Biuro Budowy

Państwowe konsorcjum budowlane założone 25 marca 1922 roku, którego zadaniem jest zarząd nad budową skomplikowanych technologicznie budynków oraz strategicznie ważnych lokacji o charakterze państwowym. EdelBau zajmuje się również przetwórstwem kamienia i wytwarzaniem asfaltu, by koordynować pracę nad budową dróg o takim włąśnie podłożu
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Biuro Budowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek
W tym miejscu Generaldirektor przyjmuje petentów i wnioski na budowę obiektów. Ich realizacja zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli zarządcy, zatem zaleca się przybyć z czekoladkami i innymi wartościowymi rzeczami, które w imię prawa nie są łapówkami.

Szacunkowy czas trwania budowy(liczba dni jakie należy opisać by budowa została zakończona):
-KAMIENICA - umeblowanie z wniesieniem ich do środka - natychmiast do 1 dnia roboczego - Wątek zakładany przez petenta w odpowiednim miejscu na forum:
Stadt Edelweiss - [LINK]
Wolkenbad - brak linku
Grünerwald - brak linku

WILLA - budowa pierwszej kondygnacji podstawowej - 3 dni, ogród/piwniczka - dodatkowy 1 dzień każdy, inne obiekty w zależności od stopnian skomplikowania i wielkości - Wątek zakładany przy uzgodnieniu z kontrahentem
Stadt Edelweiss - [viewforum.php?f=50][LINK][/url]
Wolkenbad - brak linku
Grünerwald - brak linku

BUDYNEK PRZEDSTAWICIELSTWA PAŃSTWA OBCEGO - odrestaurowanie, umeblowanie z wniesieniem ich do środka - natychmiast do 1 dnia roboczego - Wątek zakładany przy uzgodnieniu z kontrahentem
Nebelschattengasse[LINK]

BUDYNEK BIUROWY O CHARAKTERZE PAŃSTWOWYM - budowa - 3 dni robocze - Wątek zakładany przez urzędnika państwowego

BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ (szkoła/szpital/remiza)- w zależności od rozmiaru 3-5 dni roboczych - Wątek zakładany przy uzgodnieniu z urzędnikiem państwowym przez kontrahenta

WIELKOGABARTYTOWY OBSZAR UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ boisko/zoo/cyrk) - 7 dni roboczych - Wątek zakładany przy uzgodnieniu z urzędnikiem państwowym przez osobę uprawnioną.

LOTNISKO - 7 dni roboczych (wersja podstawowa) - Wątek zakładany przez osobę urzędnika państwowego.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuro Budowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Frau Generaldirektor, z racji na niski stan wyposażenia w odpowiednie maszyny i brak większego zaplecza technicznego EdelBau, postanowiłem zlecić oględziny w swojej fabryce w Austro-Węgrzech. Celem jest przygotowanie zakładu pod produkcję maszyn niezbędnych w branży budowlanej oraz zwiększenie ilości produkcji pojazdów ciężarowych. W tym celu zamierzam zainwestować w fabrykę i zwiększenie mocy przerobowych na potrzeby m.in. naszej rodzimej technologii budowlanej.
Jeśli byłaby Szanowna Pani tak łaskawa i przygotowała spis potrzebnych maszyn. Ja pokrótce się do tego przygotuje również i ustalimy jakie będą priorytetowe.





@Femme Mystere
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuro Budowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Proszę o zwrócenie uwagi na ten model ciężarówki - Puch III 1922. Idealnie nada się na nasze potrzeby. Myślę, że Edel Bau powinno nabyć co najmniej z 10 takich pojazdów. Postaram się przygotować specjalną ofertę dla Edelweiss.
Prosiłbym tylko Frau Generaldirektor o potwierdzenie zainteresowania w podrzuconym wątku.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuro Budowy

Post autor: Femme Mystere »

Sehr geehrter Herr Oberhaupt @Heinz-Werner Grüner,

Zapotrzebowanie na maszyny:

  • Koparka - sztuk 10
  • wywrotka - sztuk 6
  • betoniarka - sztuk 4
  • wózek widłowy - sztuk 10
  • walec - sztuk 2
  • spychacz - sztuk 4
  • żuraw - sztuk 6
  • ciężarówka - sztuk 10
Powyższa lista powinna pokryć dzisiejsze zapotrzebowanie.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuro Budowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 29 marca 2022, 16:26 Sehr geehrter Herr Oberhaupt @Heinz-Werner Grüner,

Zapotrzebowanie na maszyny:

  • Koparka - sztuk 10
  • wywrotka - sztuk 6
  • betoniarka - sztuk 4
  • wózek widłowy - sztuk 10
  • walec - sztuk 2
  • spychacz - sztuk 4
  • żuraw - sztuk 6
  • ciężarówka - sztuk 10
Powyższa lista powinna pokryć dzisiejsze zapotrzebowanie.
Wózki widłowe? Hmmm... Niby powstały w latach 20-stych, ale jednak...
Ja bym dodał :
Dźwig
Dźwig wieżowy (czyt. żuraw)
Skoro walec to i rozścielacz. :)
Pod pojeciem "ciężarówka" kryje się coś a'la pojazd ciężarowy z otwartą skrzynią?
Przydałyby się także autobusy do przewozy brygad budowlanych.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuro Budowy

Post autor: Femme Mystere »

Jeśli Szanowny Oberhaupt chce, żeby ludzie nosili ciężary na garbach, to oczywiście możemy zrezygnować z wózków widłowych...

Żuraw jest już na liście, sztuk 6.

Rozścielacz i autobusy... jak najbardziej :)

Pod pojęciem pojazdu ciężarowego miałam na myśli coś w rodzaju tira do przewozu ciężkich materiałów.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuro Budowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 30 marca 2022, 15:58 Jeśli Szanowny Oberhaupt chce, żeby ludzie nosili ciężary na garbach, to oczywiście możemy zrezygnować z wózków widłowych...

Żuraw jest już na liście, sztuk 6.

Rozścielacz i autobusy... jak najbardziej :)

Pod pojęciem pojazdu ciężarowego miałam na myśli coś w rodzaju tira do przewozu ciężkich materiałów.
Co do wózków to jestem nadal sceptycznie nastawiony, ale ok. Skoro uważa Szanowna, że nasza technologia jest tak rozwinięta, to niech będzie. :)
Żuraw tak, ale mnie się po prostu nasunął na myśl zarówno pojazd z dźwigiem, ale i rozkładana maszyna. Nie mniej nie ma chyba się bawić w rozdrabnianie. I tak jest tego sporo. :)

Co do ciężarówek. Skupmy się na tych co mamy lub mamy mieć. Nie znam dokładnie realiów, ale jak na lata 20-30 XXw to chyba nie było aut o ładowności dzisiejszych TIR'ów. Bazujmy na mniejszych. https://forum.austro-wegry.org/viewtopi ... 978#p22978
Możemy ew. iść w stronę takich do 6-7 ton ładowności. Prosiłbym jednak, tak jak w wojsku, o "widełki do rozwoju".
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuro Budowy

Post autor: Femme Mystere »

Też wydaje mi się, że takie:

https://forum.austro-wegry.org/viewtopi ... 978#p22978

Byłyby właściwsze od strony realiów.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuro Budowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 31 marca 2022, 12:25 Też wydaje mi się, że takie:

https://forum.austro-wegry.org/viewtopi ... 978#p22978

Byłyby właściwsze od strony realiów.
Czyli duże odpuszczamy, przynajmniej chwilowo. Jak w ogóle Frau Generaldirektor zapatruje się na sprowadzanie pojazdów ze styryjskiej fabryki Puch? Myślę, że można całkowicie zaufać jakości, skoro sam prowadzę działalność ze strony "drugiej". Nie będzie to problemu? Póki my nie mamy żadnego doświadczenia w produkcji takich pojazdów to bazowałbym całkowicie na przedsiębiorstwie austriackim.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuro Budowy

Post autor: Femme Mystere »

Zważywszy na to, że na terenach Edelweiss nie mamy adepwatnej fabryki, wydaje mi się, że możemy zaufać austryjacko-węgierskiej produkcji. Tym bardziej, jeśli mamy tak poważną rekomendację. Cieszy mnie generalnie współpraca międzynarodowa, która do tej pory miała u nas miejsce. Aby tylko nie prowadziła do uzależnienia kraju od wpływów zagranicznych.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „EdelBau”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość