Lotnictwo

Siły Powietrzne Edelweiss

Moderatorzy: Albert Fryderyk de Espada, Ronon Dex, Piotr Romanow

Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Ciekawe, choć niemcy mieli lepiej uzbrojone samoloty. Ale jak tam chcecie.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 702
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Ronon Dex »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 09 marca 2022, 19:08 Ciekawe, choć niemcy mieli lepiej uzbrojone samoloty. Ale jak tam chcecie.
Kiedy? W okresie o którym rozmawiamy? Chyba nie do końca. Odpowiednikiem Fiata CR.42 był w Niemczech Arado 68. Włoski myśliwiec był uzbrojony w dwa wielkokalibrowe karabiny maszynowe 12,7 mm, a niemiecki w dwa 7,9 mm - w przypadku walki w tamtym okresie różnica pomiędzy wkm, a km była ogromna. O ile zwykłe karabiny maszynowe zanikały w uzbrojeniu samolotów w czasie DWS, to wkm-y trzymały się dobrze jeszcze początkowym okresie samolotów odrzutowych. Do tego Fiat mógł zabierać 200 kg bomb np. dwie 100-kilogramowe, a Arado tylko 60 kg i to małych 10-kilogramowych.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 09 marca 2022, 18:54 Nie pisałem że radzieckich nie odpuszczamy, a jedynie jak by wyglądały w tych czasach.
Ok, ale ja pisałem, że odpuszczamy. I dlatego nie ma co się nad nimi rozwodzić. ;)

Ronon Dex pisze: 09 marca 2022, 19:02 Zaczniemy od Fiata CR.42 - ale dajcie mi jeszcze dzień lub dwa... do tej starej gierki było trochę modów, odszukam je, ściągne i pokombinuje - może da się jeszcze coś ciekawego znaleźć.
Spokojnie, aż takiego ciśnienia nie ma. :)
Leszek Ebe-Grüner pisze: 09 marca 2022, 19:08 Ciekawe, choć niemcy mieli lepiej uzbrojone samoloty. Ale jak tam chcecie.
Uzbrojenie nie jest tu najważniejsze. Fiat był wybrany, bo jest ładny i mamy możliwości modowania.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 702
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 09 marca 2022, 21:16
Leszek Ebe-Grüner pisze: 09 marca 2022, 19:08 Ciekawe, choć niemcy mieli lepiej uzbrojone samoloty. Ale jak tam chcecie.
Uzbrojenie nie jest tu najważniejsze. Fiat był wybrany, bo jest ładny i mamy możliwości modowania.
Oczywiście, że liczą się nie tyle realowe zalety i wady maszyn, a bardziej to czy nam ładniej coś pasuje... ale chciałem wyprostować błędne przekonanie o lepszym uzbrojeniu niemieckich samolotów... zresztą pierwsze serie nowoczesnego wtedy Bf109 też miały tylko karabiny maszynowe kaliber 7.9 mm.

A tak przy okazji czy jest opracowany znak rozpoznawczy? Czy to jest to co w ikonce działu? Ten trójkolorowy romb? jeśli tak to miałbym małą sugestię... znak jest dobry, ale proponuję zostawić ten układ i kolory, ale odpuściłbym sobie ten kwiatek w środku. Z przyczyn czysto praktycznych... w przypadku nanoszenia znaków, która w grafice będą niewielkie to będzie to po prostu nieczytelne ot zamazana plama. Szczególnie, że jest biały na białym tle... Inna sprawa, że generalnie znaki rozpoznawcze zawsze były prostymi i cztelnymi kształtami. Takie obrazki na znakach to raczej takie nieco "afrykańskie" są.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 09 marca 2022, 21:37 A tak przy okazji czy jest opracowany znak rozpoznawczy? Czy to jest to co w ikonce działu? Ten trójkolorowy romb? jeśli tak to miałbym małą sugestię... znak jest dobry, ale proponuję zostawić ten układ i kolory, ale odpuściłbym sobie ten kwiatek w środku. Z przyczyn czysto praktycznych... w przypadku nanoszenia znaków, która w grafice będą niewielkie to będzie to po prostu nieczytelne ot zamazana plama. Szczególnie, że jest biały na białym tle... Inna sprawa, że generalnie znaki rozpoznawcze zawsze były prostymi i cztelnymi kształtami. Takie obrazki na znakach to raczej takie nieco "afrykańskie" są.
Przyznam szczerze, że oba znaki to odniesienie do nrdowskich... Mimo to jestem w stanie to skorygować.
Jakby co to wrzucam poprawione(chyba jedyne symbole nie w svg, ale i tak dadzą radę):
1Edelweiss Landstreitkräfte.png
1Edelweiss Landstreitkräfte.png (13.24 KiB) Przejrzano 1208 razy
1Edelweiss Luftstreitkrafte.png
1Edelweiss Luftstreitkrafte.png (15.09 KiB) Przejrzano 1208 razy
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 702
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Ronon Dex »

Kolorystyka jest trochę "blada", ale jak rozumiem to barwy narodowe - a więc nie ma innego wyjścia. Nie będzie to dobrze wyglądało.

Zasatnawiam się czy nie pójść drogą własnie niemiecką i w ogóle oznakowań poaństw centralnych czyli tylko czerń i biel oraz grtafika prosta. W herbie/godle Edelweiss jest szarotka, to może w tym kierunku.

Dla przykładu (przy porannej kawie przed wyjściem do roboty), na szybko wziąłem znak ratownictwa i przerobiłem na czarny. To tylko dla zilustrowania o co mi chodzi. Sam zank trzebaby opracować, ale proponuję taką drogę:
Znak.png
Znak.png (32.29 KiB) Przejrzano 1198 razy
Może ten kwiat z godła, w pewnym schepatycznym uproszczeniu, ale w kolorach czerni i bieli. Można go tez umieścić na prostokątnej lub okrągłej białej tarczy. Albo odwrotnie dać czarny prostoką z białym, schematycznym kwiatem?
Ostatnio zmieniony 10 marca 2022, 08:58 przez Ronon Dex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 702
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Ronon Dex »

Zapomniałem dodać, zaciągnąłem moda do Ił-2, na tyle na ile zdążyłem zerknąć (nie było czasu, bo po prostu długo się ściągał - 30-parę GB umieszczone w kilkunastu kawałkach na słabym serwerze... 3 godziny ciągnęło) jest trochę japońskiego starocia (A4M, A2N). Ogólnie pojawiło się przez trochę maszyn z lat 30-tych. Dzisiaj jeszcze zaciągnę rozbudowę tego, to powinny być jakieś jeszcze starsze. Myślę, że w weekend jakieś testy będziemy mogli porobić.

W sumie można opracować fabułę w taki sposób, że to lotnictwo nie musi być jednolite... w końcu nie mamy wytwórni lotniczych, to taka nieco mieszanka na początek działania wcale nie będzie "nierealistyczna".
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

1.Obrazek
2.Obrazek
3.Obrazek
4.Obrazek
5.Obrazek
6.Obrazek
7.Obrazek
8.Obrazek
9.Obrazek

No to teraz kombinujmy. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 10 marca 2022, 08:43 Zapomniałem dodać, zaciągnąłem moda do Ił-2, na tyle na ile zdążyłem zerknąć (nie było czasu, bo po prostu długo się ściągał - 30-parę GB umieszczone w kilkunastu kawałkach na słabym serwerze... 3 godziny ciągnęło) jest trochę japońskiego starocia (A4M, A2N). Ogólnie pojawiło się przez trochę maszyn z lat 30-tych. Dzisiaj jeszcze zaciągnę rozbudowę tego, to powinny być jakieś jeszcze starsze. Myślę, że w weekend jakieś testy będziemy mogli porobić.

W sumie można opracować fabułę w taki sposób, że to lotnictwo nie musi być jednolite... w końcu nie mamy wytwórni lotniczych, to taka nieco mieszanka na początek działania wcale nie będzie "nierealistyczna".
SUper. Dzięki bardzo! Ależ oczywiście, że nie musi być jednolite. To by nawet nie było "głupie".
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 702
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 10 marca 2022, 08:54 No to teraz kombinujmy. :D
Moim zdaniem ósemka...

Obrazek

Tylko z jedną zmianą. Ponieważ znaki trzeba będzie nanosić często w rozmiarze kilkudziesięciu pikseli, to cienkie linie mogą być problemem, bo będą się zlewać... ta czarna obwódka to w zasadzie odruchowo, by wyświetlało się na białym tle, na samolocie jej nie będzie.

Tak na szybko... wybacz siermiężność, ale na kolanie w robocie.
EDW1.png
EDW1.png (39.1 KiB) Przejrzano 1188 razy
Przećwiczę to w praktyce, sprawdzę jak to się będzie wyświetlać w grze. W razie czego można pokombinować z bardziej schematycznym znakiem szarotki.
EDW2.png
EDW2.png (15.88 KiB) Przejrzano 1188 razy
Jak masz moce przerobowe i ochotę to popróbuj, ja to tylko tak schematycznie machnąłem. Mogę pokombinować, ale wieczorem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edelweiss Luftstreitkräfte”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości