Nationalmuseum

Jest takie miejsce w mikroświecie, gdzie każdy bywać chce... By naszą tradycję dotknąć i pieścić każdy dzień. Spojrzeć w lewo i spojrzeć w prawo, a do muzeum ruszyć żwawo. To jedyne miejsce w kotlinie, gdzie zaznamy piękna wyobraźni nie idąc z nikim do miejskiej łaźni...
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11971
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Nationalmuseum

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek
Nationalmuseum zostało otwarte w kwietniu 1922 roku, jednak udostępnione do zwiedzania dopiero 18 maja tego samego roku.
Muzeum działa jako narodowa instytucja kultury i jest największym zbiorem edelwajskiej sztuki. Zawiera w swoich salach zbiory najbardziej znanych artystów lokalnych, ale nie tylko.
Muzeum gromadzi zbiory sztuki malarskiej (paintyzmu czy wombizmu), rzeźby oraz inne obiekty cenne dla mikronacyjnej społeczności. Cały obiekt muzealny mieści się na obszarze parku z licznymi fontannami, monumentami upamiętniającymi osobistości, jak i wydarzenia z życia mieszkańców Kotliny.

Założenie architektoniczne Nationalmuseum oparte jest na dużym dziedzińcu (Dziedziniec Główny - Der Haupthof) otoczonym barokowymi zabudowaniam. Pawilony są rozłożone tematycznie i do każdego można wejść osobno. Szczególnie cenne są pozycje malarskie, gdzie można znaleźć docenione w całym mikroświecie arcydzieła L.Augentrost czy A.F.de Espady.
Kompleks od północnego-zachodu otoczony jest przez Staw Bernarda (edel. Bernhards Teich), szczególnie znane z romantycznego charakteru obiektu. Legenda głosi, że kto oświadczy się na powierzchni tafli wody, jego miłość nigdy nie przeminie, a oświadczyny zostaną na przyjęte. Nie brakuje więc amatorów wycieczek łodziami na środek stawu, gdzie regularnie można spotkać zakochanych.
Obrazek
Cały kompleks z widokiem z dziedzińca
Obrazek
Nationalmuseum na tle Świątyni Matki Prokrastynacji
Obrazek
Staw Bernarda w zaciszu kompleksu
Obrazek
Pawilon Malarzy nocą od strony Der Haupthof
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nationalmuseum

Post autor: Femme Mystere »

Mam nadzieję,że zdejmie Herr tylko obraz
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11971
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nationalmuseum

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 21 lutego 2024, 19:44 Mam nadzieję,że zdejmie Herr tylko obraz
Szanowna Pani, no jakże tak można! Czy ja kiedyś uraziłem Panią swoimi występkami? Zawsze staram się być szarmancki i okazywać tylko cechy prawdziwego dżentelmena. Proszę się na mnie nie gniewać, ale to było niedorzeczne i nie przystoi tak wytwornej damie insynuowanie mojej osobie podtekstyb erotyczne. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 288
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nationalmuseum

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Z okazji trwającego Mundialu chciałbym przekazać na rzecz Nationalmuseum obraz, który powstał po wnikliwej obserwacji społeczeństwa pochłoniętego rozgrywkami piłkarskimi.

Obrazek
Człowiek tracący głowę dla piłki
Gaetano Kohlmeise



znany również jako
Kajetan Merkury Sikorski
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11971
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nationalmuseum

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Gaetano Kohlmeise pisze: 19 kwietnia 2024, 14:44 Z okazji trwającego Mundialu chciałbym przekazać na rzecz Nationalmuseum obraz, który powstał po wnikliwej obserwacji społeczeństwa pochłoniętego rozgrywkami piłkarskimi.

Obrazek
Człowiek tracący głowę dla piłki
No proszę bardzo! Atrakcyjny i głęboki w przekazie. Marazm edelwajskiej piłki znakomicie wpleciony w aktualną sytuację na vmundialu. Piłką gramy w każdą stronę, aż potęguje to rozmnożenie się futbolówek. Cienie ukształtowują obraz jako całość, ukazując, że to jest bardzo realistyczne. Trybuny nadają mocy i skali przedsięwzięcia... Majstersztyk! Czy uzyska on swoją wyniosłą wartość? Co Szanowny Myśli? I czy to jest przekaz dobrowolny czy należy uiścić za niego opłatę? :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 288
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nationalmuseum

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Heinz-Werner Grüner pisze: 19 kwietnia 2024, 22:25
Gaetano Kohlmeise pisze: 19 kwietnia 2024, 14:44 Z okazji trwającego Mundialu chciałbym przekazać na rzecz Nationalmuseum obraz, który powstał po wnikliwej obserwacji społeczeństwa pochłoniętego rozgrywkami piłkarskimi.

Obrazek
Człowiek tracący głowę dla piłki
No proszę bardzo! Atrakcyjny i głęboki w przekazie. Marazm edelwajskiej piłki znakomicie wpleciony w aktualną sytuację na vmundialu. Piłką gramy w każdą stronę, aż potęguje to rozmnożenie się futbolówek. Cienie ukształtowują obraz jako całość, ukazując, że to jest bardzo realistyczne. Trybuny nadają mocy i skali przedsięwzięcia... Majstersztyk! Czy uzyska on swoją wyniosłą wartość? Co Szanowny Myśli? I czy to jest przekaz dobrowolny czy należy uiścić za niego opłatę? :)
Szczerze powiedziawszy, nawet nie wiem, jak wycenić to "dzieło" :D
Gaetano Kohlmeise



znany również jako
Kajetan Merkury Sikorski
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11971
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nationalmuseum

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Gaetano Kohlmeise pisze: 19 kwietnia 2024, 23:10 Szczerze powiedziawszy, nawet nie wiem, jak wycenić to "dzieło"
Z reguły do naszego muzeum trafiają obrazy z historią konkursową, ale wtym wypadku zrobimy oczywiście wyjątek. Wartość nie została określona, bo niby jak? :) Nie mniej obraz ma swój unikatowy wydźwięk.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nationalmuseum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości