Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Działajaca pod patronatem Światowego Związku Filatelistycznego, nasza lokalna poczta. Zawsze na czas, pomimo trudnych warunków pogodowych!
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

W sumie fajnie by było jakbyś to nawet Ty graficznie ogarnął. Ja mogę się przyglądać z boku. XD
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1488
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 25 kwietnia 2023, 20:18 W sumie fajnie by było jakbyś to nawet Ty graficznie ogarnął. Ja mogę się przyglądać z boku. XD
Może to dziwnie zabrzmi że zaniżam wartość własnej pracy ale muszę się z tym zgodzić. Nie ważne co powiem @Ronon Dex jest w stanie przygotować znacznie lepsze grafiki niżeli ja.

Mogę jedynie dla czystej zasady zaoferować może dwie swoje maszyny, Atlas Augentrost A-125, oczywiście przez wzgląd na historię jego powstania i Gladiatora jako pierwszą maszynę która wzbiła się w przestworza nad kotliną.

Resztę maszyn wolę pozostawić już Rononowi, chyba że on lub ktoś inny będzie jakoś bardzo nalegał.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 699
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Ronon Dex »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 kwietnia 2023, 00:43 Mogę jedynie dla czystej zasady zaoferować może dwie swoje maszyny, Atlas Augentrost A-125, oczywiście przez wzgląd na historię jego powstania...
A to ma być lotnictwo ogólnie czy lotnictwo wojskowe Edelweiss? Bo A-125 to chyba nie maszyna wojskowa...

Jeżeli miałby się jednak załapać to musiałbyś obrazki z tego postu wstawić w rozdzielczości minimum 2000 pxs szerokości, abym mógł ten samolot sensownie wyciąć i wstawić na wygenerowane w MSFS tło.
Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 kwietnia 2023, 00:43 ... i Gladiatora jako pierwszą maszynę która wzbiła się w przestworza nad kotliną.
Niestety tej maszyny nie ma w MSFS2020... a w sumie szkoda i to nie tylko z przyczyn "znaczkowych". Spróbuję wykombinować jakiś "fotomontaż" i zobaczymy co z tego wyjdzie. Muszę poszukać w sieci odpowiedniego Gladiatora i spróbować go jakoś przerobić graficznie na maszynę Edelweiss oraz potem go wmontować na jakieś tło z MSFS. Zobaczymy czy się uda... kwestia tego czy i co się znajdzie. Chyba, że jesteś w stanie zrobić go na srebrno (bez żadnych oznaczeń... to się w programie graficznym dorobi) na tle, z którego mogę go łatwo wyciąć (może być takie na jakim jest A-125) i jako obrazek w rozdzielczości minimum 2000 pxs szerokości.
Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 kwietnia 2023, 00:43 zostawić już Rononowi, chyba że on lub ktoś inny będzie jakoś bardzo nalegał.
Będę nalegał... na ATP-52 bo takowy mam i to pomalowany w barwy lotnictwa wojskowego Edelweiss.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Joachim Cargalho »

A jesteśmy w stanie wydzielić ilościowo samoloty wojskowe i samoloty cywilne? Można stworzyć dwa zestawy - myśląc przyszłościowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 699
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Ronon Dex »

Joachim Cargalho pisze: 26 kwietnia 2023, 07:32 A jesteśmy w stanie wydzielić ilościowo samoloty wojskowe i samoloty cywilne? Można stworzyć dwa zestawy - myśląc przyszłościowo.
Oczywiście, że można... Możemy zrobić tak, że najpierw wypuszczamy serię karnetów ze znaczkami dotyczącymi samolotów wojskowych, a potem kolejna serię z samolotami cywilnymi. W tej sposób serie nie będą zbyt długie... a będą liczyły po kilka znaczków/karnetów.

Można by to robić niby równolegle, ale wiadomo jak jest... człowiek ma tylko pewną ilość czasu na mikro. Robienie wszystkiego na raz wydłuży proces "produkcji". Dlatego bym to podzielił na dwie serie, a zaczął od wojskowych, skoro już się w sumie tym zajęliśmy. W wolnych chwilach, niejako "w tle" zaczęłoby się robić też cywilne.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Joachim Cargalho »

Tak, to zdrowe podejście. Z resztą, jak gdzieś wcześniej wspomniałem, nie mamy co się spieszyć z wydawaniem kolejnych znaczków. Także działanie we własnym tempie jest jak najbardziej pożądane, a wydawanie kolejnych znaczków możemy celebrować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 699
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Ronon Dex »

Joachim Cargalho pisze: 26 kwietnia 2023, 07:46 Tak, to zdrowe podejście. Z resztą, jak gdzieś wcześniej wspomniałem, nie mamy co się spieszyć z wydawaniem kolejnych znaczków. Także działanie we własnym tempie jest jak najbardziej pożądane, a wydawanie kolejnych znaczków możemy celebrować.
Dobrze by było, aby nasi wirtualni filateliści określili jakie elementy i treści powinny być na karnecie, a jeśli chodzi o sam znaczek to proszę o określenie nominałów.

Grafiką się zajmę, z tym problemu nie ma, ale przyznam, że się tą mikronacyjną filatelistyką dotychczas nie interesowałem to ułatwiłoby to prace.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Co do tych karnetów to nie mam pojęcia co tam ma się znaleźć poza tym co pisaliśmy. Na znaczkach edelwajskich widnieje zawsze nominał (1Қ - klubeka = 100 ⱪ (niem. kröten - pol. grotów) 1 klubeka = 100 grotów, 1 Kröte (1 grot) - zdawkowa jednostka monetarna, będąca 1/100 częścią klubeka)
powiedzmy niech będzie 50k, 1Қ, 2Қ i ew. jakieś z tego zakresu.

Co do tempa, zrobimy i wydamy, będzie idealne tempo. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Joachim Cargalho »

Według mnie, karnety będą jedynie interesującym dodatkiem do kolekcji, który pomoże w jej promowaniu.
Widzę to tak, iż po zaprojektowaniu broszurek, planujemy datę emisji znaczka, a karnet będzie rozesłany po forach jako reklama tego egzemplarza.
Dodatkowo, tworzymy jeden atlas dla całej kolekcji - dla naszego wydawnictwa.
Dalej, szykujemy jakiś upominek dla osób, które zgromadzą cały komplet, aby stworzyć jakąś motywację do polowania na każdy z egzemplarzy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1488
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Stadt Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Ja z całą stanowczością popieram wykorzystanie zarówno maszyn cywilnych jak i wojskowych. Jednych i drugich mamy całkiem pokaźną ilość a większość to unikaty na skalę świata i klasyki z bogatą historią.

Już mniejsze znaczenie ma dla mnie czy będą one razem, osobno, w parach czy same.

I jeszcze odpowiadając @Ronon Dex, JU-52 nawet trzeba wykorzystać jak masz go gotowego w barwach. Grafiki swoich maszyn oczywiście mogę dostarczyć czy to z tłem czy bez no ale przez to gdzie je wykonuję będą one odstawać jakością grafiki od np. właśnie MFSF2020.
Problem może być też z rozdzielczość gdyż obawiam się że będę ograniczony do maksymalnej rozdzielczości swojego monitora 1920x1080 ale to się jeszcze sprawdzi bo pewności nie mam.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „EdelweissPost”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość