EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Pomysłodawcą i twórcą Fabrik für Boden und Unterirdische Militärfahrzeuge (FBUM) jest Leszek Ebe-Grüner. Powstała 8 lutego 1922 roku i od samego początku dział projektowy skupił się na budowaniu militarnej "potęgi" Doliny. W ruch poszły narzędzia kreślarskie i tym oto sposobem Edelweiss doczekał się właśnych designerów.
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Tak jak zapowiedziałem, oddział EBE, będzie zajmował się produkowaniem samochodów cywilnych na rynek Edelweiss. Już trwa budowa nad pierwszym pojazdem. I tak, będziecie widzieli wygląd tych pojazdów! Oczywiście więcej informacji, podam już wkrótce.
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Femme Mystere »

Bardzo życzyłabym sobie jakieś cabrio!
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

No i mamy efekty pierwszych prac! Zaczniemy od silnika, który powstał i będzie miał różne wersje, ale głównie będzie się nazywał Kraftmotor. Pierwszą jego wersją, to będzie Ziege. Oczywiście silnik jest bardzo mały, ale myślę że każdy Janusz z Edelweiss będzie cieszył się z jego osiągów, bo posiada nawet sportowy dolot!
Oczywiście przy projekcie pracowałem ja z panią Liesellote Augentrost @Femme Mystere , która bardzo dużo pomogła przy silniku i oczywiście kontrolowała, a czy to ma niskie zużycie paliwa, a czy to nie jest za słaba moc. Także jej też jak najbardziej należą się pochwały i na pewno w projekcie każdego następnego silnika będzie brać udział :) No i oczywiście wygląd samego silnika:


Obrazek

Natomiast już po zrobieniu samego silnika, wziąłem się za pracę nad pierwszym samochodem dla mieszkańców Edelweiss! Ostatecznie wyszedł mi taki samochodzik:


Obrazek


Nazywa się on EBE Model A. Jest on głównie skierowany do przeciętnego mieszkańca tej wspaniałej krainy. Oczywiście dla bardziej wymagających, pojazd będzie dostępny także w innych kolorach. A i najważniejsze, osiągi maksymalne tego samochodu wyniosą 48 km/h. No i jest to pojazd 2-osobowy.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Joachim Cargalho »

Całkiem udany model. Wydaje się być idealny do poruszania się po wielkomiejskich drogach modernistycznych mikronacji. Może należy go przedstawić gdzieś na szerszym forum? W ogóle... [szybki pomysł] jak już zbierzemy trochę modeli, to zorganizujemy jakieś MOTOexpo lub coś w tym stylu?
Wiecie: prezentacja, testy, rozmowy itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

EBE niech się rozwija, a targi samochodowe to bardzo dobry pomysł. 8-)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Femme Mystere »

@Joachim Cargalho Targi to super pomysł. @Leszek Ebe-Grüner będziemy musieli opracować jakiś model eksportowy.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Skoro wyszła już inicjatywa z EBE to ja już się nie mieszam. Mój koncept był zupełnie inny, ale nie znaczy lepszy.
Proszę zatem wszystkich zainteresowanych o angażowanie w markę EBE.
Co do targów to głównym punktem założenia powinien być czas kiedy chcemy to zrobić.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Femme Mystere »

Może moglibyśmy jakoś połączyć wizje @Heinz-Werner Grüner ?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Joachim Cargalho »

A ja uważam wręcz odwrotnie (a jakże :D), czas jest najmniej ważnym założeniem realizacji tego przedsięwzięcia. Jeśli opracujemy koncept, to i czas organizacji tego na pewno zostanie dobrze wyznaczony.

I myślę, że mógłbyś opowiedzieć o swojej koncepcji na rozwój przemysłu motoryzacyjnego. Może uda się coś z tego złożyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Chodzi mi tylko o to, że Leszek chce budować pojazdy na podstawie tej gry, ja miałem nieco inną wizję. Jak pisałem, ale ja tu nie chcę i nie mogę być od wszystkiego. Aż tak mi nie zależy, aczkolwiek figurkę na przodzie maski chciałbym widzieć. ;)

Co do targów, to mnie tylko chodzi o to by ta realizacja nie była na za tydzień, a raczej za miesiąc-dwa.
Ja nie lubię się spieszyc, a mamy czas na przemyślenie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych (FBUM)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości