Fabryka - kilka słów wstępu i zapis z budowy

Pomysłodawcą i twórcą Fabrik für Boden und Unterirdische Militärfahrzeuge (FBUM) jest Leszek Ebe-Grüner. Powstała 8 lutego 1922 roku i od samego początku dział projektowy skupił się na budowaniu militarnej "potęgi" Doliny. W ruch poszły narzędzia kreślarskie i tym oto sposobem Edelweiss doczekał się właśnych designerów.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 12045
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych(FNiPPW)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

A kto mówił o 5000-6000 ?
Maulwurfy ok, bo zakładam, że to ciężkie maszyny świdrujące, bo w sumie nic innego nie jestem w stanie wydedukować co to jest. Ilu żołnierzy jest potrzebnych do obsługi takiej maszyny, czy to już wiadomo, czy to się dowiemy dopiero w fazie produkcyjnej? W jakiej formie zostaną zebrane maulwurfy?
Proponuje:
a) pluton dowodzenia (nie chcę mi się liczyć, ale pewnie z 12 osób)
b) kompania obsługi maszyny/pojazdu (to zależy z ilu osób ma składać się załoga "kreta"). Do tego dochodzi jakaś jednostka transportowa, bo zakładam, że urządzenie nie będzie samobieżne i zdolne do jazdy po asfalcie. Zatem ciągnik siodłowy specjalistyczny do transportu się przyda i co najmniej po jednym pojeździe dowodzenia(jakiś "jeep")
c) patrol zwiadowczy -jeśli nie wliczymy "pojazdów dowodzenia z b) (nie znam technicznych mozliwości pojazdu, ale tak w ciemno to ona chyba nie pojedzie)

Natomiast pewnikiem jest, że takie maszyny potrzebują zasilania, ropa/benzyna(nazwijmy to paliwo)? Te paliwo trzeba dostarczyć, pewnie w olbrzmymich ilościach. Sądzę, że jak określisz jakie jest mniej więcej spalanie to trzeba będzie uzgodnić do tego jaki jest szacunkowy zakres pracy takiej maszyny. Przez co na pewno będziemy musieli wyprodukować, albo zakupić cysterny transportujące paliwo. Jedna to na bank będzie za mało. Minimum dwie, z 3-osobową załogą(kierowca, mechanik, techniczny) Do tego eskorta, choćby i jednego wozu, w postaci "jeepa" lub dwóch motorów z przyczepą. To również trzeba wziąć pod uwagę.
Na sucho licząc do obsługi samego batalionu 4 maulwurfów potrzebne będzie ok.120 osób i to pewnie o połowie zapomniałem. ;)

Wozy pancerne będziemy pewnie przypisywać później to piechoty zmechanizowanej lub tej górskiej (specjalistycznaej i elitarnej). Natomiast nie mam pojęcia ile ich będzie potrzeba
Może faktycznie rozpiszmy to na spokojnie, ale fabryka niech działa.
Motocykle to raczej do patrolowo/zwiadowczych
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych(FNiPPW)

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

To w końcu ilu żołnierzy będzie posiadać ostatecznie Siły Zbrojne Edelweiss? Jest to dla mnie bardzo ważna informacja, a z tymi 5000-6000 żołnierzy podałem, bo gdzieś wspominałeś że tylu jest w Edelweiss. Jeśli jest ich więcej to proszę bardzo o ich poinformowanie.

Co do Maulwurfów-owszem będą to dość ciężkie maszyny, ale nie przesadzajmy. To nie mają być gigantyczne kloce, które zostaną szybko zniszczone przez bombowce wroga(Tak mam świadomość że Malwurfy będą poruszać się pod ziemią, jednak muszą się pierw wykopać pod ziemią, a to trwa, więc nie będą wielkości odpowiednika Mausa z realiozy). Będą to raczej coś w rodzaju takiego pomiędzy Mark V, a Char 2C, jak chodzi oczywiście o wielkość i ciężar pojazdu.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 12045
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych(FNiPPW)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 05 lutego 2022, 22:41 To w końcu ilu żołnierzy będzie posiadać ostatecznie Siły Zbrojne Edelweiss? Jest to dla mnie bardzo ważna informacja, a z tymi 5000-6000 żołnierzy podałem, bo gdzieś wspominałeś że tylu jest w Edelweiss. Jeśli jest ich więcej to proszę bardzo o ich poinformowanie.
Ile to właśnie wyjdzie "w praniu" Natomiast ja na pewno nie pisałem o 5-6k. Być może jest to liczba nieco na wyrost, ale nie chodzi o to by uznawać, że tyle i tyle jest ok. Bawmy się w tworzenie armii, to zobaczymy jak to nam wyjdzie.
Leszek Ebe-Grüner pisze: 05 lutego 2022, 22:41 Co do Maulwurfów-owszem będą to dość ciężkie maszyny, ale nie przesadzajmy. To nie mają być gigantyczne kloce, które zostaną szybko zniszczone przez bombowce wroga(Tak mam świadomość że Malwurfy będą poruszać się pod ziemią, jednak muszą się pierw wykopać pod ziemią, a to trwa, więc nie będą wielkości odpowiednika Mausa z realiozy). Będą to raczej coś w rodzaju takiego pomiędzy Mark V, a Char 2C, jak chodzi oczywiście o wielkość i ciężar pojazdu.
Ciężkie, to na pewno, ale jak wielkie? Nie zostaną zniszczone, na razie nie planujemy akcji zbrojnych, a i nikt nas chyba nie zamierza atakować. Swoją drogą, z naszym zapleczem, to weszla by tu bezimienna, skromna armia i przejęła wszystko Tak ma własnie być. Bawimy się i rozwijamy. ;)
Ja już nie mogę się doczekać momentu, w którym zobacze te kreciki.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych(FNiPPW)

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Jest już trzeci dzień. Tym razem zapowiada się z powrotem słonecznie. Oczywiście robotnicy przybędą dopiero o 12:00, ale ja zaglądałem, jak wygląda obecnie fabryka. Podstawa i ściany zewnętrzne już są, czas na ściany w środku i dach. Tym na pewno dziś się zajmą.
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych(FNiPPW)

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Czwarty i przedostatni dzień budowy. Ściany wewnątrz budynku były gotowe. Został do zbudowania tylko dach. Pogoda oczywiście taka, jak wczoraj, bez zmian.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 12045
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych(FNiPPW)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Najważniejsze, że robota idzie bez żadnych opóźnień. Pogoda sprzyja, a to cieszy- Oberhaupt był rad z takiego obrotu sprawy! :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3964
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych(FNiPPW)

Post autor: Joachim Cargalho »

Czekam na efekt końcowy i rozpoczęcie produkcji. Nadzorca na pewno poprowadzi roboty w ten sposób, by nie wystąpiły żadne opóźnienia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych(FNiPPW)

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

No i w końcu ostatni dzień budowy! Niestety było deszczowo, ale mimo pogody, udało się fabrykę skończyć jeszcze w dzisiejszym dniu! Ponadto maszyny też zostały wprowadzone do środka. Fabryka jest już gotowa do działań. Dlatego jutro zostanie przedstawiony plan zbudowania prototypowego motocykla. Oczywiście o nim będzie decydował mój ojciec, czy plan Motocykla będzie zaakceptowany, czy też nie. I z góry przepraszam, za moją niezbyt dobrą umiejętność rysowania, no chyba że ktoś chciałby wspomóc mi w projektowaniu planów dla prototypowych pojazdów, co ma podstawowe zdolności rysowania.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 12045
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych(FNiPPW)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 08 lutego 2022, 19:16 No i w końcu ostatni dzień budowy! Niestety było deszczowo, ale mimo pogody, udało się fabrykę skończyć jeszcze w dzisiejszym dniu! Ponadto maszyny też zostały wprowadzone do środka. Fabryka jest już gotowa do działań. Dlatego jutro zostanie przedstawiony plan zbudowania prototypowego motocykla. Oczywiście o nim będzie decydował mój ojciec, czy plan Motocykla będzie zaakceptowany, czy też nie. I z góry przepraszam, za moją niezbyt dobrą umiejętność rysowania, no chyba że ktoś chciałby wspomóc mi w projektowaniu planów dla prototypowych pojazdów, co ma podstawowe zdolności rysowania.
Jeśli chodzi o plany rysowania, to nie ukrywam, że z chęcią bym się z tym zmierzył. I to tak całkiem poważnie. Jestem, mogę to śmiało powiedzieć, coraz śmielszym użytkownikiem Inkscape, gdzie wszystko trwa latami, ale jak już się coś "odpitoli" to robi wrażenie.
Natomiast przedstaw, drogi synu, własne projekty, ja z chęcią obejrzę. Może coś dobierzemy z realnych i zmodyfikujemy. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych(FNiPPW)

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

W takim razie ojcze, zapraszam na współpracę. Ty będziesz człowiekiem od rysowania, a ja od nadawania statystyk pojazdowi. I nie, nie mam planu za pomocą kopiuj-wklej, ewentualnie można się innymi pojazdami zainspirować. Także naszym pierwszym celem jest zaprojektowanie motocyklu. Oczywiście szczegóły przed wydaniem takiego planu, obgadamy prywatnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych (FBUM)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość