Chodzi o pieniądze - pogawędki

Klub jest miejsce spotkań i rozmów o zagadnieniach, które nurtują mikronautów. Przyłącz się i wstąp na herbatę do elitarnego Klubu Dyskusyjnego.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3903
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Chodzi o pieniądze - pogawędki

Post autor: Joachim Cargalho »

Ponieważ nie mamy żadnego wątku do luźnych rozmówek na temat ekonomii mikroświata, pozwala sobie otworzyć ten temat w klubie dyskusyjnym. Nie chcę do wątku o MBP wrzucać takich postów, by trzymać się tam najważniejszego tematu, a tutaj będziemy mogli sobie pozwolić na zróżnicowanie.

Do samego tego pomysłu skłoniła mnie jedna sprawa:

Przeglądając sobie Międzynarodowy Bank Polinu, zauważyłem że Herr @Ignats ik Ruth bardzo mocno uwierzył w wartość naszego pieniądza i aktualnie posiada wyłącznie naszą walutę.

Obrazek

Jak pewnie mało kto wie, kursy walut zmieniają się według aktualnej aktywności na forum. Istnieją teraz dwa rozwiązania z tej sytuacji, nasz spekulant walutowy:
A. Stwierdził, że obecnie dołujemy wartością klubecka, ale za chwilę się odbijemy, a on na tej walucie zarobi.

B. Liczył na ciągły wzrost, ale zaliczyliśmy spadek i teraz trzyma klubecki, oczekując ponownego wzrostu - np. w odniesieniu do waluty Leocji. :lol:
Obrazek

Jakkolwiek to wygląda, temat ten jest na pewno ciekawy. I w najbliższym czasie, jeśli ktoś chce handlować walutami, warto wypatrywać dołku dla waluty Leocji, której wartość na pewno dobrze podskoczy w czasie odbywającego się tam rajdu :P
Tak może być @Ignats ik Ruth ? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Stempel
Posty: 324
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:06

ODZNACZENIA

Re: Chodzi o pieniądze - pogawędki

Post autor: Helwetyk »

Ja wiem, ale nie powiem!
(—) Helwetyk Romański, Dyniowy Padawan
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chodzi o pieniądze - pogawędki

Post autor: Isabella Swann »

Ja ogólnie się zastanawiam, czy nie lepiej przenieść wszystkich pieniędzy do Leocji :D tylko nie wiem jak :D
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Stempel
Posty: 324
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:06

ODZNACZENIA

Re: Chodzi o pieniądze - pogawędki

Post autor: Helwetyk »

Isabella Swann pisze: 16 listopada 2022, 22:02 Ja ogólnie się zastanawiam, czy nie lepiej przenieść wszystkich pieniędzy do Leocji :D tylko nie wiem jak :D
Zleć przelew — odnaleźć się na liście odbiorców — wybrać leocki rachunek, gotowe. :D
(—) Helwetyk Romański, Dyniowy Padawan
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chodzi o pieniądze - pogawędki

Post autor: Isabella Swann »

Helwetyk pisze: 16 listopada 2022, 22:17
Isabella Swann pisze: 16 listopada 2022, 22:02 Ja ogólnie się zastanawiam, czy nie lepiej przenieść wszystkich pieniędzy do Leocji :D tylko nie wiem jak :D
Zleć przelew — odnaleźć się na liście odbiorców — wybrać leocki rachunek, gotowe. :D
Mnie chodzi o pieniazki z banku Khana wyprowadzić jakoś do was :D
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 229
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Chodzi o pieniądze - pogawędki

Post autor: Anastasia Windsachen »

Isabella Swann pisze: 16 listopada 2022, 22:17
Helwetyk pisze: 16 listopada 2022, 22:17
Isabella Swann pisze: 16 listopada 2022, 22:02 Ja ogólnie się zastanawiam, czy nie lepiej przenieść wszystkich pieniędzy do Leocji :D tylko nie wiem jak :D
Zleć przelew — odnaleźć się na liście odbiorców — wybrać leocki rachunek, gotowe. :D
Mnie chodzi o pieniazki z banku Khana wyprowadzić jakoś do was :D
Czekamy na API od @Helwetyk i wykorzystanie go przez @Piotr II Grzegorz
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Stempel
Posty: 324
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:06

ODZNACZENIA

Re: Chodzi o pieniądze - pogawędki

Post autor: Helwetyk »

Anastasia Windsachen pisze: 16 listopada 2022, 22:30
Isabella Swann pisze: 16 listopada 2022, 22:17
Helwetyk pisze: 16 listopada 2022, 22:17 Zleć przelew — odnaleźć się na liście odbiorców — wybrać leocki rachunek, gotowe. :D
Mnie chodzi o pieniazki z banku Khana wyprowadzić jakoś do was :D
Czekamy na API od @Helwetyk i wykorzystanie go przez @Piotr II Grzegorz
Od razu zaznaczam, że z API się nie śpieszę, dopóki nie będę widział konkretnej i pilnej potrzeby jego wykorzystania. Co nie znaczy, że nie powstanie w ten weekend, ale wiążących deklaracji nie składam…
(—) Helwetyk Romański, Dyniowy Padawan
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3903
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chodzi o pieniądze - pogawędki

Post autor: Joachim Cargalho »

Helwetyk pisze: 16 listopada 2022, 22:40 Od razu zaznaczam, że z API się nie śpieszę, dopóki nie będę widział konkretnej i pilnej potrzeby jego wykorzystania. Co nie znaczy, że nie powstanie w ten weekend, ale wiążących deklaracji nie składam…
Powoli staję się fanem helwetykowskich kontrastów! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2687
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chodzi o pieniądze - pogawędki

Post autor: Femme Mystere »

Bardzo ciekawy temat! Sama też chętnie pobawiłabym się w mikronacyjnego forexa.

Jeśli zaś chodzi o bank Khanda, bo mam tam spore środki. I pewnie nie tylko ja. Jedyna moja obawa jest taka, że obecna świeżość banku Helwetyka zostanie zalana śmieciową walutą postlibertowską. A jak wiadomo, niektórzy Sarmaci mają dużo kasy za duszenie kury znoszącej złote jaja.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Stempel
Posty: 324
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:06

ODZNACZENIA

Re: Chodzi o pieniądze - pogawędki

Post autor: Helwetyk »

Femme Mystere pisze: 16 listopada 2022, 22:48 Jedyna moja obawa jest taka, że obecna świeżość banku Helwetyka zostanie zalana śmieciową walutą postlibertowską.
Księstwo Sarmacji w ramach wspólnego dla wszystkich krajów algorytmu emisji „rozruchowej” otrzymało 156 785 Ⱡ. Z wyłączeniem tej emisji, wszystkie środki w obiegu są pochodną wyłącznie aktywności zarejestrowanych w banku uczestników forów krajowych.

Żadnych nadzwyczajnych emisji nie planuję bez uzgodnienia z państwami, które faktycznie dołączyły do systemu.
(—) Helwetyk Romański, Dyniowy Padawan
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klub Dyskusyjny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości