RMAW - temat ogólny

W roku 1922 w ramach Rajdowych Mistrzostw Austro-Węgier odbywał się nasz regionalny Rajd Orientyki. Wspólnie ze Slawonią, naszym sąsiadem od wschodu stworzyliśmy niezapomnianą imprezę dającą prędkości o jakich nie marzycie. Od kolejnego sezonu jeździmy już pod egidą Rajdu Szarotki i z tego tytułu też nam bardzo miło.
Jeśli jesteś fanem motoryzacji, musisz tu zaglądać.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: RMAW - temat ogólny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 26 września 2022, 10:58 Nie chodzi mi o ograniczenie postów, ale właśnie próbę zaangażowania uczestników w życie rajdowe. Skoro mamy np. puste spichlerze, czy też jakieś hangary, może na czas rajdów przerobić je w boksy dla zespołów?

Spróbujmy sprowadzić tutaj rajdowców chwile przed rajdem. Zamiast sprawdzać zegar jakimś pustym postem, niech chociaż napiszą, że sprawdzają ciśnienie w oponach.

Mamy duży potencjał do fabularyzowania, dlaczego więc tego nie wykorzystać?
A zdaje się, że niedawno zarzucano mi, że ustawienie Oktoberfest na 15 października i próba przeciągnięcia go aż do rajdu była zła. :)
No, ale nie czepiam się. Sama idea jest jak najbardziej zajefajna. Tego się trzymajmy.
Warto więc może zrobić też tak, że np. na OS4 dodatkowe zadanie to znaleźć "gumiarza" i wymienić opony, czy tam dopuścić powietrze. W sensie, żeby każdy mógł fabularyzować. Lub po prostu, gdy tam się zjawi od np. OS1 do OS przedostatniego (na ostatnim proszę mi takich cyrków nie wymysać ;) ) to dostanie dodatkową premię.
Można też wymyśleć, że kierowca dostaje dodatkowe, nie wiem z 5 minut, by to miało sens, jak użyje w każdym opisie więcej niż jednego zdania (nie używając jednocześnie "wziuummmów").
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3915
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: RMAW - temat ogólny

Post autor: Joachim Cargalho »

Zostawmy Oktoberfest sobie i Rajdy sobie. Przerwa pomiędzy tymi wydarzeniami będzie akurat dla nas zdrowa.

Nie wiem, czy powinniśmy ingerować w sposób naliczania czasów i tworzenie dodatkowych wytycznych przy pokonywaniu odcinków specjalnych. Tym bardziej, że moje doświadczenie w rajdach jest raczej nikłe. Pytając o dodatkowe atrakcje miałem na myśli właśnie garaże i inne wątki fabularne, które mają towarzyszyć rajdom, ale nie muszą wpływać na ich wynik.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: RMAW - temat ogólny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 26 września 2022, 12:14 Zostawmy Oktoberfest sobie i Rajdy sobie. Przerwa pomiędzy tymi wydarzeniami będzie akurat dla nas zdrowa.

Nie wiem, czy powinniśmy ingerować w sposób naliczania czasów i tworzenie dodatkowych wytycznych przy pokonywaniu odcinków specjalnych. Tym bardziej, że moje doświadczenie w rajdach jest raczej nikłe. Pytając o dodatkowe atrakcje miałem na myśli właśnie garaże i inne wątki fabularne, które mają towarzyszyć rajdom, ale nie muszą wpływać na ich wynik.
Ja bym się nie obawiał dodatkowych możliwości na OS. Zawsze wszystko jest rozpisane. Natomiast rozumiem, że dodatkowe opcje mogą być problematyczne dla mniej zaangazowanych.
Co do fabularyzacji, to jak najbardziej! Bawmy się w to! To będzie na pewno coś miłego i nowego.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3915
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: RMAW - temat ogólny

Post autor: Joachim Cargalho »

Ja bym się nie obawiał dodatkowych możliwości na OS. Zawsze wszystko jest rozpisane. Natomiast rozumiem, że dodatkowe opcje mogą być problematyczne dla mniej zaangazowanych.
W tej kwestii chyba lepiej zachować jak największą transparentność i nie komplikować zasad. Już kolejne zaznaczanie OS staje się czasami problematyczne :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: RMAW - temat ogólny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

SEZON IV
Klasyfikacja Generalna

Klasyfikacja po drugim rajdzie

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: RMAW - temat ogólny

Post autor: Femme Mystere »

13 pechowa, to wszystko dlatego.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: RMAW - temat ogólny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Oczywiście wdał się błąd w klasyfikacji generalnej. :)

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: RMAW - temat ogólny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Klasyfikacja Generalna Kierowców
Obrazek

Klasyfikacja Generalna Konstruktorów
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: RMAW - temat ogólny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

SEZON IV
Klasyfikacja Generalna

Klasyfikacja końcowa sezonu po siódmym rajdzie, 4. Rajdzie Alpejskim
Klasyfikacja Generalna Kierowców
Obrazek

Klasyfikacja Generalna Konstruktorów
Obrazek

W sezonie nr 4 wystartowało 38 kierowców (szesnastu zdobyło choćby 1 punkt), którzy reprezentowali 21 mikronacji. Najwięcej przywdziało barwy Leocji (5 rajdowców), oraz Edelweiss (4), Sarmacji, Winkulii i RON(po 3). 29 zespołów stanęło na starcie, a 13 z nich znalazło się w strefie punktowanej.
Najwięcej indywidualnych zwycięstw odniósł zwycięzca sezonu, Helwetyk Romański, aż cztery. Dwa razy wygrywał Albert F. de Espada, a raz Fatima Popow-Chojnacka i Ignats ik Ruth. Co ciekawe, wicemistrz 4.sezonu, Orjon Surma nie wygrał ani razu, za to trzykrotnie był drugi i dwa arzy trzeci (obie pozycje najczęściej ze wszystkich).
Łącznie na podium stanęło 8 kierowców - pięć razy H.Romański i O.Surma, a de Espada trzy razy.
We wszystkich wyścigach sezonu wystartowało 9 zawodników, w tym dwie kobiety.
Wśród zespołów najlepszy okazał się BCZS (kierowcy Romański i Surma) - wygrał z ogromną przewagą. Niech zobrazuje to fakt, że gdybyśmy zsumowali punkty zespołów z miejsc 2-4 to ki tak BCZS byłby najlpeszy. Dwukrotnie w sezonie osiągnęli maksymalną ilość punktów - 47, co ciekawe na początek i na koniec sezonu.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: RMAW - temat ogólny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Początkowo miałem wysyłać info do każdego kierowcy, ale przecież potencjalnie zainteresowanym może być każdy, daję więc publicznie.
(odpowiedzi proszę przesyłać wyłącznie na pw via discord lub forum)

Mała ankieta odnośnie RMAW i rajdów.
Prosiłbym o odpowiedzi w wolnej chwili:
1. Jak oceniasz poprzedni sezon w skali 0-10
2. Czy „system rajdowy jest skomplikowany?
3. Jak uważasz co ma wpływ na ostateczny wizerunek rajdu?
4. Czy dodatkowa fabuła zachęciła by Cię do większego zaangażowania?
5. Czy wprowadzenie nowych kilku dodatkowych udogodnień byłoby dla Ciebie problemem?
6. Czy masz zastrzeżenia do regulaminu?
7. Czy organizator RMAW powinien ułatwiać i informować kierowców indywidualnie o możliwości zmian licencji, czy kwestię pozostawić to kierowcom, by więcej się zaangażowali (tak było do tej pory)?
8. Który rajd był najlepszy?
9. Oceń jakość poszczególnych rajdów sezonu nr 4:
a) 4. Rajd Alpejski - Alpenfahrt
b) XX-lecia Księstwa Sarmacji
c) 4. Rajd Leocji
d) Rajd Lumerii
e) Rajd Orientyki (Edelweiss-Slawonia)
f) Rajd Scholandii
g) Rajd Winkulii

10. Biorąc pod uwagę dzisiejszą aktywność w mikronacjach – w jakim kraju chciałbyś widzieć rajd? (wymień tyle, ile uważasz za słuszne)
11. Czy masz pomysł jak dodatkowo ubarwić rajdowe ściganie?
12. Ile rajdów w sezonie jest dla Ciebie optymalne? (przy założeniu, że sezon trwa od września do końca marca)
13. Czy uważasz, że zespołowość powinna mieć większe znaczenie?
14. Co skłoniłoby Cię do większego zaangażowania?
15. Jaka forma nagrody jest dla Ciebie najbardziej zachęcająca?
16. Czy kierowcom powinny być stawiane jakieś wymogi?
17. Czy byłbyś w stanie pełnić rolę „pomocnika ds. technicznych, kronikarskich etc”, w każdym rajdzie?
18. Czy masz jakieś inne pytania i zastrzeżenia?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyścigi Samochodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość