Transport Maulwurfa

Pomysłodawcą i twórcą Fabrik für Boden und Unterirdische Militärfahrzeuge (FBUM) jest Leszek Ebe-Grüner. Powstała 8 lutego 1922 roku i od samego początku dział projektowy skupił się na budowaniu militarnej "potęgi" Doliny. W ruch poszły narzędzia kreślarskie i tym oto sposobem Edelweiss doczekał się właśnych designerów.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Transport Maulwurfa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 20 marca 2022, 19:17
Heinz-Werner Grüner pisze: 20 marca 2022, 13:10 Jak na razie wszystko po waszej myśli. Oby się udało dowieźć...

Powiedz mi tylko drogi synu, dlaczego wydałeś nas "skarb narodowy" skoro mówiłem, że nasz pierwszy maulwurf miał zostać u nas?
Kiedy tak mówiłeś? W Kuluarach nie było mowy, że pierwszy Maulwurf zostaję. Czyżby nagle ojcowi się odwidziało?
Podpiąłem Ci synu...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Transport Maulwurfa

Post autor: Joachim Cargalho »

Dlaczego specjaliści nie przyjechali do nas? Tylko w ten sposób moglibyśmy zwiększać nasze know-how. A tak? Nawet nie będziemy wiedzieć co nam tak na prawdę tam włożyli...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Transport Maulwurfa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 20 marca 2022, 20:31 Dlaczego specjaliści nie przyjechali do nas? Tylko w ten sposób moglibyśmy zwiększać nasze know-how. A tak? Nawet nie będziemy wiedzieć co nam tak na prawdę tam włożyli...
Spodziewam się, że jak wróci to będzie bardziej sprawny. Mnie tylko martwi, że nie mamy teraz ani jednego egzemplarza...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Transport Maulwurfa

Post autor: Joachim Cargalho »

Ale to nie może tak być, ze nasz jedyny i wysoce innowacyjny sprzęt wojskowy wydajemy na zewnątrz. Wróci lepszy, ale nie o to chodzi, aby obce mocarstwo miało plany naszej maszyny bojowej, nawet jeśli się kumplujemy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Transport Maulwurfa

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Joachim Cargalho pisze: 20 marca 2022, 20:49 Ale to nie może tak być, ze nasz jedyny i wysoce innowacyjny sprzęt wojskowy wydajemy na zewnątrz. Wróci lepszy, ale nie o to chodzi, aby obce mocarstwo miało plany naszej maszyny bojowej, nawet jeśli się kumplujemy.
Wpierw żeby to obce mocarstwo mogło mieć coś z tego musiało by mieć zgodę moją, i pana @Leszek Ebe-Grüner a na takową się nie zapowiada.
Heinz-Werner Grüner pisze: 20 marca 2022, 20:40 Spodziewam się, że jak wróci to będzie bardziej sprawny. Mnie tylko martwi, że nie mamy teraz ani jednego egzemplarza...
Na wstępie proponowałem aby wysłać uszkodzony model w wersji TS ale ten niestety został zezłomowany.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Transport Maulwurfa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 20 marca 2022, 20:52
Joachim Cargalho pisze: 20 marca 2022, 20:49 Ale to nie może tak być, ze nasz jedyny i wysoce innowacyjny sprzęt wojskowy wydajemy na zewnątrz. Wróci lepszy, ale nie o to chodzi, aby obce mocarstwo miało plany naszej maszyny bojowej, nawet jeśli się kumplujemy.
Wpierw żeby to obce mocarstwo mogło mieć coś z tego musiało by mieć zgodę moją, i pana @Leszek Ebe-Grüner a na takową się nie zapowiada.
Heinz-Werner Grüner pisze: 20 marca 2022, 20:40 Spodziewam się, że jak wróci to będzie bardziej sprawny. Mnie tylko martwi, że nie mamy teraz ani jednego egzemplarza...
Na wstępie proponowałem aby wysłać uszkodzony model w wersji TS ale ten niestety został zezłomowany.
No tutaj wychodzi kwestia niedogadania, ale pomińmy już to... Czekam na drugi egzmemplarz M-1933.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Transport Maulwurfa

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Będzie jak nowy, a nawet lepszy.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Transport Maulwurfa

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 20 marca 2022, 20:52
Joachim Cargalho pisze: 20 marca 2022, 20:49 Ale to nie może tak być, ze nasz jedyny i wysoce innowacyjny sprzęt wojskowy wydajemy na zewnątrz. Wróci lepszy, ale nie o to chodzi, aby obce mocarstwo miało plany naszej maszyny bojowej, nawet jeśli się kumplujemy.
Wpierw żeby to obce mocarstwo mogło mieć coś z tego musiało by mieć zgodę moją, i pana @Leszek Ebe-Grüner a na takową się nie zapowiada.
Heinz-Werner Grüner pisze: 20 marca 2022, 20:40 Spodziewam się, że jak wróci to będzie bardziej sprawny. Mnie tylko martwi, że nie mamy teraz ani jednego egzemplarza...
Na wstępie proponowałem aby wysłać uszkodzony model w wersji TS ale ten niestety został zezłomowany.
Oczywiście że ktoś z zewnątrz zgody nie dostanie. Umowa handlowa dotyczy tylko FBUM i STAR Labs. Także nie musicie się o to martwić, a zapewniam z panem Albertem kiedyś miałem już okazję współpracować, więc nie byle komu zleciłem to ulepszenie Maulwurfa typ 1933.
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Transport Maulwurfa

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Nowe informacje o transporcie Maulwurfa. Dotarł on już do portu w Eihenbergu, w Koribii:

https://forum.muratyka.ct8.pl/index.php ... mment-3958
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Transport Maulwurfa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 21 marca 2022, 17:11 Nowe informacje o transporcie Maulwurfa. Dotarł on już do portu w Eihenbergu, w Koribii:

https://forum.muratyka.ct8.pl/index.php ... mment-3958
Oby w bez uszkodzeń. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych (FBUM)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości