Helge Müller #3

Czasopismo Helge Müller specjalizuje się w plotkach i niezbyt górnolotnym humorze. Proszę nie brać treści na poważnie, a jedynie jako urozmaicenie. Tak, mniej więcej przedstawiają je twórcy gazety. Nie mniej jest to jedno z najważniejszych źródeł informacji z Doliny.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Helge Müller #3

Post autor: Joachim Cargalho »

Kolejny numer Helge Muller. Tym razem kolejna część śledztwa w sprawie pochodzenia matki Leszka oraz krótkie podpowiedzi dla @Tymoteusz Dostojewski .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 727
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Helge Müller #3

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Ahh.. więcej ploteczek o Oberhaupcie! :D

I bardzo się cieszę w końcu z kolejnego numeru. Jak zawsze ciekawie i fajnie opowiedziane ;D
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Helge Müller #3

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Wnoszę o wyniesienie czasopisma do rangi o statucie "oficjalnego życia intymnego oberhaupta". Starannie wyszukane i rzetelnie prowadzone śledztwa, znakomite pióro redaktorów i cieżka praca to własnie tym charakteryzuje się Helge!

Wincyj tego!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Tymoteusz Dostojewski Stempel
Posty: 10
Rejestracja: 02 marca 2022, 14:23
Lokalizacja: Rotria

Re: Helge Müller #3

Post autor: Tymoteusz Dostojewski »

Oczywiście zbuduję kościół na skale, niedaleko Stadt Edelweiss, będę nosił nazwę Kościół św. Piotra Apostoła i będzie należał do Kościoła Rotryjskiego.
Ks. Tymoteusz Dostojewski
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Helge Müller #3

Post autor: Joachim Cargalho »

To będzie wymagać na pewno zawarcia jakiejś umowy pomiędzy kościołem a Państwem. Ale gdyby tak założyć kościół ku chwale Oberhaupta... Albo jego prawego Faktotum... To miałoby prawo przejść. A jakie tam byłyby faktyczne obrządki, to już chyba nieważne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Helge Müller #3

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Tymoteusz Dostojewski pisze: 11 kwietnia 2022, 15:57 Oczywiście zbuduję kościół na skale, niedaleko Stadt Edelweiss, będę nosił nazwę Kościół św. Piotra Apostoła i będzie należał do Kościoła Rotryjskiego.
Jeśli do Kościoła Rotryjskiego to jeszcze byłby w stanie się zastanowić, ale jeśli to ma być "samowolka budowlana" bez żadnych zgód, to na skale zbudujemy co innego. ;)
Joachim Cargalho pisze: 11 kwietnia 2022, 16:17 To będzie wymagać na pewno zawarcia jakiejś umowy pomiędzy kościołem a Państwem. Ale gdyby tak założyć kościół ku chwale Oberhaupta... Albo jego prawego Faktotum... To miałoby prawo przejść. A jakie tam byłyby faktyczne obrządki, to już chyba nieważne.
Bez umowy na pewno nie będzie żadnej dyskusji. Co do wyznawania oberhaupta, to chyba każdy w Edelweiss ma to we krwi. A co do faktotum, to z prawej jest kobieta, a więc prawej faktotum. ;)
Obrządki stosujemy już na codzień od poczatku istnienia mikronacji.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Helge Müller #3

Post autor: Joachim Cargalho »

A co do faktotum, to z prawej jest kobieta, a więc prawej faktotum.
Co do zasady, faktotum jest rodzajem nijakim. Jeśli więc odwołujemy się do funkcji prawego faktotum, chyba jest to poprawnie. Jeśli przyjmujemy, że Frau Augentrost przemianuje tę funkcję na wieczną przynależność kobiecie, wtedy mógłbym z godnością przyjąć ten pstryczek, który mi tu wycelowałeś. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Helge Müller #3

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 11 kwietnia 2022, 17:47
A co do faktotum, to z prawej jest kobieta, a więc prawej faktotum.
Co do zasady, faktotum jest rodzajem nijakim. Jeśli więc odwołujemy się do funkcji prawego faktotum, chyba jest to poprawnie. Jeśli przyjmujemy, że Frau Augentrost przemianuje tę funkcję na wieczną przynależność kobiecie, wtedy mógłbym z godnością przyjąć ten pstryczek, który mi tu wycelowałeś. :D
Ale jest faktotum Augentrost i faktotum Cargalho, zatem chyba powinno być:
tej faktotum Augentrost i tego faktotum Cargalho, tak czy nie bo już sam się popierniczyłem. :D
I nie chodzi tu o to, zeby drążyć kto ma rację, tylko jak jest rzeczywiście.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Helge Müller #3

Post autor: Joachim Cargalho »

To zależy, czy zwracamy się osobowo, czy opisujemy funkcję. Jeśli faktotum jest rodzaju nijakiego, to powinniśmy formułować "prawe faktotum" i "lewe faktotum" (w dopełniaczu: "prawego" i "lewego").

Gwoli ścisłości, oczywiście popełniłem błąd, bo miałem na myśli wyłącznie @Femme Mystere. Gdybym jednak chciał się upierać, to wyżej opisałem jaką argumentację można przyjąć, by się wybronić z tego. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Helge Müller #3

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jednym zdaniem - oboje mamy rację. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Helge Müller - Czasopismo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości