Armia narodowa?

Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Armia narodowa?

Post autor: Piotr Romanow »

ARMIA NARODOWA, CZY LEGIONY MIĘDZYNARODOWE
Pewnie każdy się zastanawia, dlaczego ten temat akurat jest poruszany przeze mnie w okresie Świąt Zimowych. Służba w Kotlinie nie zawsze jest łatwa dla każdego, a nawet i Szef Sztabu musi pełnić służby niezależnie od czasu i miejsca. (Real mnie pokarał wartą, dlatego mam czas na refleksje) Postanowiłem spisać moje przemyślenia w formie wykładu, dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury.

Zacznijmy od tego czym jest „armia narodowa”, jest to rodzaj armii, w której służą przedstawiciele jednego narodu posiadający obywatelstwa danego państwa. By zostać żołnierzem takiej armii trzeba spełniać wymogi stawiane w centrum rekrutacyjnym, a jest nim posiadanie obywatelstwa Kotliny. Armie narodowe cechują się jednym językiem używanym przez dowódców w naszym przypadku j.edelweisskim (tj. Realowym niemieckim), który musi znać kadra, żeby móc dowodzić swoimi podwładnymi.

Z drugiej strony pojawiają się Korpusy Ekspedycyjne, czy formacje pomocnicze, albo nawet całe Dywizje, Pułki i Bataliony, które tworzą siłę ognia dla danego państwa. Tutaj można przytoczyć realowe wojska po stronie zarówno Republikańskiej jak i Frankistowskiej Hiszpanii, czy owiane mroczną sławą Waffen-SS działające w hitlerowskiej III Rzeszy.

Do czego dąży ten wykład? Do tego, aby przedstawić moją wizje na Armię Kotliny, bowiem armia narodowa przy istniejącym aktualnym poborze od którego można się uchronić służbą zastępczą będzie powodowała braki kadrowe w siłach zbrojnych. Tutaj też pomysł wpadł mi na myśl, gdy zobaczyłem Freuträggerów w Muratyce, gdzie osoby, które nie są obywatelami mogą kierować konkretnymi regionami w obcym dla nich państwie i rozwijać je według własnego widzi mi się. Tutaj też pojawiła się w mojej głowie pojawił się pomysł formowania „Freiwilligen-Bataillon„ dla wszystkich chętnych przedstawicieli obcych nacji, które są zainteresowane „zabawą w wojsko” w naszym kraju. Mając dwa Pułki w naszym kraju nie stanowimy żadnej znacznej siły militarnej na arenie między narodowej, a gdybyśmy tak postawili na formacje 1. Freiwilligen-Infranterie-Regiment? Który składał by się z Batalionów ochotniczych np. Przychodzi do nas jakiś przypadkowy oficer Bialeński w stopniu wcześniej Porucznika, po kursie tutejszym adaptacyjnym ten tworzy przykładowo 1. Bialenisches Freiwilligien-Infanterie/Kavalerie/itd-Bataillon i prowadzi go według własnego zamysłu. Oczywiście bataliony ochotnicze używały by mundurów Edelweiss z symbolami narodowymi na barkach tj. Sarmata nosił by flagę Sarmacji na barku, Brodryjczyk brodryjską itd..
Sama idea batalionów ochotniczych jest dla mnie czymś ciekawym co mogło by zachęcić wielu obcokrajowcow nie tyle do służby w naszym kraju co do ubarwienia naszej narracji o dodatkowe „smaczki”. Wyobraźcie sobie teraz posiadać 3 Pełne Pułki z czego dwa pierwsze były by naszymi narodowymi, a ten trzeci byłby naszą Legią cudzoziemską. Oczywiście nasi koledzy z trzeciego pułku byli by wyłączeni z pełnienia wart honorowych, a zostali by przydzieleni do innych wart i służb np. pod jakimś naszym Landtagiem jeżeli taki by powstał w przyszłości.

Co przemawia za i przeciw? Za oczywiście przemawia wg. mnie zwiększenie siły żywej w polu dla Kotliny. To bardzo ważny aspekt w naszych realiach w jakich prowadzimy nasz kraj, w XXI wieku nie jest to już tak ważne, gdy w polu zaczyna jednak dominować technika. Przeciw jednak przemawia to, że w przypadku konfliktu z krajem, z którego pochodzi batalion ochotniczy pozostaje nam liczyć na jego wierność, albo na niemiłą niespodziankę w przypadku zdrady.

Zapraszam do pochylenia się nad tym tekstem i podjęcia dyskusji.
Awatar użytkownika
Andrzej Ordyński
Posty: 24
Rejestracja: 12 września 2022, 21:50

ODZNACZENIA

Re: Armia narodowa?

Post autor: Andrzej Ordyński »

Zostałem zaproszony do dyskusji, więc kilka luźnych przemyśleń osoby niezwiązanej z Kotliną, ani jej wojskiem...

Piotr Romanow pisze: 24 grudnia 2022, 17:58 Do czego dąży ten wykład? Do tego, aby przedstawić moją wizje na Armię Kotliny, bowiem armia narodowa przy istniejącym aktualnym poborze od którego można się uchronić służbą zastępczą będzie powodowała braki kadrowe w siłach zbrojnych. (...) Mając dwa Pułki w naszym kraju nie stanowimy żadnej znacznej siły militarnej na arenie między narodowej, a gdybyśmy tak postawili na formacje 1. Freiwilligen-Infranterie-Regiment?
Pytanie brzmi, czy Edelweiss chce być mocarstwem militarnym? Mi sama nazwa państwa "Kotlina Edelweiss" kojarzy się raczej z małym, fajnym państwem, taką Szwajcarią mikroświata. Czy coś się zmieniło i Edelweiss woli nawiązywać do Rzeszy Wielkoniemieckiej? Tego nie wiem, nie jestem na bieżąco.

Piotr Romanow pisze: 24 grudnia 2022, 17:58 Przychodzi do nas jakiś przypadkowy oficer Bialeński w stopniu wcześniej Porucznika, po kursie tutejszym adaptacyjnym ten tworzy przykładowo 1. Bialenisches Freiwilligien-Infanterie/Kavalerie/itd-Bataillon i prowadzi go według własnego zamysłu. Oczywiście bataliony ochotnicze używały by mundurów Edelweiss z symbolami narodowymi na barkach tj. Sarmata nosił by flagę Sarmacji na barku, Brodryjczyk brodryjską itd..
Zastanawiam się, czy tworzenie legionów cudzoziemskich noszących symbole narodowe konkretnych państw byłoby mile widziane w tych państwach - oczywiście możliwość egzekwowania przez państwo X swojego znaku w postaci flagi państwa X jest prawie zerowa (nie ma sądów międzynarodowych), ale mogłoby doprowadzić do kontrowersji, konfliktów i nerwów. No chyba, że byłyby to działania koordynowane z państwem X, wtedy problemu by nie było, a w przypadku państwa sojuszniczego mogłaby nawet powstać wspólna zabawa.
Piotr Romanow pisze: 24 grudnia 2022, 17:58 Sama idea batalionów ochotniczych jest dla mnie czymś ciekawym co mogło by zachęcić wielu obcokrajowcow nie tyle do służby w naszym kraju co do ubarwienia naszej narracji o dodatkowe „smaczki”. Wyobraźcie sobie teraz posiadać 3 Pełne Pułki z czego dwa pierwsze były by naszymi narodowymi, a ten trzeci byłby naszą Legią cudzoziemską. Oczywiście nasi koledzy z trzeciego pułku byli by wyłączeni z pełnienia wart honorowych, a zostali by przydzieleni do innych wart i służb np. pod jakimś naszym Landtagiem jeżeli taki by powstał w przyszłości.
To na pewno byłoby ciekawe. Jeżeli Edelweiss nastawia się na aktywną i atrakcyjną dla żołnierzy armię, to pewnie znajdą się jacyś chętni z zagranicy.
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel
Posty: 110
Rejestracja: 01 marca 2022, 23:00

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Benjamin »

Symbole narodowe są prawnie chronione w państwach im należnym. W realu – dodatkowo międzynarodowo. U nas – jeśli mamy RiGM, też. Więc tutaj jak wyżej, kwestia dogadania się z innymi państwami na ten temat
(—) Benjamin (Benji) Romanow
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Piotr Romanow »

Panowie moim celem jest poszerzenie, że tak powiem wszystkich działań wojskowych w Kotlinie, bowiem z jednej strony jesteśmy grzeczną szarotką, z drugiej chciałbym, aby nasz kraj był potęgą militarną.

Co do samych symboli narodowych można to rozwiązać w inny sposób, np. nazwa państwa w j.edelweisskim. Zawsze można zawrzeć umowy z rządami innych państw o zgody dotyczące formowania oddziałów ochotniczych, kto komu broni?

To jest takie moje malutkie zdanie na ten temat.
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Roman Schädel »

Nasza armia musi być najpotężniejsza w całym Mikroświecie.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Piotr Romanow »

Nasza armia przede wszystkim nie musi być najpotężniejsza w całym pollinie, ale jednak ja widzę w tworzeniu legionów narodowych pewien aspekt, który może naszej armii zarówno pomóc, bowiem będzie bardziej przystępna dla obcokrajowców. Da nam to aktywności, a zarazem większe pole do popisu dla sztabu w ruchach wojskami, a i możemy upolować dobrych oficerów, którzy wypełnią kadry jeśli ich odpowiednio przekonamy do służby u nas. Ja bym na to patrzył pod tym kątem. ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11788
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

No to i ja chwilę się nad tym wykładem pochylę. Pierwsze przemyślenia, które niekoniecznie muszą być ostateczne.
Wielu mikronautów porównuje nas z realną Szwajcarią, choć ja raczej napisałbym z Luksemburgiem czy Lichtensteinem. :) Mamy fabularnie ok.300tysięcy mieszkańców w porywach maksymalnych. Tyle to pewnie wspomniana Bialenia ma samych rekturów. ;)

No, ale nieco powazniej, bo sam pomysł "legionów" jest dość atrakcyjny. Podstawa "traktat"(a jak, każdy papierek, który ma jakiekolwiek odzwierciedlenie w działaniach wspólnych ma sens) o charakterze wojskowym.

Z punktu widzenia fabularnego mamy tylko mniejszości sarmackie, boszniackie (MAW?) i ew. dałoby się wkleić leockie. Nie wiem jak zagospodarować w dalszym tworzeniu historii pojawienie się np. "Bialenische Legionen", chyba, że mówimy o ilościach rzędu kompanii, a w całości "Legiony" miały by wymiar naszego 3.Pułku Międzynarodowego, czy coś w tym stylu.

Pomysł z udzielaniem się mniejszości jeszcze na tyle niezdefiniowanych, że dałoy radę także i je włączyć w edelwajską społeczność na pewno zachęca. Sadzę jednak, że i Leocji czy wspomnianej Bialenii wykluczac nie można.
Na ten moment pozostawiam sprawę jak najbardziej otwartą. Pomysł warty rozważenia i to bardzo. :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Piotr Romanow »

Herr Oberhaupt, ależ idea legionów międzynarodowych w moim zamyśle nie mówi strikte o ludności tu żyjącej, a raczej o możliwości werbowania ludzi spoza Edelweiss, na wzór Legii cudzoziemskiej w nieistniejącej Francji. Oczywiście obywatelstwo nie byłoby nadawane członkom tych legionów ale status żołnierza-obcokrajowca. Ba! Ja widzę nawet rozwiązanie wprowadzenia innych pagonów dla takowych ludzi, aby zachować ich odrębność.

Wiążę wielkie nadzieje w legionach międzynarodowych, ponieważ w całym znanym nam Pollinie działa wielu wojskowych, a Ci mogliby dołożyć swoją cegiełkę do projektu naszej armii. Proszę zauważyć np. Frau Windsachen, która robi kawał roboty dla Palatynatu Leocji, a może i tu chciała by pozostawić po sobie jakiś ślad? Oczywiście, nie mówię, że tak jest, ale jednak takie rozwiązanie może zapewnić nam kilku kolejnych wojskowych, tak jak Muratyce zapewniło to kilku nowych gospodarzy w różnych regionach.

Jakie jest wasze zdanie?
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11788
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 28 grudnia 2022, 08:52 Herr Oberhaupt, ależ idea legionów międzynarodowych w moim zamyśle nie mówi strikte o ludności tu żyjącej, a raczej o możliwości werbowania ludzi spoza Edelweiss, na wzór Legii cudzoziemskiej w nieistniejącej Francji. Oczywiście obywatelstwo nie byłoby nadawane członkom tych legionów ale status żołnierza-obcokrajowca. Ba! Ja widzę nawet rozwiązanie wprowadzenia innych pagonów dla takowych ludzi, aby zachować ich odrębność.

Wiążę wielkie nadzieje w legionach międzynarodowych, ponieważ w całym znanym nam Pollinie działa wielu wojskowych, a Ci mogliby dołożyć swoją cegiełkę do projektu naszej armii. Proszę zauważyć np. Frau Windsachen, która robi kawał roboty dla Palatynatu Leocji, a może i tu chciała by pozostawić po sobie jakiś ślad? Oczywiście, nie mówię, że tak jest, ale jednak takie rozwiązanie może zapewnić nam kilku kolejnych wojskowych, tak jak Muratyce zapewniło to kilku nowych gospodarzy w różnych regionach.

Jakie jest wasze zdanie?
Jak pisałem, pomysł warty rozważenia. Skoro dyskusja się nie zakończyła, to pewnie uda nam się "coś" wprowadzić. :D
Sęk w tym, że dla mnie najważniejsze są "rzędy wielkości" i nie ma mowy o stacjonowaniu Legii Edelwajskiej w ilości większej od naszych pułków, bo i niby po co?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Piotr Romanow »

Ja widzę to tak, żeby każdy Legion Obcokrajowcow był w liczebności conajmniej kompanii, a całość ma być Pułkiem. Także de facto możemy mieć 11-12 Kompanii w składzie 3-4 Batalionów.

Co o tym sądzi Herr Oberhaupt?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akademia Wojskowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości