Maulwurf

Pomysłodawcą i twórcą Fabrik für Boden und Unterirdische Militärfahrzeuge (FBUM) jest Leszek Ebe-Grüner. Powstała 8 lutego 1922 roku i od samego początku dział projektowy skupił się na budowaniu militarnej "potęgi" Doliny. W ruch poszły narzędzia kreślarskie i tym oto sposobem Edelweiss doczekał się właśnych designerów.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nic nie stoi chyba na przeszkodzie by je rozpocząć prawda, synu?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Tak, test rozpoczynamy dokładnie-NATYCHMIAST! Znaczy oczywiście pierw wejdziemy do pojazdu.

Jako że pani @Femme Mystere będzie też brała udział, to zadbałem by wszystko poszło zgodnie z planem. Na początek nie pozwoliłem by powtórzyła się akcja z butami i osobiście zajmuję się tym problemem. Mianowicie biorę panią Lieselotte Augentrost na ręce i wchodzimy do środka Maulwurfa. Oczywiście żeby jak najbardziej zadbać o bezpieczeństwo, to razem ze mną pani usiądzie przy fotelu dowódcy Maulwurfa. Po tych szybkich przygotowaniach rozpoczęliśmy ostatni test podkopu pod ziemią. rozpoczęło się wiercenie... obyło się bez żadnych awarii na początku. Następnie jechaliśmy i wiercony był ten krótki tunel i mimo że woooolno to szło, to jednak bez awarii. Ostatecznie wykopywaliśmy się z krótkiego podziemnego tunelu... Test pod względem sprawnościowym uznaję za udany. Jednak Pani Lieselotte Augentrost ostatecznie podejmie decyzję, czy możemy dać Maulwurfa typ 1939 Transportowy do służenia w ojczyźnie Edelweiss! Oczywiście jeśli będzie udzielona zgoda, to mój ojciec @Heinz-Werner Grüner może bezpośrednio przejąć Maulwurfa do tam celów, których potrzebuje.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

OFFTOP:

Mam jeszcze na szybko dość ciekawy pomysł... Mianowicie skoro żaglowce, statki powietrzne czy inne pancerniki dostają "własne" imiona, a jak wiemy "krecików" nie będzie tysięcy to może każdy z nich mógłby otrzymać jakieś charakterystyczne imię? Co o tym sądzicie?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Joachim Cargalho »

Też gdzieś mi to przeszło przez myśl. Można śmiało nazywać konsekwencje kreatywności :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 06 kwietnia 2022, 22:19 Też gdzieś mi to przeszło przez myśl. Można śmiało nazywać konsekwencje kreatywności :D
Ale ustalmy może jakąś sensowność - od czego ma być pochodna nazwy?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Joachim Cargalho »

No zdecydowanie od zwierząt podziemnych. Pierwszy mógłby być nazywany Turkuć!

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

A wie Szanowny jak się zwie z edelweisskiego? Służę pomocą Europäische Maulwurfsgrille...
https://de.wikipedia.org/wiki/Europ%C3% ... urfsgrille

Nie jest to zbyt podobne? :D

I tak jak hamerykańce mają swoje USS, brytole HMS, to może my ETM (EdelweissTal Maulwurf)? :D

I takie ETM Turkuć brzmi doskonale, ale już po "inszemu" słabo, dlatego może niech zostanie swojska, polska nazwa?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 724
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Maulwurf

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Joachim Cargalho pisze: 07 kwietnia 2022, 07:11 No zdecydowanie od zwierząt podziemnych. Pierwszy mógłby być nazywany Turkuć!

Obrazek
Fujka :(
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 06 kwietnia 2022, 22:19 Też gdzieś mi to przeszło przez myśl. Można śmiało nazywać konsekwencje kreatywności :D
Popieram
Heinz-Werner Grüner pisze: 07 kwietnia 2022, 09:08 A wie Szanowny jak się zwie z edelweisskiego? Służę pomocą Europäische Maulwurfsgrille...
https://de.wikipedia.org/wiki/Europ%C3% ... urfsgrille

Nie jest to zbyt podobne? :D

I tak jak hamerykańce mają swoje USS, brytole HMS, to może my ETM (EdelweissTal Maulwurf)? :D

I takie ETM Turkuć brzmi doskonale, ale już po "inszemu" słabo, dlatego może niech zostanie swojska, polska nazwa?
Znowu wymyślasz skrót, który ni cholerę pasuję do nazwy, dodając ,,Tal" XD Michaił Tal to był czarodziej z Rygi, bardzo dobrze grający w szachy.

Więc nazwy własne okej, ale bardziej bym się wzorował na pociągach, bo niektóre pociągi oprócz numerków, mają jeszcze swoje nazwy, czyli np.Maulwurf Typ 1939 Transportowy ,,Turkuć" ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 07 kwietnia 2022, 16:53
Joachim Cargalho pisze: 06 kwietnia 2022, 22:19 Też gdzieś mi to przeszło przez myśl. Można śmiało nazywać konsekwencje kreatywności :D
Popieram
Heinz-Werner Grüner pisze: 07 kwietnia 2022, 09:08 A wie Szanowny jak się zwie z edelweisskiego? Służę pomocą Europäische Maulwurfsgrille...
https://de.wikipedia.org/wiki/Europ%C3% ... urfsgrille

Nie jest to zbyt podobne? :D

I tak jak hamerykańce mają swoje USS, brytole HMS, to może my ETM (EdelweissTal Maulwurf)? :D

I takie ETM Turkuć brzmi doskonale, ale już po "inszemu" słabo, dlatego może niech zostanie swojska, polska nazwa?
Znowu wymyślasz skrót, który ni cholerę pasuję do nazwy, dodając ,,Tal" XD Michaił Tal to był czarodziej z Rygi, bardzo dobrze grający w szachy.

Więc nazwy własne okej, ale bardziej bym się wzorował na pociągach, bo niektóre pociągi oprócz numerków, mają jeszcze swoje nazwy, czyli np.Maulwurf Typ 1939 Transportowy ,,Turkuć" ;)
Aleś mnie zjechał Synuś! Nie powiem twoja koncepcja bardziej do mnie trafia, ale za te przekleństwa to będzie bura. :)

To w "jakimś" wykazie będzimy je jakość oznaczać i nadawać nazwy własne?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych (FBUM)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość