Ravenspell

Wśród wysokich Gór Południowych największym miasteczkiem jest Grünerwald. Mieszkańcy to w znacznej części żołnierze i społecznosć związana z branżą militarną. Nie znaczy to, że jest ono smutne i nudne, wręcz przeciwnie. Tętni radosnym życiem z icznymi kawiarniami i wspaniałymi, uśmiechniętymi ludźmi.
Gdy tylko trafisz do dzielnicy mieszkalnej Grindelwald od razu będziesz chciał w niej zamieszkać. Urocze małe kamienniczki, od których wprost nie da się oderwać wzroku.
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Ravenspell

Post autor: Sorcha Raven »

Sorcha postanowiła zamieszkać bliżej natury, a jednocześnie w okolicach mało zasiedlonych nowobogackimi willami i dworkami.
Sąsiedztwo gór i wiary żołnierskiej nie przeszkadza jej w nocnych wyprawach po runo leśne
Ogrodziła sobie niewielką działkę (cóż... samowola budowlana, najwyżej mnie eksmitują :twisted: ) i przystąpiła do zbierania materiałów budowlanych.
Tymczasem zrobiło się dość ciemno :o
Obrazek
Po chwili ni z tego, ni z owego zaczął kropić lekki deszcz, zatem schowała się do skleconego na poczekaniu szałasu z gałęzi.
Obrazek
Miała nadzieję, że wkrótce przejaśni się i będzie mogła zaprezentować swój album ze zdjęciami.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2691
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Hexenhütte- Sorcha Raven

Post autor: Femme Mystere »

Po udanej imprezie adopcyjnej, następnego dnia Lieselotte udała się z samego rana na spacer po lesie. Rześkie powietrze pozwalało jej ochłonąć. Czuła się wspaniale, oczyszczająca górska bryza pozwalała zajrzeć w głąb siebie.
Wkrótce pomiędzy drzewami ujrzała drewnianą chatkę.

„Chatka tej wiedźmy wcale nie taka skromna, jak można by sobie wyobrażać…” – powiedziała, trwożnie pukając do drewnianych drzwi.

- Witajcie, Wiedźmo! – powiedziała, kłaniając się w pas trzy razy i wręczając jej drewnianą figurkę, którą pożyczyła sobie ukradkiem od swojej córki @Isabella Swann . – Chciałam prosić o pomoc. Czy karty mogłyby mi odpowiedzieć na pytanie? – zniżyła głos i szepnęła jej na ucho – Jaka przyszłość czeka mnie u boku Herr @Joachim Cargalho ?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Hexenhütte- Sorcha Raven

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Bogowie tego lasu, aż zagwizdali jak usłyszeli pytanie Frau Augentrost...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Hexenhütte- Sorcha Raven

Post autor: Sorcha Raven »

Femme Mystere pisze: 18 sierpnia 2022, 12:59 Po udanej imprezie adopcyjnej, następnego dnia Lieselotte udała się z samego rana na spacer po lesie. Rześkie powietrze pozwalało jej ochłonąć. Czuła się wspaniale, oczyszczająca górska bryza pozwalała zajrzeć w głąb siebie.
Wkrótce pomiędzy drzewami ujrzała drewnianą chatkę.

„Chatka tej wiedźmy wcale nie taka skromna, jak można by sobie wyobrażać…” – powiedziała, trwożnie pukając do drewnianych drzwi.

- Witajcie, Wiedźmo! – powiedziała, kłaniając się w pas trzy razy i wręczając jej drewnianą figurkę, którą pożyczyła sobie ukradkiem od swojej córki @Isabella Swann . – Chciałam prosić o pomoc. Czy karty mogłyby mi odpowiedzieć na pytanie? – zniżyła głos i szepnęła jej na ucho – Jaka przyszłość czeka mnie u boku Herr @Joachim Cargalho ?
- Witaj nadobna niewiasto!
- Twa energia jest silna i stabilna, jednak wbrew pozorom jesteś bardzo krucha emocjonalnie.
Dotykając figurki jaką przyniosła kobieta, Sorcha aż odskoczyła...
- To nie Twoja figurka, nie Twoja energia jest w niej zamknięta. Ta osoba jest Ci bliska, jednak czuje wewnętrzne oddalenie.
Szuka miłości, czułości... Jeszcze poszuka, niech będzie cierpliwa.

Wiedźma zaprosiła przybyłą gościa do chaty, zapaliła świecę, potasowała karty, rozłożyła i coś tam mamrotała pod nosem, po czym podniosła wzrok i powiedziała:
Obrazek
- Ten o którego pytasz wie, że dobrze postąpił choć targały nim wątpliwości. Na chwilę obecną nie widzę zagrożenia dla waszego uczucia, co nie oznacza, że wasz związek będzie usłany różami.
Karty radzą aby więcej ze sobą rozmawiać, a nie do siebie mówić.
Po czym Sorcha zgasiła świeczkę, złożyła karty i powiedziała
-Wracaj bezpiecznie do domu, a tu masz czterolistną koniczynę, zasusz ją i włóż ją w miejsce gdzie trzymasz majątek, a bieda Cię ominie.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Hexenhütte- Sorcha Raven

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Sorcha Raven pisze: 17 sierpnia 2022, 22:59
Leszek Ebe-Grüner pisze: 17 sierpnia 2022, 17:33 A chętnie wpadnę. Herbata miętowa brzmi kusząco.
-Witaj młodzieńcze!
Wykrzyknęła z entuzjazmem Sorcha, bo przecież mało kto do niej zagląda, ale czemu się dziwić, wszak co chwila do lasu nikt nie biega :)
-Napij się zatem herbatki miętowej, ciepłej i zdrowej :) Pamiętaj, że mięta oczyszcza ciało i umysł, niechaj zatem da Ci wiele wspaniałych myśli i dużo energii do ich realizacji.

Obrazek
Tak też wziąłem łyk herbaty i wtedy... Wyobraziłem sobie obraz. A tam dziki i jelenie, hasają po lasach zapomnianej przez Pollin Ardemii... Co ciekawe, w jego myślach pojawili się druidzi, pilnujących lasów Ardemii. Oczywiście mogli przybierać formę różnych zwierząt. A następnie mój mózg totalnie się uspokoił. A mówią że niby po marihuanie człowiek jest spokojny, a jednak herbatka miętowa od Sorchy wystarczyła. W jej oczach widziałem Yin i Yang. Z jednej strony odzwierciedlały piękno natury, śpiewające ptaszki, ładne chmury i nawet wróżki. Jednak był też tam wulkan, burze, sztormy, wściekłe wilki i nawet huragan! Jedna strona podpowiadała że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Ale z drugiej, niektórzy od dawna widzą we mnie diabła, więc z lekkim uśmiechem zapytałem:
A więc Sorcho. Czy masz jakieś powiązanie z druidami? Albo moc podobną do druidów? Bo coś od ciebie wyczuwam i tu nie chodzi co najmniej o perfumy o zapachu brzoskwiniowym.
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Hexenhütte- Sorcha Raven

Post autor: Sorcha Raven »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 18 sierpnia 2022, 18:01 Tak też wziąłem łyk herbaty i wtedy... Wyobraziłem sobie obraz. A tam dziki i jelenie, hasają po lasach zapomnianej przez Pollin Ardemii... Co ciekawe, w jego myślach pojawili się druidzi, pilnujących lasów Ardemii. Oczywiście mogli przybierać formę różnych zwierząt. A następnie mój mózg totalnie się uspokoił. A mówią że niby po marihuanie człowiek jest spokojny, a jednak herbatka miętowa od Sorchy wystarczyła. W jej oczach widziałem Yin i Yang. Z jednej strony odzwierciedlały piękno natury, śpiewające ptaszki, ładne chmury i nawet wróżki. Jednak był też tam wulkan, burze, sztormy, wściekłe wilki i nawet huragan! Jedna strona podpowiadała że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Ale z drugiej, niektórzy od dawna widzą we mnie diabła, więc z lekkim uśmiechem zapytałem:
A więc Sorcho. Czy masz jakieś powiązanie z druidami? Albo moc podobną do druidów? Bo coś od ciebie wyczuwam i tu nie chodzi co najmniej o perfumy o zapachu brzoskwiniowym.
Miły Leszku, nazwa "druidyzm" wywodzi się od druidów, kasty kapłańskiej ludów celtyckich.
Społeczeństwo celtyckie składało się z trzech warstw (kapłańskiej, wojowników i rolników) pełniących różne funkcje.
Moja domena to Wicca (neopogaństwo), która pierwotnie nazywała się czarostwem.
Zatem nie jestem druidem.
To tak pokrótce :)
A słowo "wiedźma" oznacza "tą co wie i widzi więcej" ;)

Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wpadniesz na herbatkę :twisted:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Hexenhütte- Sorcha Raven

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Sorcha Raven pisze: 18 sierpnia 2022, 20:01
Leszek Ebe-Grüner pisze: 18 sierpnia 2022, 18:01 Tak też wziąłem łyk herbaty i wtedy... Wyobraziłem sobie obraz. A tam dziki i jelenie, hasają po lasach zapomnianej przez Pollin Ardemii... Co ciekawe, w jego myślach pojawili się druidzi, pilnujących lasów Ardemii. Oczywiście mogli przybierać formę różnych zwierząt. A następnie mój mózg totalnie się uspokoił. A mówią że niby po marihuanie człowiek jest spokojny, a jednak herbatka miętowa od Sorchy wystarczyła. W jej oczach widziałem Yin i Yang. Z jednej strony odzwierciedlały piękno natury, śpiewające ptaszki, ładne chmury i nawet wróżki. Jednak był też tam wulkan, burze, sztormy, wściekłe wilki i nawet huragan! Jedna strona podpowiadała że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Ale z drugiej, niektórzy od dawna widzą we mnie diabła, więc z lekkim uśmiechem zapytałem:
A więc Sorcho. Czy masz jakieś powiązanie z druidami? Albo moc podobną do druidów? Bo coś od ciebie wyczuwam i tu nie chodzi co najmniej o perfumy o zapachu brzoskwiniowym.
Miły Leszku, nazwa "druidyzm" wywodzi się od druidów, kasty kapłańskiej ludów celtyckich.
Społeczeństwo celtyckie składało się z trzech warstw (kapłańskiej, wojowników i rolników) pełniących różne funkcje.
Moja domena to Wicca (neopogaństwo), która pierwotnie nazywała się czarostwem.
Zatem nie jestem druidem.
To tak pokrótce :)
A słowo "wiedźma" oznacza "tą co wie i widzi więcej" ;)

Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wpadniesz na herbatkę :twisted:
Pewnie że tak i dziękuje za wyprostowanie. Do zobaczenia przy następnej herbatce :twisted:
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2691
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Hexenhütte- Sorcha Raven

Post autor: Femme Mystere »

Lieselotte zmarszczyła brwi. Schowała zamyślona czterolistną koniczynę bezpiecznie do torebki. Zaniepokojona wyciągnęła więc z kieszeni mieszek z libertami. Położyła go na blacie i przysunęła w stronę wróżki.

- Mam jeszcze kilka nurtujących pytań, Wiedźmo. Bardzo proszę o informację, co przyniesie los. – poprosiła, patrząc @Sorcha Raven w oczy. – Czy Książę Sarmacji zamierza przyjechać do Edelweiss na wakacje? Czy też tylko nas bezczelnie zwodzi? - wyczekiwała w napięciu...
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Hexenhütte- Sorcha Raven

Post autor: Sorcha Raven »

Odpowiem niezwłocznie, ponieważ dopiero dotarłam do chałupy po długiej wędrówce trasą Pierwszych Szarotek, której to opis znalazłam zakopany pod starym jałowcem, jak kopałam w celu przesadzenia go w dalszą część ogrodu.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Hexenhütte- Sorcha Raven

Post autor: Sorcha Raven »

Femme Mystere pisze: 18 sierpnia 2022, 22:44 Lieselotte zmarszczyła brwi. Schowała zamyślona czterolistną koniczynę bezpiecznie do torebki. Zaniepokojona wyciągnęła więc z kieszeni mieszek z libertami. Położyła go na blacie i przysunęła w stronę wróżki.

- Mam jeszcze kilka nurtujących pytań, Wiedźmo. Bardzo proszę o informację, co przyniesie los. – poprosiła, patrząc @Sorcha Raven w oczy. – Czy Książę Sarmacji zamierza przyjechać do Edelweiss na wakacje? Czy też tylko nas bezczelnie zwodzi? - wyczekiwała w napięciu...
Sorcha potasowała starannie karty, rozłożyła, zamyśliła się i po chwili odparła:

Obrazek
- Nadobna niewiasto, los jest Ci łaskawy, patrzaj jeno aby go zbytnio nie kusić.
Co do Księcia Sarmacji i jego wizyty, to zastanawia się na ten czas, aczkolwiek bliska jego sercu niewiasta duży wpływ mieć będzie. Owa niewiasta jest silną energią.
Będzie Ci dane jeszcze spotkanie w jej gronie, a i Książe za jej sprawą przybędzie jeśli tylko taka jej zachcianka się pojawi. Na kobiece zachcianki to i wiedźma nie poradzi
:D

Bywaj zdrowa i szczęśliwa!
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Hexenhütte- Sorcha Raven

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Tak też Leszek jak zapowiadał, ponownie odwiedził czarownicę. Poszedł do jej chatki i zapukał do jej drzwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grindelwald Mietshäuser - strefa mieszkalna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość