Propozycja - ranking szachowy

Biały goniec jest symbolem klubu szachowego w Edelweiss, którego zadaniem jest propagowanie szachów. Rywalizacja jest ważna, ale liczy się przede wszystkim dobra zabawa.
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Propozycja - ranking szachowy

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 20 sierpnia 2023, 23:23 Wstępnie zacząłem działać....

Najważniejsze to chęci i zaangażowanie samych szachistów, ale i postawa @Sophie, która w razie niepowodzenia w rozmowach z którymś z uczestników weszła by na zastępstwo. Ja wiem, że to nie łątwa rola, ale muszę mieć pewność.

Obrazek

Turniej mógłby się odywać dwa tygodnie. Najpierw losowanie publicznie, na discordzie na przykład par półfinałowych, a następnie 7 dni na rozegranie partii do dwóch zwycięstw. Kolejny tydzień to już walka o mistrza, na podobnych zasadach.
Nie widzę problemu, abym była zastępstwem.

Co do samego tematu: można by w ciągu roku rozgrywać kilka mniejszych turnieji i najlepsi zawodnicy z tych turniejów grali by w głównym turnieju
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Propozycja - ranking szachowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sophie pisze: 21 sierpnia 2023, 10:36 Nie widzę problemu, abym była zastępstwem.

Co do samego tematu: można by w ciągu roku rozgrywać kilka mniejszych turnieji i najlepsi zawodnicy z tych turniejów grali by w głównym turnieju
Żeby nie bylo, że ja jestem jakimś znawcą. Brałem pod uwagę opinię tych co po prostu na szachach mikronayjnych się znają lub wiem, że coś tam wcześniej w turniejach mikronacyjnych wygrali. Co do turniejów, to właśnie tak bym to widział, z tymi turniejami kwalifikacyjnymi, czy zwał jak zwał. A mieliśmy w zeszłym roku dwa i jeden nieudany, xorphijski z resztą. Wszystko da się jednak scalić i wykombinować.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Propozycja - ranking szachowy

Post autor: Isabella Swann »

W razie czego, ja z chęcią zagram :) choć i tak ciągle grywam w szachy z innymi mikronautami :D
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Propozycja - ranking szachowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 22 sierpnia 2023, 08:04 W razie czego, ja z chęcią zagram :) choć i tak ciągle grywam w szachy z innymi mikronautami :D
Coś czuję, że będzie trzeba taki turniej lub jakikolwiek inny zorganizować...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Re: Propozycja - ranking szachowy

Post autor: Alfred Fabian »

No cóż, czuję się zobowiązany do tego, żeby wziąć udział, chociaż tak jak wszyscy, uważam, że w szachy to gram średniawo. Oczywiście, fajnie byłoby zorganizować jakieś eliminacje wcześniej, turniej kandydatów, ale wydaje mi się, że najpierw trzeba wyłonić tego ostatecznego mistrza, który będzie bronił tytułu. Jak dla mnie 4 wymienione nazwiska brzmią jak soczysta rywalizacja.

Ale przede wszystkim, fajnie by było, jakby mecze odbywały się na żywo, najlepiej nie tempem szybkim (ogromny strzał w kolano dla mnie). Z drugiej strony, wątpię, żeby każdy mógł wygospodarować sobie tyle czasu, żeby wziąć udział w turnieju, w którym partia trwa kilka godzin, a turniej "dzienny" będzie się ciągnął przez kilka miesięcy.

No i przy okazji, pozwolę sobie pingnąć takie osoby jak @Konrad Einsleider vH @Joahim von Ribertrop @Coirloscadh @Sophie @Isabella Swann, bo pomimo tego, że w planach jest, żeby udział wzięły tylko 4 wymienione wcześniej szachowe "grube ryby", to komentarz na żywo do takich meczów mógłby być CZYMŚ, czym moglibyśmy się promować na zewnątrz. Wyobraźcie sobie transmisję z turnieju na live na yt albo twitch.tv, myślę, że kogoś na pewno byśmy tym przyciągnęli :lol: No i przede wszystkim, taki komentarz na żywo to też dobra okazja do poćwiczenia szukania dobrych ruchów, analizy pozycji i w ogóle dobre przygotowanie do następnego turnieju :)
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Propozycja - ranking szachowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Alfred Fabian pisze: 22 sierpnia 2023, 17:19 No cóż, czuję się zobowiązany do tego, żeby wziąć udział, chociaż tak jak wszyscy, uważam, że w szachy to gram średniawo. Oczywiście, fajnie byłoby zorganizować jakieś eliminacje wcześniej, turniej kandydatów, ale wydaje mi się, że najpierw trzeba wyłonić tego ostatecznego mistrza, który będzie bronił tytułu. Jak dla mnie 4 wymienione nazwiska brzmią jak soczysta rywalizacja.

Ale przede wszystkim, fajnie by było, jakby mecze odbywały się na żywo, najlepiej nie tempem szybkim (ogromny strzał w kolano dla mnie). Z drugiej strony, wątpię, żeby każdy mógł wygospodarować sobie tyle czasu, żeby wziąć udział w turnieju, w którym partia trwa kilka godzin, a turniej "dzienny" będzie się ciągnął przez kilka miesięcy.

No i przy okazji, pozwolę sobie pingnąć takie osoby jak @Konrad Einsleider vH @Joahim von Ribertrop @Coirloscadh @Sophie @Isabella Swann, bo pomimo tego, że w planach jest, żeby udział wzięły tylko 4 wymienione wcześniej szachowe "grube ryby", to komentarz na żywo do takich meczów mógłby być CZYMŚ, czym moglibyśmy się promować na zewnątrz. Wyobraźcie sobie transmisję z turnieju na live na yt albo twitch.tv, myślę, że kogoś na pewno byśmy tym przyciągnęli :lol: No i przede wszystkim, taki komentarz na żywo to też dobra okazja do poćwiczenia szukania dobrych ruchów, analizy pozycji i w ogóle dobre przygotowanie do następnego turnieju :)
Pomysł całkiem świetny, ale chyba niemożliwy do realizacji, prawda? Kilka godzin? Nie ma szans... Może dałoby się komentować na żywo pojedynki 15minutowe- tak by relacja trwała ok 30minut.Więcej chyba nie ma szans.

Ale tak, zachęcam do analizy tego jakie rozwiązania są najlepsze.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Propozycja - ranking szachowy

Post autor: Isabella Swann »

Jako, że nazwano mnie "grubą rybą" to się wypowiem :D

Komentowanie jak najbardziej - ale właśnie na pojedynkach szybkich - max 15 minutowych (obstawiałabym by były to 10, albo 5+2. Wtedy z liczbą 4/6 osób można by zrobić nawet turniej w jeden wieczór. Na zasadzie gramy - wygrany z wygranymi, przegrani z przegranymi. I na podstawie tego robimy punktacje w turnieju i potem walkę o miejsca. Coś ale jak w tenisie na zasadzie drabinki.

Mając 6 osób mamy drabinkę z problemami, ale tez da się to ogarnąć. Oczywiście to tylko sugestia, ale chyba najlepsza jak do tej pory. A dwa jesteśmy w stanie to zrealizować w jeden wieczór. Każdy z graczy musiałby poświęcić maksymalnie 2h swojego czasu
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Propozycja - ranking szachowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 22 sierpnia 2023, 22:51 Jako, że nazwano mnie "grubą rybą" to się wypowiem :D

Komentowanie jak najbardziej - ale właśnie na pojedynkach szybkich - max 15 minutowych (obstawiałabym by były to 10, albo 5+2. Wtedy z liczbą 4/6 osób można by zrobić nawet turniej w jeden wieczór. Na zasadzie gramy - wygrany z wygranymi, przegrani z przegranymi. I na podstawie tego robimy punktacje w turnieju i potem walkę o miejsca. Coś ale jak w tenisie na zasadzie drabinki.

Mając 6 osób mamy drabinkę z problemami, ale tez da się to ogarnąć. Oczywiście to tylko sugestia, ale chyba najlepsza jak do tej pory. A dwa jesteśmy w stanie to zrealizować w jeden wieczór. Każdy z graczy musiałby poświęcić maksymalnie 2h swojego czasu
W jeden wieczór to chyba się nie uda, ale koncept sam w sobie jest bardzo dobry. Na ten moment mogę zaproponować co następuje:
organizacja turnieju - do 16 osób (wiem, ale co tam 8-12 będzie sukcesem)
nagordy wirtualne
profesjonalną oprawę wizualną i miłe marudzenie, że czas zagrać partię. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klub Szachowy "Weiß Läufer"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości