Edelweiss Rotes Kreuz

Jednostki administracji terytorialnej, na które dzieli się kraina to komitaty. Pochodzenie nazewnictwa nie jest zbytnio wyszukane, ale osobliwe. Wywodzi się z tradycji węgierskiej jaką zasiał wśród obywateli przywódca narodu-pierwszy Oberhaupt Edelweiss
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Piotr Romanow »

Obrazek

EDELWEISS ROTES KREUZ

Moi drodzy,
Ostatnio będąc na wycieczce w Leocji natknąłem się na bardzo ciekawą informację. https://forum.leocja.org/viewtopic.php?f=2&t=1402, mój zięć Damiano Windsachen rozpoczął akcję v-krwiodawstwa, która namówiła mnie, aby utworzyć naszą narodową organizację zajmującą się zbiórką krwi i organizacji wspólnych dotacji. Co do samej naszej organizacji uważam, że powinniśmy promować wśród mieszkańców pollinu tak szczytne idee zarówno tutaj jak i podczas spacerów w góry. Dodatkowo ERK to bardzo fajny smaczek narracyjny, który mógłby pojawić się w armii pod postacią sanitariuszy należących do niego, czy też idea organizowania jakichś kolejnych naszych wewnętrznych eventów na terenie kraju. Co o tym sądzicie? A może macie własne pomysły? Zapraszam do dyskusji. ;)
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Joachim Cargalho »

Z tego co kojarzę, również w Sarmacji taka akcja miała miejsce. Niestety nigdy nie zagłębiałem się w to od strony merytorycznej. Jakby to mogło więc wyglądać u nas? Udajemy, że oddajemy, czy oddajemy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11638
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 09 grudnia 2022, 23:38 Z tego co kojarzę, również w Sarmacji taka akcja miała miejsce. Niestety nigdy nie zagłębiałem się w to od strony merytorycznej. Jakby to mogło więc wyglądać u nas? Udajemy, że oddajemy, czy oddajemy?
Z tego co pamiętam to Herr @Damiano á-la-Triste stworzył jakąś apkę, dzięki, której oczywiscie czysto wirtualnie oddajemy krew. To ma swój wydźwięk, bo jesteśmy przecież wtedy w stanie promować oddawanie realnej krwi. To byłby naparwdę szczytny cel, tym bardziej, że są i osoby, także w Edelweiss które czynnie oddają krew.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Joachim Cargalho »

Dlatego też zapytałem, o format tego projektu, bo dla mnie udawanie w oddawanie krwi nie daje za wiele. Sam w tym roku oddałem 1,8 litra, a i może przed końcem grudnia uda mi się dołożyć kolejne 450 ml. :D

Dlatego też każda forma, która wyjdzie poza ramy mikronacyjne, będzie zdecydowanie wartością dodatnią dla tej inicjatywy, a sam chętnie będę śrubował wyniki dla Edelweiss! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11638
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 12 grudnia 2022, 19:57 Dlatego też zapytałem, o format tego projektu, bo dla mnie udawanie w oddawanie krwi nie daje za wiele. Sam w tym roku oddałem 1,8 litra, a i może przed końcem grudnia uda mi się dołożyć kolejne 450 ml. :D

Dlatego też każda forma, która wyjdzie poza ramy mikronacyjne, będzie zdecydowanie wartością dodatnią dla tej inicjatywy, a sam chętnie będę śrubował wyniki dla Edelweiss! :D
Jako osoba leniwa a chętna (oddałbym ale jakby przyjechali do mnie - tak, kiedyś oddawałem) to każda forma promocji jest dobra. Rekordy cieszą i zobowiązują. Promocja ponad wszystko.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2693
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Femme Mystere »

Fajny pomysł. Możemy realizować. Może wymyślimy jednak swój symbol i nazwę? Oczywiście niemiecką.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11638
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 12 grudnia 2022, 21:47 Fajny pomysł. Możemy realizować. Może wymyślimy jednak swój symbol i nazwę? Oczywiście niemiecką.
A czy "Edelweiss Rotes Kreuz" to nie jest nazwa edelwajskojęzyczna?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2693
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Femme Mystere »

OK, ale chcemy pozostać przy tym czerwonym krzyżu? To taka nader oczywista kalka.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11638
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 12 grudnia 2022, 21:51 OK, ale chcemy pozostać przy tym czerwonym krzyżu? To taka nader oczywista kalka.
Temat przewijał się od dawna. Piotrek z Izą pisali o tym wielokrotnie...
Jak inaczej nazwać edelwajskie PCK? Co się kojarzy z honorowym oddawanie krwi...w mikronacjach?
Tutaj ciężko "pobajerować" -Honorowy Dawca Krwi? Ehrenblutspender? Czy o takie coś chodzi Szanownej?
A logo...Hmm...
Coś takigo, a w środku zamiast serca szaroteczka?
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2693
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Femme Mystere »

Symbol fajny, ale kolor trochę za ostry.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komitaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość