Wizyta Pary Młodej

Władzę zwierzchnią w Edelweiss posiada Oberhaupt. To on czuwa, by "państwo rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W tym miejscu znajduje się jego siedziba. Jeśli masz jakąś sprawę do niego, to dobrze trafiłeś.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 544
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Wizyta Pary Młodej

Post autor: Sophie »

Po dość krótkiej, ale intensywnej we wrażenia otaczającego krajobrazu, Para Młoda oraz @Heinz-Werner Grüner dojechali w końcu do Der Sitz.
-Nie jechałam nigdy wcześniej tą drogą... Piękne widoki – zachwycała się Sophie.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 179
Rejestracja: 28 marca 2022, 19:31

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Pary Młodej

Post autor: Krzysztof Windsor »

- Racja, cudownie było. Moi drodzy, czy to już nadszedł ten moment? Nie mogę się doczekać :D
W sali przygotowany był stół na którym leżał papier z wnioskiem o obywatelstwo Kotliny Edelwiess. Krzysztof usiadł przy stole, uśmiechnął się do patrzących na niego teściów, Sophie i @Heinz-Werner Grüner, wyciągnął pióro z kieszeni marynarki zaczął wypełniać wniosek.

Obrazek
Obrazek

WNIOSEK O NADANIE OBYWATELSTWA


Stadt Edelweiss, 28.11.1922 r.

Sehr geehrter Herr
HEINZ-WERNER GRÜNER
Oberhaupt Edelweiss


Uprzejmie wnioskuję o nadanie mojej osobie, obywatelstwa Edelweiss:

Imię (imiona):Krzysztof

Nazwisko(a):Windsor-Windsachen

Data urodzenia: 03.03.1887 r.

Miejsce urodzenia: Angemont




Wzór podpisu*:

Obrazek

Oświadczam, że rozumiem prawa i obowiązki, jakie są przede mną stawiane będąc obywatelem Edelweiss.

Jednocześnie oświadczam, że zobowiązuje się do złożenia przysięgi obywatelskiej podczas odbioru Dowodu Osobistego Krainy Edelweiss.



Z wyrazami szacunku,

Krzysztof Windsor-Windsachen
Obrazek
Kiedy Krzysztof podpisał wniosek i zamknął pióro. Wstał i uśmiechnął się. - Cudowna chwila. Skwitował.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Pary Młodej

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

-Och, a ja bardzo lubię przechadzać się tędy pieszo. Panienka, o przepraszam, Szanowna Pani, zapewne trafiała do centrum przejeżdżajac z rodzinnego domu drugim mostem, bo bliżej. No, ale ten jest przepiękny, w dodatku to nasza "baza wypadowa" na lotnisko, polecam częściej się tędy wybierać. Naprawdę jest tu pięknie.

Gdy już dojechali i zakońćzył się "ceremoniał wysiadania", pod drzwiami Der Sitz stała służba oberhauptowska, która gdy tylko Państwo Młodzi byli gotowi do wejścia zaczeli bić brawo i spiewać sto lat.
Edelwajskim zwyczajem klaskali tak długo, aż młodzi się pocałują. Śpiewów nie było końca, ale w końcu sam oberhaupt dał sygnał, że nie ma sensu męczyć gości i zaprosił ich do środka. Udał się jako pierwszy by poprowadzić ich "na swoje salony", a następnie wskazywał gdzie mają się udać...
Obrazek
Przechodzili przez przydługawy korytarz, tuż obok gabinetu oberhaupta, aż przystanęli w pokoju z kominkiem.
Ten przyozdobiony był w liczne pamiątki, czy to te, które oberhaupt sam zakupił, czy też otrzymał od gości lub swoich faktotum.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 544
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Pary Młodej

Post autor: Sophie »

Sophie usiadła na krześle, które choć wydawało się być lekko podstarzałe nadal było bardzo wygodnym siedziskiem. Rozglądała się po pomieszczeniu i w myślach oceniała kunszt Herr Oberhaupta. Gdy tylko @Krzysztof Windsor wyjął przygotowany wniosek wzrok Panny Młodej był skierowany wbstronę obu mężczyzn. Z podekscytowaniem patrzyła i czekała na rozwój sytuacji.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 179
Rejestracja: 28 marca 2022, 19:31

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Pary Młodej

Post autor: Krzysztof Windsor »

Windsor rozglądał się po pięknych wnętrzach. Pięknie jest tutaj urządzone Herr Oberhaupt Nagle postawił na jednym ze stolików malutką walizeczkę. Mam dla Herr Oberhaupta, małą niespodziankę. Bardzo chciałbym, razem z całą moją rodziną jeszcze raz podziękować za prowadzenie naszych zaślubin. Z tej okazji... powoli otwierał małe pudełko i poprosił Oberaupta @Heinz-Werner Grüner bliżej.

Herr Oberhaupt, w imieniu Jej Królewskiej Mości Anastasii Windsachen oraz Jego Królewskiej Mości Joachima II, seniorki i sieniora rodu Windsachen, nadaję Tobie I klasę "Orderu za zasługi dane Rodowi Windsachen" Krzysztof wyciągnął gwiazdę i przypiął ją do marynarki Oberhaupta, po czym nałożył mu szarfę orderową. Po tym uśmiechnął się do niego i podał mu rękę, mówiąc: Dziękujemy za wszystko raz jeszcze.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Pary Młodej

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Krzysztof Windsor pisze: 28 listopada 2022, 21:47 Kiedy Krzysztof podpisał wniosek i zamknął pióro. Wstał i uśmiechnął się. - Cudowna chwila. Skwitował.
Ja również bardzo się cieszę! To niebywałe! - Grüner uśmiechnął się...

Dokumenty podpisano bardzo szybko. Wtem Hagyma Zoltan wyciągnął ausweis ze zdjęciem i danymi osobowymi Herr Krzysztofa, wystarczyło ponownie podpisać.


Wszelkie formalności były okraszone dużą dozą śmiechu i ogólnej radości, co bardzo schlebiało oberhauptowi.
Wtem JKW Krzysztof przemówił i wyciągnął odznaczenie przeznaczone dla Grünera. Kilkoro postronnych urzędników jęknęło z zachwytu. Kolejne wyróżnienie dla Oberhaupta Grünera. Byli dumni, a sam oberhaupt dumny i zaskoczony. Nie spodziewał się tego zupełnie. Raczej liczył na mały podarunek, a nie na "rodowy order".
-Nie wiem co powiedzieć, serdeczne dzięki, a sama uroczystość, jej prowadzenie i celebra była dla mnie i tak sporym wyróżnieniem. Bardzo dziękuje @Sophie i Tobie, mój nowy obywatelu @Krzysztof Windsor - mówiąc to uradował się tak, że postronny widz zauważył by najpierw jego szereg równo ustawionych zębów, a dopiero później rzeczywiste zaskoczenie.
-Pamiętajcie, że w Szarotkowej Kotlinie zawsze będziecie mieli schronienie. No i oczywiście prosze podziękować Waszym rodzicom, zarówno za order Parze Królewskiej, ale i Twoim, Sophie, oni naprawdę zasługują na wiele słów pochwały. - podziękował uściśnięciem dłoni Krzysztofowi, a Sophie delikatnie ucałował dłoń.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 544
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Pary Młodej

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 28 listopada 2022, 22:46
Krzysztof Windsor pisze: 28 listopada 2022, 21:47 Kiedy Krzysztof podpisał wniosek i zamknął pióro. Wstał i uśmiechnął się. - Cudowna chwila. Skwitował.
Ja również bardzo się cieszę! To niebywałe! - Grüner uśmiechnął się...

Dokumenty podpisano bardzo szybko. Wtem Hagyma Zoltan wyciągnął ausweis ze zdjęciem i danymi osobowymi Herr Krzysztofa, wystarczyło ponownie podpisać.


Wszelkie formalności były okraszone dużą dozą śmiechu i ogólnej radości, co bardzo schlebiało oberhauptowi.
Wtem JKW Krzysztof przemówił i wyciągnął odznaczenie przeznaczone dla Grünera. Kilkoro postronnych urzędników jęknęło z zachwytu. Kolejne wyróżnienie dla Oberhaupta Grünera. Byli dumni, a sam oberhaupt dumny i zaskoczony. Nie spodziewał się tego zupełnie. Raczej liczył na mały podarunek, a nie na "rodowy order".
-Nie wiem co powiedzieć, serdeczne dzięki, a sama uroczystość, jej prowadzenie i celebra była dla mnie i tak sporym wyróżnieniem. Bardzo dziękuje @Sophie i Tobie, mój nowy obywatelu @Krzysztof Windsor - mówiąc to uradował się tak, że postronny widz zauważył by najpierw jego szereg równo ustawionych zębów, a dopiero później rzeczywiste zaskoczenie.
-Pamiętajcie, że w Szarotkowej Kotlinie zawsze będziecie mieli schronienie. No i oczywiście prosze podziękować Waszym rodzicom, zarówno za order Parze Królewskiej, ale i Twoim, Sophie, oni naprawdę zasługują na wiele słów pochwały. - podziękował uściśnięciem dłoni Krzysztofowi, a Sophie delikatnie ucałował dłoń.
Sophie bardzo ucieszyła się z nadania orderu Herr Oberhauptowi oraz obywatelstwa jej mężowi.
-To my powinniśmy dziękować za prowadzenie celebry ślubnej. A rodzice... Moi wiedzą, że ich kocham, choć nie mówię im tego wprost. - przerwała na chwilę i spojrzała na męża
-Jeśli można, my udamy się już na spoczynek. Podróż tutaj była wyczerpująca. - dodała po chwili.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Pary Młodej

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sophie pisze: 28 listopada 2022, 22:55
Heinz-Werner Grüner pisze: 28 listopada 2022, 22:46
Krzysztof Windsor pisze: 28 listopada 2022, 21:47 Kiedy Krzysztof podpisał wniosek i zamknął pióro. Wstał i uśmiechnął się. - Cudowna chwila. Skwitował.
Ja również bardzo się cieszę! To niebywałe! - Grüner uśmiechnął się...

Dokumenty podpisano bardzo szybko. Wtem Hagyma Zoltan wyciągnął ausweis ze zdjęciem i danymi osobowymi Herr Krzysztofa, wystarczyło ponownie podpisać.


Wszelkie formalności były okraszone dużą dozą śmiechu i ogólnej radości, co bardzo schlebiało oberhauptowi.
Wtem JKW Krzysztof przemówił i wyciągnął odznaczenie przeznaczone dla Grünera. Kilkoro postronnych urzędników jęknęło z zachwytu. Kolejne wyróżnienie dla Oberhaupta Grünera. Byli dumni, a sam oberhaupt dumny i zaskoczony. Nie spodziewał się tego zupełnie. Raczej liczył na mały podarunek, a nie na "rodowy order".
-Nie wiem co powiedzieć, serdeczne dzięki, a sama uroczystość, jej prowadzenie i celebra była dla mnie i tak sporym wyróżnieniem. Bardzo dziękuje @Sophie i Tobie, mój nowy obywatelu @Krzysztof Windsor - mówiąc to uradował się tak, że postronny widz zauważył by najpierw jego szereg równo ustawionych zębów, a dopiero później rzeczywiste zaskoczenie.
-Pamiętajcie, że w Szarotkowej Kotlinie zawsze będziecie mieli schronienie. No i oczywiście prosze podziękować Waszym rodzicom, zarówno za order Parze Królewskiej, ale i Twoim, Sophie, oni naprawdę zasługują na wiele słów pochwały. - podziękował uściśnięciem dłoni Krzysztofowi, a Sophie delikatnie ucałował dłoń.
Sophie bardzo ucieszyła się z nadania orderu Herr Oberhauptowi oraz obywatelstwa jej mężowi.
-To my powinniśmy dziękować za prowadzenie celebry ślubnej. A rodzice... Moi wiedzą, że ich kocham, choć nie mówię im tego wprost. - przerwała na chwilę i spojrzała na męża
-Jeśli można, my udamy się już na spoczynek. Podróż tutaj była wyczerpująca. - dodała po chwili.
-Ależ oczywiście! Herr Zoltan podstawcie automobil! - w mgnieniu oka samochód podjechał pod Der Sitz gotów zawieźć Młodą Parę Edelwajsko-Voxlandzko-Leocką do najwspanialszego hotelu w kotlinie czyli Grand Hotel von Edelweiss. Prinzgemächer już czekał na przybycie gości.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Oberhaupta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości