Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Działajaca pod patronatem Światowego Związku Filatelistycznego, nasza lokalna poczta. Zawsze na czas, pomimo trudnych warunków pogodowych!
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 688
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Ronon Dex »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 kwietnia 2023, 10:56 Grafiki swoich maszyn oczywiście mogę dostarczyć czy to z tłem czy bez no ale przez to gdzie je wykonuję będą one odstawać jakością grafiki od np. właśnie MFSF2020.
Jak jest możliwość to bez tła... oszczędzi to czas i konieczność "wycinania", a do do jakości to można spróbować to "podrasować" pod warunkiem dobrej rozdzielczości oryginału.
Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 kwietnia 2023, 10:56 Problem może być też z rozdzielczość gdyż obawiam się że będę ograniczony do maksymalnej rozdzielczości swojego monitora 1920x1080 ale to się jeszcze sprawdzi bo pewności nie mam.
Faktycznie słabiutka rozdzielczość... monitor najwyraźniej "muzealny" - ale jak się nie ma co się lubi... rób w maksymalnej czyli te 1920 pxs, zobaczę co się z tego do wykombinować.

PS. Ten A-125 zrobiłeś w takim ładnym metalicznym połysku... idź w tym kierunku, to się da podrasować.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11774
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 26 kwietnia 2023, 09:22 Według mnie, karnety będą jedynie interesującym dodatkiem do kolekcji, który pomoże w jej promowaniu.
Widzę to tak, iż po zaprojektowaniu broszurek, planujemy datę emisji znaczka, a karnet będzie rozesłany po forach jako reklama tego egzemplarza.
Dodatkowo, tworzymy jeden atlas dla całej kolekcji - dla naszego wydawnictwa.
Dalej, szykujemy jakiś upominek dla osób, które zgromadzą cały komplet, aby stworzyć jakąś motywację do polowania na każdy z egzemplarzy.
Podzielam w całej rozciągłości


@Albert Fryderyk de Espada JU-52 (oryginalnie) musi znaleźć sie na znaczku. W końcu wersja edelwajska wisi u mnie w biurze i do dziś nikt nie zapytał dlaczego. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1485
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Ronon Dex pisze: 26 kwietnia 2023, 18:02 Jak jest możliwość to bez tła... oszczędzi to czas i konieczność "wycinania", a do do jakości to można spróbować to "podrasować" pod warunkiem dobrej rozdzielczości oryginału.
To znaczy może źle się wyraziłem, nie tyle bez tła, co z jednolitym tłem co sprawia że bez problemu można się go pozbyć. No i tak jak się obawiałem maksymalna rozdzielczość to 1920x1080 co i tka nie wygląda źle tym bardziej że sama gra nie posiada jakieś piorunującej grafiki toteż nie widać jakiś głębszych niedoskonałości.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 688
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Ronon Dex »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 kwietnia 2023, 23:45 To znaczy może źle się wyraziłem, nie tyle bez tła, co z jednolitym tłem co sprawia że bez problemu można się go pozbyć.
Może być... nie ma problemu.
Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 kwietnia 2023, 23:45 No i tak jak się obawiałem maksymalna rozdzielczość to 1920x1080 co i tka nie wygląda źle tym bardziej że sama gra nie posiada jakieś piorunującej grafiki toteż nie widać jakiś głębszych niedoskonałości.
1920 to nie ma w sumie tragedii... można na tym popracować, szczególnie, że znaczek nie jest duży... cos koło 800 pxs szerokości. Zmniejszenie oryginału 2,5-krotnie powinno przykryć niedoskonałości ewentualnego retuszu.
Joachim Cargalho pisze: 26 kwietnia 2023, 09:22 Widzę to tak, iż po zaprojektowaniu broszurek, planujemy datę emisji znaczka, a karnet będzie rozesłany po forach jako reklama tego egzemplarza.
To oczywiste, że karnet będzie dodatkiem, a znaczek będzie funkcjonował jako samodzielny element.
Heinz-Werner Grüner pisze: 26 kwietnia 2023, 22:31 JU-52 (oryginalnie) musi znaleźć sie na znaczku. W końcu wersja edelwajska wisi u mnie w biurze i do dziś nikt nie zapytał dlaczego.
A podeślij mi które ujęcie wtedy wybrałeś... postaram się na znaczku zrobić jak najbardziej podobne. A nikt nie zapytał bo pewnie współczesna wiedza powszechna nt. starych samolotów i ich oznakowań jest... jaka jest.

Dzisiaj mam co prawda w planie zrobić porządki i małe usprawnienia w samochodach (tych realowych, a nie wirtualnych), ale postaram się po południu coś na próbę zrobić i wieczorem wstawić.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3914
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Joachim Cargalho »

Ronon Dex pisze: 27 kwietnia 2023, 06:37 To oczywiste, że karnet będzie dodatkiem, a znaczek będzie funkcjonował jako samodzielny element.
Cieszę się, że te oczywistości są dla nas jasne. Odkąd dołączyłeś do tego realizacji tego projektu, zdecydowanie nabrał on profesjonalizmu. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11774
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

U mnie wisi dokładnie to ujęcie. Nie mogę tego znaleźć na dysku, bo jestem przed porządkami, ale myslę, że to wystarczy. :D
W kazdym razie mega mi się podoba ten samolocik. :D
Obrazek

A tu ujęcie, które bardzo lubię...
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 688
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 27 kwietnia 2023, 08:26 U mnie wisi dokładnie to ujęcie. Nie mogę tego znaleźć na dysku, bo jestem przed porządkami, ale myslę, że to wystarczy. :D
Wystarczy...

Próbka znaczka i karnetu na przykładzie RAT K4HZ... to tylko koncepcja do dalszej dyskusji, o tym co, jak i gdzie ma być.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11774
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak dla mnie prezentacja super! Jedyne czego mi brakuje to inicjałów autora na znaczku. Taka zasada większości "fachowców" w branży. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 688
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 27 kwietnia 2023, 21:10 Jedyne czego mi brakuje to inicjałów autora na znaczku. Taka zasada większości "fachowców" w branży. ;)
Jak pisałem wcześniej... o filatelistyce wiem mniej więcej tyle, co o drugiej stronie Księżyca. Skoro twierdzisz, że mają być inicjały to się je dorobi.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11774
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 27 kwietnia 2023, 21:42
Heinz-Werner Grüner pisze: 27 kwietnia 2023, 21:10 Jedyne czego mi brakuje to inicjałów autora na znaczku. Taka zasada większości "fachowców" w branży. ;)
Jak pisałem wcześniej... o filatelistyce wiem mniej więcej tyle, co o drugiej stronie Księżyca. Skoro twierdzisz, że mają być inicjały to się je dorobi.
Taką zasadę przyjęliśmy. Gdzieś mało widoczne, ale żeby było.;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „EdelweissPost”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości