Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Edelweissische Nationale Stiftung to edelweisska fundacja na rzecz nauki, kultury, sztuki i historii... Już sama nazwa brzmi na tyle poważnie, że każdy kto przekroczy jej progi powinien sobie zdawać sprawę, że o błahych sprawach tutaj się nie rozmawia. Nie bądź jednak sceptycznie nastawiony, naukowcy, artyści i inne osoby pracujące w fundacji to bardzo sympatyczni ludzie i skorzy do pomocy.

Wcześniej fundacja znana pod nazwą Edelweissische Wissenschaftsstiftung (do 14 czerwca'22)
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Akurat Leocja w rozmiarze Gotlandii jest we właściwej skali na obecnej mapie mikroświata. Cała Nordata ma ustaloną i uzgodnioną wielkość też się zgadza ze skalą obecnej mapy.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11637
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Czyli mamy 1-1, a ja się zastanawiam jeszcze nad opcją by Orientyka wg Dexa była ta właściwą, ale Edelweiss wielkosciowo ustawić właśnie do powierzchni opolskiego...
Zastanawiające to jest, jak to jest porypane... :D


Jutro, bądź po rajdzie to ogarnę i ustalimy co i jak. W każdymrazie zapraszam do dyskusji.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Posty: 121
Rejestracja: 28 lutego 2022, 16:38

ODZNACZENIA

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Joahim von Ribertrop »

Aż mnie obudziliście. Znaczy, Ana to zrobiła.

Miałem coś mądrego napisać, ale nie wiem, a to 23:30 już jest, zaraz mnie siłowo z kompa wyeksmitują, ja obiecałem zrobić Bardzo Ważną Rzecz na piątek, jutro po południu mam Biedę Czasową, więc lepiej bym to zrobił dzisiaj i w ogóle, więc wypowiem się w Godzinach Nocnych (o ile będzie mi się chciało), albo jutro w Okresie Poszkolnym.

Ale ogólnie jak coś debatę obserwuję z najwyższą uwagą.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11637
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joahim von Ribertrop pisze: 26 października 2022, 23:25 Aż mnie obudziliście. Znaczy, Ana to zrobiła.

Miałem coś mądrego napisać, ale nie wiem, a to 23:30 już jest, zaraz mnie siłowo z kompa wyeksmitują, ja obiecałem zrobić Bardzo Ważną Rzecz na piątek, jutro po południu mam Biedę Czasową, więc lepiej bym to zrobił dzisiaj i w ogóle, więc wypowiem się w Godzinach Nocnych (o ile będzie mi się chciało), albo jutro w Okresie Poszkolnym.

Ale ogólnie jak coś debatę obserwuję z najwyższą uwagą.
Cieszę się. Czekamy na uwagi. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 26 października 2022, 22:49 Zastanawiające to jest, jak to jest porypane... :D
Bo jest... wiele prac było lata temu robione w oderwaniu od konsultacji i w ogóle od wysłuchiwania innych. Czasem twórczy ze "starych państw" uznawali, że oni mają swoje rację i robią po swojemu z racji nie tyle wiedzy, co z racji tego, że nie będą się oglądali na "yoyonacje".

W sumie bardzo się cieszę z tego tematu, bo gdy próbowałem usystematyzowania i uaktualnienia tego wszytskiego to zainteresowanie było dużo mniejsze, a informacje trzeba buło czasem "wyciągać", a jak już zauważono niektórzy (taki Dreamland i Sarmacja na ten przykład) mieli kompletnie gdzieś dociekanie do wielkości lądów, nawet własnych.

Może skoro obudzi się zaintersowanie to wreszcie te wielkości lądów uda się dopasować odpowiednio, nie twierdzę że coś zaraz ma skarleć do poziomu tych mapek KIK, ale może wystarczy tylko trochę te wielkości poprawić - co zresztą technicznie jest banalnie proste.

A tak w ogóle to ten cały KIK odbijał zarzuty o błędy wymiarowe na zasadzie "są różne kilometry"... ich "kilometry" i "kilometry narodowe", a więc niekoniecznie ten "kikolwski kilometr" to musi być "kilometr realowy".
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11637
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Pamiętam czasy kiedy mapy KIK powstawały, bo sam z Danielem pisałem, robił jakąś mapę dla La Palmy, taką własnie "podkikowską". Mnie natomiast najbardziej interesuje pełna systematyzacja tylko dlatego, że nie pasuje mi do tego co zakładałem przez pół roku.
Nie dziś i nie jutro, ale sądzę, że byłbym w stanie wykonywać mapę Pollinu w wektorowej grafice. Wiem jakie to czasochłonne, ale skoro zrobiłem "na odpiernicz" Slawonię w jeden dzień, to liczę, że w miesiąc-dwa przy moim zapale dałbym radę sklecić całość. Kwestia tylko ustalenia tych zależności co do wielkości. Prosiłbym zatem, jeśli to jest w ogóle możliwe osoby zainteresowane o wyrażenie woli na to czy bedziemy na silę forsować mapę Dexa jaką jedyną słuszną czy coś jeszcze kombinujemy.
Joahim odwalił kawał dobrej roboty, ale chciałbym jeszcze popracować nad jakością. Może się uda, a może nie. Na razie jest plan. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 27 października 2022, 09:04 ...czy bedziemy na silę forsować mapę Dexa jaką jedyną słuszną czy coś jeszcze kombinujemy.
Ta mapa nie jest "jedynie słuszną"... niektóre elementy na niej zostały potwierdzone jeśli chodzi o wymiary - bo ludzie z różnych krajów i kontynentów mieli taką wolę by w tym współuczestniczyć oraz przekazać stosowne informacje.

Przykład: Nordata chciała (w zasadzie cała... nawet antagoniści w tej sprawie współpracowali) czy Leocja chciała to te rozmiary są "pewne na 100%", podobnie z NUPIĄ i okolicami - bo nawet nieaktywny już w mikronacjach Pel Nander sięgnął do zasobów i przekazał mi informacje lub potwierdził to co miałem z okresu współpracy z nim, ale w przypadku Orientyki i Mureniki specjalnej chęci do współpracy nie było (poza ZSKHW) - to nie uważam, że wymiary tych kontynentów są "jedynie słuszne". Są elementami wstawionymi na zasadzie proporcji...

Niektóre lądy zostały więc wstawione na zasadzie proporcji z tym co zostało ustalone dokładnie, bo mieszkańcy części państw, albo po prostu nie wiedzieli jaka jest rzeczywista wielkość, albo jak co niektóre "stare kraje" mieli to po prostu w 4 literach.

Osobiście byłbym bardzo zadowolony, gdyby te obecne dyskusje jednak uruchomiły miejsca, gdzie nie chciano wcześniej współpracować nad ustaleniem tego wszystkiego, wyprostowaniem ewidentnych błędów KIK i wyjaśnieniem wszelkich niejasności. Jest na to szansa bo jak widać w tych niektórych krajach są już nowi ludzie, nastawieni bardziej na współpracę od wielu tych "z mikronacyjnej przeszłości". Może uda się pracę, którą rozpocząłem w 2019 doprowadzić do szczęśliwego końca czyli wyjaśnienia wszelkich niejasności.

Może wspólnymi siłami uda nam się to wreszcie dopracować i ostatecznie ustalić wszelkie wymiary.

W razie czego służę tymi materiałami, które udało mi się ustalić z całą pewnością lub mam dokładną wiedzę dotyczącą wymiarów danej ziemi z racji tego, że np. kiedyś tam, komuś tam "mieszkającemu" robiłem mapy (a było tego sporo).
Heinz-Werner Grüner pisze: 27 października 2022, 09:04 Joahim odwalił kawał dobrej roboty, ale chciałbym jeszcze popracować nad jakością. Może się uda, a może nie. Na razie jest plan. :D
Pamiętaj, że Joahim pracował na mojej "matrycy", w związku z tym wielkości lądów są takie same.

Jeżeli uda nam się doprecyzować wielkości tego co wcześniej było niewiadomą i poszło na zasadzie proporcji do lądów o ustalonej i uzgodnionej wielkości, to kwestie wzięte z mapy Joahima też trzeba będzie odpowiednio pozmieniać.
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 229
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Anastasia Windsachen »

Heinz-Werner Grüner pisze: 27 października 2022, 09:04 Pamiętam czasy kiedy mapy KIK powstawały, bo sam z Danielem pisałem, robił jakąś mapę dla La Palmy, taką własnie "podkikowską". Mnie natomiast najbardziej interesuje pełna systematyzacja tylko dlatego, że nie pasuje mi do tego co zakładałem przez pół roku.
Nie dziś i nie jutro, ale sądzę, że byłbym w stanie wykonywać mapę Pollinu w wektorowej grafice. Wiem jakie to czasochłonne, ale skoro zrobiłem "na odpiernicz" Slawonię w jeden dzień, to liczę, że w miesiąc-dwa przy moim zapale dałbym radę sklecić całość. Kwestia tylko ustalenia tych zależności co do wielkości. Prosiłbym zatem, jeśli to jest w ogóle możliwe osoby zainteresowane o wyrażenie woli na to czy bedziemy na silę forsować mapę Dexa jaką jedyną słuszną czy coś jeszcze kombinujemy.
Joahim odwalił kawał dobrej roboty, ale chciałbym jeszcze popracować nad jakością. Może się uda, a może nie. Na razie jest plan. :D
Kontynenty w svg na pewno istnieją w jakiejś wersji już z MAW. Tylko tam są to dosyć "kańciaste" kreski, więc wszelkie prace by coś powiększyć nie skończą się uzyskaniem ładnych bezegów i granic
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Anastasia Windsachen pisze: 25 października 2022, 21:35 Jak się tylko mogę wtrącić to z uwagą śledzę tą dyskusję, ponieważ jest ważna z punktu widzenia wojskowego (wszelkie drobne mapki itd) oraz ogólnogeograficznego zwłaszcza w kontekście Nordaty, gdzie wraz z @Joahim von Ribertrop próbujemy dojść do tego, jaką ma naprawdę powierzchnię Voxland...
A nie prościej zapytać się twórcy wyspy Voxland? ;)

Przecież swego czasu gdy Joahim tworzył Voxland to miał on się znajdować na terenie dawnej Wurstlandii, jednak w chwili gdy zrobiłem mu mapę na tej wyspie, odezwali się dawni właściciele i zaczął się spór. Ponieważ Joahim był wtedy dość "świeżym" mikronautą to uczestniczyłem w tym i choć w sumie miał rację to poradziłem mu by "nie kopał się z koniem", a efekcie narysowałem mu nową wyspę.

Tak na szybko... wycinek z tego co mam na przenośnym dysku przy sobie:
VOXLAND.png
VOXLAND.png (30.17 KiB) Przejrzano 423 razy
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2692
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Femme Mystere »

Czyli jak rozumiem, Edelweiss jest większe niż opisywał Oberhaupt? Do czego można więc Edelweiss powierzchniowo przyrównać?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Narodowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości