Maszyna bojowa nr 1

Pomysłodawcą i twórcą Fabrik für Boden und Unterirdische Militärfahrzeuge (FBUM) jest Leszek Ebe-Grüner. Powstała 8 lutego 1922 roku i od samego początku dział projektowy skupił się na budowaniu militarnej "potęgi" Doliny. W ruch poszły narzędzia kreślarskie i tym oto sposobem Edelweiss doczekał się właśnych designerów.
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Maszyna bojowa nr 1

Post autor: Femme Mystere »

Szanowni Państwo,

Zważywszy na to, że zaprojektowanie i wyprodukowanie Maulwurfów spotkało się z tak pozytywnymi rezultatami, chciałabym zaproponować nową maszynę dla naszego wojska. Dlatego również chciałabym, aby @Piotr Romanow wiedział o tym projekcie.

Chciałabym stworzyć Maszynę bojową kroczącą na podstawie tego:

Obrazek

To dopiero początek prac nad tą maszyną. Proszę więc o wstępne przemyślenia na ten temat, wraz z propozycją nazwy. Osobiście proponuję Strauß 1 (struś 1).

@Heinz-Werner Grüner @Joachim Cargalho @Albert Fryderyk de Espada @Ronon Dex @Leszek Ebe-Grüner
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maszyna bojowa nr 1

Post autor: Joachim Cargalho »

Piękny projekt! Powinien dumnie kroczyć obok Maulwurfów!

No, a jeśli ma być to Strauss, to ja już nawet wiem w rytm czego muszą one defilować!!!




@Piotr Romanow jeśli Twoje wizjonerstwo dosięgnie poziomu oberhauptowskiego Dziedzica, armia Edelweiss osiągnie wspaniały sukces technologiczny!
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maszyna bojowa nr 1

Post autor: Piotr Romanow »

Frau Feldwebel, zatwierdzam projekt i czekam na pierwsze wizualizacje, a także testy takowych maszyn.
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maszyna bojowa nr 1

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Strasznie futurystycznie to wygląda jak na nasze realia, może coś bardziej w klimacie EdelSteam byłaby bardziej na miejscy.

Heinz-Werner Grüner pisze: 28 stycznia 2022, 11:44 Przeglądałem dziś na szybko i tak mi zaświtało, że można technologicznie spróbować oczywiście na spokojnie iść nieco w inny klimat armii.
Całość naszych wojsk i tak jest bardzo mała. Przypominam, że może raptem z 2000żółnierzy, ale zapytam was czy takie "delfiny" jak poniżej sprawdziły by się w górzystym terenie? :A

Obrazek

A z czołgopodobnych to może coś w Tank mark VIII? Z tymże niekoniecznie identyczne.
Chciałbym także by przy tak małej armii dosłownie "każda" jednostka była rozpisana, nuczym system "dexowy", czyli tak jak to robi Herr Dex, czy to w Bialenii, Brodrii, Leocji, czy wcześniej La Palmie.
Tutaj potzrebowałbym pomocy "fachury. Ja jedynie bazuje na rzeczywistym składzie liczebnym 1.Pułku Piechoty, gdzie pisałem w MAW o tym:
https://forum.austro-wegry.org/viewtopi ... .pu%C5%82k
https://pl.wikipedia.org/wiki/1_Pu%C5%8 ... 99gierski)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11871
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maszyna bojowa nr 1

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Aż się łezka zbiera na widok takich technologicznych nowinek.

Ja bym przy okazji prosił jakiegoś speca, który byłby w stanie wyliczyć ile osób byłoby potrzebne do obsługi, ale z całym zapleczem logistycznym, jak transport czy ropa.
Teraz mi coś świta, że pisałem coś takiego dla maulwurfów i chyba mi wychodziło jakieś 120 osób, tylko nie pamiętam czy na jednego czy na 3 maulwurfy.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maszyna bojowa nr 1

Post autor: Joachim Cargalho »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 09 lutego 2023, 17:47 Strasznie futurystycznie to wygląda jak na nasze realia, może coś bardziej w klimacie EdelSteam byłaby bardziej na miejscy.
Prawda jest taka, że i Maulwurfy są zdecydowanie futurystyczne, ale faktycznie nikomu to nie przeszkadza. Pełnią ona swoją rolę w armii, pojawiając się od czasu do czasu w jakiś fabularnych wydarzeniach. Kto był w Edelweiss i nie skorzystał z zaproszenia na wycieczkę Maulwurfem, ten trąba! :D

W jakiejkolwiek wersji ten Struś powstanie, będzie on miał identyczny status jak nasze krety. I swoją chwilę sławy na kolejny rok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maszyna bojowa nr 1

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Joachim Cargalho pisze: 10 lutego 2023, 08:45 Prawda jest taka, że i Maulwurfy są zdecydowanie futurystyczne, ale faktycznie nikomu to nie przeszkadza. Pełnią ona swoją rolę w armii, pojawiając się od czasu do czasu w jakiś fabularnych wydarzeniach. Kto był w Edelweiss i nie skorzystał z zaproszenia na wycieczkę Maulwurfem, ten trąba! :D
A tu ośmielę się nie zgodzić gdyż to że Maulwurfem realnie nie miałby prawa bytu nie oznacza że jest on machiną z przyszłości a wyglądem jednak pasuje dość dobrze do wczesnych lat XX wieku. Struś wygląda już natomiast jakby był żywcem wyjęci z kart powieści sci-fi.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maszyna bojowa nr 1

Post autor: Joachim Cargalho »

Mimo wszystko, należy stwierdzić, że maszyna ta jest olbrzymim skokiem technologicznym.

Obrazek

Myślę, że powinniśmy przede wszystkim zauważyć i rozróżnić te jednostki specjalne, od regularnej armii. Jestem zdania, że pełnią one trochę inną funkcję w kreowaniu życia społeczności, a takie wizjonerstwo technologiczne jest osobnym bytem. Zgadzam się, że nie powinniśmy zapędzać się zbyt daleko w tym, aby nie dojść do jakiegoś absurdu, ale ten pomysł jeszcze tam nie dotarł. Oczywiście @Albert Fryderyk de Espada, cieszę się, że zerkasz na to racjonalnym spojrzeniem, bo jest to gwarantem trzymania pewnych ram.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11871
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maszyna bojowa nr 1

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Zawsze możemy iść na kompromis i znaleźć coś między strusiem i delfinem, ale to już mniej ważne. Na ten moment czekam na przekazanie możliwości wykorzystania i fazy prjektowe od projektantki Straussa 1.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Maszyna bojowa nr 1

Post autor: Femme Mystere »

Idąc za radą @Albert Fryderyk de Espada , chciałabym rozpocząć od opracowania czegoś małego, co będzie bardziej steampunkowe, a mniej futurystyczne.

Obrazek

Zaczęłabym więc od opracowania takiego projektu, jeśli uznacie, że to wygląda już lepiej niż pierwsza grafika.

Chodziłoby więc o opracowanie jakiegoś prostego i małego silnika na ropę, z przekładnią na prosty mechanizm nożny. Do tego sterowanie na prosty drążek i niewielka przestrzeń na bagaż. W tej wersji nie będzie uzbrojenia ani pancerza.

Czy mam zgodę na rozpoczęcie prac nad takim prototypem?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych (FBUM)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości