Powitanie

Szanowny przybyszu, jeśli dotarłeś do rogatki to znaczy, że włożyłeś wiele trudu by ujrzeć całe piekno górskiej krainy. To jednak musi jeszcze chwilę poczekać - jesteś zapewne zmęczony podróżą. Spocznij więc na przydrożnym kamieniu, a następnie przekazując dokumenty straży granicznej opowiedz coś o sobie... i dowiedz się więcej o samym Edelweiss.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Powitanie

Post autor: Roman Schädel »

Cześć wszystkim. Przybywam do tego zimnego kraju, żeby zaciągnąć się do wojska, bom wojakiem jest w sercu? Jakże mam to uczynić?
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Powitanie

Post autor: Isabella Swann »

Witamy w Kotlinie!
Na pewno jak wykaże się pan aktywnością to wojsko będzie dla Pana dobre. Kolejny pobór niebawem jeśli się nie mylę. Więc potrzeba trochę cierpliwości
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Powitanie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Witam serdecznie Herr Schädel. Nie znamy się, nie wiemy jak, kiedy i dlaczego przybył Szanowny do nas. Kotlina Edelweiss to przyjazne miejsce dla każdego (no, prawie każdego). Proszę sie zatem rozejrzeć i pytać w razie braku jasności.

Co do wojska, to nie ma takowej szansy trafić do Edelweiss Streitkrafte bez posiadania obywatelstwa. To w zależności od aktywności, moich znajomości, korelacji z innymi obywatelami i wielu mniej ważnych czynników powoduje, że takowe się dostaje, albo i nie.
Z reguły nie odmawiamy, natomaist to musi być popartę wyraźną chęcia dołączenia do naszej społecznosci. Jeśli tylko zauważę, że Szanowny wykazuje taką chęć i złoży stosowne dokumenty to z niekłamaną radością wydam dowód osobisty. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Powitanie

Post autor: Roman Schädel »

Tak, przybyłem dzisiaj, co zresztą widać. Wiosną działałem trochę w Republice Suderlandu, ale tam nie wyszło. A co mogę robić do tej pory? Mogę gdzieś chatke postawić czy mieszkanie kupić?
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Powitanie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 07 października 2022, 09:51 Tak, przybyłem dzisiaj, co zresztą widać. Wiosną działałem trochę w Republice Suderlandu, ale tam nie wyszło. A co mogę robić do tej pory? Mogę gdzieś chatke postawić czy mieszkanie kupić?
Tak widać, ale liczyłem, że coś nam Szanowny podpowie, ale ok. Nie dociekam.
W każdym razie, na początku proszę na spokojnie zapoznać się z tym co na początku winien Szanowny wiedzieć o Edelweiss. Takie podstawy podstaw. Nic trudnego, co najmniej połowę tych informacji ma Pan za sobą.
Znajdzie tam Szanowny informacje o tym gdzie można "darmowo" uzyskać zamieszkanie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Powitanie

Post autor: Isabella Swann »

Zapraszamy również na Discorda gdzie może Pan poznać Nas trochę blizej, a my pana. Oczywiście stawiamy się tez do dyspozycji by ewentualnie pomóc w jakiś początkach :) Jak coś ja czy Oberhaupt czy też inni zawsze odpowiedzą na zadane pytania :)
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3917
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Powitanie

Post autor: Joachim Cargalho »

Dzień dobry!

Nie ma to jak sprecyzowane cele! Oberhaupt na pewno jest przeszczęśliwy, że jego wizja państwa, które powstało z wojskowej eskapady, przyciąga właśnie miłośników wojaczki.

Jeśli chodzi o nas, na pewno jest dużo miejsc, w których można rozpocząć swoją aktywność. Z obywatelstwem, czy też nie - wszystkie tematy są otwarte i śmiało można brać udział w dyskusjach. Zachęcam serdecznie!
@Isabella Swann słusznie podpowiada, że discord jest dobrym miejscem, gdzie możemy się szybciej poznać, jednak pamiętajmy, że to forum jest sercem naszej działalności. Widzę, że Szanowny Pan stworzył już sobie mieszkanie. Bardzo dobrze! Być może ktoś tam wpadnie, a żołnierz jednak nie będzie taki samotny.

A już niedługo startujemy z Oktoberfestem, który będzie na pewno idealną okazją do wykazania aktywności. W kilku słowach, trafiłeś na idealny moment do szybkiej adaptacji. Tylko pozazdrościć! :D

W razie jakiś wątpliwości i pytań, oczywiście służę pomocą!
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Powitanie

Post autor: Roman Schädel »

Ja też lubię forum. Oktoberfest chętnie. Piwo to jest jak.. sami sobie dopowiedzcie. Dobry żołnierz musi się napić po ćwiczeniach.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Powitanie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 07 października 2022, 10:58 Ja też lubię forum. Oktoberfest chętnie. Piwo to jest jak.. sami sobie dopowiedzcie. Dobry żołnierz musi się napić po ćwiczeniach.
Nikt nie zabrania, przynajmniej w Edelweiss wypić i przed służbą. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Powitanie

Post autor: Femme Mystere »

Jakże miło widzieć kolejną nową twarz. Przy odrobinie aktywnosci na pewno uzyska Herr @Roman Schädel obywatelstwo i dostanie powołanie do wojska.

Ja natomiast zapraszam do udziału w Lawinie!
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rogatka graniczna - Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości