Alexanderplatz 4

Ekskluzywna dzielnica willowa, której projektantem w całości był oberstamm Romanow. Budowa, ze względu na brak materiałów budowlanych przeciągała się znacznie, ale ostatecznie Alexanderplatz szczyci się na południu znakomitą jakością wykończenia budynków. Z resztą przekonajcie się sami.
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Posty: 287
Rejestracja: 30 marca 2022, 13:36

ODZNACZENIA

Re: Alexanderplatz 4

Post autor: Ignats ik Ruth »

Herr Oberhaupt to ma w ogóle same dobre rzeczy. ;)
(—) Ignats Urban ik Ruth
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Alexanderplatz 4

Post autor: Joachim Cargalho »

Najlepszych to ma obywateli w swoim grajdołku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Alexanderplatz 4

Post autor: Piotr Romanow »

Kuhwa, prosiłbym o nie prowadzenie rozmów w moim salonie, bo już kolejny dzień trwa ten proceder, a głowa mnie tak napiergwiazdkuje jak nigdy. :D
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Alexanderplatz 4

Post autor: Femme Mystere »

Herr @Ignats ik Ruth , wakacje już się skończyły. Zaraz Herr przeziębi nerki taką golizną!
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Alexanderplatz 4

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ignats ik Ruth pisze: 26 września 2022, 23:34 Herr Oberhaupt to ma w ogóle same dobre rzeczy. ;)
Ja nie. My jako Edelweiss owszem. Mamy piękne (i mądre) damy, dostojnych i odważnych mężczyzn, śliczne widoki za oknem, biznesy, choć małe to urokliwe i mamy przede wszystkim siebie. Jak rodzina :)

Joachim Cargalho pisze: 27 września 2022, 07:32 Najlepszych to ma obywateli w swoim grajdołku.
Szanowny zawsze wie jak ująć to najlepiej słowami. :)
Piotr Romanow pisze: 27 września 2022, 08:59 Kuhwa, prosiłbym o nie prowadzenie rozmów w moim salonie, bo już kolejny dzień trwa ten proceder, a głowa mnie tak napiergwiazdkuje jak nigdy. :D
To się więcej nie powtórzy.
Jakby co to mogę "wyciąć" te rozmowy z pańskiego salonu. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Alexanderplatz 4

Post autor: Piotr Romanow »

Skądże, niech te zostaną, tylko dajcie chociaż gospodarzowi przygotować jakąś kawę, czy herbatę. Ciężko się skupić, gdy taka wrzawa w salonie. Tym bardziej, że nie byłem gotowy na żadne odwiedziny. :x
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Posty: 287
Rejestracja: 30 marca 2022, 13:36

ODZNACZENIA

Re: Alexanderplatz 4

Post autor: Ignats ik Ruth »

Femme Mystere pisze: 27 września 2022, 10:49 Herr @Ignats ik Ruth , wakacje już się skończyły. Zaraz Herr przeziębi nerki taką golizną!
E tam, ma @Piotr Romanow ciepło w salonie, a dywanik mięciutuszki. :lol:

(Chociaż ja to do niego wysyłam, a Państwo mu tu and ramieniem odczytują, jeno telegramy. Przyjadę za dni parę. :P).
(—) Ignats Urban ik Ruth
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Alexanderplatz 4

Post autor: Piotr Romanow »

Późnym wieczorem Romanow wrócił do swojego mieszkania, żeby na spokojnie usiąść nad dokumentami, których namnożyło się w armii pod jego nieobecność. Nie spodziewał się jednak tego, że jego służba utrudni mu wieczór i zacznie puszczać na gramofonie stare walce, które pamięta jeszcze z młodości. Wiele myśli miał w głowie, gdy słuchał tych utworów, gdyż to one uformowały go takiego jakim jest.




Gdy tylko usłyszał walc wstał i zaczął tańczyć z dokumentami w ręce. Służba była szczęśliwa, że gospodarz próbował się odprężyć pomimo natłoku pracy po powrocie z gór.
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Alexanderplatz 4

Post autor: Piotr Romanow »

O Poranku, koło godziny 5;30 w okolicach Willi Romanowa zjechały się czarne auta, a w jednym z nich siedział Piotr. Grupa ludzi pośpiesznym krokiem odprowadziła Kapitana ELaK do jego willi, gdzie miał odpocząć po bardzo wyczerpującym okresie realiozy.

Od razu gdy wszedł do Willi zaczął czytać informacje z Edelweiss, co się działo pod jego nieobecność. Po pewnej gazecie natknął się na informację. - Doprawdy? Powszechny Kościół Pollinu tu w Edelweiss? Będzie trzeba złożyć w nim wizytę. - Następnie zaparzył kawę, aby dalej przeglądać nowości z kraju. - Cholera... Wiele tu się zmieniło. A i Szpada został Szefem Sztabu pod moją nieobecność, muszę się rozejrzeć co ciekawego on zrobił podczas swoich rządów.

Przeglądanie prasy przerwał znienacka jeden z Ordynansów Romanowa. Romanow usłyszał krzyk - HERR HAUPTMAN!
- Dobra już cicho cicho, co tam się stało? - Odrzekł Romanow.
- Przyniosłem Herr nowy mundur, obszyty według zaleceń Herr Dexa.
- Danke, możesz mi powiedzieć co tu się działo pod moją nieobecność?


Żołnierz przysiadł się do swojego dowódcy i zaczął opowiadać o wszystkich zmianach w kraju.
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Alexanderplatz 4

Post autor: Piotr Romanow »

Romanow przyleciał do swojej edelweisskiej rezydencji, w której planował odpocząć przez jakiś czas. Nie mając całkowicie planu na jego dalsze działanie, a nawet na wypoczynek postanowił zrzucić z siebie cesarskie szaty i usiąść na brzegu stawu przy jego willi.

Po chwili w jego Willi pojawił się jeden z jego byłych podkomendnych, który od dłuższego czasu dogląda tego dobytku pod nieobecność właściciela. Zszokowany widokiem Romanowa spionował się i drżącym głosem zwrócił się do niego - Hhhhherrr Haa-auptman! - Na co Romanow zachichotał i odrzekł żołnierzowi. - Uspokój się. Ja tu tylko urlopuje. - Po czym wyciągnął paczkę papierosów i rzucił ją do żołnierza, aby ten się poczęstował.

Obrazek
Ten cały okres czasu, który był niewątpliwie trudny dla Romanowa bardzo go postarzył. Posiwiał, a także zaczął zaniedbywać swój wygląd osobisty. Nie mniej dalej sport był jego konikiem. Wypoczywał nad brzegiem swojego stawu i wsłuchiwał się w edelweisską ciszę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alexanderplatz - willowa strefa mieszkalna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości