Uwaga dzieci! Przyszła Sophie i ma coś dla Was!

Szanowny przybyszu, jeśli dotarłeś do rogatki to znaczy, że włożyłeś wiele trudu by ujrzeć całe piekno górskiej krainy. To jednak musi jeszcze chwilę poczekać - jesteś zapewne zmęczony podróżą. Spocznij więc na przydrożnym kamieniu, a następnie przekazując dokumenty straży granicznej opowiedz coś o sobie... i dowiedz się więcej o samym Edelweiss.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 544
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Uwaga dzieci! Przyszła Sophie i ma coś dla Was!

Post autor: Sophie »

Święta to czas niezwykły. Dla wielu osób jest to jedyna okazja, aby usiąść z całą rodziną do stołu i wspólnie skonsumować obiad. Pyszne jedzenie, które licznie zebrano na stole znika, a między kolejnymi posiłkami odbywają się burzliwe rozmowy, na tematy, na które, często, nie rozmawiamy przez cały rok.

Jakoże my, Edelki, jesteśmy jedną wielką rodziną chciałam zaprosić Was do takiego stołu. Co prawda jedzenia nie ma, a większość z nas przygotowuje swoje realne rodziny do Wigilii, ale zdołamy pobawić się wspólnie, teraz, czy po świętach.

W ramach rekompensaty, za nieodbyty pokaz mody na Oktoberfeście, przygotowałam mini pokaz na tę okazję. Oczywiście nie zabraknie prezentów z mojej strony oraz pewnego "tajemniczego gościa", zapomniałabym o życzeniach.

Zacznijmy jednak od początku, czyli pokazu.

POKAZ MODY

Obrazek
Strój dla Pań, idealny na okazje oficjalne, takie jak Wigilia w pracy, ale również jako codzienne odzienie. Czerwony krótki golf oraz czerwono-zielona spódniczka w kratkę swoimi barwami nawiązują do kolorów, które kojarzą się z Bożym Narodzeniem właśnie. Cały strój dopełniony jest czarnymi, ciepłymi legginsami, które skutecznie będą chroniły delikatną skórę nóg przed niskimi temperaturami. W dodatku buty za kostkę, które zapewnią ochronę przed śniegiem, który chciałby powędrować do butów. Aby było cieplej dodałam do całej kreacjis szary płaszcz z futerkiem.
Obrazek
Jednak jeśli święta okazałyby się być ciepłe, mamy również na taką sytuację propozycję. Czarne, puchate nauszniki mają za zadanie chronić drobne uszy, a na dodatek dodawać niewinności. Natomiast szyja opatulona jest stylowym szalem, w którym dominującą barwą jest czerwień. Tułów odziany jest w białą bluzkę, a na ramieniu zawieszona jest czerwona torebka. Dopne partie ciała, natomiast, okryte są czarną spódniczką oraz czarnymi legginsami.
Obrazek
Niektóre Panie gustują jednak w sukienkach. Na to też się przygotowaliśmy. Czerwona, niedługa suknia uszyta z ciepłej bawełny z dodatkowym golfem powinna zapewnić ogrzewanie górnych oartii ciała. Natomiast na dolnych kończynach są długie czarne kozaki, które uwydatniają długie nogi oraz zapewniają ochronę orzed zimnem.
Obrazek
Spokojnie, o mężczyznach nie zapomnieliśmy. Na początek bardzo praktyczny strój. Bawełniana czapka chroni głowę, a szal szyję. Na koszulę ubrany jest sweter z motywem niedźwiadka, a cała góra jest dodatkowo okryta czerwono czarną kurtką. Jeśli popatrzymy niżej zauważymy zielone dżinsy zabezpieczone skórzanym paskiem.
Obrazek
Tutaj natomiast mamy propozycję dla elegantów. Garnitur o kolorze dominującym czerwonym pełni funkcję ubioru świątecznego, a także stroju galowego. Na dodatek klasyczna biała koszula oraz krawat w kolorach garnituru.
Obrazek
Na sam koniec pokazu mamy dla Was strój... pomocnicy Mikołaja. Czarne legginsy i szare buciki u dołu dopełnione są zieloną suknią. Na szyi zawieszony jest szal o barwach czerwonej i białej. Na głowie tradycyjna czapka mikołaja.

TAJEMNICZY GOŚĆ

Ten magiczny czas nie może obejść się bez odpowiedniego akompaniamentu. Jak wiecie stawiam swoje pierwsze kroki wbgrze na wirtualnym pianinie i kompozycji utworów. Jednak uważam, że magię tej chwili lepiej odda inny utwór. Więc zagrałam jeden z nich:
Utwór "Edelweiss" gra Sophie Sussane Cargalho Windsachen :


PREZENTY


Dla:
  • @Femme Mystere oraz @Joachim Cargalho
    Obrazek
    Podpisane kieliszki, aby alkohole razem spożywali, ale swej drugiej połówce nie podjali.
  • @Heinz-Werner Grüner
    Obrazek
    Ten dziwnie wyglądający obra pt. "Sztuka współczesna"
  • @Leszek Ebe-Grüner
    Obrazek
    Model samochodu obładowanego prezentami
  • @Erwin von Beckendorff
    Obrazek
    Model pociągu wiozącego prezenty w najdalsze zakątki Edelweiss
  • @Albert Fryderyk de Espada
    Obrazek
    Złota figurka samolotu
  • @Ronon Dex
    Obrazek
    Srebrna zamolotu figurka
  • @Isabella Swann
    Obrazek
    Piękny zestaw. Róża czerwona, kolczyki i tajemnicze pudełko...
  • @Krzysztof Windsor
    Obrazek
    Szczęśliwy czasu nie liczą, więc ktoś musi to robić za nich, dlatego ten zegarek będzie idealny
  • @Piotr Romanow
    Obrazek
    Wybuchowy zestaw dla naszego obrońcy
  • @Sorcha Raven
    Obrazek
    Magiczny gnom, który wysprząta ogródek, las i dom
  • @Fabio Rhyner
    Obrazek
    Kompas dla wędrowcy


Tak to się ma, więc mogę już przejść do życzeń.


ŻYCZENIA
Edelweiss to jedna wielka rodzina, nie ma co tu dyskutować. Udowadniamy to codziennie: pisząc na forum, tworząc narracje, czy duże imprezy. Co prawda występują sprzeczki, ale co to za rodzina bez sorzeczek? Życzę Wam wszystkim i sobie również, aby ta rodzinna atmosfera panowała nadal, aby Edelweiss przetrwało każdy kryzys i żyło długo i z nami na pokładzie. Chciałabym życzyć Wam wiele zdrowia, zarówno w świecie realnym, jak i tutaj w mikroświecie; aby wasze plany były realizowane, a marzenia spełniane i oby nic Wam nie stanęło na drodze do tego.
Na koniec życzę Wam Wigilii spędzonej w rodzinnej atmosferze z Waszymi realnymi rodzinami. Odłóżmy w ten dzień na bok mikrośeiatowe sprawy i problemy i bądźmy obecni przy realnym, wigilijnym stole.
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2022, 13:13 przez Sophie, łącznie zmieniany 1 raz.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Uwaga dzieci! Przyszła Sophie i ma coś dla Was!

Post autor: Joachim Cargalho »

Sophie! Zaskakujący pokaż mody, podczas którego proponujesz ciekawe kreacje. Do mnie przemawia jak najbardziej sweterek z misiem!

Dzięki za prezent, może w końcu będziemy częściej pić z kieliszków, niż bezpośrednio z butelki :P

No i clou sprawy, piękne życzenia, które idealnie oddają klimat Edelweiss. Również Twój post to potwierdza <3
Szczęśliwego czasu świat Ci życzę również.

I tak, zapomnijmy w tym momencie o mikronacjach, a skala naszego MIKROświata niech będzie nawiązaniem do rodziny i przyjaciół, z którymi ten czas spędzimy. Niech to ich obecność tworzy nasz mikroświat w najbliższych dniach!
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 179
Rejestracja: 28 marca 2022, 19:31

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Uwaga dzieci! Przyszła Sophie i ma coś dla Was!

Post autor: Krzysztof Windsor »

Żono moja, pokaz mody wyśmienity - nie ukrywam, że moje serce skradł czerwony garnitur :D

Ogromne dzięki za prezent, ja swój dam Ci niedługo... Zegarek piękny, a przyda się z pewnością!

I życzę samych dobrych - bez realowych przed wigilijnych kłótni, heh- Świąt, odpoczynku od ciężkich spraw i zaczerpnięcia sił na kolejny radosny, uśmiechnięty rok!
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Uwaga dzieci! Przyszła Sophie i ma coś dla Was!

Post autor: Sorcha Raven »

Gnom zawsze na czasie, dziękuję i ja również pragnę Tobie ofiarować prezent, a jest to własnoręcznie szyty i haftowany plecak na górskie krótkie wyprawy s:) :)

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Uwaga dzieci! Przyszła Sophie i ma coś dla Was!

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Serdecznie dziękuję, że i o mnie pomyślano... Bardzo to miłe!

:E :E :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2691
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Uwaga dzieci! Przyszła Sophie i ma coś dla Was!

Post autor: Femme Mystere »

Dziękuję ślicznie za prezent.

Oczywiście jest też coś ode mnie i ojca @Joachim Cargalho

Postanowiliśmy wręczyc wam @Sophie i @Krzysztof Windsor łóżeczko dla przyszłego dziedzica:

Obrazek
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 544
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Uwaga dzieci! Przyszła Sophie i ma coś dla Was!

Post autor: Sophie »

Femme Mystere pisze: 26 grudnia 2022, 15:52 Dziękuję ślicznie za prezent.

Oczywiście jest też coś ode mnie i ojca @Joachim Cargalho

Postanowiliśmy wręczyc wam @Sophie i @Krzysztof Windsor łóżeczko dla przyszłego dziedzica:

Obrazek
Jeszcze dziecka nie mamy, więc będzie czekało gdzieś ma strychu, czy w piwnicy, ale dziękuję bardzo w imieniu swoim i męża, na pewno się przyda
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Uwaga dzieci! Przyszła Sophie i ma coś dla Was!

Post autor: Fabio Rhyner »

@Sophie dziękuję serdecznie za kompas ! Mam nadzieję że wspomoże on nasze dalsze wysiłki w ramach naszej szlachetnej ekspedycji po złoty kruszec :D s:)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rogatka graniczna - Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości