Standaryzacja tablic rejestracyjnych i drogowych

Wydział zajmuje się wykazem pojazdów i rejestracją automobili i innych urządzeń poruszających się po drogach Kotliny. Jeśli tylko takowy nabędziesz musisz się tutaj zjawić i dokonac weryfikacji.

Moderator: Ronon Dex

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Standaryzacja tablic rejestracyjnych i drogowych

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jako, że ostatnimi czasy wykorzystywane były (podczas Rajdu Orientyki) tablice informujące o nazwie miasta czy miejsca, którego nieopodal się znjadujemy, to warto pochylić się nad usankcjonowaniem standardów.

Tematy wielokrotnie były poruszane w innych mikro, więc totalnie chciałbym się odseparowac od tego. Mamy 1922 rok i na tym rozpocząłbym w ogóle bazę. Mamy mieć swoje, inne,lepsze. ;)

Jako, że tablice informujące o mieście już prosperują jakiś czas, to myślę, że wzór może pozostać.
Przykład:
Obrazek

Jest stylowa, oldschool'owa i odmienna od innych. Tutaj jestem pewien, że pozostają.


Jednocześnie chciałbym wprowadzić "wariant" wiejski/osadniczy, w każdym razie tablicę dla mniejszych miejscowości. Wbrew pozorom troszkę ich już powstaje(lub powstanie), na razie niezauważenie, ale jednak...
Tutaj prosiłbym o infomacje:
-czy robimy identyczne, z takim samym odcieniem
-czy robimy identyczne, w innym kolorze
-zupelnie inne - proste tablice z otokiem
Poniżej wykonana dla slawońskiego miasta
Obrazek

No i opcja tablic opisujących dane miejsce. Narajdach korzystałem z "zardzewiałych"
Obrazek


Ustalmy jednak kolory, otoki, rozmiary etc...

Na razie tak ogólnikowo, bo muszę się tym w końcu zająć, a jakoś cały czas unikam tematu.

Inna sprawa to tablice rejestracyjne.
Tutaj mamy dwie opcje do omówienia:
-wygląd
-symbolika ,ale to bym poczekał. Najpierw jednopotem drugie, chyba, że ktoś ma już coś w tej materii do powiedzenia
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 544
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i dorgowych

Post autor: Sophie »

A ja trochę poszukałam i znalazłam coś takiego:

Obrazek

Mnie bardzo urzekły wzory tych tablic.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i dorgowych

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sophie pisze: 30 listopada 2022, 00:08 A ja trochę poszukałam i znalazłam coś takiego:

Obrazek

Mnie bardzo urzekły wzory tych tablic.
Nie powiem, że są złe, są bardzo dobre, ale bardzo skomplikowane. Natomiast wszystko do przemyślenia. W zasadzie na te zielone "powitalne" również można nanieść coś w "prześwicie". Każde miasto mogłoby mieć coś charakterystycznego w tle...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 230
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i dorgowych

Post autor: Anastasia Windsachen »

W pokoju mam tablicę z Illinois. Ramka należy do dealera, u którego auto zakupiono, natomiast w środku jest bardzo prosta. U spodu błękit przechodzący w biel, pośrodku popiersie Lincolna. Na górze napis Illinois, u dołu ich slogan - Land of Lincoln. Wiem, że amerykańskie tablice zwykle się kojarzą z czymś nader skomplikowanym i wypchanym, ale może w kierunku Illinois? Rejestracje od @Sophie są piękne, ale gdyby nałożyć na nie jeszcze numer to byłoby za dużo moim zdaniem... Ale ogólnie taka idea turystycznych tablic rejestracyjnych? Wtedy byłyby idealne
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i dorgowych

Post autor: Fabio Rhyner »

Heinz-Werner Grüner pisze: 29 listopada 2022, 23:44 Jako, że ostatnimi czasy wykorzystywane były (podczas Rajdu Orientyki) tablice informujące o nazwie miasta czy miejsca, którego nieopodal się znjadujemy, to warto pochylić się nad usankcjonowaniem standardów.

Tematy wielokrotnie były poruszane w innych mikro, więc totalnie chciałbym się odseparowac od tego. Mamy 1922 rok i na tym rozpocząłbym w ogóle bazę. Mamy mieć swoje, inne,lepsze. ;)

Jako, że tablice informujące o mieście już prosperują jakiś czas, to myślę, że wzór może pozostać.
Przykład:
Obrazek

Jest stylowa, oldschool'owa i odmienna od innych. Tutaj jestem pewien, że pozostają.


Jednocześnie chciałbym wprowadzić "wariant" wiejski/osadniczy, w każdym razie tablicę dla mniejszych miejscowości. Wbrew pozorom troszkę ich już powstaje(lub powstanie), na razie niezauważenie, ale jednak...
Tutaj prosiłbym o infomacje:
-czy robimy identyczne, z takim samym odcieniem
-czy robimy identyczne, w innym kolorze
-zupelnie inne - proste tablice z otokiem
Poniżej wykonana dla slawońskiego miasta
Obrazek

No i opcja tablic opisujących dane miejsce. Narajdach korzystałem z "zardzewiałych"
Obrazek


Ustalmy jednak kolory, otoki, rozmiary etc...

Na razie tak ogólnikowo, bo muszę się tym w końcu zająć, a jakoś cały czas unikam tematu.

Inna sprawa to tablice rejestracyjne.
Tutaj mamy dwie opcje do omówienia:
-wygląd
-symbolika ,ale to bym poczekał. Najpierw jednopotem drugie, chyba, że ktoś ma już coś w tej materii do powiedzenia
Wydaje mi się że powinniśmy sobie ułatwiać życie a nie utrudniać. W warunkach Edelweiss fajnie byłoby wprowadzić do tablic kolory / motywy związane z pomniejszymi miejscowościami np. jakieś charakterystyczne budowle z danego miejsca przełamane półpreźroczystym gradientem z kolorów flagi edelweiss. Również i mi wydaje się że zaproponowane przez Sophie tablice mogą być trochę zbyt skomplikowane pod względem wzornictwa (zwłaszcza biorąc pod uwagę że rozważamy kilka rodzajów wypełnienia tarcz - w zależności od lokalizacji).
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i dorgowych

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

No to dla przykładu...
Czy nie za dużo się dzieje?

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i dorgowych

Post autor: Joachim Cargalho »

Tablice zaproponowane przez Sophie można byłoby użyć do rejestracyjnych, troszkę kolorowo, jak na nasze szare klimaty, ale może nadałyby temu uroku? Troszkę kubańskiej nostalgii...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i dorgowych

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 02 grudnia 2022, 19:38 Tablice zaproponowane przez Sophie można byłoby użyć do rejestracyjnych, troszkę kolorowo, jak na nasze szare klimaty, ale może nadałyby temu uroku? Troszkę kubańskiej nostalgii...
Można, owszem, ale czy to oddaje klimat edelwajski? Tak tylko dopytuje...
A co do nr rej. to przy okazji chciałbym zapytać o system zapisu. Jak to widzicie.
Czy każdy komitat powinien mieć swoją literę a następnie cyferki, czy może jakiś inny system całkowicie ujednolicony dla wszystkich (aut w końcu nie będzie miliony), ale np. dodanie tylko herbu komitatu, by wiadomo w jakim rejonie jest zarejestrowany?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i dorgowych

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Odgrzewam...

Z racji tego, że to mnie troszkę kręci wizualnie to chciałbym to unormować i wreszcie wskrzesić trochężycia w urzędnicze serduszka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Moja propozycja jest taka.
Ustandaryzowany wymiar tablicy dla automobili w wersji długiej - docelowo dla jednośladów i automobili np.sportowych, wersja krótka moze także powstać.

Poczynając od podstaw. Wersja tablicy w kolorze białeym z otokiem w czarnej barwie. Dla mnie najbardziej wizualnie widoczna. Mogę się zgodzić oczywiście na inny odcień tablicy.
Obrazek
Żółć wydaje się bardzo edelwajska w obliczu śniegu...

No, ale idziemy dalej... Od lewej, mamy wyznaczoną strefę dla komitatu. Kolor wyróżniony, choć tu nie będę sie w ogóle spierał może określać dany komitat, ale można też w ten sposób wyróżnić pojazdy specjalne, np. wojskowe etc.
Herb ma okreslić miejsce rejestracji (a w mikronacyjnym wydaniu raczej miejsce gdzie zarejestrowana jest posiadłość właściciela).

Skróty: ED,GR, WL - określenie dla miast, ale jeśli przybędzie jakaś wieś czy inne miasta w danym komitacie mogą mieć wyróżniony skrót literowy
Myślnik i cztery cyfry, co daje nam 10000 kombinacji, w naszych realiach niemozliwe do wykorzystania nawet przy proponowanym przeze mnie zapisie, że niezależnie od regionu pojazd dostaje kolejny numer.


Najwazniejsze pytania:
Czy czcionka jest akceptowalna?
Jaki kolor tablicy?
Czy wyznaczamy strefę kolorystyczną - specjalną? I ew. dla kogo
Czy mają widnieć herby?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i drogowych

Post autor: Joachim Cargalho »

Żółte zdecydowanie ładniejsze!
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydział Drogowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości