Praca Dowództwa Sił Zbrojnych

Jak każde szanujace się państwo, także i Edelweiss posiada oddziały zbrojne, by bronić swojego terytorium. To właśnie poniżej znajdziesz wszelkie informacje w sferze wojskowości.

Moderatorzy: Ronon Dex, Piotr Romanow, Albert Fryderyk de Espada

Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Praca Dowództwa Sił Zbrojnych

Post autor: Piotr Romanow »

Oberkommando der Streitkräfte

Obrazek

Codzienna praca, dowództwa Sił Zbrojnych Edelweiss zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom całej kotliny. Zadania, które wykonuje dowództwo w większej mierze są jawne, chociaż znajdują się tu także tajne, a także ściśle tajne prace, do których wstęp mają tylko nieliczni. Pracujący tutaj żołnierze od Generała po samego szarego żołnierza pracują na najwyższym możliwym poziomie, niejednokrotnie zostając długo po godzinach badając obszary naszego państwa, które nie zostały skolonizowane przez Oberhaupta wraz z jego najbliższym Faktotum.

ŻOŁNIERZU TEN WĄTEK JEST WYŁĄCZNIE WĄTKIEM INFORMACYJNYM Z PRAC ARMII, WSZELKIE KOMENTARZE SĄ ZABRONIONE!


Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Praca Dowództwa Sił Zbrojnych

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 17 listopada 2022, 17:53 Herr Oberhaupt, Leutnant Romanow wyraża swoją chęć dalszej służby w ESK w korpusie oficerów zawodowych. Proszę też o przyjęcie mego meldunku dotyczącego ostrej realiozy, która dała mi poważnie w kość, do tego stopnia, że nie byłem w stanie dalej pełnić służby zasadniczej.
Łżecie aż miło Herr Leutant! W Edelweiss nie chorujemy na realiozę! W góry owszem, zdarza się nam chodzić, ba nawet hasać wypada by do końca nie zgłupieć, ale żeby jakieś mikroświatowe choróbska łapać? Pfff...
No, ale pewnieś nie świadom, urodzony gdzieś na północy, w gęstym hasselandzkim skupisku ludzkim mógł Szanowny się zarazić. Niech więc będzie, że przyjmuje meldunek.

Pssst... Serdecznie witamy ponownie! Mam nadzieję, że uda się zachować kilka tygodni aktywności.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Praca Dowództwa Sił Zbrojnych

Post autor: Piotr Romanow »

Mam nadzieję, że góry mnie znów nie porwą i będę mógł realizować na najwyższym możliwym poziomie wszystkie powierzone mi zadania. Armia musi działać, a jak może działać bez dowódcy? Niedługo przywołam do sztabu Frau @Femme Mystere i zaczniemy pracować nad poligonem listopadowym. Armia trochę przycichła, a teraz musi wskoczyć na odpowiednie tory.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Praca Dowództwa Sił Zbrojnych

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 17 listopada 2022, 20:04 Mam nadzieję, że góry mnie znów nie porwą i będę mógł realizować na najwyższym możliwym poziomie wszystkie powierzone mi zadania. Armia musi działać, a jak może działać bez dowódcy? Niedługo przywołam do sztabu Frau @Femme Mystere i zaczniemy pracować nad poligonem listopadowym. Armia trochę przycichła, a teraz musi wskoczyć na odpowiednie tory.
Najważniejsze jest to by Herr Leutnant nie obrósł w piórka, za przeproszeniem, Herr Leutnant de Espada nie próżnował. :)
W każdym razie numero uno zadań w armii na ten moment to pobór jesienny i wsparcie poszukiwań złota. Prosiłbym, skoro już Herr Leutnant nas zaszczycił swoją obecnością o rodzielenie zadań. Proszę mieć na uwadze, że:
-Soldat Schadel to nasz nieoszlifowany diament, gdzie z czystym sumieniem nalezy się awans, ale poczekamy z tym chociażby do oficjalnego rozpoczecia służby. Pragnie on przeprowadzić wartę honorową na Górze Ametystowej.
Przypomnę, że to ta, gdzie maulwurfami kopaliśmy tunel, by móc sprowadzać przezeń węgiel kamienny ze Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa HiW.
-Soldat Dex - militarne "bóstwo" mikronacyjne. Wiedz jednak Herr Leutnant, że na ten moment jest on jedynie członkiem korpusu szeregowych... ale pewnie nie nazbyt długo. Już ma spore dokonania dla obronności naszej krainy
-Soldat Raven - niskolotny (na miotle) żołnierz. Warto wykorzystać predyspozycje tejże jednostki. Do służby przyjęta wraz z psem, którego imienia nie pamiętam. :)
-Soldat Sophie Cargalho- poborowa, również płci pięknej, ale tutaj nie jest mi znany nawet status i stopień kwalifikacji. Gdbyś był tak uprzejmy i zdefiniował to w wątku WKU...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Praca Dowództwa Sił Zbrojnych

Post autor: Femme Mystere »


TELEGRAM

Sehr geehrter Herr @Piotr Romanow ,

Niniejszym informujemy, że Corporal Augentrost została oddelegowana jako zwiadowca do eskortowania ekspedycji górskiej.

Po powrocie zgłosi się do sztabu i złoży raport.

Sekretarz Sztabu
(-)
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Praca Dowództwa Sił Zbrojnych

Post autor: Piotr Romanow »

PRACA SZTABU 8.12.1922


Oberleutnant wmaszerował do sztabu dziś w godzinach popołudniowych, aby przystąpić do swoich obowiązków służbowych. Na sztabie zrobiło ogromne wrażenie, gdy przełożony większości z nich przyszedł w świeżo obszytym mundurze żeby wykonywać obowiązki służbowe. Romanow miał w zwyczaju, aby jego wygląd osobisty wzbudzał respekt wśród jego podwładnych i tym razem też nie zawiódł. Jego długi czarny skórzany płaszcz, wypolerowane oficerki, każdy detal munduru na swoim miejscu zrobiły wrażenie, że powraca ten na, którego czekały wojska. Siedząc w swoim gabinecie i przeglądając dokumenty nagle krzyknął; - Wächter! Feldwebel @Femme Mystere do mnie. - Wartownik przerażony zerwał się z miejsca i od razu pędził po wcześniej wspomnianą podoficer. Miały zacząć się posiedzenia na sztabie, które miały zadecydować o przyszłości Sił Zbrojnych, w którą będą się powoli zmieniały.
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Praca Dowództwa Sił Zbrojnych

Post autor: Femme Mystere »

Odkąd Lieselotte otrzymała awans, coraz poważniej podchodziła do swoich obowiązków. Poznała też na tyle dobrze sztab, koszary i zwyczaje panujące w jednostce, że nie czuła się już tak niepewnie jak wcześniej. Oczywiście wezwanie ze strony szefa oznaczało tylko jedno - kłopoty. Mając jednak nadzieję, że nie będą one dotyczyły jej osobiście, lecz jakiegoś szeregowego, ruszyła do gabinetu. Wkroczyła do środka, prezentują i swoje lśniące oficerki i mundur zapięty po samą szyję. Wiedziała, że @Piotr Romanow lubił Ordnung. Nie zdradzając jednak emocji, zasalutowała i wypięła się niczym struna.

- TAK JEST! Melduję się. - powiedziała.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Praca Dowództwa Sił Zbrojnych

Post autor: Piotr Romanow »

Frau Augentrost, proszę przygotować cały stan osobowy do wymarszu. Jutro rozpoczynamy dzień gotowości bojowej. - Zaśmiał się Romanow. - A teraz wyluzuj. Papierosa? - Skierował paczkę papierosów w stronę @Femme Mystere.
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Praca Dowództwa Sił Zbrojnych

Post autor: Femme Mystere »

- JAWOHL, HERR OBERLEUTNANT! - wrzasnęła na całe gardło salutując, a gdy @Piotr Romanow wyciągnął papierosy, poczęstowwała się i usiadła po drugiej stronie jego biurka, na starym, twardym krześle dla petentów. - Nie wiem, czy mogę pozwolić sobie na tę odrobinę poufałości, ale... cieszę się, że Herr wrócił w kwiecie formy. - powiedziała, odpalając i skupiając wzrok na dymku.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Praca Dowództwa Sił Zbrojnych

Post autor: Piotr Romanow »

Frau Augentrost, zostaliście awansowani do stopnia Feldwebla... Muszę od was więcej wymagać - Przewrócił oczami, a jego mina była bardziej smutna, niż zła. - Weźmiecie tych młodych i zajmiecie się nimi, a w przypadku, gdy nie będziecie wiedzieli co zrobić to proszę się do mnie natychmiast kierować, w nocy o północy pomogę. - Piotr siedząc przy stole złapał za dłoń swoją rozmówczynię. - Czy mogę być pewien, że nie zawiedziesz mnie? Jesteś moim pierwszym podoficerem zawodowym, nie mogę sobie pozwolić na to, że nie dasz rady Lieselotte...
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Praca Dowództwa Sił Zbrojnych

Post autor: Roman Schädel »

Szanowny Dowódco! Zgłaszam chęć przejścia do służby zawodowej. Ku chwale Ojczyzny!
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siły Zbrojne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość