu to na pewno musisz tutaj zajrzeć! ESB stoi otworem dla każdego, który uwielbia ruch!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

A może by tak nowy sport?

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Mianowicie zafascynowany turniejem w statki, który odbywa się u Alfreda, to zgłaszam propozycję stworzenia Reprezentacji Edelweiss w Statkach! Oczywiście też przydałoby się zobaczyć, czy oprócz nas, ktoś jeszcze byłby zainteresowany założeniem reprezentacji w tej dziedzinie, ale myślę że na początek skupmy się na stworzeniu swojej reprezentacji(czyli w skrócie zebraniu chętnych), a potem dopiero promowaniu tego sportu zagranicą. co sądzicie o tym @Heinz-Werner Grüner @Sophie @Isabella Swann @Joachim Cargalho @Femme Mystere @Sorcha Raven i @Heinz-Werner Grüner ? (jeśli kogoś pominąłem, a jest obywatelem Edelweiss, to z góry przepraszam).
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: A może by tak nowy sport?

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 15:45
Alfred Fabian pisze: 23 sierpnia 2022, 14:13
Jakbym tak ludzi zmobilizował, to w Winkulii mamy wystarczająco ludzi, żeby reprezentację utworzyć. 3 osoby są w porządku, można się kusić na 5, ale sądzę, że to już może być ponad możliwości (na pewno ponad możliwości Winkulii). No i ktoś musi to wszystko koordynować. Równie dobrze można poczekać, aż jakiś informatyk wykuruje się z realiozy i na Stemplu zrobi system, który będzie umożliwiał granie drużynowe, gdzie każdy na zmianę podejmuje jakąś decyzję. Chociaż może to już nad wyrost.
Reprezentacja może liczyć nawet 15-stu, ale to właśnie 3 by występowało w danym "meczu".
Koordynacja to nie problem. Damy radę sie zorganizować - kwestia wyboru odpowiedniego "stołu"-platformy to gray.
Co do informatyków, to też niezły pomysł. Nie wiem tylko czy się zrozumieliśmy, każdy grałby przecież na innym "stole". W sensie 1 mecz, 3 stoły, 3 zawodników x2drużyny.
Alfredowi chodziło o to, aby rozegrać na 1 stole mecz pomiędzy 6 zawodnikami (3×2 reprezentacje). Każdy po kolei wykonywał by ruch np.

1. Ruch gracza A reprezentacji 1
2. Ruch gracza A reprezentacji 2
3. Ruch gracza B reprezentacji 1
4. Ruch gracza B reprezentacji 2
5. Ruch gracza C reprezentacji 1
6. Ruch gracza C reprezentacji 2

I tak aż do końca gry.

Co do samego zaprogramowania to w sumie można by było zaoytać któregoś z Szanownych Namiestników.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: A może by tak nowy sport?

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Sophie pisze: 23 sierpnia 2022, 15:52
Heinz-Werner Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 15:45
Alfred Fabian pisze: 23 sierpnia 2022, 14:13
Jakbym tak ludzi zmobilizował, to w Winkulii mamy wystarczająco ludzi, żeby reprezentację utworzyć. 3 osoby są w porządku, można się kusić na 5, ale sądzę, że to już może być ponad możliwości (na pewno ponad możliwości Winkulii). No i ktoś musi to wszystko koordynować. Równie dobrze można poczekać, aż jakiś informatyk wykuruje się z realiozy i na Stemplu zrobi system, który będzie umożliwiał granie drużynowe, gdzie każdy na zmianę podejmuje jakąś decyzję. Chociaż może to już nad wyrost.
Reprezentacja może liczyć nawet 15-stu, ale to właśnie 3 by występowało w danym "meczu".
Koordynacja to nie problem. Damy radę sie zorganizować - kwestia wyboru odpowiedniego "stołu"-platformy to gray.
Co do informatyków, to też niezły pomysł. Nie wiem tylko czy się zrozumieliśmy, każdy grałby przecież na innym "stole". W sensie 1 mecz, 3 stoły, 3 zawodników x2drużyny.
Alfredowi chodziło o to, aby rozegrać na 1 stole mecz pomiędzy 6 zawodnikami (3×2 reprezentacje). Każdy po kolei wykonywał by ruch np.

1. Ruch gracza A reprezentacji 1
2. Ruch gracza A reprezentacji 2
3. Ruch gracza B reprezentacji 1
4. Ruch gracza B reprezentacji 2
5. Ruch gracza C reprezentacji 1
6. Ruch gracza C reprezentacji 2

I tak aż do końca gry.

Co do samego zaprogramowania to w sumie można by było zaoytać któregoś z Szanownych Namiestników.
Wykonywanie ruchów na zmianę jest totalnie bez sensu, to już łatwiej zrobić to co napisałem. Nie trzeba nic kombinować, a każdy by brał udział.
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: A może by tak nowy sport?

Post autor: Isabella Swann »

No ja uważam, że chyba lepszym rozwiązaniem będzie sposób Leszka. Rozgrywamy mecze pomiędzy poszczególnymi drużynami.
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11872
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: A może by tak nowy sport?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Tylko i wyłącznie rozgrywanie "w pojedynkę". Zespołowość polega na tym, żeby odpowiednio dopasować styl gry.
Mamy trzech versus trzech. I nawet bym się nie bawił, ze musi być każdy z każdym czyli 9 gier, a zwyczajnie 3.

Gracz 1 EDL vs Gracz 1 WNK
Gracz 2 EDL vs Gracz 2 WNK
Gracz 3 EDL vs Gracz 3 WNK

Mnie to wystarczy.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: A może by tak nowy sport?

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Zgodzę się, ale pamiętaj tatko @Heinz-Werner Grüner , że przeciwnicy w takim ustawieniu mogą być losowi. No chyba że.....

Mistrz Edelweiss vs Mistrz Winkulii
Wicemistrz Edelweiss vs Wicemistrz Winkulii
Brązowy Edelweiss vs Brązowy Winkulii

I niezależnie czy format miałby 9 meczy czy 3, to podtrzymuję by jednak było to do 2 wygranych, bo to i tak nie są szachy że milion remisów, czyli w najgorszym wypadku będzie po prostu 3 pojedynki między przeciwnikami, co uważam, że jednak nie jest ogromem i dodatkowe 5 minut nikogo nie zbawi do grania, tym bardziej że jednak to pojedynki reprezentacji, a nie 2 koleżków z baru ,,Łyse Adamy to my", więc mają już jakąś wartość te mecze.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11872
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: A może by tak nowy sport?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 21:47 Zgodzę się, ale pamiętaj tatko @Heinz-Werner Grüner , że przeciwnicy w takim ustawieniu mogą być losowi. No chyba że.....

Mistrz Edelweiss vs Mistrz Winkulii
Wicemistrz Edelweiss vs Wicemistrz Winkulii
Brązowy Edelweiss vs Brązowy Winkulii

I niezależnie czy format miałby 9 meczy czy 3, to podtrzymuję by jednak było to do 2 wygranych, bo to i tak nie są szachy że milion remisów, czyli w najgorszym wypadku będzie po prostu 3 pojedynki między przeciwnikami, co uważam, że jednak nie jest ogromem i dodatkowe 5 minut nikogo nie zbawi do grania, tym bardziej że jednak to pojedynki reprezentacji, a nie 2 koleżków z baru ,,Łyse Adamy to my", więc mają już jakąś wartość te mecze.
Inaczej...
3 spotkania - dobór losowy zawodników,to chyba w pierwszej kolejności powinienem napisać.
3 mecze do 2 wygranych, ok, to rozumiem, to proponowałem, ale 9meczów do 2? Chyba do 5 winno być...
Problemem jest tylko to, że "mecz" w systemie trzech spotkań potrwa maksymalnie 1-2 dni, przy założeniu, że chęci są. W następnym tygodniu gramy z inną reprezentacją. Czyli liga płynnie zmierza ku końcowi
A przy systemie 9 meczów... zgranie 3x3 jest już sporo trudniejsze. Ja doskonale rozumiem intencję, też bym wolał "każdy z każdym", ale to będzie o niebo trudniejsze.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: A może by tak nowy sport?

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Heinz-Werner Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 22:05
Leszek Ebe-Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 21:47 Zgodzę się, ale pamiętaj tatko @Heinz-Werner Grüner , że przeciwnicy w takim ustawieniu mogą być losowi. No chyba że.....

Mistrz Edelweiss vs Mistrz Winkulii
Wicemistrz Edelweiss vs Wicemistrz Winkulii
Brązowy Edelweiss vs Brązowy Winkulii

I niezależnie czy format miałby 9 meczy czy 3, to podtrzymuję by jednak było to do 2 wygranych, bo to i tak nie są szachy że milion remisów, czyli w najgorszym wypadku będzie po prostu 3 pojedynki między przeciwnikami, co uważam, że jednak nie jest ogromem i dodatkowe 5 minut nikogo nie zbawi do grania, tym bardziej że jednak to pojedynki reprezentacji, a nie 2 koleżków z baru ,,Łyse Adamy to my", więc mają już jakąś wartość te mecze.
Inaczej...
3 spotkania - dobór losowy zawodników,to chyba w pierwszej kolejności powinienem napisać.
3 mecze do 2 wygranych, ok, to rozumiem, to proponowałem, ale 9meczów do 2? Chyba do 5 winno być...
Problemem jest tylko to, że "mecz" w systemie trzech spotkań potrwa maksymalnie 1-2 dni, przy założeniu, że chęci są. W następnym tygodniu gramy z inną reprezentacją. Czyli liga płynnie zmierza ku końcowi
A przy systemie 9 meczów... zgranie 3x3 jest już sporo trudniejsze. Ja doskonale rozumiem intencję, też bym wolał "każdy z każdym", ale to będzie o niebo trudniejsze.
Ja bym powiedział, że nie tyle trudniejsze, co po prostu wymagałoby ZNACZNIE większej cierpliwości na rozegranie takich meczy.

No ale oczywiście również mogę poprzeć opcję 3 mecze do 2 wygranych, jak najbardziej byłbym też za.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11872
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: A może by tak nowy sport?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Miejmy nadzieję, że oprócz Edelweiss i Winkulii znajdziemy jeszcze choćby i dwie ekipy do rozerania spotkań.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Re: A może by tak nowy sport?

Post autor: Alfred Fabian »

Ejejej, spokojnie. Ofc, ja również jestem za tym, żeby to były pojedynki indywidualne, po prostu zamarzyłem się nad skomplikowaniem wszystkiego, jak to już mam w zwyczaju lubić.

Tylko teraz też nie zakładajmy z góry, że reprezentacja będzie w stanie wyznaczyć kto jest lepszy, a kto lepsiejszy. Są kapitanowie, niech oni o tym decydują. Ewentualnie niech reprezentanci sami się w tej sprawie dogadują. W szachach na pierwszym stole zawsze jest mecz pomiędzy zawodnikami z najlepszymi wynikami, a jeżeli jest takich kilku, to z najwyższym rankingiem, więc o ile reprezentacje będą się tym kierować, to powinno być w porządku.

Ale nie komplikujmy tego za mocno, bo się skończy na ustaleniach, gdzie będzie kilka opcji i nic się nie wybierze. Reprezentację z pewnością może jeszcze skleić Sarmacja (Orjon, Fatima), może jak Helwetyk i Oswald wyjdą z realiozy, to im też uda się coś skleić ;)
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: A może by tak nowy sport?

Post autor: Isabella Swann »

Podejrzewam, że jak zrobimy system do 2 dwóch wygranych reprezentacji to będzie dobry pomysł, bo wtedy np możemy zrobić turniej jedno/dwu dniowy i mieć wyniki.

Po prostu bez zbędnego wprowadzania dodatkowych udogodnień czy komplikowania spraw jak to zrobił @Alfred Fabian
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stowarzyszenie Sportowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości