Aeorklub Edelweiss - rozmowy ogólne

Moderator: Ronon Dex

Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 550
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aeorklub Edelweiss - rozmowy ogólne

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 28 września 2022, 20:36
Sophie pisze: 28 września 2022, 20:34 Z tego co pisał @Heinz-Werner Grüner to chyba ja mam się tym zajać. Mi ogl tak byłoby dużo prościej, bo nie byłoby trzeba robić tych wszystkich grafik itp. plus pogoda nie bylaby powtarzalna
Jakieś podstawowe grafiki można wykonać, bo wiesz, wizualizacje to też fajna sprawa.
No wiadomo, podstawowe grafiki tak, ale nie opłaca się całych lart robić
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aeorklub Edelweiss - rozmowy ogólne

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sophie pisze: 28 września 2022, 20:43
Heinz-Werner Grüner pisze: 28 września 2022, 20:36
Sophie pisze: 28 września 2022, 20:34 Z tego co pisał @Heinz-Werner Grüner to chyba ja mam się tym zajać. Mi ogl tak byłoby dużo prościej, bo nie byłoby trzeba robić tych wszystkich grafik itp. plus pogoda nie bylaby powtarzalna
Jakieś podstawowe grafiki można wykonać, bo wiesz, wizualizacje to też fajna sprawa.
No wiadomo, podstawowe grafiki tak, ale nie opłaca się całych lart robić
Zdecydowanie nie uśmiecha mi się robić np. 50 grafik do samej pogody. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aeorklub Edelweiss - rozmowy ogólne

Post autor: Isabella Swann »

O widzę, że rozmowy poszły już daleko dalej od ostatniego mojego zajrzenia tutaj. Zatem czekam na efekty i może uda nam się ruszyć z tym klubem :D
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 691
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aeorklub Edelweiss - rozmowy ogólne

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 28 września 2022, 21:03 Zdecydowanie nie uśmiecha mi się robić np. 50 grafik do samej pogody. :D
Jeśli chodzi o grafikę to zamierzałem to zrobić inaczej...

Podkłady grafiki to w sumie wystarczą maksymalnie 6 - myślałem o tle nieba (tutaj bez problemu mógłbym ustawić pogodę w symulatorze lotu i zrobic screena) czyli bezchmurne i 100 zachmurzone + góra 4 stany pośrednie. Pozostałe informacje w formie ikon z wartością liczbową czyli wykonanie kilku podkładów, gdzie po prostu zmieniło by się wartości.

No ewentualnie zamierzałewm wstawić jeszcze jeden obrazek na tym tle czyli rękaw lotniskowy, którego obraz ilustrowałby siłę wiatru... tylko, że to też raptem 6 obrazków do przygotowania i wstawienia na podkład.


rękaw.jpg
rękaw.jpg (60.82 KiB) Przejrzano 387 razy


Stąd przygotowanie tych 120 modeli pogody nie byłoby trudne...

Ale jak napisałem, decyzje co do wykonania podejmie ten, który będzie to wykonywał informatycznie.
Isabella Swann pisze: 28 września 2022, 23:37 Zatem czekam na efekty i może uda nam się ruszyć z tym klubem
W zasadzie uzgodniliśmy już tyle, że można faktycznie zabrać się za napisanie statutu i inne kwestie organizacyjne, a Oberhaupt mógłby powołać ten Urząd Transportu.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aeorklub Edelweiss - rozmowy ogólne

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Z grafikami racja, sek w tym, że ja nadal nie wiem ile potrzeba miejsca na forum i gdzie (!) na takie rozwiązania.
@Sophie czy da się gdzieś wygenerować coś takiego, jakieś pole , na dole, na górze, z boku, gdziekolwiek, gdzie to będzie miało ręce i nogi a następnie wdrożyć to w "plan"?
Ronon Dex pisze: 29 września 2022, 06:18 W zasadzie uzgodniliśmy już tyle, że można faktycznie zabrać się za napisanie statutu i inne kwestie organizacyjne, a Oberhaupt mógłby powołać ten Urząd Transportu.
Totalnie mi to wyleciało z głowy! Dzisiaj z tym podziałam.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 691
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aeorklub Edelweiss - rozmowy ogólne

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 29 września 2022, 08:21 Z grafikami racja, sek w tym, że ja nadal nie wiem ile potrzeba miejsca na forum i gdzie (!) na takie rozwiązania.
@Sophie czy da się gdzieś wygenerować coś takiego, jakieś pole , na dole, na górze, z boku, gdziekolwiek, gdzie to będzie miało ręce i nogi a następnie wdrożyć to w "plan"?
Jak napisałem wcześniej... potrzebna do wykonania grafik jest wiedza jakiego formatu i rozmiaru ma to być plik graficzny.
Heinz-Werner Grüner pisze: 29 września 2022, 08:21
Ronon Dex pisze: 29 września 2022, 06:18 W zasadzie uzgodniliśmy już tyle, że można faktycznie zabrać się za napisanie statutu i inne kwestie organizacyjne, a Oberhaupt mógłby powołać ten Urząd Transportu.
Totalnie mi to wyleciało z głowy! Dzisiaj z tym podziałam.
W sobotę/niedzielę mógłbym z tym ruszyć... jak na razie nie mam na weekend jakiś większych planów w realu.
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aeorklub Edelweiss - rozmowy ogólne

Post autor: Isabella Swann »

No to czekamy :) jak coś z chęcią pomogę również napisać ten statut :) jeśli będzie potrzeba jakaś
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aeorklub Edelweiss - rozmowy ogólne

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

To wy tam sobie piszcie statuty, a ja się skupię na przygotowaniu odpowiednim naszego forum.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 550
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aeorklub Edelweiss - rozmowy ogólne

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 29 września 2022, 08:21 Z grafikami racja, sek w tym, że ja nadal nie wiem ile potrzeba miejsca na forum i gdzie (!) na takie rozwiązania.
@Sophie czy da się gdzieś wygenerować coś takiego, jakieś pole , na dole, na górze, z boku, gdziekolwiek, gdzie to będzie miało ręce i nogi a następnie wdrożyć to w "plan"?
Ronon Dex pisze: 29 września 2022, 06:18 W zasadzie uzgodniliśmy już tyle, że można faktycznie zabrać się za napisanie statutu i inne kwestie organizacyjne, a Oberhaupt mógłby powołać ten Urząd Transportu.
Totalnie mi to wyleciało z głowy! Dzisiaj z tym podziałam.
Da się takie coś na forum z robić, wystarczy w Panelu Administracji pogrzebać
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 691
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aeorklub Edelweiss - rozmowy ogólne

Post autor: Ronon Dex »

Isabella Swann pisze: 29 września 2022, 10:29 No to czekamy :) jak coś z chęcią pomogę również napisać ten statut :) jeśli będzie potrzeba jakaś
Propozycja statutu poszła via PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Port Lotniczy - Flughafen Edelweiss-Neue Gärten”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości