SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Jak każde szanujace się państwo, także i Edelweiss posiada oddziały zbrojne, by bronić swojego terytorium. To właśnie poniżej znajdziesz wszelkie informacje w sferze wojskowości.

Moderatorzy: Ronon Dex, Piotr Romanow, Albert Fryderyk de Espada

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11637
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

"Skoszarowani"

Obrazek
Dział fabularny imitujacy "życie w armii" i jak sama nazwa wskazuje w grunerwaldzkich koszarach.

W tym dziale opisujemy ogólne przeżycia, przemyślenia, prowadzimy dialogi z innymi żołnierzami Edelweiss Streitkrafte.
Pamiętaj, że złe zachowanie i nieodpowiednia tytulatura do przełożonych nie umknie ich uwadze...
Dowództwo i przełożeni:

Obrazek
Major Hans-Jürgen Matteschitz
Dowódca Koszarów Grünerwaldzkich. Nieco oschły mężczyzna z "wyższych sfer". Pedant. Czyste trzewiki to podstawa w jego codziennych zasadach. Lubi czytać, szczególnie powieści kryminalne, skrycie kocha się w śpiewaczce Irenkah*

Obrazek
Stabsfeldwebel Mathilde Hermann
Odpowiedzialna za damską część koszar. Podkochuje się w majorze Matteschitz, nagminnie mu się podlizuje. Oczekuje pełnej uległości od męskiej części. Zapalona feministka

Obrazek
Oberfeldwebel Ottmar Popierdolka
Nieco gapkowaty, ale doświadczony wiarus. Do swoich zadań podchodzi całkowicie obojętnie. Nałogowy palacz zagranicznych "Namiestnikowskich". Lubi popijać na służbie

Obrazek
Feldwebel Dietrich Marko
Trzymający się wszelakich procedur. Karierowicz. Donosiciel i lizus. Niezbyt rozmowny

*edelwajski odpowiednik Sanah
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11637
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Soldat @Roman Schädel zapewne pytało Górę Ametystową. Moja wina, bo przegapiłem odpisać w dniu wczorajszym co wiadomo o niej...


viewtopic.php?f=28&t=282&p=3274#p3274

https://hiw.stempel.org.pl/index.php?topic=4504.30

Tak, niewiele. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Sorcha Raven »

Roman Schädel pisze: 11 listopada 2022, 17:32
11 listopada 1922 r. - dzień z życia soldata Romana Schädela
Część III
Po śniadaniu soldat brał udział w ćwiczeniach z tropienia przy użyciu psa bojowego i tropiącego. Ta nowoczesna metoda pozwala znaleźć każdego wroga. To bardzo istotne dla plutonu zwiadu, którego soldat był istotnym elementem. Roman miał nadzieję, że dzięki nowo nabytym w grunerwaldzkich lasach umiejętnościach wytropi przy pomocy owczarka również sprawcę porwania misia Franza...
Obrazek
O! Widzę Bimbra, a cały dzień go szukałam, ciekawe czym go skusiłeś :)
Teraz widać jak na dłoni co potrafi mój pies bojowy.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11637
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sorcha Raven pisze: 18 listopada 2022, 22:11 O! Widzę Bimbra, a cały dzień go szukałam, ciekawe czym go skusiłeś
Teraz widać jak na dłoni co potrafi mój pies bojowy.
Wielka miłość? Czy nie powinna szeregowa Raven uważać bardziej na swojego "ogara".

Zdefiniujmy przy okazji jakiej rasy jest Bimber. Owczarek edelwajski, czy raczej ogar, gończy(tutaj chyba jednak zbyt niski w kłębie), a może bardziej zarośnięty edelwajski pies pasterski. Wybór należy do Szanownej, ja się nie znam. :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 573
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Roman Schädel »

Ja mam rękę do owczarków.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Sorcha Raven »

Heinz-Werner Grüner pisze: 18 listopada 2022, 22:56 Zdefiniujmy przy okazji jakiej rasy jest Bimber. Owczarek edelwajski, czy raczej ogar, gończy(tutaj chyba jednak zbyt niski w kłębie), a może bardziej zarośnięty edelwajski pies pasterski. Wybór należy do Szanownej, ja się nie znam. :E
Zdecydowanie owczarek edelwajski z prywatnej królewskiej hodowli, obecnie niedostępne są kolejne mioty, hodowla została zlikwidowana.
Trochę ryzykownym było przywozić go z tak daleka, a i klimat ekstremalnie inny, ale przewóz udał się.
Teraz to Fusel bo tak brzmi o wiele lepiej.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11637
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sorcha Raven pisze: 21 listopada 2022, 17:08
Heinz-Werner Grüner pisze: 18 listopada 2022, 22:56 Zdefiniujmy przy okazji jakiej rasy jest Bimber. Owczarek edelwajski, czy raczej ogar, gończy(tutaj chyba jednak zbyt niski w kłębie), a może bardziej zarośnięty edelwajski pies pasterski. Wybór należy do Szanownej, ja się nie znam. :E
Zdecydowanie owczarek edelwajski z prywatnej królewskiej hodowli, obecnie niedostępne są kolejne mioty, hodowla została zlikwidowana.
Trochę ryzykownym było przywozić go z tak daleka, a i klimat ekstremalnie inny, ale przewóz udał się.
Teraz to Fusel bo tak brzmi o wiele lepiej.
Ok, niech będzie i Fusel, ale ja chciałbym się dowiedzieć gdzie ta królewska hodowla owczarków edelwajskich się znajduje. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Joachim Cargalho »

Pewnie tam, gdzie i szlachetnie urodzone edelweisskie konie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Sorcha Raven »

Joachim Cargalho pisze: 23 listopada 2022, 17:09 Pewnie tam, gdzie i szlachetnie urodzone edelweisskie konie :P
No raczej :lol:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11637
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 23 listopada 2022, 17:09 Pewnie tam, gdzie i szlachetnie urodzone edelweisskie konie :P
Szanowny Panie, to wytłumaczę. :D
Fabularnie 4 koniki rasy Furioso (ogiery) przybyły/miały przybyć/powinny przynajmniej do Edelweiss jeszcze przed lub w czasie marcowych roztopów. Ot, nie były potrzebne, to się gdzieś zawieruszyły. Załózmy, że są gdzieś u jakiegoś gospodarza. Nie mamy stajen narodowych (jeszcze!)
Konie w Edelweiss muszą być, bo są wykorzystywane w armii. Przewiduje to także spis etatów chociażby 1.Pułku Piechoty. Potrzeba ich nawet bardzo wiele. Może tam się zawieruszyły te cztery moje. ;)
Piaty koń, tym razem klacz, przybyć powinna z Ks.Sarmacji. Podobno czystej rasy sarmackiej, czyli biała bądź siwa imieniem Aurora... To nie są żarty. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Fabio Rhyner »

2 grudnia 1922 roku, Grunerwald

- Hmm Grunerwald, kto by pomyślał że znowu pojawię się tu tak szybko ? - odrzekł trzydziestolatek odbijając z Handelsweg w stronę Grunerwaldzkich koszar. Chociaż ulice przenikał o tej porze nieprzenikniony mrok to jednak z oddali wciąż słyszalne były odgłosy ćwiekowanych, żołnierskich butów uderzających w powierzchnię brukowanego gościńca z impetem. - Eh, dziesięć lat w służbie koronie przeminęło jak jeden dzień. Gdyby nie tajemnicza śmierć Robina nie wiem co by się ze mną działo. Nigdy nie trafiłbym na Edelweiss, a przecież tu czuję się jak w domu. Trzydziestolatek pokręcił głową po czym odrzekł - To w końcu mój dom, prawdziwy dom. Przyjęli mnie z otwartymi ramionami. Filozoficzne refleksje mężczyzny przerwał silny męski głos dobiegający z rogatki prowadzącej do koszar.

Obrazek

Sei! Kaserne Wer kommt? Belege doppelt

- Poborowy Fabio Rhyner, melduje się na rozkaz w jednostce wojskowej w Grunerwaldzie. Trzydziestolatek przywiązał konia do rogatki po czym zasalutował w kierunku strażnika. Rhyner ściągnął kaszkiet a następnie wręczył mężczyźnie przydział z wojskowej komendy uzupełnień.

- Was!? 1. Pułk piechoty 3. Kompania 1 pluton. Żołnierz zmarszczył brwi, Rhyner co wy wyprawiacie przyjęli was do strzelców wyborowych a wy mi w nocy na kompanie przyjeżdżacie jakby nigdy nic ! No nieładnie, widzę że nie chcecie być z nami kolegami cooo !? to my też, załatwimy to po żołniersku.

Fabio nie zdążył nic odpowiedź dostrzegł jedynie plakietkę z imieniem i nazwiskiem żołnierza "sierżant Dietrich Marko" - Ocho! I wszystko jasne pomyślał Fabio

- Rhyner! Zaraz was tu na wejściu urządzimy - dodał Marko. Sierżant Marko obrócił się w stronę drugiego żołnierza po czym krzyknął - Klaus dzwoń na dyżurkę trzeba to zgłosić, zobaczmy będzie taki rozmowny hehe

Fabio zacisnął pięść jednakże trzymał swoje emocje na boku, dyscyplina której nauczył się służąc w Regimencie Kolonialnym nie pozwoliła mu stracić kontroli nad sobą. Wszak wytrwałość i honor to były jedna z niewielu rzeczy , które trzydziestolatek cenił w życiu. Po kilku minutach sierżant wpuścił trzydziestolatka do jednostki. Rhyner udał się do pokoju w którym mieli stacjonować członkowie jego plutonu, wszedł do środka po czym rozpoczął wypakowywać swoje rzeczy. Godzina była już późna więc gdy tylko udało mu się "wprowadzić" do koszar zasnął. Jednak jego błogi sen nie trwał wiecznie. Godzinę później sierżant Dietrich Marko wparował do pokoju i krzyknął z całych sił: - Rhyner służba wartownicza za godzinę! Przygotować się!
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siły Zbrojne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości