W krainie marzeń...

Jednostki administracji terytorialnej, na które dzieli się kraina to komitaty. Pochodzenie nazewnictwa nie jest zbytnio wyszukane, ale osobliwe. Wywodzi się z tradycji węgierskiej jaką zasiał wśród obywateli przywódca narodu-pierwszy Oberhaupt Edelweiss
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: W krainie marzeń...

Post autor: Joachim Cargalho »

Heinz-Werner Grüner pisze: 20 listopada 2022, 20:17 W ogóle Xorphia to mi się kojarzy z taką planetą, gdzie mógłaby być kręcona kolejna część z serii Pitch Black.
A tu wręcz odwrotnie. Zamiast ciemności, pełno kolorów!
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 544
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: W krainie marzeń...

Post autor: Sophie »

Część II Anioły
Wśród opowieści xorphijskich istnieją powieści o aniołach. Są to zwykli ludzie, których moc spełnienia marzeń jest wyższa niż u innych istot. Anioły żyły wraz z ludźmi w dolinie. Potrafiły robić rzeczy niezwykłe i piękne. Łączyli się z siłami natury i potrafiły je kontrolować, a nawet zmieniać się w nie. Wśród słynnych postaci anielskich dwie wyróżniają się na tle innych. Są to dwie siostry, bliźniaczki. Postanowiły żyć bliżej ludzi i uczestniczyli w ich życiu, nie używając swoich zdolności. Jednak wszystko się zmieniło, gdy jedna z nich — Felice — zaczęła pragnąć władzy. Stała się ona przywódczynią ludu, a władza zmieniła ją w bezwzględną, złą osobę. Jej zmartwiona siostra — Hecca — chciała zniweczyć jej plany, jednak była na tyle dobroduszna, że wszelaka agresja z jej strony była wykluczona. Na szczęście potrafiła inteligentnie wykorzystać własną moc. Stworzyła więc nowe marzenie — jej siostra miała z powrotem stać się dobra. Niestety ingerencja w anielskie życie wymagało dużych nakładów mocy. Zdeterminowana Hecca była tego świadoma; spełniła to marzenie, ale za cenę własnych mocy. Straciła swój dawny blask i stała się zwykłym człowiekiem. Jedyna cecha anielska, jaka jej pozostała to dobroduszność. Niosła od tamtej chwili pomoc ludziom. Została nazwana Spes.
Obrazek
Obraz tajemniczego malarza Aureolusa Sorio nosi tytuł Miraculum Spei i przedstawia Heccę tworzącą marzenie
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: W krainie marzeń...

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Spes... chyba zaczniemy bawić się w edelwajskie bóstwa. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 544
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: W krainie marzeń...

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 26 listopada 2022, 21:30 Spes... chyba zaczniemy bawić się w edelwajskie bóstwa. :)
To akurat z łaciny. Chciałam, aby jako, że Xorphia to państwo plemienne, jej język był "starożytny"
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: W krainie marzeń...

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sophie pisze: 26 listopada 2022, 21:37
Heinz-Werner Grüner pisze: 26 listopada 2022, 21:30 Spes... chyba zaczniemy bawić się w edelwajskie bóstwa. :)
To akurat z łaciny. Chciałam, aby jako, że Xorphia to państwo plemienne, jej język był "starożytny"
Czy Xorphia nie ma czasem czegoś wspólnego z Edelweiss? Ma! Ciebie. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: W krainie marzeń...

Post autor: Joachim Cargalho »

Piękna grafika i ciekawy rozwój akcji. Jak zawsze marzenia mają podstawy dobra i zła. Ale które są ostatecznie silniejsze?
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: W krainie marzeń...

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 02 grudnia 2022, 18:56 Piękna grafika i ciekawy rozwój akcji. Jak zawsze marzenia mają podstawy dobra i zła. Ale które są ostatecznie silniejsze?
W ogóle ciekawe zdanie skomponowałeś... Marzenie przecież samo w sobie ma podstawy dobra, ale czy życzenie sobie np. wielkiego majątku to "coś" dobrego? Tutaj można polemizować, gdyż jak mnie kiedyś uczono, chciwość to jeden z grzechów głównych...

Zastanawiające...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: W krainie marzeń...

Post autor: Joachim Cargalho »

To chyba nie jest wątek na takie rozprawy filozoficzne, aczkolwiek nikt nie wie jakie rozterki będą szargały myślami bohaterów tej historii.

Jeśli chodzi o Twoje rozważania, to jestem zdania, iż samo marzenie o wielkim majątku nie jest niczym złym, zaś raczej sposób jego dysponowania i zarządzania nim, może definiować faktyczne pobudki. Możesz marzyć o byciu bogatym, a później być filantropem; możesz chcieć być bogatym, by zyskiwać władzę nad tymi, którzy żyją w ubóstwie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: W krainie marzeń...

Post autor: Sorcha Raven »

Joachim Cargalho pisze: 02 grudnia 2022, 18:56 Piękna grafika i ciekawy rozwój akcji. Jak zawsze marzenia mają podstawy dobra i zła. Ale które są ostatecznie silniejsze?
Tu najważniejsza jest równowaga, każdy z nas ma tyle dobra ile zła i od nas zależy co będziemy bardziej uwypuklać.
Nie ma ludzi idealnych, każdy ma coś za uszami i tylko nasza wolna wola jest tym co popycha nas do złego lub dobrego.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: W krainie marzeń...

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sorcha Raven pisze: 02 grudnia 2022, 22:45
Joachim Cargalho pisze: 02 grudnia 2022, 18:56 Piękna grafika i ciekawy rozwój akcji. Jak zawsze marzenia mają podstawy dobra i zła. Ale które są ostatecznie silniejsze?
Tu najważniejsza jest równowaga, każdy z nas ma tyle dobra ile zła i od nas zależy co będziemy bardziej uwypuklać.
Nie ma ludzi idealnych, każdy ma coś za uszami i tylko nasza wolna wola jest tym co popycha nas do złego lub dobrego.
Ja mam - tak mi się wydaje więcej dobra niż zła... OBY!
A co do idealizmów, to na pewno ja wymiękam...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komitaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości