Restauracja Karl i Berta

Najbardziej prestiżowy hotel w całym Edelweiss. Tutaj nocują najważniejsze osobistości z całego mikroświata, kiedy tylko zawitają do Kotliny. Przepych i bogactwo w GHE poraża nawet największych snobów.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Joachim Cargalho »

Szanowni Państwo,
ponieważ od pewnego czasu zauważamy napływ wielu zagranicznych dyplomatów, zachęcamy do używania przestrzeni Grand Hotelu, który powstał właśnie dla Was.
Jest mi niezmiernie miło powitać @Maciej Gerwazy Lisewicz na ziemiach Kotliny!
Cieszę się, że ponownie widziany jest tutaj @Michał F. Lubomirski! Panowie, oczywiście jeśli chcecie oskrzydlić Waszego Monarchę w rozmowach dyplomatycznych, drzwi gabinetu Oberhaupta są dla Was otwarte! Jeśli nie, czujcie się tutaj jak u siebie!

W Hotelu krząta się również @Friedrich von Baden, więc - o ile macie ochotę ;) - możecie śmiało nawiązać dyskusję i komentować bieżące wydarzenia.

Jeśli potrzebujecie czegoś do picia lub jedzenia, śmiało wzywajcie obsługę!
Obrazek
Awatar użytkownika
Michał F. Lubomirski Stempel
Posty: 15
Rejestracja: 20 sierpnia 2022, 13:53

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Michał F. Lubomirski »

Joachim Cargalho pisze: 11 lipca 2023, 18:07 Szanowni Państwo,
ponieważ od pewnego czasu zauważamy napływ wielu zagranicznych dyplomatów, zachęcamy do używania przestrzeni Grand Hotelu, który powstał właśnie dla Was.
Jest mi niezmiernie miło powitać @Maciej Gerwazy Lisewicz na ziemiach Kotliny!
Cieszę się, że ponownie widziany jest tutaj @Michał F. Lubomirski! Panowie, oczywiście jeśli chcecie oskrzydlić Waszego Monarchę w rozmowach dyplomatycznych, drzwi gabinetu Oberhaupta są dla Was otwarte! Jeśli nie, czujcie się tutaj jak u siebie!

W Hotelu krząta się również @Friedrich von Baden, więc - o ile macie ochotę ;) - możecie śmiało nawiązać dyskusję i komentować bieżące wydarzenia.

Jeśli potrzebujecie czegoś do picia lub jedzenia, śmiało wzywajcie obsługę!
Dziękuję bardzo za przywitanie! ;) Witam Waszą Ekscelencję ponownie. Prawda, przybyłem tu w wiadomej sprawie, zaś nasz Monarcha jest w stałym kontakcie ze współpracownikami.

Bardzo dziękuję, skorzystam z gościnności i odpocznę tu trochę.
Michael Franziscus Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Joachim Cargalho »

Jeśli chodzi o odpoczynek, jeszcze chętniej polecałbym Wolkenbad i tamtejsze sanatoria. Domyślam się jednak, iż nie ma na to Szanowny w tym momencie czasu. Natomiast, jeśli rozmowy potoczą się po myśli, może niedługo Edelweiss będzie mogło rozszerzyć ofertę wypoczynkową. Wtedy na pewno zostaniecie zaproszeni jako jedni z pierwszych! Ekscelencja na koszt Edelweiss NationalBanku, którego bywał klientem! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Michał F. Lubomirski Stempel
Posty: 15
Rejestracja: 20 sierpnia 2022, 13:53

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Michał F. Lubomirski »

Joachim Cargalho pisze: 11 lipca 2023, 18:31 Jeśli chodzi o odpoczynek, jeszcze chętniej polecałbym Wolkenbad i tamtejsze sanatoria. Domyślam się jednak, iż nie ma na to Szanowny w tym momencie czasu.
A tak tak, Wasza Ekscelencjo, nie mam aktualnie za wiele czasu no i teraz przebywam jednak w Stadt Edelweiss.
Natomiast, jeśli rozmowy potoczą się po myśli, może niedługo Edelweiss będzie mogło rozszerzyć ofertę wypoczynkową. Wtedy na pewno zostaniecie zaproszeni jako jedni z pierwszych! Ekscelencja na koszt Edelweiss NationalBanku, którego bywał klientem! :D
Dziękuję za propozycję. Wiem do czego zmierzacie, ale proszę nie być takimi pewnymi w kwestii rezultatu rozmów. :D
Michael Franziscus Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Joachim Cargalho »

Rezultat powinien być dla wszystkich satysfakcjonujący. Myślę, że pierwsze dni naszego spotkania już pokazują, że tkwi w nas potencjał do przeprowadzenia jakościowej rozmowy dyplomatycznej. Jestem dobrej myśli! :E

A skoro już rozmawiamy w restauracji, poleciłbym zajrzeć w menu na kartę deserów. Ponoć tutejsze kurtyzany cieszą się dużą popularnością!
Obrazek
Awatar użytkownika
Michał F. Lubomirski Stempel
Posty: 15
Rejestracja: 20 sierpnia 2022, 13:53

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Michał F. Lubomirski »

Joachim Cargalho pisze: 11 lipca 2023, 19:51 Rezultat powinien być dla wszystkich satysfakcjonujący. Myślę, że pierwsze dni naszego spotkania już pokazują, że tkwi w nas potencjał do przeprowadzenia jakościowej rozmowy dyplomatycznej. Jestem dobrej myśli! :E

A skoro już rozmawiamy w restauracji, poleciłbym zajrzeć w menu na kartę deserów. Ponoć tutejsze kurtyzany cieszą się dużą popularnością!
Zobaczymy, co rozmowy przyniosą!

Przez chwilę uległem zaskoczeniu, jednak po zerknięciu w menu istotnie zamówiłem rzeczony deser, a także herbatę z szarotek.

Niedługo jednak idę zu dem Sitze.
Michael Franziscus Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Femme Mystere »

Panowie, jeszcze tylko kilka kielonków i połączy was dozgonna przyjaźń :D
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Joachim Cargalho »

Ekscelencja Lubomirski już jest tutaj znany i faktycznie zawsze mile widziany.
Po zakończeniu rozmów, będziemy mogli wspólnie wznieść toast!
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Joachim Cargalho »

Joachim przeszedł przez lobby hotelowe, gdzie porozmawiał z recepcjonistami. Chciał się upewnić, że goście zostali należycie przyjęci i rozmieszczeni w najlepszych pokojach. Zoltan Hagyma siedział na długiej sofie, będą gwarantem, iż w każdej chwili może zareagować na wszelkie niedogodności.

Cargalho wstąpił jeszcze do Restauracji, by ugasić pragnienie zimnym piwem, które miało oddać mu chwilę relaksu. Niespodziewanie, przy jednym ze stolików zastał jeszcze @Michał F. Lubomirski. Podszedł tam i pozwolił sobie przysiąść się do stolika. Panowie wymienili jeszcze kilka uwag...

- Czas na mnie! Życzę spokojnej nocy i do zobaczenia jutro. - powiedział na odchodne. Sam obrał kierunek na der Sitz, gdzie czekało na niego jeszcze mnóstwo pracy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden Stempel
Posty: 95
Rejestracja: 18 sierpnia 2022, 12:25
Lokalizacja: Karlsruhe

ODZNACZENIA

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Friedrich von Baden »

Do hotelowej restauracji wstąpił Fryderyk ubrany w odświętny galowy mundur. Zaraz przy wejściu podszedł do niego ubrany elegancko kelner, który wskazał gościowi stolik. Badeński książę usiadł przy nim. Po chwili kelner podał podał mu kartę dań. Gość przejrzał dostępne potrawy, chwilę pomyślał, zastanowił się i zamówił Rote bete suppe na przystawkę, oraz poprosił o przyniesienie butelki dobrego wytrawnego wina. Kelner przyjął zamówienie i oddalił się pośpiesznie aby zostało ono jak najszybciej zrealizowane. Friedrich von Baden zaś siedząc i czekając na przystawkę i wino zamyślił się.
/-/ Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grand Hotel von Edelweiss”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości