Wieści z Księstwa Sarmacji

Ambasada Księstwa Sarmacji
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Posty: 121
Rejestracja: 28 lutego 2022, 16:38

ODZNACZENIA

Re: Wieści z Księstwa Sarmacji

Post autor: Joahim von Ribertrop »

Heinz-Werner Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 12:54 Dziwi mnie tylko brak uwagi ze strony innych nacji, które też są przecież raczej skłonni być "gośćmi zagranicznymi".
Co świadczy o tym że:
a) Nikt poza wami nie jest zainteresowany ulgami dla gości.
b) Nawet tego tematu nie widzą (w sensie nie wiedzą że jest Ynba O Podotki).
c) Wyznają Prawilną I Słuszną regułę "Niech Ktoś" i liczą na to, że wy to wywalczycie a oni będą mogli przyjść na gotowe.

Ja osobiście siedzę w A, większość podejrzewam jest w B. Być może są jeszcze inni A, najmniej (albo wcale) jest zapewne C.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wieści z Księstwa Sarmacji

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joahim von Ribertrop pisze: 23 sierpnia 2022, 13:32
Heinz-Werner Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 12:54 Dziwi mnie tylko brak uwagi ze strony innych nacji, które też są przecież raczej skłonni być "gośćmi zagranicznymi".
Co świadczy o tym że:
a) Nikt poza wami nie jest zainteresowany ulgami dla gości.
b) Nawet tego tematu nie widzą (w sensie nie wiedzą że jest Ynba O Podotki).
c) Wyznają Prawilną I Słuszną regułę "Niech Ktoś" i liczą na to, że wy to wywalczycie a oni będą mogli przyjść na gotowe.

Ja osobiście siedzę w A, większość podejrzewam jest w B. Być może są jeszcze inni A, najmniej (albo wcale) jest zapewne C.
Serio nie jest Szanowny zainteresowany zniesieniem podatku???
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Posty: 121
Rejestracja: 28 lutego 2022, 16:38

ODZNACZENIA

Re: Wieści z Księstwa Sarmacji

Post autor: Joahim von Ribertrop »

Nie, mi to tam nie przeszkadza. Bo z czym mam mieć problem? 1000 co miesiąc i jakieś tam małe gówno codziennie to nie jest dużo. Starczy mi machnąć jakiś jeden artykuł (gorzej żeby znaleźć na niego pomysł i wenę :/) i odrobię. 50 000 mam, i tak nie mam na co wydawać. Sooo...
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wieści z Księstwa Sarmacji

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joahim von Ribertrop pisze: 23 sierpnia 2022, 13:55 Nie, mi to tam nie przeszkadza. Bo z czym mam mieć problem? 1000 co miesiąc i jakieś tam małe gówno codziennie to nie jest dużo. Starczy mi machnąć jakiś jeden artykuł (gorzej żeby znaleźć na niego pomysł i wenę :/) i odrobię. 50 000 mam, i tak nie mam na co wydawać. Sooo...
Jak widać, Edle mają jednak odmienne zdanie...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wieści z Księstwa Sarmacji

Post autor: Isabella Swann »

Może po prostu, żadni inne osoby nie mieli majątku jako takiego w KS. Więc nie zwracały na takie coś uwagi.
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wieści z Księstwa Sarmacji

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 23 sierpnia 2022, 16:49 Może po prostu, żadni inne osoby nie mieli majątku jako takiego w KS. Więc nie zwracały na takie coś uwagi.
Takiego majątku jak ma @Femme Mystere to nie ma chyba nikt w KS. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Posty: 121
Rejestracja: 28 lutego 2022, 16:38

ODZNACZENIA

Re: Wieści z Księstwa Sarmacji

Post autor: Joahim von Ribertrop »

Heinz-Werner Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 21:28 Takiego majątku jak ma @Femme Mystere to nie ma chyba nikt w KS. :D
Femme i jej 600 000 nie dobijają nawet ku połowie 2 000 000 JKW Aleksandra!

Swoją drogą, za arcyciekawy fakt uważam, że na pierwsze 15 najbogatszych osób aż 6 to osoby których nazwiska się kojarzą się jednoznacznie z zagranicą. Kolejny arcyciekawy fakt - dwie najbogatsze osoby KS Sarmatami nie są - jeden (najbogatszy) to wspomniany już tu Król Senior Dreamlandu, drugi to Arcyksiążę Teutończyków Wojciech Hergemon.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wieści z Księstwa Sarmacji

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joahim von Ribertrop pisze: 23 sierpnia 2022, 22:20
Heinz-Werner Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 21:28 Takiego majątku jak ma @Femme Mystere to nie ma chyba nikt w KS. :D
Femme i jej 600 000 nie dobijają nawet ku połowie 2 000 000 JKW Aleksandra!

Swoją drogą, za arcyciekawy fakt uważam, że na pierwsze 15 najbogatszych osób aż 6 to osoby których nazwiska się kojarzą się jednoznacznie z zagranicą. Kolejny arcyciekawy fakt - dwie najbogatsze osoby KS Sarmatami nie są - jeden (najbogatszy) to wspomniany już tu Król Senior Dreamlandu, drugi to Arcyksiążę Teutończyków Wojciech Hergemon.
Przemilczę sprawę majątkowe.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden Stempel
Posty: 90
Rejestracja: 18 sierpnia 2022, 12:25
Lokalizacja: Karlsruhe

ODZNACZENIA

Re: Wieści z Księstwa Sarmacji

Post autor: Friedrich von Baden »

Heinz-Werner Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 09:28 Serdecznie dziękuję Waszej Wysokości @Friedrich von Baden za odezwę, to oczywiście buduje, że czynimy to niejako w imieniu wszystkich nie będących obywatelami sarmackimi.
Nie ma za co. Proszę bardzo.
Tyle zrobić mogłem, Cesarstwo oficjalnie nie ma jeszcze zawartego traktatu z Sarmacją, a Cesarz uważa, że to sprawa wewnętrzna Sarmacji, jednak, jeśli zostałaby zawarta umowa międzynarodowa i taka reforma łamałaby któryś z artykułów takiego traktatu, to wtedy Cesarstwo na pewno zadziała. :)
Powodzenia.
/-/ Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3915
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wieści z Księstwa Sarmacji

Post autor: Joachim Cargalho »

Pozostając w temacie, powoli czas na pewne podsumowania. Wczoraj Kanclerz Sarmacji wygłosił przemówienie, w którym ani razu nie wspomniał o naszych propozycjach. Pytanie na ich temat oczywiście otrzymał od jednego z posłów. Poniżej zamieszczam pytanie i odpowiedź, zaś jeszcze dalej umieszczam swoje spostrzeżenia z rozmowy, którą odbyłem z Kanclerzem.
Severin v-hr le Droit pisze: W sprawozdaniu brakuje jakiejkolwiek wzmiany o ostatnim apelu zaglądających do Księstwa Sarmacji, mieszkańaów Edelweiss. Wydaje mi się, że dotychczasowa reakcja władz sprokuruje komentarze sprowadzające się do określenie Sarmacji mniej więcej jako: "nudną, zepsutą, zbiurokratyzowaną mikronację". Czy JW Kanclerz, współdzielący z Jego Książęcą Mością ciężar pełnienia władzy wykonawczej, ma jakiś pomysł jak temu zaradzić?
Antoni Kacper Burbon-Conti pisze: Nie brałem czynnego udziału w dyskusji, która wywiązała się w Ambasadzie Kotliny Edelweiss głównie z uwagi na to, że głos zabrał Książę, który odpowiada za prowadzenie polityki zagranicznej Sarmacji. Rozmawiałem natomiast prywatnie z Panem Joachimem Cargalho, który rozpoczął dyskusję od przedstawienia swojej propozycji zwolnienia z podatków również zagranicznych gości. Podziękowałem za przedstawioną propozycję, doceniając zaangażowanie w temacie i podjąłem próbę wyjaśnienia powodów, dlaczego, jako projektodawca, tej propozycji nie poprę. Wyjaśniłem, że najwyższym dla mnie dobrem jest dobro aktywnych obywateli i mieszkańców Księstwa Sarmacji. Uwzględnienie zwolnienia z podatku "gościa zza granicy" — czyt. mieszkańca Księstwa Sarmacji posiadającego obywatelstwo innego państwa, byłoby zwyczajnie niesprawiedliwe względem naszych obywateli, którzy nie wykazują się aktywnością czy naszych dawnych obywateli, którzy nie udzielają się w innych państwach. Ciężko odpowiadać na zarzuty o "nudnej, zepsutej, zbiurokratyzowanej mikronacji" w przypadku zwyczajnie odmiennego zdania w pewnych kwestiach. Rozumiem, że niektórzy mieszkańcy chcą chronić swoich sarmackich majątków (w przypadku niektórych mówimy nawet o sumach dochodzących do miliona libertów...), jednak jako rząd przyjęliśmy politykę wspierania i promowania aktywności naszych obywateli i w tym kursie pragniemy pozostać. Gości zza granicy — tak jak i innych mieszkańców — chronić będzie kwota wolna od podatku w wysokości 20 tysięcy libertów.
Rzeczywiście odbyłem rozmowę z Kanclerzem Sarmacji, którą sam zainicjowałem chcąc otrzymać szczere informacje dotyczące decyzji, która była nam przekazywana dosyć szczątkowo - najbardziej wymownie poprzez Orjona Surmę, który był gotowy stać się wrogiem numer 1 dla Edli.

Antoni K. B-C. powtórzył oczywiście te same frazesy, że swoją decyzją chcą bronić obywateli i nie chcą wprowadzić surowszego prawa podatkowego dla obywateli.
Starałem wytłumaczyć kanclerzowi, iż z racji faktycznej roli gościa zagranicznego, nasze występy w społeczeństwie sarmackim są incydentalne, a więc niekiedy ciężko nam utrzymywać balans pomiędzy tym, co jest zabierane, a co możemy z systemu uzyskać.
Ten jednak pozostawał przy swoich banałach, że mamy dostęp do narzędzi, które dostarczają nam możliwości zdobywania środków (posty, artykuły, ćwirki, mennica sangijska). Możemy też uczestniczyć w programie pracy społecznej, czy też działać w ogrodzie karczmy. Użyłbym tutaj słów niecenzuralnych, ale powstrzymam się. Musicie przyznać, że wszystkie te wymienione brzmią jako rozsądna alternatywa dla GOŚCIA :lol:

Dużym problemem wśród sarmackich elit jest faktycznie zrozumienie definicji gościa, a ich tłumaczenia wyglądają, jakbyśmy chcieli utworzyć nową klasę społeczną. Dziwna sprawa...

Oczywiście to jeszcze nie wszystko. Próbowałem poszukać jakiś realnych odwołań do tej sytuacji, jednak gdy tylko wspomniałem o wakacjach podczas których pobiera nam się 1000€ na start, później jeszcze 10€ dodatkowych podatków za każdy dzień pobytu, a na końcu proponuje się gościowi, ze może posprzątać w parku, żeby sobie to odrobić, otrzymałem odpowiedź że takie porównanie ze świata realnego nie ma sensu.

Dyskusję skończyliśmy na kwocie wolnej od podatku, czyli tych mitycznych 20 tys. lt.
Po raz kolejny wspomniałem o naszym zaangażowaniu w projekty sarmackie i jako przykład podałem chociażby fakt, że Sophie i Heinz wydali na wsparcie mundialu po 10 000 lt., zaś podczas jubileuszu sarmackiego wydaliśmy spokojnie 100 000 lt., jak nie więcej. Odpowiedź na ten argument jest skandaliczna, uwaga cytuję:

"Nie musieliście, a nawet jeżeli bardzo chcieliście, mogliście wpłacić w Waszej walucie..."

Także, no wiecie... nie musimy :D

Tym optymistycznym akcentem kończę sprawozdanie. Przez sympatię do osób, które ochoczo z nami działają, a mają swoje korzenie w Sarmacji, nie skomentuję tego zdania i kilku innych, które w ostatnim tygodniu napisały sarmackie władze...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ambasada Księstwa Sarmacji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość