Przyjmowanie interesantów

Władzę zwierzchnią w Edelweiss posiada Oberhaupt. To on czuwa, by "państwo rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W tym miejscu znajduje się jego siedziba. Jeśli masz jakąś sprawę do niego, to dobrze trafiłeś.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Joachim Cargalho »

- Hah! - wykrzyknął z rozbawienia.
- Powiem Ci Heinz, ja o ciąży nic nie wiem. Sophie jest rozsądną dziewczyną, ale no tak... miłość. Gdybyś się czegoś dowiedział, to koniecznie daj mi znać - pozwolił sobie na kontynuowanie żartu.

Oberhaupt okazał się bardzo szczodry i właściwie zaproponował dużo więcej niż Joachim właściwie potrzebował.
- Te Twoje głośne myśli zdecydowanie mi schlebiają - powiedział szczerze - natomiast wiesz doskonale, że ciężko byłoby nam zarządzać kolejną miejscowością.
Przerwał na chwilę, jeszcze analizując tę propozycję, które trochę zbiła go z tropu. Szybko jednak się otrząsnął i skwitował - Chciałbym tę rezydencję zbudować z dala od stolicy. Większość się tutaj gnieździ, mamy już tutaj swoje dwory. Co byś powiedział na miejsce gdzieś pod Wolkenbadem? - zapytał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Grüner jakby nagle coś w niego strzeliło poruszył się na krześle i zaczął mówić energiczniej niż zwykle.
-Słuchaj Joachimku drogi, oj dobrze, wiem, że tego nie lubisz, ale nie o tym chciałem. Jakiś czas temu przygotowując się do rajdów wybrałem się na bardzo ciekawą wycieczkę. Nie tam żadne naukowe, badawcze, tak tylko dla zdrowotności. Szedłem dookoła Wolkenbader See. W szczególy przyrody nie wdawałam się za bardzo, ale..Właśnie! Jest takie miejsce, urzekło mnie od razu, jak tylko przeszedłem obok, musiałem przystanąć, tam było po prostu cudownie. To po drugiej stroni jeziora... Zaraz, czekaj, gdzieś miałem mapę...
-Oberhaupt nerwowo rozejrzał się po biurku, otworzył jedną szufladę, drugą po czym z wyraźnym zadowoleniem połozył jakieś świstki papieru na blacie, tuż przed nim i Joachimem.
- Zobacz, o tutaj gdzieś to było. Miejscówka piękna, ale dojazd fatalny. Nie ma tam drogi żadnej, trzeba najpierw gruntową poprowadzić,nieco drzew wyciąć. Jeśli pokryjesz koszty tejże to w prezencie postawimy dla Was ten pałacy, dworek czy co tam zechcecie. A i to nie byle jaki! Jaki sobie edelwajski faktotum wymarzy. - mrugnął do rozmówcy.
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Joachim Cargalho »

- Mówiłeś żeś jest dobry wujek! - powiedział entuzjastycznie, przy okazji nie pozostając dłużny wobec stosowania ulubionych zdrobnień i nazw.
Oglądał mapę dokładnie i sam dorysował na niej kilka uwag.
- Trakt musielibyśmy poprowadzić tuż przy przeprawie przez rzekę, w sumie w okolicy nie ma innego takiego miejsca. Prowadzony niedaleko jeziora, ale z pewnym odstępem, by móc tam realizować ewentualne dalsze inwestycje - analizował na poważnie.
- Tutaj na pewno jest ten cypel i mapa nie zakłamuje linii brzegowej? - dopytywał wskazując dokładne miejsce - to byłoby idealne. Dostęp do wody, może z małym pomostem i możliwością przycumowania jakiejś żaglówki - snuł plany.
- Ile czasu byśmy na to potrzebowali? - zapytał poważnie.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Oberhaupt odpowiedział krótko:
-A na kiedy chcecie? - po czym ruszył swoim mózgowiem i wykładał Herr Joachimowi jak to szybko da się zrobić pod warunkiem, że ściągniemy wszystkie zapasy produkcyjne do 20 listopada. Rysował i kreślił, znów rysował i kreślił, ekierki,cyrkle i inne takie matematyczne pomoce szły w ruch, a i nie jeden "sprzęt" się złamał. w końcu cos ustalili, ale efekty ich prac zobaczymy jutro. Padli na biurka, posnęli, a pomógł im przy tym schnappsik edelwajski, który zakotłował im w głowach...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Joachim Cargalho »

- Oberhaupt, bez zbędnego pierdzielenia... - zaczął szybko, pojawiając się tam znikąd i kontynuował - nasze instytucje potrzebują swoich kont bankowych, żeby mogły dysponować środkami finansowymi. Co więcej, zachęcałbym, do nagradzania urzędników, którzy dbają o te konta i cyklicznie wypłacał im udziały ze zgromadzonego majątku, w ramach wynagrodzenia.

Później, wyciągnął listę kont, które spisał na kartce:
Edelweiss NationalBank - będzie zarabiać na inwestycjach i wypłacać z tego konta zyski dla inwestorów.

EdelBau - pozwolenia na budowę powinny kosztować, więc fajnie jakby pobierano jakąś opłatę. Zgromadzone środki będą wyznacznikiem pracy jaką tam się wykonuje.

Akademia Narodowa/Fundacja Narodowa - to w sumie jedno ciało z dwoma organami, więc mogą działać pod jednym. Dla przykładu, z Zabaw Grudniowych wypłacałem w własnej kiesy. Teraz będzie można tam zbierać datki + ewentualne czesne.

Nationale Landwirtschaftsagentur - skoro zostaje to powołane i bierze się za to Pani Augentrost, na pewno będzie tam jakiś obrót.
Zostawił świstek na biurku Oberhaupta, po czym rozsiadł się. Powiedział co miał powiedzieć i oczekiwał odpowiedzi. W międzyczasie Zoltan Hagyma przyniósł dwie szklanki trunku, o które go poproszono na wejściu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Femme Mystere »

Zważywszy na to, że chciałabym stworzyć PGRy, gazetę AgroEdelweiss i tworzyć bardziej skonkretyzowane plany miejscowe, to TAK, potrzebna mi kasa.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Joachim Cargalho »

Raczył się trunkiem zaserwowanym przez Zoltana Hagymę, a w eterze rozbrzmiały słowa aprobaty @Femme Mystere, jakby miała być gdzieś obok. Od razu przypomniały mu się czasy, kiedy na spotkania w der Sitz wchodziła nawet przez okno.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

No dobrze, zatem poczynię dzisiaj takowe kroki, ale molestowanie "do oporu" Czcigodnego Romańskiego zostawię sobie na jutro.

W takim razie :
Edelweiss NationalBank, EdelBau, Edelweissische Nationale Stiftung, Nationale Landwirtschaftsagentur - już pędzę zgłaszać...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Joachim Cargalho »

A sami tego nie możemy zrobić?
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 25 stycznia 2023, 20:48 A sami tego nie możemy zrobić?
Zakładanie kont jest chyba systemowo, ale to nie problem by dodawać, jutro będą dostępne.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Oberhaupta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości