SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Jak każde szanujace się państwo, także i Edelweiss posiada oddziały zbrojne, by bronić swojego terytorium. To właśnie poniżej znajdziesz wszelkie informacje w sferze wojskowości.

Moderatorzy: Ronon Dex, Piotr Romanow, Albert Fryderyk de Espada

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

"Skoszarowani"

Obrazek
Dział fabularny imitujacy "życie w armii" i jak sama nazwa wskazuje w grunerwaldzkich koszarach.

W tym dziale opisujemy ogólne przeżycia, przemyślenia, prowadzimy dialogi z innymi żołnierzami Edelweiss Streitkrafte.
Pamiętaj, że złe zachowanie i nieodpowiednia tytulatura do przełożonych nie umknie ich uwadze...
Dowództwo i przełożeni:

Obrazek
Major Hans-Jürgen Matteschitz
Dowódca Koszarów Grünerwaldzkich. Nieco oschły mężczyzna z "wyższych sfer". Pedant. Czyste trzewiki to podstawa w jego codziennych zasadach. Lubi czytać, szczególnie powieści kryminalne, skrycie kocha się w śpiewaczce Irenkah*

Obrazek
Stabsfeldwebel Mathilde Hermann
Odpowiedzialna za damską część koszar. Podkochuje się w majorze Matteschitz, nagminnie mu się podlizuje. Oczekuje pełnej uległości od męskiej części. Zapalona feministka

Obrazek
Oberfeldwebel Ottmar Popierdolka
Nieco gapkowaty, ale doświadczony wiarus. Do swoich zadań podchodzi całkowicie obojętnie. Nałogowy palacz zagranicznych "Namiestnikowskich". Lubi popijać na służbie

Obrazek
Feldwebel Dietrich Marko
Trzymający się wszelakich procedur. Karierowicz. Donosiciel i lizus. Niezbyt rozmowny

*edelwajski odpowiednik Sanah
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Piotr Romanow »

Romanow po bardzo długim czasie zajrzał ponownie do starych dobrych koszar, w których to zaczynał swoją przygodę z Siłami Zbrojnymi Edelweiss. Przechadzając się widział swoich starych przełożonych, którzy do niedawna wymuszali na nim postawę zasadniczą, a tym razem? Wszystko wyglądało całkiem inaczej i to oni pionowali się przed nim. W koszarach widać było wiele znajomych twarzy, a między innymi Herr @Roman Schädel, który był de facto świeżo wcielonym żołnierzem. Romanow jak miał to w zwyczaju krzyknął do młodego; - Soldat! Komm hier! Chciał on zobaczyć jak młody zachowa się w spotkaniu z lwem tych koszar.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

On tu jest! :)
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Roman Schädel »

Piotr Romanow pisze: 19 października 2022, 23:41 Romanow po bardzo długim czasie zajrzał ponownie do starych dobrych koszar, w których to zaczynał swoją przygodę z Siłami Zbrojnymi Edelweiss. Przechadzając się widział swoich starych przełożonych, którzy do niedawna wymuszali na nim postawę zasadniczą, a tym razem? Wszystko wyglądało całkiem inaczej i to oni pionowali się przed nim. W koszarach widać było wiele znajomych twarzy, a między innymi Herr @Roman Schädel, który był de facto świeżo wcielonym żołnierzem. Romanow jak miał to w zwyczaju krzyknął do młodego; - Soldat! Komm hier! Chciał on zobaczyć jak młody zachowa się w spotkaniu z lwem tych koszar.
Ja wohl, Herr Leutnant! Sold. Roman Schädel z 2 Sekcji Zwiadowczej stawia się na rozkaz. Jestem gotów wytropić wszelakich wrogów!
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Piotr Romanow »

Alles klar. - Powiedział Romanow po czym rozpalił papierosa. - Żołnierzu, powiedzcie mi jak siebie widzicie w Siłach Zbrojnych naszej maleńkiej kotliny. Czy macie może jakieś doświadczenie służbowe? Bojowe? - Zaśmiał się i powiedział pod nosem. - Gdzie tu w tym nudnym Pollinie można zdobyć doświadczenie bojowe.
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Roman Schädel »

Piotr Romanow pisze: 20 października 2022, 20:33 Alles klar. - Powiedział Romanow po czym rozpalił papierosa. - Żołnierzu, powiedzcie mi jak siebie widzicie w Siłach Zbrojnych naszej maleńkiej kotliny. Czy macie może jakieś doświadczenie służbowe? Bojowe? - Zaśmiał się i powiedział pod nosem. - Gdzie tu w tym nudnym Pollinie można zdobyć doświadczenie bojowe.
Herr Leutnant, działałem kiedyś dość krótko w Suderlandzie w stopniu majora. Walczyłem wpierw z rewolucjonistami przeciwko rządom Dmowskiego i Schwarzengrau a następnie zostałem odpowiedzialny za bezpieczeństwo wewnętrzne (kontrwywiad). Ale państwo padło i ten klimat południowoamerykański to nie moje klimaty. Wolę górskie Edelweiss. I mogę służyć właśnie jako tropiący zagrożenia dla państwa. Zwiadowca, kontrywiadowca. Świetnie strzelam i robię dobrą wojskową grochówkę.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 21 października 2022, 08:56 Świetnie strzelam i robię dobrą wojskową grochówkę.
Z tą grochówką to bym się tak nie chwalił, bo jeszcze wsadzą na cały etat do kantyny.

[sorka za off-top] :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Roman Schädel »

Heinz-Werner Grüner pisze: 21 października 2022, 10:27
Roman Schädel pisze: 21 października 2022, 08:56 Świetnie strzelam i robię dobrą wojskową grochówkę.
Z tą grochówką to bym się tak nie chwalił, bo jeszcze wsadzą na cały etat do kantyny.

[sorka za off-top] :)
W takim razie nasza piechota byłaby dodatkowo wyposażona w naturalny gaz bojowy. :)
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 21 października 2022, 10:31
Heinz-Werner Grüner pisze: 21 października 2022, 10:27
Roman Schädel pisze: 21 października 2022, 08:56 Świetnie strzelam i robię dobrą wojskową grochówkę.
Z tą grochówką to bym się tak nie chwalił, bo jeszcze wsadzą na cały etat do kantyny.

[sorka za off-top] :)
W takim razie nasza piechota byłaby dodatkowo wyposażona w naturalny gaz bojowy. :)
Bardzo mi się podoba tok myślenia Herr Soldat! :D

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Piotr Romanow »

Schön! Będziemy mieli kucharza. - Zaśmiał się Romanow po czym wyrzucił papierosa za okno i odpalił kolejnego. - Wybaczcie żołnierzu, stary wyga lubi sobie zapalić. Interesuje mnie też Pański plan na rozwój w naszej armii, czy chce Herr jedynie odbyć służbę zasadniczą, czy też jak Frau @Femme Mystere chce zostać kontraktowym żołnierzem?
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Roman Schädel »

Herr Leutnant, oczywiście, że kontraktowym. Z wojskiem chcę związać swoją przyszłość aż do końca.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siły Zbrojne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości