Zgłodniałeś? Zjedz i wypij!

Już w środku nocy lokalni wytwórcy rozpoczęli rozkładać swoje towary. Wśród nich te największe przedsiębiorstwa, lecz dało się też dojrzeć tych małych.
Nie mogło więc zabraknąć tych wszystkich wspaniałych przysmaków. Skosztuj i przekonaj się sam!
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zgłodniałeś? Zjedz i wypij!

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 03 marca 2022, 23:37 Kobieta rozpoczęła swoją przechadzkę między straganami. Oko bardzo cieszyło widok niesamowitych rzeczy, a zapach wręcz był samą przyjemnością. Z zainteresowaniem obserwowała każdy zakątek. Z trudem było wybrać coś na ząb. Aż w końcu zatrzymała się przy serach, które bardzo szczególnie lubiła. Wzięła kilka sztuk przy okazji słuchając Malkii Mama, która właśnie opowiadała o swojej pasji..
Ja tylko tak offtopowo dodam, że malkia słuchała... a opowiadał tenże jegomość. :)
https://drive.google.com/file/d/1r6NBxr ... IGTby/view
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 727
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Zgłodniałeś? Zjedz i wypij!

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Heinz-Werner Grüner pisze: 04 marca 2022, 00:03
Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 03 marca 2022, 23:37 Kobieta rozpoczęła swoją przechadzkę między straganami. Oko bardzo cieszyło widok niesamowitych rzeczy, a zapach wręcz był samą przyjemnością. Z zainteresowaniem obserwowała każdy zakątek. Z trudem było wybrać coś na ząb. Aż w końcu zatrzymała się przy serach, które bardzo szczególnie lubiła. Wzięła kilka sztuk przy okazji słuchając Malkii Mama, która właśnie opowiadała o swojej pasji..
Ja tylko tak offtopowo dodam, że malkia słuchała... a opowiadał tenże jegomość. :)
https://drive.google.com/file/d/1r6NBxr ... IGTby/view
Aj, wiem mój błąd. Zapomniałam zmienić, no trudno. :lol:
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zgłodniałeś? Zjedz i wypij!

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 04 marca 2022, 00:16
Heinz-Werner Grüner pisze: 04 marca 2022, 00:03
Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 03 marca 2022, 23:37 Kobieta rozpoczęła swoją przechadzkę między straganami. Oko bardzo cieszyło widok niesamowitych rzeczy, a zapach wręcz był samą przyjemnością. Z zainteresowaniem obserwowała każdy zakątek. Z trudem było wybrać coś na ząb. Aż w końcu zatrzymała się przy serach, które bardzo szczególnie lubiła. Wzięła kilka sztuk przy okazji słuchając Malkii Mama, która właśnie opowiadała o swojej pasji..
Ja tylko tak offtopowo dodam, że malkia słuchała... a opowiadał tenże jegomość. :)
https://drive.google.com/file/d/1r6NBxr ... IGTby/view
Aj, wiem mój błąd. Zapomniałam zmienić, no trudno. :lol:
Oberhaupt Grüner przyglądał się z oddali. Najpierw gubiąc się w rozmowie z Herr Kućką, odnośnie ogniska, spoglądał tylko ukradkiem. Później nawet sam rozmówca zorientował się, że nie jest do końca rozumiany, a wzrok Heinza ucieka w inną stronę. W końcu nieco zmieszani, jeden gdyż nie słuchał, drugi nie mając pojęcia dlaczego organizator go nie słucha, poklepali się po ramieniu i rozeszli. Kućka udał się po polano, a Grüner w kierunku punktu swoich obserwacji.
Stała właśnie odwrócona do niego plecami. Ramiona miała raczej wąskie. Szczupła sylwetka, momentami nieco koścista (podobno się nie odchudzała, a mawiała, że "to z przepracowania") skrywała całkiem powabne kształty pod odzieniem skromnym, ale dodającym jej niezwykłego uroku. Nie emanowała zasobnością portfela, ani swoim, ani męża...
Heinz-Werner nie mógł przejść obojętnie. Swoim zwyczajem naprężył się jak struna i cichym lecz skocznym krokiem w mgnieniu oka znalazł się tuż obok kobiety
-Frau Marcjan-Chojnacka, kłaniam się nisko. - ukłonił się faktycznie nisko, z charatkterystyczną dla siebie męską gracją. - I jak się podoba? Jak nasze... - wskazał nieznacznie palcem na kawałek sera, który Frau Fatima akurat wkładała do ust - ...smakołyki? Jadalne? - uśmiechnął się i nie czekając na odpowiedź zagadnął ponownie:
-A Szanowny Małżonek to gdzie? W "sekcji" tanecznej? Czy raczej stoi w kolejce za mięsiwem?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Meisande V Gvandoya
Posty: 41
Rejestracja: 03 marca 2022, 18:25

ODZNACZENIA

Re: Zgłodniałeś? Zjedz i wypij!

Post autor: Meisande V Gvandoya »

Heinz-Werner Grüner pisze: 03 marca 2022, 21:45
A może zechciałaby Wasza Wysokość mieć ser własnego imienia? Tak, oczywiście musi być on najlepszego gatunku! Proszę więc samemu wybrać jeden z dostępnych w naszych zakładach mleczarskich Molkerei Kuhlächeln . Od wyboru do koloru.
Obrazek
A gdyby tego było mało to prosze o wysłuchanie Malkii Mama o pewnej pasji...
Chodźcie wszyscy bliżej i posłuchajcie razem z nami:

KLIKAMY NA PONIŻSZY NAPIS:
Obrazek
O! Bwana Heinz, z przyjemnością, zaraz się tam wybiorę :)
Meisande V Gvandoya
Awatar użytkownika
Meisande V Gvandoya
Posty: 41
Rejestracja: 03 marca 2022, 18:25

ODZNACZENIA

Re: Zgłodniałeś? Zjedz i wypij!

Post autor: Meisande V Gvandoya »

Heinz-Werner Grüner pisze: 04 marca 2022, 00:03
Ja tylko tak offtopowo dodam, że malkia słuchała... a opowiadał tenże jegomość. :)
https://drive.google.com/file/d/1r6NBxr ... IGTby/view
A i owszem słuchałam, ale czy nie mogłam szeptem rozmawiać z mtukufu Fatima jak kobieta z kobietą :)
Meisande V Gvandoya
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zgłodniałeś? Zjedz i wypij!

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Meisande V Gvandoya pisze: 04 marca 2022, 09:38
Heinz-Werner Grüner pisze: 04 marca 2022, 00:03
Ja tylko tak offtopowo dodam, że malkia słuchała... a opowiadał tenże jegomość. :)
https://drive.google.com/file/d/1r6NBxr ... IGTby/view
A i owszem słuchałam, ale czy nie mogłam szeptem rozmawiać z mtukufu Fatima jak kobieta z kobietą :)
Owszem można, można. :D

Tymczasem po serowych opowiastkach dziś wieczorem spodziewajcie się kolejnej! Może i Malkia Mama również znajdzie coś dla siebie... :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 727
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Zgłodniałeś? Zjedz i wypij!

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Heinz-Werner Grüner pisze: 04 marca 2022, 00:33 Oberhaupt Grüner przyglądał się z oddali. Najpierw gubiąc się w rozmowie z Herr Kućką, odnośnie ogniska, spoglądał tylko ukradkiem. Później nawet sam rozmówca zorientował się, że nie jest do końca rozumiany, a wzrok Heinza ucieka w inną stronę. W końcu nieco zmieszani, jeden gdyż nie słuchał, drugi nie mając pojęcia dlaczego organizator go nie słucha, poklepali się po ramieniu i rozeszli. Kućka udał się po polano, a Grüner w kierunku punktu swoich obserwacji.
Stała właśnie odwrócona do niego plecami. Ramiona miała raczej wąskie. Szczupła sylwetka, momentami nieco koścista (podobno się nie odchudzała, a mawiała, że "to z przepracowania") skrywała całkiem powabne kształty pod odzieniem skromnym, ale dodającym jej niezwykłego uroku. Nie emanowała zasobnością portfela, ani swoim, ani męża...
Heinz-Werner nie mógł przejść obojętnie. Swoim zwyczajem naprężył się jak struna i cichym lecz skocznym krokiem w mgnieniu oka znalazł się tuż obok kobiety
-Frau Marcjan-Chojnacka, kłaniam się nisko. - ukłonił się faktycznie nisko, z charatkterystyczną dla siebie męską gracją. - I jak się podoba? Jak nasze... - wskazał nieznacznie palcem na kawałek sera, który Frau Fatima akurat wkładała do ust - ...smakołyki? Jadalne? - uśmiechnął się i nie czekając na odpowiedź zagadnął ponownie:
-A Szanowny Małżonek to gdzie? W "sekcji" tanecznej? Czy raczej stoi w kolejce za mięsiwem?
– O, Herr Heinz! Jak miło widzieć!
Odpowiedziała zaskoczona ale z dużym uśmiechem na widok znajomego mężczyzny.
– A podoba mi się. Jest bardzo smacznie! Nakupowałam trochę serów, a jeszcze zostało trochę tych straganów..
Na ostatnie zdanie wskazała na torbę, którą miała w ręku i głośno westchnęła przewracając oczami.
– Mąż jest natomiast na wyprawie w górach więc sobie mogę chwilę poszaleć sama...
Zaśmiała się, nieco zalotnie.
– A co u Szanownego słychać?
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zgłodniałeś? Zjedz i wypij!

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

- A co u mnie? Ano doglądam tu i tam. Schemlzfest to dla mnie, jako organizatora, nie tylko smakołyki i zabawa, ale przede wszystkim pełna mobilizacja i działanie. Czeka nas w ten weekend mnóstwo wydarzeń, które trzeba dopilnować. A to akordeoniście klawisz się zepsuł. I gdzie ja tu teraz znajdę majstra od tego. No, ale znalałzem. Śpiewak, co nam tu lokalnie nosi miano supergwiazdy niczym Hogata Górniak, wczoraj za dużo przebywał przy stoisku z piwem, więc dziś nie będzie mógł wystąpić. W jego miejsce musiałem zorganizować coś innego. A on... Oby doszedł do siebie. A i lampiony ozdobne, widziała Szanowna? Popękały! Kto to sprowadzał ze slaw... O przepraszam, zanudzam takimi banałami, a Szanowna Baronetessa pewnie tęskni za młżonkiem... Zaraz coś zorganizujemy! Specjalnie dla Pani...
Oberhaupt najpierw machnął, potem gwizdnął, a następnie krzyknął na jednego i drugiego członka obsługi, którzy z usmiechami przyklejonymi od ucha do ucha, po krótkiej konsultacji, przyklasnęli i zaczęli wykonaywać swoje obowiązki...
Obrazek
I tak dalej... Show rozpoczęło się jeszcze gdy słońce było dość wysoko, ale najciekawsze rzeczy zaczęły się przy blasku księżyca...

https://www.youtube.com/watch?v=FOHDOd4 ... i%C3%A8res
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 727
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Zgłodniałeś? Zjedz i wypij!

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Trafił Herr Heinz w moje gusta! Pięknie to wyglądało! Dziękuję, humor jeszcze bardziej poprawiony :D
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zgłodniałeś? Zjedz i wypij!

Post autor: Joachim Cargalho »

Skoro już wszyscy goście zasmakowali w serach, czas na kolejne smakołyki, które umilają nasze wieczory! A ponieważ płomienie palących się ognisk coraz bardziej podwyższają temperaturę, nie sposób zapomnieć o odpowiednim nawodnianiu. Z pomocą spieszą najlepsi browarnicy z Edelweiss, którzy swoje receptury chowają w najtrwalszych skrzyniach. Gdy tylko rozpoczyna się rozlewanie piwa, tłum wręcz walczy o każdy kufel!

Jak ważne to jest dla kultury mieszkańców Doliny ukazuje również fakt, iż miejscowe wydawnictwo opracowało już prawdziwą encyklopedię wiedzy o trunkach z całego świata!

Musicie zapoznać się z tą pozycją:
Browarnictwo Mikroświata

A tymczasem pijcie zdrowie! I wsłuchujcie się w klimatyczną muzykę kolejnego zespołu jaki zebrał się, by umilić czas!
https://www.youtube.com/watch?v=zOvsyam ... eutschland
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jarmark z okazji Schmelzfest 1922”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość