Maulwurf

Pomysłodawcą i twórcą Fabrik für Boden und Unterirdische Militärfahrzeuge (FBUM) jest Leszek Ebe-Grüner. Powstała 8 lutego 1922 roku i od samego początku dział projektowy skupił się na budowaniu militarnej "potęgi" Doliny. W ruch poszły narzędzia kreślarskie i tym oto sposobem Edelweiss doczekał się właśnych designerów.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 25 marca 2022, 21:00 Nie, tutaj został wmontowany inny silnik. Na pewno jest lepszy od poprzedniego i szansa Awarii jest prawie że zerowa. Jak pisałem, tym razem najlepsi specjaliści z całego Edelweiss, zajęli się tym całym silnikiem.
A nie da się tego jakoś zebrać "do kupy" i opisać? Ja serio nic z tego nie wiem.
Miało być szczegółowo, ale jak widać synuś nie za bardzo palisz się do opisu takiej maszyny.
Jeśli jest problem z "parametrami" weź w obroty jakiś czołogopodobną maszynę i improwizuj.

Silniki też przydało by się nazywać, a już nie mówię, że skoro M-1933 został oddany na wynajem, M-1933TS się zezłomował to już M-1933TRANS mógłby być lepiej opisany.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Femme Mystere »

Przypominam, że zgłaszałam się do testów!
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Femme Mystere pisze: 26 marca 2022, 10:51 Przypominam, że zgłaszałam się do testów!
Dobrze, w takim razie będzie mogła pani razem ze mną oraz załogą brać udział w testowaniu. Pierwsze testy odbędą się jutro.
Heinz-Werner Grüner pisze: 25 marca 2022, 21:19
A nie da się tego jakoś zebrać "do kupy" i opisać? Ja serio nic z tego nie wiem.
Miało być szczegółowo, ale jak widać synuś nie za bardzo palisz się do opisu takiej maszyny.
Jeśli jest problem z "parametrami" weź w obroty jakiś czołogopodobną maszynę i improwizuj.

Silniki też przydało by się nazywać, a już nie mówię, że skoro M-1933 został oddany na wynajem, M-1933TS się zezłomował to już M-1933TRANS mógłby być lepiej opisany.
Ja nie jestem aktywny w mikronacjach 24 godziny na dobę, to w ramach przypomnienia. Dużo rzeczy mi poprzychodziło, więc proszę się uspokoić. Będzie szczegółowy opis tego pojazdu po zakończonych testach.

I nie M-1933TRANS, bo takiego nie mamy w składzie, tylko M-1939T jak już, także też wymagam poprawienia się i nazywania prawidłowo tych pojazdów, a nie mylenia ich z zezłomowanym M-1933ST.
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1495
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Drobna aktualizacja ze stanu prac STAR Labs nad Maulwurfem:
https://forum.muratyka.ct8.pl/index.php ... mment-4043
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Femme Mystere »

Przyznam szczerze, że jestem pod wielkim wrażeniem działalności STAR Labs. Wszystkie wizualizacje Maulwurfa najwyższych lotów.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Tak też rozpoczęliśmy pierwsze testowanie-test prędkości. Oczywiście z zgodnie obietnicą, wziąłem panią @Femme Mystere do pojazdu i mogła osobiście poczuć emocje, jakie towarzyszyły, podczas testowanie tego pojazdu. Oczywiście prędkość nie była powalająca, jednak było czuć minimalną różnicę i nowy typ Maulwurfa ruszał się o +2km/h szybciej! Oczywiście test został zdany. Ponadto jeśli pani @Femme Mystere może, to bardzo bym prosił o opisanie wrażeń, podczas pierwszego testu Maulwurf typ 1939T.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Już się nie mogę doczekać relacji Frau Augentrost z wizyty wewnątrz kreta!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Femme Mystere »

Lieselotte przybyła na miejsce spotkania o czasie. Miała na sobie jak zwykle wysokie szpilki. Obchodząc pojazd dookoła stukała nimi donośnie po całej hali.
-- Wygląda godnie. - stwierdziła w końcu, dotykając palcem końcówki ostrego wiertła. - Ciekawe, czy @Albert Fryderyk de Espada osobiście ostrzył.
Po tych słowach weszła po schodkach do środka, podtrzymując się również ramienia Leszka. W trakcie wchodzenia szpilka utkwiła w schodku, jednak po silniejszym pociągnięciu nogą, udało się uratować but.

Wewnątrz panował ascetyczny charakter wnętrza. Lieselotte obeszła stanowiska, oglądając je krytycznie.
- Przydałoby się trochę ożywić to miejsce. Tutaj postawiłabym jakiegoś kwiatka. - wskazała na niewielki stolik w rogu.

Lieselotte zajęła miejsce dowódcy, sprawdzając, czy nie jest za twarde i pozwoliła @Leszek Ebe-Grüner popisać się jako kierowca wiertłowy. Prędkość, jaką posuwali się do przodu, może nie była zachwycająca, ale obserwowanie i uczestniczenie w wierceniu, przysłuchwanie się wykowi silnika i drżeniu pokładu dawało nieporównywalne z niczym wrażenia. Położenie maulwurfa pod ziemią można było obserwować na radarach i wizualizacjach, pojawiających się na ekranach, tworzących profesjonalny kokpit.

Po pewnym czasie Lieselotte zdecydowała się nawet zasiąść za kierownicą i musiała przyznac, że prowadzenie pojazu wcale nie jest takie proste. Obierając trasę trzeba brać pod uwagę zmienność gleby i przewidywaneniebezpieczeństwa. W końcu nie przez każdą skałę można się przewiercić, a dowiercenie się do podziemnych cieków wodnych stwarzałoby zagrożenie. Ponadto należy dobierać moc wiertła i prędkość pojazdu.

Po zakończonych testach Lieselotte podziękowała @Leszek Ebe-Grüner za możliwość uczestnictwa. Zwróciła uwagę na to, że zastanowiłaby się nad ulepszeniem systemów radarowych i czujników, które pozwoliłyby z większąc dozą pewności przewidzieć tor rycia.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Dziękuje za relacje.

Oczywiście bardzo doceniam wystrój wnętrza, żołnierzom na pewno się przyda, choć odrobinę urozmaicić wnętrze pojazdu oraz żołnierze będą dbać o kwiatka i oczywiście na pewno jest u nich pani mile widziana.

Ponadto zawsze doceniam spojrzenie na Maulwurfa z innej strony. Z strony kogoś, kto tego nie projektował ani budował i może zawsze coś znaleźć.

Co do czujników i systemów radarowych, to jakby była taka konieczność, to również i to byśmy testowali.

Na sam koniec chłopaki byli podekscytowani, aż wyszli z propozycją, by brała pani udział w kolejnych testach. Ale no kolejny test, jest już bardziej wymagający i będzie dotyczył wiercenia pod ziemią i drążenie krótkiego podziemnego tunelu. Ponadto jest to dla mnie wielka odpowiedzialność, dlatego w przypadku testów, ja sam, oczywiście jak pani by się zgodziła, to nie miałbym przeciwwskazań pod warunkiem że sam Dowódca Sił Zbrojnych Edelweiss @Heinz-Werner Grüner pozwolił brać udział w takich testach. Natomiast ja sam proponuję pani @Femme Mystere , stanowisko Szefowej Kontroli Jakości do spraw Maulwurfów. Na pewno w tej firmie taka osoba by się przydała, a że umie pani krytycznie ocenić pojazd, to na pewno się na te stanowisko pani nada, pani @Femme Mystere .
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maulwurf

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Oberhaupt Grüner nie ma żadnych przeciwskazań do prowadzenia testów. Jeśli Leszek Ebe-Grüner weźmie odpowiedzialność za Frau Augentrost to gdzie mnie się wtrącać. Wyrażam "akcept", a skoro już Ma'am i tak otrzymała funkcję Szefowej Kontroli Jakości do spraw Maulwurfów tym bardziej. Bardzo się cieszę na nawiązanie współpracy między państwem.

Dalsze testy jednak wymagają już stworzenia potencjalnych warunków do pracy maulwurfa w terenie, gdzie jest na to zapotrzebowanie. Nakazuje natychmiastowe przewiezienie maulwurfa M-1939T w miejsce opisanq na poniższej mapie jako Przejście Graniczne Wilde Felder. Tam wykonać dalsze testy. W przypadku powodzenia zgłosić się do Sztabu Generalnego ELaK.

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych (FBUM)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość