O zamyśle słów kilka

System gospodarczy ma spowodować, że wszyscy będziemy pływać w mleku kozic z Edelweiss i popijać najlepszymi trunkami winnymi czy chmielnymi z regionu. No cóż, na razie musimy czekać na efekty prac naszych racjonlizatorów.
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Fabio Rhyner »

Pomysł sam w sobie ambitny oraz odważny. Obawiam się jednak że pod względem "mechaniki" może być ciężki do zrealizowania na co dzień. Osobiście optowałbym najbardziej za modelem opartym na elektrowni węglowej, biorąc pod uwagę gęstość zaludnienia / potencjalne zużycie energii elektrycznej a przede wszystkim realia historyczne taki model wydawałby się spełniać nasze założenia.

Industrializacja jednej z "części" Edelweiss jestem jak najbardziej za! Z olbrzymią chęcią pomógłbym w stworzeniu czegoś na wzór konglomeratu górniczego ze zdolnością wydobywczą podstawowych ród miedzi, żelaza połączonego z przemysłem metalurgicznym (opartym tak jak Elektrownia na importowanym optymalnie z dwóch kierunków węglu kamiennym). Narracyjnie mega ciekawy temat do podjęcia a z punktu widzenia naszego "życia" w Edelweiss potrzebny.

@Heinz-Werner Grüner Dodatkowo ostatnimi czasy obserwuję z pewnego rodzaju baczną uwagą dyskusje dotyczące budowy linii kolejowych, koncepcji funkcjonowania systemu rolnego - te wszystkie projekty, inwestycje będą jak słusznie zauważyłeś wymagały stali i jeszcze raz stali !

A taki popyt ja bardzo chętnie bym zaspokoił w ramach w/w konglomeratu górniczego :E 8-)

Chyba że biorąc pod uwagę system zarządców funkcjonowanie kopalni, przemysłu metalurgiczne myślałeś zamknąć w ramach "osad specjalistycznych" to nie mieszam ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 07 grudnia 2022, 16:01 Szlak kolejowy jest OK, ale czy możemy budować koleje poza naszymi granicami? W sumie to może być ciekawa narracja... budowa kolei na "Dzikiej Północy".
Kolej poza Edelweiss mieliśmy poprowadzić wspólnie z ZSKHiW i zakładam, czysto fabularnie, że to się uda/udało.
Dzikie Pole to OBPP. Zawarliśmy z nimi jakąś umowę handlową i tego chciałbym się trzymać, że poprzez te tereny ta linia będzie wspólnie obarczona protekcją. Gdyby ktoś kiedyś chciał się tam "wybudować", to po prostu należy się dogadać, że ta linia w jakiś sposób jest poprowadzona poprzez ten ląd.

Fabio Rhyner pisze: 07 grudnia 2022, 19:06 Pomysł sam w sobie ambitny oraz odważny. Obawiam się jednak że pod względem "mechaniki" może być ciężki do zrealizowania na co dzień. Osobiście optowałbym najbardziej za modelem opartym na elektrowni węglowej, biorąc pod uwagę gęstość zaludnienia / potencjalne zużycie energii elektrycznej a przede wszystkim realia historyczne taki model wydawałby się spełniać nasze założenia.
Czy ja wiem czy ambitny? Odwagi też tutaj nie widzę. :)
Tu nie chodzi o mechanikę, ale o wyliczenie mniej więcej zapotrzebowania zakupu tych barek. Co innego kupić 5-10 barek transporotwych o ładowności 400-500 ton a co innego 4t. Tutaj 100 byłoby mało. :)
Ja również optuje za kopalnią węglową. Fabularnie to ona nawet ma już podwaliny. Jeden z OS'ów w rajdzie prowadził niedaleko.
Fabio Rhyner pisze: 07 grudnia 2022, 19:06 Industrializacja jednej z "części" Edelweiss jestem jak najbardziej za! Z olbrzymią chęcią pomógłbym w stworzeniu czegoś na wzór konglomeratu górniczego ze zdolnością wydobywczą podstawowych ród miedzi, żelaza połączonego z przemysłem metalurgicznym (opartym tak jak Elektrownia na importowanym optymalnie z dwóch kierunków węglu kamiennym). Narracyjnie mega ciekawy temat do podjęcia a z punktu widzenia naszego "życia" w Edelweiss potrzebny.
Taka strefa jest wydzielona na wschód od Stadt Edelweiss, nawet aż do granicy ze Slawonią. Problemem naszych wszystkich przedsięwzięć jest to, że chcemy wszystko budować naraz. :)
Pierwsza w kolejce do postawienia jest kopalnia rudy żelaza. O niej też już fabularnie sobie opowiadaliśmy podczas rajdu, ale i pasuje mi do rozwoju przemysłu.
Co do wydobyć innych rud to chciałbym to by wyglądało to podobnie jak z ekspedycją. Coś odkrywamy, niekoniecznie w tak skomplikowany sposób. Moze być podobnie jak była przeprowadzona akcja wojskowa odkrywająca Sandżak. Wszystko po prostu fajnie, jakby miało swój poczatek i rozwinięcie.
Fabio Rhyner pisze: 07 grudnia 2022, 19:06 @Heinz-Werner Grüner Dodatkowo ostatnimi czasy obserwuję z pewnego rodzaju baczną uwagą dyskusje dotyczące budowy linii kolejowych, koncepcji funkcjonowania systemu rolnego - te wszystkie projekty, inwestycje będą jak słusznie zauważyłeś wymagały stali i jeszcze raz stali !

A taki popyt ja bardzo chętnie bym zaspokoił w ramach w/w konglomeratu górniczego

Chyba że biorąc pod uwagę system zarządców funkcjonowanie kopalni, przemysłu metalurgiczne myślałeś zamknąć w ramach "osad specjalistycznych" to nie mieszam ;D
Te osady specjalistyczne już mi wybijano z głowy, ale ja bym mimo wszystko w chciał by pod np. kopalnią istniało osiedle/osada/wieś na powiedzmy kilkaset/kilka tysiecy głów, całkowicie ukierunowana na pracę w danym miejscu. Linia kolejowa, później może linia autobusowa miałaby wpływ na rozwój takiego miejsca, ale to dalsze plany. Nic nie stoi na przeszkodzie by te "ukierunkowane osady" powstawały. One nie będą potrzebiwały jakiejś wielkiej otoczki fabularnej, bo wiadomo czym się będą zajmować.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Fabio Rhyner »

Heinz-Werner Grüner pisze: 07 grudnia 2022, 21:40
Fabio Rhyner pisze: 07 grudnia 2022, 19:06 Pomysł sam w sobie ambitny oraz odważny. Obawiam się jednak że pod względem "mechaniki" może być ciężki do zrealizowania na co dzień. Osobiście optowałbym najbardziej za modelem opartym na elektrowni węglowej, biorąc pod uwagę gęstość zaludnienia / potencjalne zużycie energii elektrycznej a przede wszystkim realia historyczne taki model wydawałby się spełniać nasze założenia.
Czy ja wiem czy ambitny? Odwagi też tutaj nie widzę. :)
Tu nie chodzi o mechanikę, ale o wyliczenie mniej więcej zapotrzebowania zakupu tych barek. Co innego kupić 5-10 barek transporotwych o ładowności 400-500 ton a co innego 4t. Tutaj 100 byłoby mało. :)
Ja również optuje za kopalnią węglową. Fabularnie to ona nawet ma już podwaliny. Jeden z OS'ów w rajdzie prowadził niedaleko.
Wskazując na ambitność i odwagę miałem na myśli pewną proporcję pomiędzy liczbą naszych v-mieszkańców a samymi potrzebami "osobowymi" tego systemu. Zarządcy Grunerwaldu, Wolkendbad, Stadt Edelweiss a do tego administracyjny poziom władzy niżej tzw. "włodarze", którzy jak widzę z założeń mają być doświadczonymi mieszkańcami kotliny (nawet uwzględniając możliwość wzruszenia "limitu" postów). Zastanawiam się tylko nad zwykłymi szarymi obywatelami doliny, gdzie tak naprawdę jest ich miejsce w takiej konfiguracji :D :E

Nie pozostaje mi zatem nic innego niż obserwować rozwój wydarzeń, wszak to dopiero prace koncepcyjne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Piotr Romanow »

Ja bym podzielił miasta na dzielnice i tak jak ma to miejsce w nieistniejącej Warszawie, każda dzielnica miałaby swojego burmistrza, który by rozwijał określoną część miasta. Bo czemu nie? ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Fabio Rhyner pisze: 08 grudnia 2022, 18:05
Heinz-Werner Grüner pisze: 07 grudnia 2022, 21:40
Fabio Rhyner pisze: 07 grudnia 2022, 19:06 Pomysł sam w sobie ambitny oraz odważny. Obawiam się jednak że pod względem "mechaniki" może być ciężki do zrealizowania na co dzień. Osobiście optowałbym najbardziej za modelem opartym na elektrowni węglowej, biorąc pod uwagę gęstość zaludnienia / potencjalne zużycie energii elektrycznej a przede wszystkim realia historyczne taki model wydawałby się spełniać nasze założenia.
Czy ja wiem czy ambitny? Odwagi też tutaj nie widzę. :)
Tu nie chodzi o mechanikę, ale o wyliczenie mniej więcej zapotrzebowania zakupu tych barek. Co innego kupić 5-10 barek transporotwych o ładowności 400-500 ton a co innego 4t. Tutaj 100 byłoby mało. :)
Ja również optuje za kopalnią węglową. Fabularnie to ona nawet ma już podwaliny. Jeden z OS'ów w rajdzie prowadził niedaleko.
Wskazując na ambitność i odwagę miałem na myśli pewną proporcję pomiędzy liczbą naszych v-mieszkańców a samymi potrzebami "osobowymi" tego systemu. Zarządcy Grunerwaldu, Wolkendbad, Stadt Edelweiss a do tego administracyjny poziom władzy niżej tzw. "włodarze", którzy jak widzę z założeń mają być doświadczonymi mieszkańcami kotliny (nawet uwzględniając możliwość wzruszenia "limitu" postów). Zastanawiam się tylko nad zwykłymi szarymi obywatelami doliny, gdzie tak naprawdę jest ich miejsce w takiej konfiguracji :D :E

Nie pozostaje mi zatem nic innego niż obserwować rozwój wydarzeń, wszak to dopiero prace koncepcyjne.
Nie bardzo rozumiem. Mamy trzy komitaty, które pomalusiu się rozwijają. Stadt Edelweiss niejako i tak "podlega" mnie bo nikt się nie zgłosił. Grunerwald i Wolkenbad mają swoich zarządców, ale nic nie stoi na przeszkodzie by się dublowali na stanowiskach w hierrchi czy to wyżej czy niżej.
Tu własnie o to chodzi, że nawet młody mieszkaniec może zarządzać komitatem, musi mieć tylko jakiś tam pomysł. Z ogromną chęcią dałbym szanownemu, jesli tylko taką wolę by miał. Pomysł na prowadzenie departamentu wodnego, drogowego czy cokolwiek. Osoby doświadczone się powtarzały bo chciały pomóc. Młodych nie zmuszam, ale zachęcam aż miło! Jeśli tylko czują się na siłach być co nieco w Edelweiss.
Piotr Romanow pisze: 08 grudnia 2022, 18:06 Ja bym podzielił miasta na dzielnice i tak jak ma to miejsce w nieistniejącej Warszawie, każda dzielnica miałaby swojego burmistrza, który by rozwijał określoną część miasta. Bo czemu nie? ;)

Nie. Tutaj nie będziemy rozdrabniać. Miasta mogą być dzielone na dzielnice - jakaś biedota, bogacze, przemysłowa, rozrywkowa, jakkolwiek, ale im bardziej to rozdrobnimy tym będzie trudniej obsadzić.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Joachim Cargalho »

Piotr Romanow pisze: 08 grudnia 2022, 18:06 Ja bym podzielił miasta na dzielnice i tak jak ma to miejsce w nieistniejącej Warszawie, każda dzielnica miałaby swojego burmistrza, który by rozwijał określoną część miasta. Bo czemu nie? ;)
Najpierw musielibyśmy obsadzić zarządców wszystkich komitatów, bo na to nie wystarcza nam mocy przerobowej. A raczej i Ci obecni mogą sobie pozwalać na dłuższe przerwy w aktywności bez szkody na region, którym zarządzają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 08 grudnia 2022, 23:20
Piotr Romanow pisze: 08 grudnia 2022, 18:06 Ja bym podzielił miasta na dzielnice i tak jak ma to miejsce w nieistniejącej Warszawie, każda dzielnica miałaby swojego burmistrza, który by rozwijał określoną część miasta. Bo czemu nie? ;)
Najpierw musielibyśmy obsadzić zarządców wszystkich komitatów, bo na to nie wystarcza nam mocy przerobowej. A raczej i Ci obecni mogą sobie pozwalać na dłuższe przerwy w aktywności bez szkody na region, którym zarządzają.
Dokładnie. Zauważmy, że i tak w tym momencie większy wpływ na rozwój miasta ma społeczeństwo jako całość, niż sam oberstamm.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Tak się jedynie głośno zastanawiam...

Mamy całą masę różnych firm/instytucji jak koncern Atlasu lub poszczególne firmy Ronona kończąc na FBUM, rozrzucone po najdalszych zakątka forum.
Nie chcielibyśmy przynajmniej uporządkować przekierowań do poszczególnych firm w dziale "Gospodarki" ?
Tylko po to by wygodniej było się poruszać po forum i nie tworzyć miliona firm i każdą w innym komitacie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 04 maja 2023, 22:01 Tak się jedynie głośno zastanawiam...

Mamy całą masę różnych firm/instytucji jak koncern Atlasu lub poszczególne firmy Ronona kończąc na FBUM, rozrzucone po najdalszych zakątka forum.
Nie chcielibyśmy przynajmniej uporządkować przekierowań do poszczególnych firm w dziale "Gospodarki" ?
Tylko po to by wygodniej było się poruszać po forum i nie tworzyć miliona firm i każdą w innym komitacie.
A jasne, że można, potrzebowałbym jednak pomocy (najlepiej w formie jakiejś listy z linkiem-mam ostatnio problemy z koncentracją :D ) co mam umieścić i dlaczego akurat to się należy. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 05 maja 2023, 11:20 A jasne, że można, potrzebowałbym jednak pomocy (najlepiej w formie jakiejś listy z linkiem-mam ostatnio problemy z koncentracją :D ) co mam umieścić i dlaczego akurat to się należy. ;)
Da się zrobić...

Na wstępnie mamy chyba największego kolosa w kraju czyli wszelkie przedsiębiorstwa @Ronon Dex: Dalej wypiszę własne przedsiębiorstwa: Mamy też rządowe przedsiębiorstwa zbrojeniowe jak: Potem ciągnie się długa lista wszelkich rządowych film, od poczty przez bank kończąc na agencji rolnej: No i dalej jeszcze wynalazłem firmy które trochę ciężej mi uporządkować: Nie wiem też do końca co zrobić z tymi "kopalniami, i przemysłem wydobywczym. Na papierze mamy jedną kopalnie żelaza, która jest kilkukrotnie wspominana Kopalni Rudy Żelaza Eisenerbergwerk oraz kopalnię złota w Glanzbergu Goldgräberstation Nr. 1.
Podobnie to wygląda z naszą elektrownią węglową, która niby jest w ramach koncernu energetycznego Energiekonzern Edelweiss.

Świadomie pomijałem też wszelki instytuty lub np. ośrodki narciarskie itp.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2023, 19:06 przez Albert Fryderyk de Espada, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości