Wizyta Księcia Sarmacji - cz.2

Zapraszamy wszystkich podróżnych, którzy przybywają i opuszczają Edelweiss do zgłaszania swoich pochwał odnośnie Szarotkowej Kotliny. Nic przecież tam nie relaksuje jak Edelweiss.

Moderator: Ronon Dex

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Wizyta Księcia Sarmacji - cz.2

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Część II wizyty Jego Książęcej Mości Arkadiusza Maksymiliana.

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.2

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

W między czasie jeden z lokalnych artystów uwiecznił przybycie delegacji sarmackiej na płycie lotniska Edelweiss - Neue Gärten
Obrazek
Obraz będzie możliwy do kupienia podczas specjalnej aukcji w przyszłości
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.2

Post autor: Joachim Cargalho »

Wczorajsze załamanie pogody dawało się jeszcze we znaki, dlatego wszyscy udali się do terminala lotniczego, gdzie byli osłonięci od podmuchów wiatru i opadającego raz po raz śniegu.
Już na płycie lotniska wydzielone zostało miejsce dla gapiów, którzy chcieli obserwować przybycie Gości z Księstwa Sarmacji. Nie inaczej było już w środku... Co jak co, ale przybycie obywateli innych mikronacji zawsze wzbudza zainteresowanie, a mieszkańcy ciekawi są innych kultur. Kiedy obie delegacje przeszły przez drzwi, na sali rozległ się gromki...
*APLAUZ*
Po środku holu zbudowano niewielki podest, na który weszli wszyscy członkowie delegacji. Nieopodal znajdowały się niewielkie maszty z flagami Edelweiss oraz Księstwa Sarmacji. Po drugiej stronie stała orkiestra reprezentacyjna, która szykowała się do odegrania hymnów państwowych.

Tłum wyczuł ten moment i gdy wszyscy ustawili się na swoich miejscach, zapanowała cisza...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.2

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek
Kompania reprezentacyjna Edelweiss Streitkräfte w zwartym szyku na komendę prezentowała broń. Musztra defiladowa nie trwała długa. Żołnierze ustawili się na wprost głów państw i ich reprezentantów po czym dowódca jednostki zakomenderował:
-Baczność - wszyscy jak jeden mąż tupnęli o płytę lotniska, a spod ich butów wydobył się charakterystyczny dźwięk

Obrazek



Spiker prowadzący, faktotum Herr Joachim Cargalho przez zestaw mikrofonowy wydał krótki komunikat:
-Szanowni Państwo, prosimy o powstanie. Za chwilę odegrane zostaną hymny państwowe. W pierwszej kolejności naszych prześwietnych gości z Księstwa Sarmacji. Zaraz po nim nasz "Edelweiss, Edelweiss".
Zebrani powstali i nastała chwila ciszy.







Prowadzący kompanię reprezentacyjną ponownie wydał komendę:
-Do hymnu! - jego głos wydźwięczał niczym grom podczas burzy. Znów nastała cisza.
Po kilku sekundach rozbrzmiał pierwszy akord hymnu rodem z szarotkowej krainy...





Po końcowych brzmieniach tej wspaniałej melodii tłum wzniósł wiwaty ku chwale naszej, ale i sarmackiej. Dodajmy, proszę Państwa, że to pierwsze tego typu wydarzenie w kotlinie. Nikt, nigdy wcześniej nie zaobserwował przylotu głowy państwa obcego. Ludzie czerpali radość z każdej chwili i każdego słowa jakie zostało w ich stronę wypowiedziane.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.2

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Po uciszeniu publiczności na piedestał wysunął się oberhaupt. Jak zawsze znośnie ubrany, z charakterystyczną wyprostowaną pozą, stanął przed mikrofonem, sprawdził czy wszystko gra ze sprzętem, po czym wypowiedział charakterystyczne i rozpoznawalne w każdym zakątku szarotkowej kotliny, słowa:

Wiwatom znów nie było końca...



Ludzie jednak w porę się zorientowali, że to dopiero początek i oddali głos oberhauptowi:

-U progu naszego okna na świat, jakim jest nasze nowopowstałe lotnisko stoję ramię w ramię z postacią nietuzinkową. Nie jest mi dane przemawiać często w towarzystwie tak doborowym, z takim pochodzeniem, a jednocześnie tak życzliwą i mającą w sobie nadzieję na łączenie społeczności mikronacyjnej.
Witamy dziś postać jakże ważną, której pozycja i zdanie, czy ktoś tego chce czy nie, liczyło się, liczy się i pewnie długo jeszcze liczyć się będzie. My, jako naród „szarotkowym przymierzem zbratany” kładziemy dziś podwaliny pod współpracę z narodem sarmackim, a poprzez osobę Jego Książęcej Mości Arkadiusza Maksymiliana, który jest gwarantem realizacji tych wspólnych założeń zamierzamy uściślić, że to nie tylko kurtuazja, ale i realizacja w czynach potwierdzona.

Tłumy słysząc swojego przywódcę zmusiły go eskalacją swoich krzyków, do przerwania na moment przemówienia. Po chwili ucichli nieco i był w stanie kontynuować dalej.

-Jeszcze o tym mówić będziemy, wszystko zostanie wyjaśnione, ale skupmy się na powitaniu naszego wspaniałego gościa, ale i także całej grupy obecnych tuż w jego cieniu przedstawicieli książęcego orszaku.
Witajcie i działajmy! Działajmy dla nas, działajmy by jutro było lepsze niż dziś!


Oberhaupt Grüner powiedziawszy to niemalże wykrzyczał ostanie słowa.
Tłumy lokalnej społeczności ponownie entuzjastycznie zareagowały na mowę „pierwszego wśród nich”. Jeszcze chwilę nie mogły ustać i dopiero po uciszeniu widowni zgromadzonej na lotnisku głos zabrał książę sarmacki.





(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Arkadiusz Maksymilian
Posty: 21
Rejestracja: 07 kwietnia 2022, 22:57

ODZNACZENIA

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.2

Post autor: Arkadiusz Maksymilian »

Jego Książęca Mość wyraźnie zadowolony podszedł do mikrofonu i rozpoczął swoją przemowę.

Obrazek
Wasza Ekscelencjo Oberhaupcie,
Wasze Ekscelencje,
Drodzy Przedstawiciele władz,
Czcigodni Organizatorzy tej wizyty,
Panie i Panowie,
Drodzy Mieszkańcy Edelweiss!


W pierwszych chwilach mojej obecności na kontynencie Orientyki oraz obecności na terytorium Kotliny Edelweiss — nowego państwa polskiego v-świata, pragnę serdecznie przywitać oraz podziękować Jego Ekscelencji Heinzowi-Werner Grünerowi. Dziękuję Mu za to serdeczne powitanie oraz za zaproszenie, które do mnie skierował, a które zaobfitowało tym, że po raz pierwszy składam oficjalną wizytę w Waszym państwie. Przy okazji przekazuję na Jego dłonie wyrazy wdzięczności za Jego dokonania oraz zasługi na rzecz całego polskiego mikroświata — w tym również na rzecz mojej Ojczyzny — które nie mają sobie równych.

Wyrazy najwyższego uznania oraz podziękowania niech przyjmą wszyscy członkowie komitetu organizacyjnego tę dwudniową wizytę. Każdy Wasz najmniejszy trud, który poświęciliście, aby przyjąć mnie w Waszych serdecznych progach, niech zostanie Wam wynagrodzony! Jestem przekonany, że ów wysiłek przyczyni się do tego, że moja obecność pośród Was, przyniesie same najlepsze owoce.

Na końcu, szczególnie pragnę zwrócić się do wszystkich mieszkańców Kotliny Edelweiss! Przyjmijcie słowa mojego powitania oraz mojej radości z faktu, że udało mi się bezpiecznie i szczęśliwie przylecieć do Waszego kraju, do Waszego domu. Głęboko wierzę, że ta historyczna wizyta na długo zapadnie Wam w pamięci, tak samo jak i mi, a z osobą sarmackiego Księcia będziecie wiązać same najlepsze wspomnienia. Wszystkim obecnym tutaj oraz tym, którzy śledzą moją wizytę za pomocą środków różnego przekazu — pozdrowienie!
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.2

Post autor: Joachim Cargalho »

Zgromadzeni mieszkańcy Edelweiss w skupieniu słuchali słów Księcia Arkadiusza Maksymiliana. Gdy zakończył swoja krótką mowę pozdrowieniami, zaczęli wiwatować w geście uznania za miłe słowa, które ku nim skierował.

W tym momencie, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo formowały już szyki, by w spokoju wyprowadzić delegacje na zewnątrz terminala, skąd miały rozpocząć przejazd w kierunku Der Sitz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 724
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.2

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Sformowana kolumna pojazdów z Jego Książęcą Mością mknęła przez drogi Kotliny Edelweiss, aby dotrzeć na miejsce, gdzie będzie dalej realizowany program wizyty.

Obrazek
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.2

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Dalsza część wiztyty w siedzibie Oberhaupta Grünera

DER SITZ
:E :E :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Terminal Pasażerski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość