Armia narodowa?

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 28 grudnia 2022, 12:09 Ja widzę to tak, żeby każdy Legion Obcokrajowcow był w liczebności conajmniej kompanii, a całość ma być Pułkiem. Także de facto możemy mieć 11-12 Kompanii w składzie 3-4 Batalionów.

Co o tym sądzi Herr Oberhaupt?
Mnie tam pasuje.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Piotr Romanow »

Ja osobiście chciałbym przygotować plakaty, a raczej komuś zlecić zrobienie plakatów nawołującym do zapisywania się obcokrajowców, aby Ci tworzyli Legiony Ochotnicze (Freiwillige Legionen), które tak jak wspominałem wcześniej działały by z na moje rozkazy i polecenia.
Obrazek
Coś na ten wzór, tylko te dwie runy Sieg zamienić na nasze narodowe flagi, wiadomo nie chodzi o żadną rasę aryjską dlatego wystarczyłby żołnierz niemiecki, a pod tym podpis po polsku, "Czy Ty masz zamiar wstąpić do Legionów Ochotniczych?".

Jeżeli pojawią się pierwsi rekruci, chętnie zajmę się szykowaniem odpowiednich stopni dla nich, aby nie nosili 1;1 naszych stopni, a nosili by właśnie FL-Soldat itd. itd. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego fajna narracja.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 28 grudnia 2022, 14:12 Ja osobiście chciałbym przygotować plakaty, a raczej komuś zlecić zrobienie plakatów nawołującym do zapisywania się obcokrajowców, aby Ci tworzyli Legiony Ochotnicze (Freiwillige Legionen), które tak jak wspominałem wcześniej działały by z na moje rozkazy i polecenia.
Już doskonale wiecie, że coś tam działam w tej kwestii, tylko to wywietrzniki naprawię. :D

Piotr Romanow pisze: 28 grudnia 2022, 14:12 Coś na ten wzór, tylko te dwie runy Sieg zamienić na nasze narodowe flagi, wiadomo nie chodzi o żadną rasę aryjską dlatego wystarczyłby żołnierz niemiecki, a pod tym podpis po polsku, "Czy Ty masz zamiar wstąpić do Legionów Ochotniczych?".

Jeżeli pojawią się pierwsi rekruci, chętnie zajmę się szykowaniem odpowiednich stopni dla nich, aby nie nosili 1;1 naszych stopni, a nosili by właśnie FL-Soldat itd. itd. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego fajna narracja.
Ok, napis może być.

A co do rekrutacji to oczywiście, że nie ja, bo pomysł Twój. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Piotr Romanow »

Od razu jak się pojawią plakaty postaram się wystartować z rekrutacją do Internationales Regiment, w poszukiwaniu nowych żołnierzy i od razu pewnie będę zabierał się do wyciągania wniosków z takiej formacji w naszych Siłach Zbrojnych. Za pół roku pewnie wrócimy do tematu Armii Narodowej, czy struktury mieszanej w formie pracy. ;)
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1485
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Ufff
Trochę mi się przysnęło ale zebrałem się by skleić kilka zdań po przeczytaniu.

Sam pomysł bardzo ciekawy i warty wykorzystania chociaż rzucił mi się w oczy jeden szczegół, mianowicie liczebność tych formacji. Docelowo mają to być bataliony po kilka kompani czyli załóżmy w przybliżeniu max 500 żołnierzy albo nawet cały pułk.

Nasze skromne siły zbrojne już same w sobie nie są jakoś liczne gdyż mają one około 2 tysięcy żołnierzy. Nie chcielibyśmy rozważyć odchudzenia trochę proponowanej wcześniej liczby dla tych oddziałów ochotniczych. Jakoś krzywo mi się patrzy na fakt że 1/3 żołnierzy kotliny pochodziła by z poza jej granic.
Można oczywiście to wdrożyć ale na mniejszą skalę, przynajmniej dla mnie wydaje się to sensowne, w razie potrzeby można będzie rozwinąć poszczególne jednostki które będą przedstawiały sobą jakąś większą wartość niż pozostałe.
ObrazekObrazekObrazek
Iwan Pietrow
Posty: 3
Rejestracja: 29 grudnia 2022, 01:56

Re: Armia narodowa?

Post autor: Iwan Pietrow »

Pawłow nie za dużo ci tych nazistowskich bzdur nagromadziło się w tym pustym łbie?

Z twoich wypowiedzi na tym forum widzę, że lubisz jak nazistowski but ostro penetruje twój odbyt. Chyba już na tyle mocno się wbił w twój tyłek, że aż wbił się w czaszkę i przerobił twój mózg na bezładną papkę zarażoną tymi nacjonalistyczno-naziolskimi ideami.

Rozumiem, że dla ciebie wzorowanie się na SS i innych tego typu formacjach to nic nadzwyczajnego i nie widzisz, że może być to odebrane źle w szerszym gronie. Mógłbym to zaakceptować, gdybyś te wszystkie chore pomysły zasługujące na kryminał zatrzymał dla siebie. W sytuacji, gdy próbujesz to wcisnąć innym i bezczelnie sugerujesz, że to nic niezwykłego, to już jednak za wiele.

Fakt, że działasz w mikroświecie nie powoduje, że promowane przez Ciebie totalitarne symbole i ideologia tracą na znaczeniu. Bez względu na wszystko one oznaczają wciąż to samo, a twoje działania wciąż wiążą się z naruszaniem polskiego prawa.

Czy władze Edelweiss nie widzą, że na ich forum jeden z użytkowników w jawny sposób propaguje nazizm i próbuje zaimplementować tę ideologię do codziennego życia? Takie działanie zasługuje na wieczne potępienie i krytykę.

Patrzę na to wszystko i dziwię się, że nikt nie reaguje... Jest to tym bardziej przykre, że widząc tysiące bieżących relacji z wojny pokrewnych nam narodów, niektórzy dalej się jarają jakimiś ekstremizmami i militaryzmami. Jest to po prostu żałosne.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Herr Pietrow niepotrzebnie się stresuje, rozmowa o "ssmańskim" wyglądzie akurat odbyła się na naszym discordzie, takze nie bałbym się o to jaką drogą pójdzie Edelweiss. Dodatkowo, z tego co wyczytałem, to chodzi głównie o zaciekawienie udziałem w militarnych tematach osób spoza naszego kraju pprzez tworzenie "legionów".
Wzorowanie się (oczywiście nie piszę tutaj o "jeden do jednego") na legionach to nic złego, ale rozumiem Pańską troskę. Proszę być pewnym, że nie pozwolimy tutaj by kojarzono naszą Kotlinę z najbardziej obrzydliwą jednostką IIWŚ.
I przy okazji bardzo proszę o nie używanie wulgaryzmów i zwrotów powszechnie uznawanych za obraźliwe, szczególnie wobec drugiej osoby. Więcej ostrzeżeń nie będzie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1485
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 29 grudnia 2022, 12:35.
I przy okazji bardzo proszę o nie używanie wulgaryzmów i zwrotów powszechnie uznawanych za obraźliwe, szczególnie wobec drugiej osoby. Więcej ostrzeżeń nie będzie.
Niestety ale z przykrością stwierdzam że ten człowiek inaczej nie potrafi. Radzę się nim nie przejmować gdyż definitywnie brakuje mu atencji i przychodzi za Romanovem aż tu żeby wylewać swoje żale gdy samemu nic mu nie wychodzi.
A potem jest wielkie zdziwienie dlaczego większość osób nie trawi jego obecności.
Tak było gdy miotał się jak zwierzę w sidłach przy okazji loga Unii Nordackiej gdzie wszyscy do około go wyśmiali.
Tak było gdy nie umiał złożyć zdania bez wyzywania mnie od komuchów i imperialistów samemu nosząc tytuł "Ojca Etnosów Nordaty" i "Półboga" więc ja bym sobie oszczędził próby dyskusji z tym osobnikiem przez sam wzgląd że ma on problemy z wysławianiem się bez obrażania współrozmówcy.
ObrazekObrazekObrazek
Iwan Pietrow
Posty: 3
Rejestracja: 29 grudnia 2022, 01:56

Re: Armia narodowa?

Post autor: Iwan Pietrow »

Albercik, rozumiem, że tobie tworzenie nazistowskich mundurów i symboliki nie sprawia problemu, za to musisz wypowiedzieć się w sprawie tego jaki jestem zły? Nic tylko pogratulować!

> takze nie bałbym się o to jaką drogą pójdzie Edelweiss

Bardzo mnie to cieszy. Dobrze słyszeć, że centralne władze Edelweiss nie godzą się na wszelkie formy wykorzystania w mikronacjach zbrodniczej nazistowskiej ideologii. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby te wszystkie chore pomysły Pawłowa zostały zduszone w zarodku a on słusznie stąd zbanowany za rozpowszechnianie ekstremizmów.

> Wzorowanie się (oczywiście nie piszę tutaj o "jeden do jednego") na legionach to nic złego

O ile byłyby to legiony rzymskie to nie miałbym nic przeciwko. W sytuacji, gdy przy tworzeniu legionów w Edelweiss pomysłodawca tej akcji garściami czerpie z idei jednostek ochotniczych w służbie Waffen-SS, to coś tu jest nie tak. Są pewne granice, których normalnym ludziom nie wypada przekraczać.

> I przy okazji bardzo proszę o nie używanie wulgaryzmów i zwrotów powszechnie uznawanych za obraźliwe, szczególnie wobec drugiej osoby.

Oczywiście, bardzo za to przepraszam, ale mnie poniosło. Nie mogłem jednak zdzierżyć tego, że w dzisiejszych czasach są jeszcze osoby, które z zauroczeniem spoglądają w stronę nazistowskiej ideologii i tego, co z nią było związane.
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1485
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Armia narodowa?

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Iwan Pietrow pisze: 29 grudnia 2022, 13:15 Albercik, rozumiem, że tobie tworzenie nazistowskich mundurów i symboliki nie sprawia problemu, za to musisz wypowiedzieć się w sprawie tego jaki jestem zły? Nic tylko pogratulować!
Albert Fryderyk de Espada pisze: 29 grudnia 2022, 12:47 A potem jest wielkie zdziwienie dlaczego większość osób nie trawi jego obecności.
To ja pracowałem na łatkę jaką sobie wyrobiłeś ale tak będę sobie to wspominał zwłaszcza że ewidentnie szanowny ma za dużo wolnego czasu i jakieś kompleksy że aż musi się fatygować tu i coś tam mamrotać pod nosem na @Piotr Romanow, jaki to z niego nazista, i zbrodniarz wojenny.
Osobiście ta dziwna woń siarki i zgnilizny jaka zatruwa powietrze w którym przebywam bardzo mi nie służy i z wielką chęcią bym się jej pozbył lecz nie wypada mi upaść na tyle nisko by móc rozmawiać jak równy z równym "Iwanku". ;)

Zostawię więc ponownie jak ostatnio szanownego z jego problemami które sam sobie kreuje i jak widać taka metoda się sprawdza bo już chyba jegomość dostrzegł absurdy swojego działania z logiem Unii Nordackiej. Jeżeli nie to medycyna jest już chyba bezsilna i pozostaje nam już tylko modlitwa albo egzorcyzmy.

Życzę miłego dnia i owocnego pobyty w kotlinie. :)
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akademia Wojskowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość