Budynek FBI Nadel

Niezbyt duża szwalnia z szumnie brzmiącą nazwą zakładu produkującego między innymi odzież codzienną. Jednym z jej zadań jest przygotowanie konstrukcyjne i uszycie mundurów wojskowych dla edelwajskiej armii.
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Budynek FBI Nadel

Post autor: Femme Mystere »

Przygotowania do ślubu pełną parą, więc nadszedł ten czas, kiedy to @Sophie musiała wybrać swoją suknię ślubną. A ponieważ nikt tak dobrze nie rozumiał uwielbienia dla mody, jakim charakteryzowała się młoda Cargalhówna, jak jej matka, Lieselotte, umówiły się wspólnie pod siedzibą FBI Nadel. Ta bowiem fabryka tylko z nazwy i pozoru stanowiła państwową instytucję. Tak naprawdę została wzniesiona przez @Heinz-Werner Grüner dla Lieselotte, by mogła realizować w niej swoje potrzeby i fantazje modowe, które do tej pory przelewała na papier i tworzyła w Domy Mody Auterra. Tamten musiała jednak porzucić, dlatego od czasu do czasu w tutaj zaglądała i zlecała krawcowym i szwaczkom realizację swoich zamierzeń.

To właśnie dlatego czekała w tym miejscu przed wejściem do budynku i nerwowo spoglądała na zegarek.

Obrazek
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Budynek FBI Nadel

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Coś pani taka nerwowa, stało się co? - gospodarz obiektu zapytał kobietę stojącą przed budynkiem.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 550
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Budynek FBI Nadel

Post autor: Sophie »

Nagle, jakby z nikąd, w pobliżu FBI Nadel pojawiła się Sophie. Podeszła do mamy - @Femme Mystere, która rozmawiała z jakimś mężczyzną.
-Podrywasz kolejnego? - zapytała uszczypliwie. Nagle jednak spostrzegła, że rozmówcą mamy jest sam @Heinz-Werner Grüner.
-Najmocniej przepraszam, nie wiedziałam... - niezdarnie próbowała się tłumaczyć.
Obrazek
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Budynek FBI Nadel

Post autor: Femme Mystere »

- Herr Oberhaupt chyba chciał koniecznie zobaczyć, co będziemy robić w zakładzie. – powiedziała do @Heinz-Werner Grüner przebranego za ciecia, a potem pocałowała córkę w policzek. – Przygotowałam coś dla ciebie. – zapowiedziała, po czym poprowadziła dziewczynę do drzwi. Otworzyła halę kluczem. Drzwi rozwarły się z metalicznym szczękiem, ukazując pustą w tym dniu, lecz ogromną halę z maszynami szwalniczymi. LIeselotte poprowadziła jednak @Sophie i @Heinz-Werner Grüner w dalsze rejony hali produkcyjnej, gdzie rozstawiony został prowizoryczny wybieg. Za kotarami natomiast kreacje.- Oczywiście ostateczną suknię uszyjemy i nie pokażemy przed dniem ślubu nikomu, a już w szczególności nie @Krzysztof Windsor ! Ale przynajmniej wybierzemy styl, w jakim uszyjemy suknię.

Po tych słowach zaprowadziła @Sophie za kotarę i przekazała jej pierwszą suknię…

Obrazek

- Jak podoba ci się klasyczna princeska z długim trenem? Przejdź się po wybiegu, zobaczymy, czy dobrze leży. A jeśli spodoba ci się jakaś inna suknia, to oczywiście zakładaj i prezentuj.

Offtop: To może raz ja raz ty wrzucajmy jakieś ciekawe kreacje, jakie Sophie będzie przymierzała?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Budynek FBI Nadel

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Wybacz urwanie tematu... Nie wiem jak wygląda sprawa z suknią (to znaczy wiem jak było...) @Sophie, ale możemy kontynuować, choć obawiam się, że już jest trochę późno.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 550
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Budynek FBI Nadel

Post autor: Sophie »

-Mamo, @Femme Mystere, twoja propozycja jest przepiękna, ale nie w moim stylu, nie lubię tak rozłożystej sukni, za to ta jest świetna:
Obrazek
-Co ty na to?
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Budynek FBI Nadel

Post autor: Femme Mystere »

Przyznam, że gustowna, ale nader, nader skromna, Kochanie. I nie jest w bieli!

Musisz zrobić ZJAWISKOWE wrażenie. Co powiesz na to:

Obrazek
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Budynek FBI Nadel

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

-Drogie Panie, Frauleinn Sophie potrzebuje czegoś naprawdę wyjątkowego. I to nie musi być coś bardzo szykownego i ponad stan wystawnego, ale suknia oddająca naturę i skromność naszej przyszłej Panny Młodej. Skupmy się na drobnej figurze naszej modelki, podkreślmy ją, ale nieznacznie. Resztę zrobi urok oosbisty. Piękna długa szyja, o tak, podkręślmy ją ażurową stójką, nieco odsłaniając z przodu... - rozmówca jeszcze tak mówił i mówił przez piętnaście minut po czym opamiętał się kiedy spojrzał na Frau Augentrost...

-No dobrze, przejdźmy do rzeczy... Oto moja propozycja... - rzekł i odsłonił swoje "dzieło".
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 550
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Budynek FBI Nadel

Post autor: Sophie »

Femme Mystere pisze: 22 listopada 2022, 21:29 Przyznam, że gustowna, ale nader, nader skromna, Kochanie. I nie jest w bieli!

Musisz zrobić ZJAWISKOWE wrażenie. Co powiesz na to:

Obrazek
-Twoja propozycja natomiast jest zbyt... ciężka. Mi osobiście bardzo podoba się akcent niebieski w mojek propozycji, dlatego też przystanę na tą:
Obrazek
Heinz-Werner Grüner pisze: 23 listopada 2022, 00:05 -Drogie Panie, Frauleinn Sophie potrzebuje czegoś naprawdę wyjątkowego. I to nie musi być coś bardzo szykownego i ponad stan wystawnego, ale suknia oddająca naturę i skromność naszej przyszłej Panny Młodej. Skupmy się na drobnej figurze naszej modelki, podkreślmy ją, ale nieznacznie. Resztę zrobi urok oosbisty. Piękna długa szyja, o tak, podkręślmy ją ażurową stójką, nieco odsłaniając z przodu... - rozmówca jeszcze tak mówił i mówił przez piętnaście minut po czym opamiętał się kiedy spojrzał na Frau Augentrost...

-No dobrze, przejdźmy do rzeczy... Oto moja propozycja... - rzekł i odsłonił swoje "dzieło".
Obrazek
-Wiedziałam, że w FBI Nadel mają samych speców, ale to jest dzieło sztuki modowej. Jednak brak mi tutaj wyżej wspomnianego niebieskiego akcentu. Chcę, aby on występował, w końcu to książęcy ślub.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Budynek FBI Nadel

Post autor: Femme Mystere »

Zupełnie nie rozumiem, po co ta skromność. Przecież ona będzie Królową. Komu bardziej przystoi noszenie nieskromnych sukien?

Proponuję taką:

Obrazek
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fabryka Przemysłu Odzieżowego - FBI Nadel”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość