Browar Duszyn

Jesteś pasjonatem złotego trunku? Nie możesz zatem się oprzeć i nie zaproponować własnego wyrobu! Stań w szranki z innymi piwoszami o tytuł Browarnika Festiwalu Piwnego podczas tegorocznego Oktoberfest!
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11848
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Browar Duszyn

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek

Wystawca: Albert Fryderyk de Espada
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Browar Duszyn

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Wprost z nasłonecznionych zboczy wzgórz wschodniej Koribi pochodzi względem wielu najlepszy chmiel i zboża z których Browar Duszyn produkuje nasz ulubiony trunek.

99991261745774713.png
99991261745774713.png (578.5 KiB) Przejrzano 604 razy
99991261745774824.png
99991261745774824.png (604.97 KiB) Przejrzano 512 razy

Warto jednak poza samym trunkiem poznać również historię stojącą za jego powstaniem:

Obrazek

Browar ten warzy jedno z najlepszych piw w Koribi, a jego produkcja trwa od 736 lat. Jest to najstarszy browar w Koribi jak i Muratyce, który produkuje piwo według tradycyjnych metod, przy otwartych kadziach, co dziś już jest dużą rzadkością.

Obrazek

Duszyn zawdzięcza swoją przygodę ze złocistym napojem księciu Henrykowi Brodatemu, który ulokował swój dworek właśnie w tej miejscowości, ale także i co najważniejsze - w 1286 r. wraz z nim do Duszyna przybył nieznany z imienia mistrz ważenia piwa. Dzięki książęcemu przywilejowi miejscowość miało wyłączne prawo na sprzedaż piwa w okolicy. Stało się swego rodzaju okolicznym monopolistą.

Obrazek

Sam browar mieścił się na terenie obszaru dworskiego należącego do księcia. W 1625 r. Duszyn, stał się własnością rodu Poruńskich, a w 1661 r. Jan Henryk Poruński, przejął folwark z browarem i jeszcze w tym samym roku rozpoczął budowę nowego i nowoczesnego zakładu z warzelnią, chłodnią, słodownią, młynem, suszarnią i lodownią.

Następne przeszło 200 lat pozostaje już tylko nieustannym wrzosem renomy browaru i jego produktów, zaś metody i dokładne składniki wykorzystywane przy warzeniu piwa pozostają tajemnicą rodzinną rodu Poruńskich, którymi raczej z nikim się nie podziela patrząc na sukces jaki odnosi browar.

Od co, cała historia, historia która wciąż trwa i ma się bardzo dobrze.
Ostatnio zmieniony 16 października 2022, 19:01 przez Albert Fryderyk de Espada, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11848
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Browar Duszyn

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Stuprocentowo koribijska produkcja to na pewno moc i aromat jakich mało w mikronacyjnym browarnictwie. Znając historię Herr Brodatego, a także charakter kontynuatora tradycji Herr de Espady, Duszyn winien mieć iście zaskakujący jakością smak. I taki zapewne jest.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Browar Duszyn

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Oktoberfest to w końcu najlepsza okazja by zasmakować złotego trunku z wszelakich zakątków świata.
Może moc tego napoju nie jest jakaś powalająca ale aromat i smak piwa z Browaru Duszyn jest nie do podrobienia.


Dla nas jest to wyborna możliwość do przedstawienia naszej historii w dość przystępny dla wszystkich sposób, w końcu po kilku kuflach piwa każdy nawet najbardziej zatwardziały przeciwnik słuchania zaczyna zagłębiać się w opowieści z wielkim zainteresowaniem.


Browar Duszyn-1.png
Browar Duszyn-1.png (4.58 MiB) Przejrzano 581 razy
Piwo Duszyn-Klasyczne


Dla koneserów klasycznego piwa mamy w ofercie wyżej wspomniane Duszyn w wersji klasycznej. Jest to jaśniejsza odmiana klasycznego piwa, warzona z dodatkiem przypraw korzennych i aromatycznych szyszek chmielowych przy użyciu słodów ciemnych oraz mieszanki jasnych słodów nadających złotobursztynową barwę. Ceniony za charakterystyczną goryczkę smaku z wyrazistym aromatem, jest wynikiem pracy wielu pokoleń browarników którzy nieustannie dbają i ulepszają formułę opracowaną przeszło 700 lat temu.

Piwo Wiśniowe.png
Piwo Wiśniowe.png (4.64 MiB) Przejrzano 581 razy
Piwo Duszyn-Wiśniowe


Przez wiele lat istnienia browaru eksperymentowano z nowymi recepturami, tworzono nowe wariacje, mniej lub bardziej udane.
Jednym jedynym które zyskało sobie przychylność browarników było niezwykle wyjątkowe piwo w stylu Kriek. Jest to roczne piwo z dodatkiem świeżo rozdrobnionych wiśni. Dzięki cukrom zawartym w owocach fermentacja przebiega intensywniej. Dzięki barwnikom zawartym w skórce owoców następuje barwienie piwa. W smaku opisywane jest to piwo ciężkie i kwaskowate lecz o bardzo wyjątkowym aromacie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Browar Duszyn

Post autor: Femme Mystere »

Ciekawe zestawienia smakowe! Oryginalnie i z polotem.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Browar Duszyn

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Femme Mystere pisze: 16 października 2022, 07:38 Ciekawe zestawienia smakowe! Oryginalnie i z polotem.
Ja tam sobie cenię. I każdemu serdecznie polecam spróbować.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11848
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Browar Duszyn

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 16 października 2022, 11:55
Femme Mystere pisze: 16 października 2022, 07:38 Ciekawe zestawienia smakowe! Oryginalnie i z polotem.
Ja tam sobie cenię. I każdemu serdecznie polecam spróbować.
Czy ja dobrze rozumiem, że Piwo Duszyn-Wiśniowe nie bierze udziału w Grand Prix? Nie dostałem zgłoszenia, a szkoda!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Browar Duszyn

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 16 października 2022, 14:50
Albert Fryderyk de Espada pisze: 16 października 2022, 11:55
Femme Mystere pisze: 16 października 2022, 07:38 Ciekawe zestawienia smakowe! Oryginalnie i z polotem.
Ja tam sobie cenię. I każdemu serdecznie polecam spróbować.
Czy ja dobrze rozumiem, że Piwo Duszyn-Wiśniowe nie bierze udziału w Grand Prix? Nie dostałem zgłoszenia, a szkoda!
Może wziąć, tylko odpowiedni formularz złoże bo prace nad piwem były na ukończeniu gdy festiwal się zaczynał a ukończone został praktycznie dopiero dziś.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11848
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Browar Duszyn

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 16 października 2022, 15:01
Heinz-Werner Grüner pisze: 16 października 2022, 14:50
Albert Fryderyk de Espada pisze: 16 października 2022, 11:55

Ja tam sobie cenię. I każdemu serdecznie polecam spróbować.
Czy ja dobrze rozumiem, że Piwo Duszyn-Wiśniowe nie bierze udziału w Grand Prix? Nie dostałem zgłoszenia, a szkoda!
Może wziąć, tylko odpowiedni formularz złoże bo prace nad piwem były na ukończeniu gdy festiwal się zaczynał a ukończone został praktycznie dopiero dziś.
Zgłoszenia trwają do 20-stego, zatem nie ma absolutnie problemu.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Browar Duszyn

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 16 października 2022, 15:21
Albert Fryderyk de Espada pisze: 16 października 2022, 15:01
Heinz-Werner Grüner pisze: 16 października 2022, 14:50

Czy ja dobrze rozumiem, że Piwo Duszyn-Wiśniowe nie bierze udziału w Grand Prix? Nie dostałem zgłoszenia, a szkoda!
Może wziąć, tylko odpowiedni formularz złoże bo prace nad piwem były na ukończeniu gdy festiwal się zaczynał a ukończone został praktycznie dopiero dziś.
Zgłoszenia trwają do 20-stego, zatem nie ma absolutnie problemu.
No i kolejny złocisty trunek wylądował w naszej ofercie.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bierfest - Grand Prix 1922”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości