Granatnik karabinowy SR-Gr.24-Schiessbecher

Staatliche Rüstungsfabrik (RS) - utworzone 11 marca 1922 roku przedsiębiorstwo zarządzane przez centralę, skupiające się na produkcji uzbrojenia wojskowego, tj. broni i amunicji.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt
Posty: 5663
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

OBYWATEL

ODZNACZENIA

Granatnik karabinowy SR-Gr.24-Schiessbecher

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Granatnik karabinowy SR-Gr.24-Schiessbecher

Obrazek
Granatnik SR-Gr.24-Schiessbecher jest skonstruowany tak by można było go nałożyć na Karabin SR-G.24. Projektantem, tak jak karabinu jest Ronon Dex.
Armia Kotliny Edelwiess zdecydowała się zamówić 100 sztuk granatników. Produkcja ma się rozpocząć 10 maja 1922 roku. Jego nazwa oznacza "strzelający puchar"

Granatnik karabinowy jest montowany na końcu karabinu, napędzany specjalnym nabojem karabinowym. Schiessbecher zostanie wprowadzony jeszcze w 1922 roku i ma być jedynym modelem granatników

Granatnik karabinowy SR-Gr.24-Schiessbecher może być używany do zasięgu 300 m. Do różnych zadań opracowano dla Schiessbechera kilka specjalistycznych granatów z towarzyszącymi im specjalnymi nabojami miotającymi. Naboje do granatów karabinowych wystrzeliwują drewniany pocisk przez lufę do granatu karabinowego, który po uderzeniu automatycznie uzbraja granat karabinowy.

Schiessbecher ma krótką gwintowaną lufę o kalibrze 30 mm i długości 250 mm. Waży 750 g i może być montowany do broni załadowanej na amunicję 7,92 mm , takiej jak karabin SR-G.24.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwowa Wytwórnia Uzbrojenia (SR)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość