Lotnictwo

Siły Powietrzne Edelweiss

Moderatorzy: Albert Fryderyk de Espada, Ronon Dex, Piotr Romanow

Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Ronon Dex »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 03 października 2022, 17:06 Służba obowiązkowa, trzeba sobie dobrą wymówkę znaleźć. :lol:
Nie przesadzaj... w mikronacjach od 2014 czyli od mojego początku bawiłem się właśnie w armie, organizowałem takowe, wyposażałem takowe i dowodziłem takowymi. Czas trochę od tego odpocząć (choć tak nie do końca bo coś tam w Oceanii Leockiej mam... niewiele, ale jednak - a pewnie trochę się jeszcze rozbuduje, bo skoro padła Samunda, gdzie pomagałem w tworzeniu sił zbrojnych to pewnie przyjmę na Wyspach oceanii trochę tamtejszych emigrantów... wysyłam tam właśnie moje statki), ale mogę dalej szkolić, doradzać, wspomagać... czas na trochę witualnej wojskowej emerytury i trochę cywilnego życia (biznes, polowania, turystyka etc.)

Gdyby jednak nadeszło jakieś zagrożenie to nie zamierzam się uchylać od obrony kraju, którego obywatelem niedawno zostałem - zasiądę wtedy znowu do kabiny myśliwca i poprowadzę do walki moich wirtualnych pracowników RAT.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Joachim Cargalho »

W wiadomości @Albert Fryderyk de Espada zauważam żart, choć bez znaczenia o celowość tego stwierdzenia, ważne jest jednak zapoznać się z pewnym rozporządzeniem.
O tym: viewtopic.php?f=44&t=167
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1496
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Dokładnie o to chodziło.
Mamy w końcu w Edelweiss obowiązkową służbę a @Heinz-Werner Grüner nie da się tak łatwo przekabacić.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Co do powszechnego obowiązku służby wojskowej to nalegam, szczególnie meską część na nie wymigiwanie się od tego, ale nie mam też problemu z tym jeśli ktoś kategorycznie odmówi. Jedyne czego wymagam to stawić sie na WKU, a co tam za papiery pokażecie to już mało istotne.
Kto chce może się bawić w wojsko, kto nie to nie. Można też na pół gwizdka i nikt nikogo zmuszac nie będzie, ale jak już się w tej armii jest to przecież coś mozna zrobić. Skoro dało się namówić Liselotte i Joachima, to nawet starty, dobry wiarus Dex stawi się przed komisją poborową. Czy będzie się w to brnął, nie wiem, ale będzie musiał sam zdecydować. To jednak sprawa na następny miesiąc - pobór jest w listopadzie, a służba trwa 6mcy, gdzie i tak niewiele jest roboty, chyba, że Leutant Romanow czy Fahnrich de Espada coś wymyślą nowego. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Ronon Dex »

Joachim Cargalho pisze: 03 października 2022, 19:53 W wiadomości @Albert Fryderyk de Espada zauważam żart
Ja również, moja wypowiedź też jest przecież nacechowana pewną ironią.
Joachim Cargalho pisze: 03 października 2022, 19:53 ...ważne jest jednak zapoznać się z pewnym rozporządzeniem.
O tym: viewtopic.php?f=44&t=167
Albert Fryderyk de Espada pisze: 03 października 2022, 20:14 Dokładnie o to chodziło.
Mamy w końcu w Edelweiss obowiązkową służbę a @Heinz-Werner Grüner nie da się tak łatwo przekabacić.
Ale taka służba nie oznacza "zawodowstwa"... czyli związania się z armią na stałe. Oczywistym jest, że każdy rezerwista powinien odbyć odpowiednie przeszkolenie wojskowe - nawet taki, który ma duże doświadczenie w tej materii zdobyte w innych miejscach mikroświata, bo musi się zapoznać ze specyfiką służby w Edelweiss, ze sprzętem tutaj używanym i musi nastąpić proces zgrywania itd. Nie sądze jednak by zamysłem Oberhaupta było zamknięcie nas na 6 miesięcy tylko w koszarach... bo życie by w kraju zamarło.

Raczej forma (jak sądzę) będzie bardziej otwarta czyli obowiązkowe uczestnictwo w szkoleniu i ćwiczeniach. Bardzo chętnie w takich działaniach będę uczestniczył...
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 03 października 2022, 20:36 Ale taka służba nie oznacza "zawodowstwa"... czyli związania się z armią na stałe. Oczywistym jest, że każdy rezerwista powinien odbyć odpowiednie przeszkolenie wojskowe - nawet taki, który ma duże doświadczenie w tej materii zdobyte w innych miejscach mikroświata, bo musi się zapoznać ze specyfiką służby w Edelweiss, ze sprzętem tutaj używanym i musi nastąpić proces zgrywania itd. Nie sądze jednak by zamysłem Oberhaupta było zamknięcie nas na 6 miesięcy tylko w koszarach... bo życie by w kraju zamarło.

Raczej forma (jak sądzę) będzie bardziej otwarta czyli obowiązkowe uczestnictwo w szkoleniu i ćwiczeniach. Bardzo chętnie w takich działaniach będę uczestniczył...
Do tej pory-był już pobór wiosenny, te 6 mcy(pierwszym "skoszarowanym" został jeszcze msc) to całkiem luźne spojrzenie na obowiązkową służbę zasadniczą. Chcesz mieć wyższy stopień to robisz coś w armii, nie to nie. Nie ma przymusu. Ktoś chce przejść po tym okresie na kontrakt, nie ma problemu. Ktoś chce do rezerwy, jak najbardziej. Najważniejsze to tylko stwarzać pozory. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1496
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Muszę się zapytać gdyż nie jestem pewien czy ta kwestia była poruszana, a jeżeli była to najmocniej przepraszam ale musiałem przespać.
Mianowicie jak sytuacja ma wyglądać z rejestracją maszyn wojskowych gdyż dobrze było by je zarejestrować a z drugiej strony zarejestrowanie kilkudziesięciu maszyn pod rząd będzie już trochę podchodzić pod spam.

DW: @Ronon Dex @Heinz-Werner Grüner
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Ronon Dex »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 08 października 2022, 14:58 Mianowicie jak sytuacja ma wyglądać z rejestracją maszyn wojskowych gdyż dobrze było by je zarejestrować a z drugiej strony zarejestrowanie kilkudziesięciu maszyn pod rząd będzie już trochę podchodzić pod spam.

DW: @Ronon Dex @Heinz-Werner Grüner
Generalnie samoloty wojskowe są w gestii wojska i raczej nie podlegają rejestracji cywilnej. Jednak gdyby Oberhaupt zadecydował, ze mają być rejestrowane to można zrobic jakiś zbiorczy rejestr samolotów wojskowych.

Wiadomo, nie wydawałoby się kilkudziesięciu kart rejestracyjnych, ale można stworzyć jakieś dokumenty zbiorcze rejestrujące maszyny wosjkowe.

Jednak moim zdaniem powinny robić to "czynniki wojskowe"...
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Co do rejestracji sprzętu wojskowego, to mamy tylko "przydziały" do eskadry, ale chyba faktycznie nie wiemy, ani jakie, ani dokłądnie ile

Jeśli Fahnrich de Espada się tym zajmie, a Herr Dex jeśli bedzie tego wymagało pomoże to ja się nie mieszam. W sumie to nie chcę się mieszać. Za wiele mam na głowie...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1496
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 08 października 2022, 20:30 Co do rejestracji sprzętu wojskowego, to mamy tylko "przydziały" do eskadry, ale chyba faktycznie nie wiemy, ani jakie, ani dokłądnie ile

Jeśli Fahnrich de Espada się tym zajmie, a Herr Dex jeśli bedzie tego wymagało pomoże to ja się nie mieszam. W sumie to nie chcę się mieszać. Za wiele mam na głowie...
To znaczy rozpiskę mamy, co, ile i gdzie, teraz pytanie czy chce nam się rejestrować każdą wojskową maszynę, czy to już istniejącą jak i te które powstaną.
Problem pojawia się wtedy gdy człowiek zda sobie sprawę że rejestr tych maszyn zajmie kilka stron.

Jak dla mnie możemy pozostać po prostu na tym na czym stoimy.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edelweiss Luftstreitkräfte”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość