Uznanie RLS

Miejsce gdzie znajdziemy wszysktie traktaty uznaniowe oraz podkreślające inne formy współpracy z innymi mikronacjami.
Awatar użytkownika
mateuszek
Posty: 5
Rejestracja: 17 sierpnia 2022, 12:59

Uznanie RLS

Post autor: mateuszek »

Witam Szanowne władze Edelweiss. Składam prośbę o uznanie Republiki Ludowej Szczęścia. RLS to mikronacja utworzona 22 Lipca 2022 Roku, która uznaje siebie, oraz swoje terytoria. Posiada również obywateli uważających siebie za obywateli RLS. Stolicą RLS jest miasto Dobromiast. Jesteśmy pokojowo nastawieni do Edelweiss, oraz reszty mikronacji. Nasze państwo aktualnie znajduje się na discordzie (https://discord.gg/XBaZcwXR), lecz strona jest aktualnie w trakcie tworzenia. Mamy głęboką nadzieję na współpracę z Edelweiss w przyszłości. Poniżej można znaleźć granice Republiki Ludowej Sczęścia, flagę, oraz godło. W razie pytań proszę pytać

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Z góry dziękuję

Mateusz Brzęczyszczykiewicz
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Uznanie RLS

Post autor: Joachim Cargalho »

Panie Prezydencie,
z mojego doświadczenia, mogę przekazać wyrazy uszanowania prac na rzecz utworzenia swojej mikronacji i zapewnić, że o ile nie stanowi ona naruszenia dla aktualnie istniejących bytów, to nie widzę żadnych przeciwwskazań dla uznawania Waszego państwa.
Najważniejsze jednak jest, iż w moim mniemaniu nie jesteśmy upoważnieni do dyktowania jakichkolwiek warunków dla uznawania państwowości. Cieszymy się więc, ze jesteście! A przede wszystkim, ze postanowiliście nawiązać kontakt z Edelweiss.
Jeśli chodzi o jakieś traktaty, sam powstrzymywałbym się z ich podpisywaniem tylko dla zasady uznania. Natomiast ta kwestia nie należy już do mnie, tylko do Oberhaupta, który tych spraw nie konsultuje z nami :D
Droga więc jest więc wolna i można próbować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11631
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Uznanie RLS

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Republika Ludowego Szczęścia pisze, że jest obecnie tzw.discordnacją, co na pewno stanowi największe "nie" w tym całym uznaniu w oczach mikronacji. I nie chodzi mi tu o Edelweiss a o ogół mikronacji.

Zdążyliśmy już Szanownego Pana poznać na naszym discordzie. Osobiście nie byłem w RLS (w sensie na discordowych włościach) gdyż preferuje jednak te forumowe, które są bądź co bądź łatwiejsze w komunikacji.
Wiem także z rozmów prowadzonych na discordzie, że zamierzacie posiadać czy to stronę informacyjną czy forum. Jeśli to nastąpi to będziemy w stanie nawiązać bliższe relacje mające poparcie v-realne. I nie, traktat uznaniowy czy gospodarczy nie będzie tutaj wyznacznikiem, ale chęć zwyczajnego wspierania się.

Co do samej woli uznania się za mikrospołeczność. W Edelweiss przyjąłem zasadę, że skoro ktoś się uznał takową, to co mnie do tego-szanuję ich wolę. Jednocześnie prowadzę spis mikronacji, które drogą oficjalną dokonały uznania Kotliny Edelweiss jako byt mikronacyjny. I wcale to nie jest najważniejsze, bo współpracujemy z wieloma także tymi, które na tej liście się nie znajdują. W dłuższym wymiarze czasu trakaty mają sens jeśli faktycznie do czegoś zmierzają.
Joachim Cargalho pisze: 19 sierpnia 2022, 00:29 Natomiast ta kwestia nie należy już do mnie, tylko do Oberhaupta, który tych spraw nie konsultuje z nami
Tutaj nie zgodzę się z Mein Faktotum, są kwestie, o czym doskonale Szanowny wie, że bez Was się nie obejdzie. ;)

Tymczasem przesyłam pozdrowienie edelwajskie ku "szczęściarzom".
:E :E :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Uznanie RLS

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

mateuszek pisze: 18 sierpnia 2022, 23:33 Witam Szanowne władze Edelweiss. Składam prośbę o uznanie Republiki Ludowej Szczęścia. RLS to mikronacja utworzona 22 Lipca 2022 Roku, która uznaje siebie, oraz swoje terytoria. Posiada również obywateli uważających siebie za obywateli RLS. Stolicą RLS jest miasto Dobromiast. Jesteśmy pokojowo nastawieni do Edelweiss, oraz reszty mikronacji. Nasze państwo aktualnie znajduje się na discordzie (https://discord.gg/XBaZcwXR), lecz strona jest aktualnie w trakcie tworzenia. Mamy głęboką nadzieję na współpracę z Edelweiss w przyszłości. Poniżej można znaleźć granice Republiki Ludowej Sczęścia, flagę, oraz godło. W razie pytań proszę pytać

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Z góry dziękuję

Mateusz Brzęczyszczykiewicz
Siema przyjacielu! A właściwie szefie KUS. Ja to uznaję, w końcu jakaś mikronacja, która nie jest typu ,,Ej, jak to moje ziemie kiedyś były!", a mikronacja szerząca przyjaźń na tym Pollinie. Na ten moment oczywiście nie mam pytań, bo jak wiemy to KUS jest od odpowiadania na pytania :mrgreen:
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Uznanie RLS

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Heinz-Werner Grüner pisze: 19 sierpnia 2022, 08:29 Republika Ludowego Szczęścia pisze, że jest obecnie tzw.discordnacją, co na pewno stanowi największe "nie" w tym całym uznaniu w oczach mikronacji. I nie chodzi mi tu o Edelweiss a o ogół mikronacji.

Zdążyliśmy już Szanownego Pana poznać na naszym discordzie. Osobiście nie byłem w RLS (w sensie na discordowych włościach) gdyż preferuje jednak te forumowe, które są bądź co bądź łatwiejsze w komunikacji.
Wiem także z rozmów prowadzonych na discordzie, że zamierzacie posiadać czy to stronę informacyjną czy forum. Jeśli to nastąpi to będziemy w stanie nawiązać bliższe relacje mające poparcie v-realne. I nie, traktat uznaniowy czy gospodarczy nie będzie tutaj wyznacznikiem, ale chęć zwyczajnego wspierania się.

Co do samej woli uznania się za mikrospołeczność. W Edelweiss przyjąłem zasadę, że skoro ktoś się uznał takową, to co mnie do tego-szanuję ich wolę. Jednocześnie prowadzę spis mikronacji, które drogą oficjalną dokonały uznania Kotliny Edelweiss jako byt mikronacyjny. I wcale to nie jest najważniejsze, bo współpracujemy z wieloma także tymi, które na tej liście się nie znajdują. W dłuższym wymiarze czasu trakaty mają sens jeśli faktycznie do czegoś zmierzają.
Joachim Cargalho pisze: 19 sierpnia 2022, 00:29 Natomiast ta kwestia nie należy już do mnie, tylko do Oberhaupta, który tych spraw nie konsultuje z nami
Tutaj nie zgodzę się z Mein Faktotum, są kwestie, o czym doskonale Szanowny wie, że bez Was się nie obejdzie. ;)

Tymczasem przesyłam pozdrowienie edelwajskie ku "szczęściarzom".
:E :E :E
Równie dobrze Osoba z Discordnacji, może uznać, że Edelweiss i wszystkie ,,mikronacje" to tak naprawdę forumnację, więc tutaj bym uważał z czepialstwem, gdyż odwiedzający jakikolwiek z discordnacji, mógłby takiego argumentu użyć!

A co do dalszej kwestii traktatowej, to wszystko kwestia dogadania się miedzy państwami, a czy to będzie sposób abstrakcyjny czy ,,standardowo Pollinowy-traktaty uznaniowe", to myślę tak naprawdę że nie ma aż tak dużego znaczenia. Dla przykładu Pustkowia Winków, jakoś za specjalnie kiedyś nie latały po innych państwach i przez bardzo długi czas trzymały się w formie z powodu jej właśnie klimatów! Kontynuując dalej, kolejnym przykładem, wiem że obecnie(a przynajmniej z tego co mi wiadomo) Doctrina nie jest minecraftnacją, ale kiedyś była i mimo pewnych sporów, rzucając na to obecnym wzrokiem, to również była sobie państwem w swojej formie. Dopóki człowiek ma pomysł, to nie ograniczajmy takiej osoby. Oczywiście nie piszę że musimy te państwo lubić, bo nikt nie zmusza nas do tego, ale wystarczy pamiętać że każdy lubi robić role-play państwa na swój sposób.

Czekam na hejterów ,,Jakie forumnacje! Obrażasz mikronacje!" :twisted:

ps.wybaczcie że post, pod postem, ale musiałem się do tego odnieść
Awatar użytkownika
Bolesław Stempel
Posty: 59
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:11

ODZNACZENIA

Re: Uznanie RLS

Post autor: Bolesław »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 19 sierpnia 2022, 16:56
Heinz-Werner Grüner pisze: 19 sierpnia 2022, 08:29 Republika Ludowego Szczęścia pisze, że jest obecnie tzw.discordnacją, co na pewno stanowi największe "nie" w tym całym uznaniu w oczach mikronacji. I nie chodzi mi tu o Edelweiss a o ogół mikronacji.

Zdążyliśmy już Szanownego Pana poznać na naszym discordzie. Osobiście nie byłem w RLS (w sensie na discordowych włościach) gdyż preferuje jednak te forumowe, które są bądź co bądź łatwiejsze w komunikacji.
Wiem także z rozmów prowadzonych na discordzie, że zamierzacie posiadać czy to stronę informacyjną czy forum. Jeśli to nastąpi to będziemy w stanie nawiązać bliższe relacje mające poparcie v-realne. I nie, traktat uznaniowy czy gospodarczy nie będzie tutaj wyznacznikiem, ale chęć zwyczajnego wspierania się.

Co do samej woli uznania się za mikrospołeczność. W Edelweiss przyjąłem zasadę, że skoro ktoś się uznał takową, to co mnie do tego-szanuję ich wolę. Jednocześnie prowadzę spis mikronacji, które drogą oficjalną dokonały uznania Kotliny Edelweiss jako byt mikronacyjny. I wcale to nie jest najważniejsze, bo współpracujemy z wieloma także tymi, które na tej liście się nie znajdują. W dłuższym wymiarze czasu trakaty mają sens jeśli faktycznie do czegoś zmierzają.
Joachim Cargalho pisze: 19 sierpnia 2022, 00:29 Natomiast ta kwestia nie należy już do mnie, tylko do Oberhaupta, który tych spraw nie konsultuje z nami
Tutaj nie zgodzę się z Mein Faktotum, są kwestie, o czym doskonale Szanowny wie, że bez Was się nie obejdzie. ;)

Tymczasem przesyłam pozdrowienie edelwajskie ku "szczęściarzom".
:E :E :E
Równie dobrze Osoba z Discordnacji, może uznać, że Edelweiss i wszystkie ,,mikronacje" to tak naprawdę forumnację, więc tutaj bym uważał z czepialstwem, gdyż odwiedzający jakikolwiek z discordnacji, mógłby takiego argumentu użyć!

A co do dalszej kwestii traktatowej, to wszystko kwestia dogadania się miedzy państwami, a czy to będzie sposób abstrakcyjny czy ,,standardowo Pollinowy-traktaty uznaniowe", to myślę tak naprawdę że nie ma aż tak dużego znaczenia. Dla przykładu Pustkowia Winków, jakoś za specjalnie kiedyś nie latały po innych państwach i przez bardzo długi czas trzymały się w formie z powodu jej właśnie klimatów! Kontynuując dalej, kolejnym przykładem, wiem że obecnie(a przynajmniej z tego co mi wiadomo) Doctrina nie jest minecraftnacją, ale kiedyś była i mimo pewnych sporów, rzucając na to obecnym wzrokiem, to również była sobie państwem w swojej formie. Dopóki człowiek ma pomysł, to nie ograniczajmy takiej osoby. Oczywiście nie piszę że musimy te państwo lubić, bo nikt nie zmusza nas do tego, ale wystarczy pamiętać że każdy lubi robić role-play państwa na swój sposób.

Czekam na hejterów ,,Jakie forumnacje! Obrażasz mikronacje!" :twisted:

ps.wybaczcie że post, pod postem, ale musiałem się do tego odnieść
Owszem, mikronacje działające w dużej części na forum to forumnacje, nie ma w tym nic obraźliwego. Bardziej obraźliwe jest nazwanie czegoś "phpbb-by-przemo-nacją", jak to swego czasu funkcjonowało. Zgadzam się z Herr Oberhauptem, że o ile jak tu czytam środowisko Edelweiss nie wyklucza RLS z powodu swojej "discordnacjowości", o tyle w większości mikronacji można by się spotkać z zgoła inną reakcją. Fakt faktem, że RLS sobie radzi na razie,ale w przypadku gwałtownego rozwoju forum będzie potrzebne.
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Posty: 121
Rejestracja: 28 lutego 2022, 16:38

ODZNACZENIA

Re: Uznanie RLS

Post autor: Joahim von Ribertrop »

Bolesław domu Kirianóo pisze: 19 sierpnia 2022, 18:48 ale w przypadku gwałtownego rozwoju forum będzie potrzebne.
Niby dlaczego? Zwłaszcza teraz, gdy ma być dodane do Discorda forum (choć jego flarumpodobność wzbudza mą pogardę) - to moim zdaniem nie ma żadnej konieczności dediscordacji i forumizowania.

Oczywiście, Discord ma swoje wady - czasem ciężko się połapać co się dzieje, o badaniu historii kraju nie wspomnę - ale jeśli zrobi się odpowiednio kanały, znajdzie ogarniętych ludzi którzy rozumieją że jak kanał służy do obrad rządu to jest do obrad rządu (tak Novak, mówię do ciebie!), to discordnacja może moim zdaniem na spokojnie nawet przeżyć forumnacje!
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11631
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Uznanie RLS

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 19 sierpnia 2022, 16:56 Równie dobrze Osoba z Discordnacji, może uznać, że Edelweiss i wszystkie ,,mikronacje" to tak naprawdę forumnację, więc tutaj bym uważał z czepialstwem, gdyż odwiedzający jakikolwiek z discordnacji, mógłby takiego argumentu użyć!
Mój syn, jak zawsze swoje... To znaczy jak to jest? RLS aspiruje do Pollinu czy odwrotnie?
Dodam,ponownie, że ja nie mam nic przeciwko RLS, ale skoro mikroświat, w którym działamy przyjął, jako ogół jakieś tam ramy, które oczywiście były zmieniane, dostosowywane to również jako ogół wymagać może tych minimalnych środków komunikacji.
Forum, choćby i darmowe łatwiej zagospodarować niż kanały na discordzie. :)

No, ale nie czepiajmy się szczegółów. W najgorszym przypadku wydzielimy strefę dla RLS u nas. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Uznanie RLS

Post autor: Joachim Cargalho »

Dodam,ponownie, że ja nie mam nic przeciwko RLS, ale skoro mikroświat, w którym działamy przyjął, jako ogół jakieś tam ramy, które oczywiście były zmieniane, dostosowywane to również jako ogół wymagać może tych minimalnych środków komunikacji.
A ja przekornie napiszę, że to co przyjął mikroświat jako ramy wcale nie musi być wyznacznikiem... Jeśli ktoś chce sobie działać nieco inaczej, niech sobie tak tworzy. Natomiast jeśli inne mikronacje nie zauważą w tym potencjału do współpracy, to po prostu się taka nie zawiąże i albo jedna ze stron, albo obie będą musiały zmienić swoje nastawienie. Ewolucja jest normalnym efektem i jeśli chcą próbować takiej formy prowadzenia swojej państwowości, niech tak robią, choć tak jak zauważyli przedmówcy, będzie bardzo ciężko o zachowanie porządku i archiwizowanie dziejów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11631
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Uznanie RLS

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 20 sierpnia 2022, 10:11 A ja przekornie napiszę, że to co przyjął mikroświat jako ramy wcale nie musi być wyznacznikiem... Jeśli ktoś chce sobie działać nieco inaczej, niech sobie tak tworzy. Natomiast jeśli inne mikronacje nie zauważą w tym potencjału do współpracy, to po prostu się taka nie zawiąże i albo jedna ze stron, albo obie będą musiały zmienić swoje nastawienie. Ewolucja jest normalnym efektem i jeśli chcą próbować takiej formy prowadzenia swojej państwowości, niech tak robią, choć tak jak zauważyli przedmówcy, będzie bardzo ciężko o zachowanie porządku i archiwizowanie dziejów.
Mnie tylko chodzi o to by nie tworzyć "alternatywnej rzeczywistości" dla Pollinu. Skoro RLS uzyskało/uzyska miejsce na Pollinie to na pewno wyjdzie to na dobre nie tylko im, ale i nam i szerokiej społeczności mikroświata.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Traktaty o formach uznania i współpracy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość