Ravenspell

Wśród wysokich Gór Południowych największym miasteczkiem jest Grünerwald. Mieszkańcy to w znacznej części żołnierze i społecznosć związana z branżą militarną. Nie znaczy to, że jest ono smutne i nudne, wręcz przeciwnie. Tętni radosnym życiem z icznymi kawiarniami i wspaniałymi, uśmiechniętymi ludźmi.
Gdy tylko trafisz do dzielnicy mieszkalnej Grindelwald od razu będziesz chciał w niej zamieszkać. Urocze małe kamienniczki, od których wprost nie da się oderwać wzroku.
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Ravenspell

Post autor: Sorcha Raven »

Sorcha postanowiła zamieszkać bliżej natury, a jednocześnie w okolicach mało zasiedlonych nowobogackimi willami i dworkami.
Sąsiedztwo gór i wiary żołnierskiej nie przeszkadza jej w nocnych wyprawach po runo leśne
Ogrodziła sobie niewielką działkę (cóż... samowola budowlana, najwyżej mnie eksmitują :twisted: ) i przystąpiła do zbierania materiałów budowlanych.
Tymczasem zrobiło się dość ciemno :o
Obrazek
Po chwili ni z tego, ni z owego zaczął kropić lekki deszcz, zatem schowała się do skleconego na poczekaniu szałasu z gałęzi.
Obrazek
Miała nadzieję, że wkrótce przejaśni się i będzie mogła zaprezentować swój album ze zdjęciami.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Hexenhütte- Sorcha Raven

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sorcha Raven pisze: 24 listopada 2022, 19:03 Da radę, jego też tam słychać jak szczeka, jego matką była wilczyca, a ojcem owczarek edelweiski zatem jakby był w rodzinie :)
A! Czyli kuzyni wołają na piwerko, ok.;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Ravenspell

Post autor: Sorcha Raven »

Pragnę przedstawić historię i stan obecny Ravenspell.

Historia Ravenspell nie jest specjalnie znana, właściwie nikt o tym miejscu nie słyszał, a trzeba wam wiedzieć, iż miejsce to od dawien dawna omijane było przez miejscową ludność, albowiem krążyły pogłoski, że kto tam nocą deszczową schronienia szuka, rychło przez kruki zostanie zadziobany.
Miejsce to zapomniane i w niełasce ludzi pozostało, zarosło dziką roślinnością i straszyło tylko znakiem przydrożnym.
Przodkowie moi pochodzili z dalekich stron, dawno temu, kiedy czasy były niespokojne, a ludziom żyło się źle opuścili swoje rodzinne strony, aby szukać lepszego miejsca, znaleźli je tutaj, gdzie niewielki cmentarz otoczony żywopłotem tarniny mówi wiele o dawnych czasach tych terenów i dawał przekonanie moim przodkom, że to jest miejsce dla nich odpowiednie.
Tutaj też po długiej wędrówce zaczęli budować swój nowy dom.

Obrazek
Mały cmentarzyk na starej fotografii

Podtrzymując rodzinne tradycje, zaopiekowałam się tymi terenami, gdzie mam zamiar osiąść na stałe.
Budowa nowego domostwa i uporządkowanie terenu trwało dość długo, z wielką uwagą zostały wykonane wszelkie prace, tak aby nie zniszczyć naturalnych enklaw i otoczenia, które jako żywo przypomina minione wieki.
Długo szukałam wskazówek co do wyglądu domostwa oraz otoczenia, pewnej nocy miałam przedziwny sen, a mianowicie we śnie zobaczyłam otwartą księgę, a w niej jakieś rysunki i napis wyszczególniony grubym drukiem "Szukaj wskazówki pod starym świerkiem".

Obrazek
To co pozostało po przodkach na miejscu posiadłosci.

Dom został odbudowany zgodnie z planami, jakie znalazłam zakopane pod wiekowym świerkiem wskazanym we śnie.
Kruki (nasza rodzina miała je w herbie, dziwnym trafem cały czas towarzyszom mojej rodzinie) zadomowiły się na dobre w tych okolicach, w dzień ich nie widać, jednak po zmierzchu strzegą domostwa przed ciekawskimi oczami.
Ravenspell to praktycznie w całości las, a z oddali widać grzbiety gór. Mój dom znajduje się na niewielkiej polanie otoczonej drzewami.
Las dostarcza mi ziół, grzybów i owoców leśnych. W tym miejscu mam zamiar budzić się o świcie i patrzeć na motyle kąpiące się w rosie, pszczoły zbierające miód oraz słuchać szeptu drzew, które znają niejedną historię, nocą natomiast chce zasypiać przy cichych odgłosach wilków, sów i skrzypiącego zimą śniegu pod łapami zajęcy i saren.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Ravenspell

Post autor: Sorcha Raven »

Ostatnio byłam na spacerze, troszkę dłuższym i bardziej wymagającym kondycji.
Jak wiadomo pogoda nas nie rozpieszcza, a tu jeszcze nie ostatnie jej słowo.
Zrobiłam kilka fotek do albumu rodzinnego, chętnie podzielę się nimi z wami.
Niestety jeszcze nie bardzo rozpoznaję i nazywam góry, lasy jeziora czy rzeki Edelweiss, ale mam nadzieję, że jakoś się nauczę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Ravenspell

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Śniegu już coraz więcej! Piękne ujęcia.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Ravenspell

Post autor: Sorcha Raven »

Obrazek
Oby za wam si spełniły wszelkie marzenia i życzenia noworoczne s:)
Pozdrawiam wszystkich cieplutko :)

P.S. Jeśli zabierze mnie lawina, nie miejcie jej za złe :E
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Ravenspell

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Oho! Jest i ona! Królowa Śniegu! Fajnie, że jesteś i dzięki za życzonka!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Ravenspell

Post autor: Sorcha Raven »

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Ravenspell

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

To zawsze miłe kiedy "stary", dobry znajomy wpada na święta! Dziękujemy serdecznie, zapraszamy częściej! s:) s:) s:)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grindelwald Mietshäuser - strefa mieszkalna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości